تعمیر و نوسازی لیفتراک

پروژه ها

تعمیرات لیفتراک تویوتا 

شرکت تویوتا از جمله تجهیزات ویژه صنعتی به شمار می‌آید که تعمیرات آن دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در صنایع مختلف از انواع لیفتراک تویوتا استفاده می شود.

این دستگاه حمل بار در انبارهای مخصوص ذخیره کالا، بارگیری در اسکله، پروژه های ساخت و ساز و انواع کارخانه های تولیدی یک وسیله بسیار کاربردی می باشد. ‌

ممکن است در انواع مختلف لیفتراک تویوتا، مشکلات مکانیکی و عملکردی بروز پیدا کند. بنابراین تعمیرات و نگهداری لیفتراک تویوتا دارای اهمیت زیادی بوده و می تواند موجب تنظیم شدن دستگاه در شرایط عملیاتی مختلف شود. در این مقاله شما را با راه کارهایی آشنا می کنیم که موجب کاهش دادن هزینه‌های تعمیر لیفتراک تویوتا تا میزان زیادی می شود‌.

خدماتی که در مراکز تعمیر لیفتراک تویوتا برای متقاضیان ارائه می شود، شامل پوشش دهی طیف گسترده ای از نیاز های آن ها می باشد. در اولین قدم باید با واحد تعمیرات لیفتراک تماس برقرار کرد. سپس تیم تعمیرات سیار برای بازدید و حل مشکل مربوطه اعزام می شوند.

نیروهای متخصص و دوره دیده که در تعمیرگاه لیفتراک تویوتا هستند مشکل دستگاه را شناسایی کرده و با استفاده از جدیدترین و استاندارد ترین روش های کاری و از طریق قطعات یدکی اصل، با قیمت مناسب تعمیرات لیفتراک تویوتا را با کیفیت کاری انجام می دهند.

کاهش هزینه تعمیرات لیفتراک تویوتا

فرقی نمی کند که برای کسب و کار خود، چه نوعی از لیفتراکی تویوتا را استفاده می کنید، بازرسی روزانه کمک می کند تا هزینه های تعمیرات لیفتراک به میزان زیادی کمتر شود. به علت صرفه‌جویی در هزینه تعمیرات و بالا بردن ایمنی، بازرسی روزانه لیفتراک تویوتا انجام می شود. در صورتی که این دستگاه روزانه بازرسی شود، به راحتی می توان مشکلاتی که در مراحل اولیه هستند، را تشخیص داد. از این رو تعمیرات این دستگاه با هزینه‌ کمتر و در مقیاس کوچکتر صورت می گیرد

تعمیرات لیفتراک

ممکن است در انواع لیفتراک تویوتا مشکلات بسیار جزئی وجود داشته باشند. برخی از رایج ترین مشکلات عبارتند از: نشت روغن از شیلنگ ها، عدم شارژ کامل باتری و عدم تعادل دستگاه هنگام حمل بار. در صورت بروز چنین مشکلاتی، تعمیرات لیفتراک تویوتا ضروری خواهد بود.

اگر شما بازرسی لیفتراک را انجام دهید، این مشکلات را می‌توانید به خوبی شناسایی کرده و سپس برای تعمیرات آن اقدام نمایید. اما اگر این مشکلات مهم تلقی نشوند و برای تعمیرات آن اقدام نکنید، موجب بروز اتفاقات بعدی می شود.

 تعمیرات لیفتراک با روش های درست

اگر مشکلات مربوط به لیفتراک تویوتا از طریق تکنسین های ماهر شناسایی شود، اصول فوری و صحیح برای تعمیرات لیفتراک به کار برده خواهد شد.

نوع مشکلاتی که برای دستگاه رخ داده است در خدمات، تعمیرات و نگهداری لیفتراک بسیار تاثیر گذار می باشد. این مشکلات ممکن است به علت درست کار نکردن استارت لیفتراک و یا درست عمل نکردن سیستم گشتاور فرمان آن باشد.

