خرید، فروش و تعمیر انواع لیفتراک برقی، دیزل و دوگانه . اطلاعات تماس 02636104164 , 09127042676 , 09015154903

موتور لیفتراک

وبلاگ و اخبار

 

موتور لیفتراک برای تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی مکانیکی طراحی شده است. با اشتعال سوخت از طریق احتراق داخلی در سیلندرهای تحت فشار، موتور ایجاد حرکت می کند. بنابراین، یکی از مهمترین قسمتهای لیفتراک ، موتور آن است که تامین کننده قدرت و گشتاور لازم برای کارکرد لیفتراک می باشد

خرید لیفتراک به همراه یک موتور که قلب تپنده لیفتراک شماست، یکی از دلایل اصلی کیفیت بالای لیفتراک در صنعت می‌باشد. یعنی یک موتور نیز به همراه لیفتراک دریافت می‌کنید و هر چه کیفیت موتور بالا باشد بازده لیفتراک شما نیز افزایش خواهد یافت

نحوه کارکرد موتور لیفتراک

1-یک باتری فعال و یک استارت متحرک دنده ای موتور راوادار می کند تا عمل اشتغال را انجام داده و فرایند احتراق داخلی را شروع کند

2- کاربراتور سوخت قابل احتراق و مایع را با هوا مخلوط کرده و از طریق شیر به سیلندر ها تزریق می کند

3-درون سیلندر پیستون به یکمیله متصل می شود که به نوبه خود به میل لنگ متصل است

4-انرزی مکانیکی هنگامی تولید می شود که شمع جرقه ای را به مخلوط سوخت و هوای فشرده وارد کرده و باعث انفجار می شود

5-انفجار پیستون و میله را در سیلندر پایین میکشد به دلیل نحوه طراحی میل لنگ حرکت رو به پایین پیستون و میله را به انرژی تبدیل میکند

6- یک سری از این بلوک سیلندر ها به میل لنگ متصل هستند این بلوک شامل مکانیسم های دیگری مانند شافت بادامک است که برای باز و بسته شدن دریچه ها به ترتیب دقیق زمان استفاده می کند

7- این انرزی مکانیکی همچنین دینام یا ژنرلتور را (که بروی موتور نصب شده و توسط تسمه هدایت می شود ) هدایت می کند که جریان اجزای الکتریکی لیفتراک را تامین کند علاوه بر این برق تولید شده به این روش برای هدایت پمپ های هیدرولیک فرمان و بالابر (دکل) استفاده می شود

انواع موتور های احتراق داخلی

 موتورهای لیفتراک از نوع دیزلی گرفته تا موتورهای دوگانه سوز از انواع سوخت بهره می‌گیرند. موتورهای احتراق داخلی در سه نوع اصلی وجود دارند که هر کدام بر اساس نوع سوختی که دارند طبقه بندی می‌شوند. تصمیم‌گیری بین آنها به برنامه لیفتراک خاص و استراتژی عملیاتی شما بستگی دارد.

۱) موتورهای گاز مایع با گاز LPG کار می‌کنند. از ال پی جی معمولاً برای کوره‌های گازی استفاده می‌شود.

۲) موتورهای گاز طبیعی CNG فشرده، از سوختی که برای تأمین انرژی اجاق‌ها، کوره‌ها و سایر وسایل خانگی و مشاغل عرضه می‌شود، استفاده می‌کنند.

۳) موتورهای دیزلی از سوخت دیزل استفاده می‌کنند، سوختی با درجه پایین‌تر، به اندازه بنزین تصفیه نشده و بنابراین قابل احتراق نیست.

هر نوع سوخت مزایای متفاوتی را ایجاد می‌کند که بر عملکرد لیفتراک تأثیر می‌گذارد.

 

تفاوت بین موتورهای لیفتراک

سؤالی که برای اکثر مصرف‌کنندگان پیش می‌آید این است که از کدام نوع موتور برای لیفتراک خود استفاده کنند؟

از لیفتراک‌هایی با موتور دیزلی جهت استفاده در محیط‌های باز و یا تناژ‌های بالای ۳ تن استفاده می‌کنند. علت اصلی استفاده از موتور‌های دیزلی در محیط‌های باز با تناژ تا ۳ تن می‌تواند به دلیل ایجاد آلودگی شدید به علت عدم سوختن کامل گازوییل که سوخت اصلی این موتور‌ها می‌باشد اشاره کرد. پس اگر محیط شما باز بوده و یا آلودگی در کارتان مهم نبود، بهترین گزینه انتخاب لیفتراک هایی است که با موتور دیزلی کار می‌کنند.