در این صورت به دیگر قطعات لیفتراک آسیب‌هایی وارد می‌شود که این آسیب ها جدی تر هستند. پس خدمات تعمیرات لیفتراک لازم است که در اولین فرصت و به شیوه اصولی انجام شود.

تعمیرات دکل لیفتراک تویوتا

از دکل لیفتراک جهت جابجایی و بلند کردن بار استفاده می شود. مشکلاتی که ممکن است برای دکل لیفتراک تویوتا به وجود آید و به تعمیر نیاز داشته باشد، شامل موارد زیر هستند:

– دکل به صورت نامنظم کار می کند.

– دکل لیفتراک با سرعت استاندارد کار نمی کند.

– به اندازه کافی بارها را پایین نمی‌آورد.

اگر در دکل لیفتراک تویوتا مشکلات بالا رخ دهد، باید مایع هیدرولیک را کنترل کرد. در صورتی که سطح روغن هیدرولیک درست است، باید برای بازرسی زنجیرهای دکل اقدام کنید تا اطمینان یابید که در جای مناسب قرار گرفته اند. در صورت بروز هر گونه ترک خوردگی، کشیدگی، زنگ زدگی یا ناهمواری عملکرد دکل لیفتراک تویوتا با مشکل روبرو می شود.

نکات مهم در تعمیر لیفتراک تویوتا

هنگام تعمیرات لیفتراک تویوتا باید به نکات مهمی دقت کرد که این نکات عبارتند از:

– شناسایی مشکلات اصلی

– بازرسی مایع ضد یخ در موتور

– بازرسی لاستیک ها

– تنظیم فرمان و کنترل اهرم ها

– تنظیم سیستم دستگاه

– بازرسی سطح شارژ باتری

تعمیر و تعویض قطعات با کیفیت در لیفتراک تویوتا

در نمایندگی ها و مراکز تامین کننده انواع تجهیزات تویوتا خدمات پس از فروش بسیار با کیفیتی در زمینه تعمیرات لیفتراک به مشتریان ارائه می شوند. به گونه‌ای که در اکثر این شرکت‌ها و نمایندگی ها از طریق جذب کادر مجرب فنی در رابطه با تعمیر لیفتراک برقی، تعمیر لیفتراک دوگانه سوز و تعمیر لیفتراک دیزلی به مشتریان بهترین خدمات ارائه می شود.

همچنین در این مراکز برای تامین و تعویض قطعات لیفتراک تویوتا به صورت مستقل با شرکت های خارجی مراودات تجاری صورت می‌گیرد که مرتبط با نیاز تیم فنی است و قطعاتی که مورد نیاز باشد، را به صورت مستقیم وارد می‌کنند تا مشتریان از کیفیت قطعات نصب شده بر روی دستگاه تعمیری اطمینان کامل داشته باشند.

تعمیرات تخصصی لیفتراک

در تعمیرگاه های لیفتراک تویوتا با وجود امکانات مجهز فنی و تخصصی، همچنین با تکیه کردن بر پتانسیل بالای نیروهای فنی متخصص در این مراکز، تعمیر لیفتراک تویوتا برای کارخانجات و صنایع کشور انجام می‌شود. به گونه‌ای که رضایتمندی اکثر مشتریان در زمینه انواع لیفتراک سبک و سنگین و همچنین بازسازی کامل انواع لیفتراک تویوتا در نمونه های برقی، دیزلی، گازی، بنزینی و همچنین انواع پالت تراک، استاکر، ریچتراک، جک پالت و باطری لیفتراک ها انجام می شود.

در مراکز تعمیر و بازسازی لیفتراک تویوتا تیم های سیار تعمیراتی که وجود دارند، با استفاده از خودروهای مجهز و تکنسین هایی که آموزش‌های لازم را دیده اند، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مشتریان خدمات رسانی می کنند. همچنین مطابق با استاندارد های تعمیراتی کلیه محصولات تویوتا تحت پوشش گارانتی بوده و امکان برقراری قرارداد سرویس و نگهداری در زمان های قابل توافق پیش بینی شده است که مشتریان می توانند از خدمات سرویس و نگهداری بهره مند شوند

کماتسو

این سری از لیفتراک ژاپنی یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین برند های این نوع از ماشین آلات می باشد . این مجموعه نیز به دلیل کیفیت کاری فوق العادع بالا و طرفداران بسیار  زیاد این دستگاه ها اقدام به فروش ویژه این برند نموده است.

لیفتراک کوماتسو در تناژ های 1/5 تن ، 2 تن ، 2/5 تن ، 3 تن ، 3/5 تن ، 4 تن ، 5 تن ، 7 تن ، 8 تن ، 10 تن، 15 تن ، 16 تن ، 20 تن ، 25 تن و دیگر تناژها ، تولید شده و قابلیت عرضه به صورت تحویل فوری یا سفارشی ( البته شایان ذکر است که سفارش گذاری تنها مختص به ماشین آلات خاصی می باشد که از لحاظ تناژ کاری و یا سیستم سوخت رسانی در بازار لیفتراک داخلی متقاضیان زیادی ندارند ) توسط لیفت آسان فرآهم گردیده است همچنین فروش لیفتراک کوماتسو دست دوم نیز در دستور کار تیم فروش این مجموعه قرا دارد ، لذا متقاضیان محترم ومراجعان گرامی می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر از نحوه تحویل دستگاه و شرایط قیمتی با کارشناسان واحد فروش تماس برقرار نمایند . اما شاید بهتر با شد در مورد سیستم های تامین انرژی و سوخت رسانی دستگاه های مختلف برند کوماتسو مطالبی ارائه شود ، چرا که بعد از مبحث وزن کاری ، این مبحث از لحاظ موضوع آلایندگی محیط کاری و محیط زیست اهمیت خاصی دارد . در رده بندی دستگاه ها بر حسب معیار اخیر ( میزان تولید مواد آلاینده محیطی اعم از محیط کاری و محیط زیست ) در رتبه نخست به عنوان آلاینده ترین نوع موتور ، دستگاه های گازوئیل سوز یا دیزل قرار دارند . در ادامه به معرفی جزئی تر دستگاه ها با توجه به راهنمای فنی آن ها که در بالا قرار داده شده است خواهیم پرداخت . در مطالبی که در ادامه خواهد آمد به معرفی دستگاه های این برند در تناژ ها و وزن های کاری مختلف و با منابع تامین انرژی متفاوت خواهیم پرداخت . البته مدل دیگری  از تجهیزات برند ژاپنی به نام تویوتا نیز در سبد فروش ما قرار گرفته همچنین برند کوماتسو ماشین آلات راه سازی نیز عرضه می نماید .

 

کوماتسو محصولی از کشور ژاپن واقع در شرق قاره آسیا است. دستگاه ها و محصولات الکتریکی آن در این رسته کاری از منبع باتری های صنعتی بهره می برند. این ادوات به وسیله شارژر های حرفه ای که دارای امکانات متعدد هستند فرآیند انرژی پذیری مجدد را به انجام می رسانند.

 آغاز فعالیت کوماتسو در ایران در سال 1980 است در این سال نقطه عطف مشترکی بین کمپانی کماتسو ژاپن و بازار ماشين آلات ايران به وجود آمد زیرا از يك طرف سال معرفي ماشین آلات جديد سري شرایط سیاسی .كوماتسو بود كه جايگزين ماشین های قديمي شده بود و از سوي ديگر سال شروع جنگ 8 ساله ايران و عراق بود كه به دلیل  شرايط سياسي و قطع واردات محصولات كاترپيلار از آمريكا و توقف مونتاژ بيل پوكلين فرانسه در هپكو اراك و لزوم تامين نيازهاي جبهه و جنگ تمركز بازار ماشين آلات از توليدكنندگان غربي  به تولیدکنندگان شرقی تغییر کرد .