از لیفتراک‌های با سوخت بنزین و یا دوگانه سوز با گاز ال پی جی در محیط‌های بسته و یا محیط‌هایی که به آلودگی کمتری نیاز دارند استفاده می‌شود، این نوع از لیفتراک‌ها در تناژهای پایین‌تر از ۳ تن تولید شده و هم برای محیط‌های باز و هم محیط‌های داخلی به غیر از صنایع غذایی و بهداشتی توصیه می‌شود

موتور لیفتراک  دیزلی باعث کمی دود می می شود  و قدرت زیاد و کارآیی از لحاظ سوخت دارد

که با هوا خنک می شود و بر اساس قوانین EPA و یورو استیج عمل می کند.

سیستم کنترل برقی موتور کارکرد زیاد و میزان مصرف پایین سوخت را برای عملیات عالی اقتصادی فراهم می آورد.

با این همه ویژگی منحصربفرد گاهی اوقات موتور لیفتراک هم مانند هر وسیله دیگری خراب می شود

که نیاز به تعمیر را برای بهبود کارآیی و کارآمدی ضروری می سازد.

معمولا در اکثر کارها لیفتراک جزیی اساسی از یک کارخانه برای حمل و نقل و جابجایی است

که خرابی آن  برای یک روز باعث ماندن کارها بر روی زمین می شود و خسارات مستقیم و غیرمستقیم مالی را دربرخواهد داشت.

نشانه های خرابی موتور

1- سرعت کم چرخش موتور لیفتراک هنگام استارت زدن : شارژ باطری لیفتراک کم است و یا در حال خالی شدن می باشد .

2- کم سرعت بودن موتور لیفتراک : سیم های مدار برق لیفتراک را چک کنید که شل نباشند و در سر جای خود وصل باشند .

3- پائین بودن سرعت موتور لیفتراک : خرابی استارت یا اتصال بد استارت با سوئیچ و یا اتصال نامطلوب دنده استارت با موتور .

4- بالا بودن فشار روغن و پائین آمدن کیفیت روغن موتور لیفتراک : این حالت زمانی اتفاق می افتد که روغن موتور با آب , گازوئیل و یا بنزین مخلوط شده باشد در این صورت روغن موتور باید تعویض گردد – لوله اصلی عبور روغن چک شود.

5- لیفتراک نمیتواند حرکت کند و یا به سختی حرکت می کند : احتمالا سوخت تمام شده است و یا کلید باز شدن سوخت از باک غیر فعال است .

6- قدرت ناکافی موتور لیفتراک و یا قفل شدن آن : موتور آسیب دیده و یا جریان های انتقال سوخت نشتی دارند .

7- عملکرد نامنظم موتور لیفتراک : به درستی کار نکردن کاربراتور و یا مشکل در میکسر گاز .

8- عملکرد اشتباه پمپ بنزین لیفتراک و یا اشکال در اویل پمپ : شکستن شاتون و یا شکسته شدن پوسته سیلندر موتور .

9- گرفتگی فیلتر گازوییل یا  صافی بنزین لیفتراک : شستشو و یا تعویض

10- گرم بودن بیش از حد موتور لیفتراک و یا عملکرد ناپایدار آن : قدرت ناکافی یا عملکرد ناپایدار موتور لیفتراک میتواند ار عملکرد ناقص پمپ بنزین یا پمپ گازوئیل باشد که نیاز به بررسی و رفع ایراد دارد .

11- قطعات موتور لیفتراک توانایی استارت را ندارند : قدرت ناکافی و یا مشکل در استارت خوردن به احتمال زیاد قسمت سوخت رسانی دچار ایراد می باشد .

12- عملکرد نا مناسب پمپ فارسونگا لیفتراک و یا تنظیم نبودن تایم پمپ انژکتور لیفتراک : زاویه تزریق سوخت باید تنظیم شود تا سوخت اضافی وارد سیستم پمپ نشود و تنظیم دنده پمپ انژکتور را فراموش نکنید در این حالت موتور دیزلی

بهتر کار می کند .

13-اگزوز موتور دوده سیاه رنگ دارد و خارج شدن صدای حبابی مانند از اگزوز لیفتراک : فشرده سازی سوخت ناکافی است .

14- قدرت موتور لیفتراک ناکافی است : باک سوخت و یا سوراخ های خروجی سوخت مسدود است و یا سرپمپ فارسونگا بررسی شود .

15- اگر موتور لیفتراک تحت فشار و یا ناپایدار باشد : دریچه گاز مسدود شده یا حرکت نمی کند که نیاز به بررسی و رفع ایراد دارد .

16- نیروی فشار سیلندر موتور لیفتراک ضعیف است : موتور کاملا تنظیم نشده است – سوپاپ ها مسدود شده اند و یا رینگ پیستون موتور خرد شده است .

17- پائین بودن فشار روغن لیفتراک : عملکرد ضعیف اویل پمپ لیفتراک – اشتباه بودن نوع روغن لیفتراک که باید تعویض شود و یا باز بودن دریچه روغن لیفتراک – فیلتر روغن مسدود است .

18- بالا بودن بیش از حد فشار روغن : سلامت آمپر روغن لیفتراک و اویل پمپ چک شود .

19- گرم شدن بیش از حد موتور لیفتراک : کم بودن آب رادیاتور – نشتی داشتن رادیاتور لیفتراک – پاره بودن تسمه پروانه که مانع از حرکت واتر پمپ شده است – ترموستات و واتر پمپ لیفتراک نیز چک شود – مسدود نبودن جریان آب بررسی

شود – تایم موتور بررسی و تنظیم شود .

20- فوران آب رادیاتور لیفتراک : بالا بودن بیش از حد آمپر آب – بالا رفتن دمای آب به دلیل عملکرد نادرست بخش خنک کننده لیفتراک

 

لیست کامل موتورهای لیفتراک مورد استفاده در برند های مختلف لیفتراک

در مدل های لیفتراک هایستر Hyster مانند S50FT و H50FT اغلب موتور GM 2.4L استفاده می شود. این موتور لیفتراک در برزیل توسط شرکت جنرال موتور GM ساخته می شود.

شرکت لیفتراک سازی یال YALE نیز موتور GM 2.4 در مدل هایی مانند GLC050VX یا GLP50VX ارائه کرده است، اگرچه بیشتر نمایندگی های تولیدی لیفتراک یال، موتور لیفتراک Mazda FE را برای استفاده در این نوع لیفتراک ها ترجیح می دهند. و این نمایندگی ها بر این باور هستند که این موتور لیفتراک بسیار با دوام است.

همچنین در لیفتراک های سنگین هایستر و یال از موتور لیفتراک GM 4.3 لیتری استفاده می شود. این موتور در سایر مارک های لیفتراک حتی تویوتا، میتسوبیشی و “لیفتراک Cat 50” استفاده می شود. این یک موتور با قیمت مناسب ساخته شده و فراوانی قطعات آن در سراسر جهان از دیگر مزایای این نوع موتور تولیدی شرکت جنرال موتور می باشد. تولید کنندگان لیفتراک به ندرت به برند موتور در بروشورهای خود اشاره می کنند، اما اگر یک لیفتراک دارای موتور 4.3 لیتری باشد، احتمال 99٪ در آن از موتور GM 4.3 استفاده شده است.

 

لیفتراک های کاترپیلار و میتسوبیشی، به استثنای رنگ ظاهری و نامگذاری روی لیفتراک، در باطن یکسان هستند. هر دو برند کاترپیلار و میتسوبیشی، لیفتراک های خود را در هوستون، تگزاس و ژاپن تولید می کند. برای موتور لیفتراک این برند از لیفتراک، موتور Mitsubishi 4G63 و Mitsubishi 4G64 استفاده می شود. این موتور لیفتراک در ژاپن ساخته شده و در بعضی دیگر از برندهای لیفتراک نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

برای مدل های قدیمی تر لیفتراک های کاترپیلار، میتسوبیشی و نیسان موتورهای K21 و K25 که ساخت شرکت نیسان می باشند استفاده شده است. به طور این موتورها در یک لیفتراک با سیستم سوخت LPG،  ثابت کرده اند که نسبتا قابل اطمینان هستند. K21 دارای حجم 2.1 لیتر و K25 یک موتور 2.5 لیتری است.