تجهیزات و ادوات سبک به خصوص مدل های برقی و الکتریکی از فرآوانی آماری کمتری برخوردارند. به صورت میانگین لیفتراک برقی 2 تن و 2/5 بیشترین تعداد مصرف کننده را در خود جای داده اند. به صورت روتین دکل های دو مرحله و سه مرحله ای و چهار مرحله ای امکان تعبیه شدن به روی این دستگاه را دارند و مدل های گوناگونی را پدید می آورند.

نمونه ای از کاربرد دکل ها را اگر بخواهیم توضیح بدهیم باید به استفاده از دکل های بسیار بلند نظیر 4 مرحله یا 4 کشو در سردخانه ها با ارتفاع 7 متر اشاره داشت. البته ارتفاع گارد نصب شده بر روی دکل که به همراه شاخک بالا می آید نیز باید در محاسبات حداکثر ارتفاع تا سقف مد نظر قرار گیرد. چرا که احتمال این موضوع وجود دارد که در صورت رعایت نکردن فواصل مطمئنه امکان به کار بردن حداکثر امکانات دستگاه از نظر ارتفاع وجود نداشته باشد یا سبب بروز خسارت شود.

این سری از جمله جدید ترین دست آورد های کوماتسو است. انتخاب ها و آپشن هایی بر روی این سری که شامل لیفتراک کوماتسو در چندین مدل ها می شود تعبیه شده است. به عنوان نمونه دکمه و کلیدی بر روی این ماشین تعبیه شده که هدف خاصی را دنبال می نماید. در زمان اضطرار راننده لیفتراک می تواند با فشردن آن کلیه برق دستگاه را قطع نماید.

این گزینه جانبی به نوعی متفاوت در برخی از مارک های دیگر تعریف و تعبیه شده است. علت نهایی که در پشت طراحی همه این مکانیزم ها قرار داد ایمنی و حفظ جان کاربر و کارگران و سپس جلوگیری از زیان مالی است. معمولا این چنین طرح هایی هر چند به صورت جانبی مورد استقبال قرار می گیرند.

این محصول از کمپانی کوماتسو به مانند بسیاری دیگر از تولیدات آن، چند مزیت در بازار دارد. آشنایی نسبت بسیار بزرگی از کارشناسان فنی و تعمیرکاران با این محصولات نخستین آن ها می باشد. شبکه گسترده رسمی و غیر رسمی عرضه قطعات و ملحقات دستگاه دومین مورد است.

کوماتسو نامی شناخته شده و و مورد اعتماد است.

این برند معمولا در کشور ما طرفداران زیادی دارد. علت آن نیز کمی بالا تر به تفصیل قید گردید. اما می توان چند مورد را عامل اساسی این موضوع دانست. داشتن شبکه گسترده فروش نمایندگی و عاملیت های متعدد قطعا یکی از این ها است. وجود نمایندگی به خودی خود مزایای بسیار زیادی دارد. تمرکز مکانی انواع محصولات از جمله آن ها می باشد. با این روش افراد و سازمان های مراجعه کننده با سهولت در انتخاب روبرو می شوند. چرا که بسیاری از محصولات را تنها با صرف زمان کوتاهی بازدید می کنند. همچنین تجمیع انواع گوناگونی در یک مکان را میسر می کند. که این موضوع در کاهش زمان بازدید و تجزیه و تحلیل موثر است. در حقیقت هدف از ایجا نمایشگاه ها در محل نمایندگی ها همین امر می باشد. اینکه تمامی انتخاب هار در نزدیک ترین فاصله مکانی در کنار هم موجود گردند.

وجود دستگاه های متنوع در یک مکان و مشاوره مطلوب نتایج مثبتی به بار می آورد. با مشاهده طیف متنوع تجهیرات انتقال مفاعیم انتزاعی راحت تر می گردد. مفاهیمی که شامل توصیه های فنی و تشریحات دقیقی در خصوص تولیدات و کالا ها می باشد. همین طور برخی مفاهیم عملکردی که با مشاهده مستقیم بهتر درک می شود. این که داشتن تجربه کار با دستگاه و تست آن تاثیر مستقیمی در انتخاب گزینه مناسب دارد. تجربه مستقیم در بررسی این که چه وسیله ای مناسب و حتی کاربرد راحت تری دارد موثر است. اگر شخصی پشت دستگاهی نشسته و آن را به صورت آزمایشی تست نماید، چنان چه این شخص حرفه ای باشد به راحتی متوجه تفاوت ها خواهد شد. تفاوت های چون راحتی ارگونومیک، تفاوت قدرت عملیاتی لیفتراک و مواردی دیگر، در این دسته هستند.

بهتر است به بحث اصلی باز گردیم و در مورد تجهیزات متنوع کوماتسو صحبت کنیم. توضیحاتی که لازمه آشنایی با این مدل از تجهیزات این سازنده ژاپنی بود، ارائه شد. مطالبی در خصوص تاریخچه و نحو آغاز به کار این کمپانی و سیر تحول آن توضیح داده شد. یکی از نکاتی که این تولید کننده از شرق آسیا را با آن می شناسند، کیفیت است. شاخصی که تحولی عظیم در گرایش خریداران به این نام ایجاد کرده است.

کیفیت به خصوص در ارائه محصولات سنگین، نام این سازنده را بر سر زبان ها انداخته است. البته این امر تنها مختص لیفتراک نیست، بلکه خود این دستگاه هم وام دار تجهیزات دیگر است. ماشین های راه سازی و معدنی کوماتسو سبب اشاعه نام ان در سطح جهانی شده است. ادواتی چون بیل های مکانیکی در انواع زنجیری و لاستیک در این گروه هستند. جالب اینکه این وسایل نیز به نوبه خود از بهترین های صنایع مرتبط هستند. در این جا هستیم تا بهترین مشاوره را عرضه کنیم.

مشاوره مطلوب توسط کارشناسان حرفه ای بسیار راه گشا است. امتیازات زیادی از مشورت با افراد آگاه حاصل می گردد. برای مثال و به عنوان نمونه، به جهت تقریب موضوع به ذهن چند مورد را بیان می نماییم. اول اینکه این افراد هم از نظر تجربه و هم از نظر علم در درجه قابل قبولی قرار دارند. یعنی هم دوره های آموزشی لازم را گذرانده اند و بر اصول اصلی فروش و مشاوره مسلط هستند. همچنین از به روز ترین دوره های مکمل نیز بهره مند شده اند که خود نکته مثبت دیگری میباشد.

تسلط کامل به مباحث و موضوعات تجاری و فنی نیز تشدید کننده این نکته مثبت است. علاوه بر کارشناسان فروش در هر مجموعه، کارشناسان فنی نیز حضور دارند. این افراد که در امور فنی بسیار متبحر هستند بهترین کارشناسان فنی به حساب می آیند. همچنین دوره هایی را در بازه های زمانی مشخص برای به روز رسانی دانش خود می گذرانند.

پس با بهره گیری از این دو واحد کارشناسی می توان انتخاب بهتری را انجام داد. از یک سو دانش به روز تجاری و از سویی دیگر دانش به روز فنی کمک حال خریداران است. مشاوره فنی اگر توسط شخصی مناسب و کار آزموده انجام شود تاثیر بسیار مطلوبی خواهد داشت.

ممکن است آن چه شما در ذهن دارید دقیقا آن چیزی نباشد که نیاز دارید. چنین تفاوت و زاویه داشتنی تنها با دریافت مشاوره صحیح بر طرف می گردد. گاهی ممکن است خریدار دستگاه را مد نظر داشته باشد که نه تنها برای کار وی مناسب نیست بلکه جوانب منفی نیز دارد. لیفتراک کوماتسو یکی از محبوب ترین های این صنعت است. داشتن قطعات فرآوان در بازار و آشنایی بسیاری از تعمیرکاران با برند کوماتسو از مزیت های آن محسوب می گردد. این موضوع می تواند در زمان و هزینه تعمیرات صرفه جویی نماید.