 

شرکت تویوتا از موتور 4Y تولیدی است شرکت در قلب لیفتراک های خود مانند 8FGCU15، 8FGCU25 استفاده می کند. این موتور بیش از 20 سال است که در انواع مدلهای لیفتراک تویوتا استفاده شده و قطعات آن به راحتی قابل تهیه می باشد.

 

در لیفتراک های دیزلی تولیدی شرکت زوم لاین، لیفتراک های تی ام اس TCM، هلی Heli و کوماتسو و همچنین لیفتراک های دیزلی تولیدی شرکت آریا از موتور شرکت ایسوزو و در برخی تناژها از موتور نیسان استفاده شده است.

شرکت لیفتراک سازی سپاهان برای موتورهای دیزلی خود برای لیفتراک های 3 تن و 3.5 تن از موتور یانمار  YANMARو میتسوبیشی و برای لیفتراک های 5 تن از GM بهره می گیرد.

 

شرکت لیفتراک سازی سهند نیز برای موتورهای لیفتراک های ساخته شده این شرکت معمولا از موتور های شرکت موتور موتورسازان MOTORSAZAN استفاده می کند.

 

در مطالب ذکر شده به برخی از موتورهای مورد استفاده در لیفتراک های ساخته شده در طول 10-15 سال گذشته اشاره شد. که به مرور زمان این لیست تکمیل تر خواهد شد…

 

شرکت لیفت آسان سالها تجربه در زمینه ی تهیه و توزیع و تامین قطعات انواع لیفتراک (لیفتراک سهند، لیفتراکتویوتا، لیفتراک کوماتسو  و …) از فعالترین فروشگاهها می باشد و در این راستا قطعات و لوازم یدکی اورجینال انواع لیفتراک با تضمین کیفیت تحویل مشتریان خود داده است و با ارائه محصولاتی با کیفیت بالا  توانسته است نظر مشتریان خود را جلب نماید.

تعمیرات تخصصی انواع لیفتراک برقی

تمامی خدمات ارائه شده برای تعمیر لیفتراک برقی توسط مجموعه لیفت آسان  با استفاده از جدیدترین تجهیزات موجود و با بکارگیری از قطعات اصلی و اورجینال لیفتراک برقی انجام می شود که سبب افزایش طول عمر لیفتراک برقی ها و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده از طرف این مجموعه می باشد. تعمیرات تخصصی و سرویس های قابل ارائه برای انواع لیفتراک برقی در مجموعه  به شرح زیر می باشد.

تعمیر باتری لیفتراک برقی

تعمیر اکسل لیفتراک برقی

تعمیر سیستم روشنایی برقی

تعمیر گیربکس لیفتراک برقی

تعمیر موتور لیفتراک برقی

تعمیر ترمز لیفتراک برقی

تعمیر صندلی لیفتراک برقی

تعویض روغن لیفتراک برقی

تعویض فیلتر لیفتراک برقی

تعمیر هیدرولیک لیفتراک

تعمیر الحاقیه لیفتراک برقی

تعمیر شارژر لیفتراک برقی

اصول عملکرد یاتاقان

حداقل شش اصل کاری معمول وجود دارد:

یاتاقان ساده که معمولا بوش، یاتاقانھای سرمحور، یاتاقان بوش، یاتاقانھای خاندار، یا یاتاقانھای ساده نامیده میشوند.

یاتاقان غلتشی مانند یاتاقانھای ساچمهای (بلبرینگھا) و یاتاقانھای غلتکی (رولربرینگھا).

یاتاقان مرصع که نیروھا در آن بوسیله پیچیدن جزئی خارج از مرکز محور، تحمل میشود.

یاتاقان لغزشی که در آن نیروھا توسط یک سیال و یا گاز تحمل میشوند.

یاتاقان مغناطیسی که در آن نیرو با کمک یک میدان مغناطیسی تحمل میشود.

یاتاقان خمشی که در آن حرکت با المان نیرویی که خم میشود، تأمین میشود.

حرکتھای یاتاقان ھا

حرکتھای معمولی که یاتاقانھا اجازه آن را میدھند عبارتند از:

چرخش محوری: مانند چرخش میله محور.

حرکت خطی: مانند کشو.

حرکت کروی: مانند لولای کاسه ساچم های.

حرکت مفصلی: مانند درھا.

نیروھای یاتاقان

یاتاقانھا تنوع گستردهای در اندازه و جھتی که میتوانند تحمل کنند دارند.