کیفیت قطعات کوماتسو بسیار مرغوب است. یکی از دلایلی که سبب تاخیر در تعمیرات و نگهداری لیفتراک کوماتسو می باشد، همین موضوع است. با دوام ساختن قطعات و استفاده از مواد مرغوب سبب افزایش کیفیت شده است. کیفیت قطعات سبب می شود که دیر ترمستهلک شوند. پس با این وضعیت نیاز شما به تعویض قطعات معیوب در بازه زمانی طولانی تری خواهد بود. این موضوع دقیقا برابر است با هزینه کمتر. هزینه کمتر هم مورد استقبال صاحبان لیفتراک ها است. هرچه هزینه ها  بیش تر کاهش یابد نتیجه آن کاهش کمتر نقدینگی است. این موضوع در نظر مدیران بسیار ارزشمند است.

بحث نقدینگی و مدیریت مالی در دو قسمت، در خصوص تجهیزات انبار داری مطرح است. اولین مطلب در زمان خرید خود را نشان می دهد. اما چطور این موضوع مشخص می شود؟ کافی است در انتخاب لیفتراک به ابعاد آن توجه نشده باشد. این تفاوت ها در بعضی نقاط کلیدی خود را نشان می دهند. در دو موضوع مهم می توان ردی از این مطلب را یافت. یکی از این دو، در زمان جا به جایی در فضای انبار است.

تصور این که محیطی کوچک تر از دستگاه باشد عجیب است. لذا در زمان انتخاب دستگاه مشاوران و حتی نفرات فنی خریداران این موضوع را خاطر نشان می کنند. محیط کاری دستگاه را اندازه گیری نمایید. با به کار گیری این اندازه می توانید مشاوره بهتری دریافت نمایید. چرا که باید سازگاری بین ابعاد لیفتراک و ابعاد محیط کار وجود داشته باشد.

در هر صورت، اگر این مورد رعایت نشود، مشکلاتی را ایجاد می کند که اهمیت دارند. اگر دستگاه نتواند در محیط کاری مانور دهد، پس کار کردن با آن چطور میسر است؟ عملا چنین موضوعی شدنی نیست. ولی شرکت ها و خریداران خود به این موضوع واقف هستند. ولی ممکن است مورد سهل انگاری قرار بگیرد. پس فضای کاری را به خوبی باید آنالیز نمود.

لیفتراک کوماتسو از استاندارد های خوبی در تولید برخوردار است. همین موضوع کیفیت و مرغوبیت را به ارمغان می آورد. علاوه بر استاندارد ها عامل های دیگری هم در این موضوع دخالت دارند؛ قطعات عالی و نظارت های مستمر بر تولید از این جمله هستند. همچنین مورد بسیار مهم تر دیگری نیز باید خاطر نشان شود

لیفتراک سهند

مجتمع لیفتراک سازی سهند با داشتن ۳۰ سال سابقه در تولید و مونتاژ لیفتراک سهند ، در سال ۱۳۵۵ در آذربایجان شرقی تاسیس و فعالیت خود را آغاز کرده است و از آن زمان تا به امروز توانسته بیش از ۱۷۰۰۰ هزار دستگاه لیفتراک در انواع دیزلی ، گازی ، برقی و دوگانه سوز را تولید نماید . همچنین با تلاش روز افزون در سال ۱۳۷۶ موفق به اخذ گواهینامه تحقیق و توسعه از وزارت صنایع و نیز اخذ گواهینامه ISO 9001 برای طراحی لیفتراک گردید .

لیفتراک سازی سهند با بیش از ۲۷ نمایندگی مجاز در سراسر کشور و با بهره گیری از قطعات اصلی توانسته است جایگاه ویژه ای در میان ماشین آلات انبارداری مورد استفاده  درون کارخانجات و انبارهای تولیدی کشور پیدا کند و به دلیل داخلی بودن تولید این محصول و قیمت تمام شده ی پایین تر این دستگاه نسبت به برندهای مشابه خارجی طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است .