نیروھا میتوانند به صورت نیروی غالب شعاعی، محوری (یاتاقان کفگرد) یا ممان عمود بر محور اصلی یاافقی باشند.

سرعتھا در یاتاقان ھا

انواع مختلف یاتاقانھا، محدودیتھای سرعت عملکردی متفاوتی دارند. سرعت به طور نمونه به عنوان حداکثر سرعت سطحی نسبی تعریف میشود که واحدش اغلب  ft/sیا m/s میباشد. یاتاقانھای چرخشی به عنوان نمونه، عملکرد را به صورت DN توصیف میکنند که D قطر (اغلب بهmm ) یاتاقان و N سرعت چرخش با واحد دور بر دقیقه است.

عموما سرعت عملکرد یاتاقانھا در بازه قابل توجهی با هم تداخل دارد. به عنوان نمونه یاتاقانھای ساده در سرعتھای پایین کارآیی دارند. یاتاقانھای غلتشی سریعتر ھستند، به دنبال آن یاتاقانھای لغزشی و سرانجام یاتاقانھای مغناطیسی قرار دارند که در نهایت بوسیله نیروی مرکزگرا و با غلبه بر مقاومت مواد، محدود میشوند.

لقی و الاستیسیته یاتاقان ھا

بعضی کاربردها نیروهای یاتاقانها را درجهات متنوعی به کار میبرد و تنها لقی یا شیب محدودی را به عنوان نیروی متغیر اعمالی میپذیرد. یکی از منابع حرکت در یاتاقانھا، فواصل یا لقیھاست. برای مثال یک شفت ۱۰ میلیمتری در یک سوراخ ۱۲ میلیمتری، ۲ میلیمتر لقی دارد. منبع دوم حرکت، الاستیسیته در خود یاتاقانھاست.برای مثال ساچمهھا در یاتاقانھای ساچمهای (بلبرینگھا) مانند یک لاستیک سفت میماند و تحت بار، از دایره به یک شکل جزئی مسطح تبدیل میشود. کاسه بلبرینگ نیز الاستیک است و یک فرورفتگی را در محلی که ساچمهھا بر روی آن فشار میآورند ایجاد میکند.

عمر یاتاقان

یاتاقانھای مغناطیسی و لغزشی میتوانند به صورت بالقوه عمر نامحدود بدھند.

عمر یاتاقانھای غلتشی آماری است اما بوسیله بار، دما، نگهداری و تعمیر، ارتعاش، روانکاری و سایر فاکتورھا تعیین میشود.

برای یاتاقانھای ساده بعضی از مواد عمر بیشتری نسبت به بقیه میدهند. بعضی از ساعتھای جان هریسون هنوز هم بعد از صدھا سال کار میکنند چرا که از

چوب درخت مقدس خشب الانبیاء در ساختشان استفاده شده است. درحالیکه ساعتھای فلزی اش با توجه به فرسودگی بالقوه شان به ندرت کار کردند.

تعمیر و نگهداری یاتاقان :

یاتاقانھای بسیاری احتیاج به تعمیرات دورهای دارند تا از خرابی پیش از موعد جلوگیری شود. گرچه بعضی از آنھا نظیر یاتاقانھای لغزشی یا مغناطیسی ممکن است احتیاج به نگهداری کمتری داشته باشند.

بیشتر یاتاقانھا در عملکرد در دورھای بالا نیازمند روانکاری و تمیزکاری دورهای ھستند و ممکن است احتیاج به تنظیمات مجدد داشته باشند تا اثر فرسایش را به حداقل برسانند.

 

مزایای یاتاقانهای (بیرینگ) غلتشی

۱- به لحاظ حرکت غلتشی در این یاتاقانها (بیرینگ ها) ,اصطکاک کمتر و در نتیجه حرارت تولید شده کمتر می باشد.

۲- در شروع حرکت ,گشتاور اعمالی ناچیز است. ۳- نیاز به روغنکاری در آنها کمتر و مخارج نگه داری نیز پایین تر است.

۴- مراقبت و نگهداری این یاتاقانها آسان تر می باشد. ۵- اگر در شرایط مناسب از آنها استفاده شود عمر طولانی تری دارند زیرا امکان افزایش لقی در آنها کم است. ۶- به خاطر استاندارد بودن, تعویض آنها به راحتی میسر است.