لیفتراک هایی که توسط شرکت لیفتراک سازی سهند تبریز تولید می شوند :

طبیعتا هر کدام از مدل های لیفتراک های سهند برای هدف خاصی طراحی و ساخته شده اند و با کد خاصی نام گذاری شده و در بازار شناخته شده اند .

به طور نمونه ، کلیه ی لیفتراک های دیزلی سهند با علامت اختصاری SND در بازار دیده می شوند . همین طور لیفتراک های دوگانه سوز سهند با کد خاص SNG و لیفتراک های هیدرواستاتیک سهند با علامت اختصاری SHG عرضه می شوند .

یکی از عمده ایرادات لیفتراک های سهند وجود مشکل در قطعه ی شیر گیربکس یا کنترل والو آن می باشد ، در مدل های قدیمی از دو قسمت مجزای شیر و گنت حرکت تکیل شده بود که نقص های عمده ای داشت .

اما در سال های اخیر این نقیصه برطرف شد و موفق به ساخت یک نمونه شیرگیربکس لیفتراک سهند SND شدند . در این مدل از سلونویید گیربکس لیفتراک کوماتسو استفاده شده که عمر مفید خیلی بالایی دارد . لازم به ذکر است که انجام تحقیقات و اجرای پروژه توسط یک شرکت معتبر سازنده در خارج از کشور اناجم پذیرفت .

سری جدید والف گیربکس سهند از لحاظ کارایی و قیمت بسیار رضایت بخ و مقرون به صرفه تر از نمونه ی قدیمی خود می باشد .

لازم به یادآوری است که لیفتراک سازی سهند علاوه بر انواع لیفتراک ، در طراحی و تولید انواع بالابرها و سایر تجهیزات انبارداری نظیر یدک کش ها ، استاکر نیز فعالیت دارد .

تامین و فراهم نمودن کالاها و خدمات مورد نیاز مشتریان از معتبرترین و مطمئن ترین منابع و توزیع در سریع ترین زمان ، انجام کلیه امور پشتیبانی و خدمات پس از فروش و گارانتی لوازم یدکی محصولات ، فروش قطعات یدکی لیفتراک سهند و تعمیرات تخصصی انواع لیفتراک های دیزلی و گازسوز ، دوگانه سوز و برقی سهند ، سرویس و بازسازی لیفتراک سهند با دهها نفر نیروی خبره متعهد کارآزموده و متخصص شرکت ام دیزل هماهنگی ، سازماندهی و بانجام می رسد .

اما از آنجا که به دلیل تحریم ها و بالا رفتن قیمت لیفتراک های خارجی و از طرفی کیفیت قابل قبول و قیمت مناسب لیفتراک سهند با استقبال مشتریان همراه شده است ، طبیعتا نیاز به تعمیرات تخصصی و سرویس و نگهداری این لیفتراک نیز افزایش می یابد .

تعمیرات لیفتراک :

انجام تعمیرات تخصصی لیفتراک سهند شامل تعمیرات موتور لیفتراک سهند ، تعمیرات گیربکس لیفتراک سهند ، خدمات رنگ و نقاشی و سیستم برق و روشنایی ، بازسازی و تعمیرات اورهال لیفتراک سهند و… یکی از صدها خدمات تخصصی است که در مجموعه ی ام دیزل به متقاضیان ارائه می شود .

فروش قطعات لیفتراک :

فروش قطعات انواع لیفتراک های دیزلی ، لیفتراک های برقی و لیفتراک های دوگانه سوز از معتبرترین و مطمئن ترین برندها و شرکت های داخلی و خارجی و توزیع در سریع ترین زمان ممکن به تمامی نقاط کشور با تسهیلات مناسب همراه با پشتیبانی و خدمات پس از فروش متخصصان شرکت ام دیزل از جمله خدمات ما در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور می باشد .

فروش قطعات لیفتراک سهند ، لیفتراک کوماتسو ، لیفتراک هایستر ، لیفتراک دوسان ، لیفتراک تویوتا ، لیفتراک نیسان ، لیفتراک زوم لاین ، لیفتراک سپاهان و لیفتراک هیوندا و