۷- نیاز به آب بندی اولیه ندارند و در مراحل اولیه کار می توان از حداکثر ظرفیت یاتاقان (بیرینگ) استفاده کرد.

معایب یاتاقان های (بیرینگ) غلتشی

۱- داشتن حساسیت در مقابل ضربه. ۲- تلرانس کم در محل نصب و محور و در نتیجه هزینه ساخت بالای آنها.

۳- حرکت همراه با صدا. ۴- محدود بودن بار و تعداد دور در آنها.

مزایای یاتاقان (بیرینگ) های لغزشی نسبت به غلتشی :

۱٫ زمانی که محور تحت بارهای مداوم و ثابت قرار می گیرد, قسمتهای تحت بار یاتاقان ,تحت تنش ثابت قرار می گیرند که موجب کاهش خطر معیوب شدن در اثر خستگی می شود.

۲٫ چناچه یاتاقانهای لغزشی از مواد مناسب ساخته شده باشند ,قادر خواهند بود در داخل مایع مورد پمپاژ کار نموده و روانکاری و خنک کاری شوند

۳٫ توسط روانکاری و روغنکاری مناسب در سرعت های بالا یاتاقانهای لغزشی نسبت به یاتاقانهای (بیرینگ های) غلتشی می توانند بارهای بیشتری را تحمل کنند .

معایب یاتاقان های لغزشی نسبت به غلتشی :

۱٫ضریب اصطکاک آنها ۱۰ تا ۱۵ برابر یاتاقانهای غلتشی است و این امر موجب اتلاف هزینه زیادی می شود.
۲٫ غالبا ضریب اصطکاک بیشتر ,دمای روانکاری را تا حدی افزایش می دهد که در ماشین های دقیق و گرانقیمت ,خنک کاری را اجتناب ناپذیر می سازد.

انواع یاتاقانهای غلتشی

۱- بلبرینگ های شیار عمیق DEEP GROOVE BALL BEARINGS ))

دامنه کاربرد بلبرینگ های شیار عمیق وسیع می باشد، زیرا طراحی آنها ساده بوده و امکان کارکرد در سرعت های زیاد را دارا می باشند. این نوع بلبیرینگ ها در چند نوع یک ردیفه ، دو ردیفه و یک ردیفه با شیار ساچمه خور تولید می شوند.

۲- بلبرینگ های خود تنظیم ( SELF-ALIGNING BALL BEARINGS )

این نوع بلبیرینگ دارای دو ردیف ساچمه با یک حلقه بیرونی مشترک است که شیار ساچمه در آن به صورت منحنی بوده و این باعث ایجاد خاصیت خودتنظیمی بلبرینگ در مواقع انحراف و ناهمراستایی شفت می شود.

۳- بلبرینگ های تماس زاویه ای ANGULAR CONTACT BALL BEARINGS ))

حلقه های داخلی و خارجی این نوع بلبرینگ ها نسبت به یکدیگر زاویه ای می سازند که امکان تحمل بارهای شعاعی و محوری همزمان را توسط آنها فراهم می کند. هر قدر زاویه تماس بلبرینگ بزرگتر باشد، قدرت تحمل بار محوری آن بیشتر می شود. تولیدات مختلف این بلبرینگ ها عبارتند از: بلبرینگ های تماس زاویه ای یک ردیفه Single row دو ردیفه double row و بلبرینگ های با چهار نقطه تماس Four Point Contact ball bearings

۴- رولربیرینگ (رولبرینگ) های استوانه ای ( CYLINDRICAL ROLLER BEARINGS )

طراحی این رولبرینگ ها به نحوی است که یکی از حلقه های داخلی یا بیرونی، از یک یا دو طرف لبه نداشته و لذا رولبرینگ قابلیت تفکیک شدن دارد. این امر در مواردی نظیر جا زدن و در آوردن رولبرینگ ها به خصوص در مواردیکه انطباق باید تداخلی باشد، موجب تسهیل کار مونتاژ و دمونتاژ می شود. این نوع رولربرینگ ها با داشتن قابلیت تحمل بارهای سنگین، قادر به چرخش با سرعتهای بالا نیز هستند. در یک نوع از آنها که شماره آن با حرف NU آغاز می شود، حلقه پایینی بدون لبه و قابل جدا شدن است و در نوع دیگر که با حرف N مشخص می شود، حلقه بالایی بدون لبه است. در مواردی نظیر انبساط طولی محور شفت در اثر حرارت، امکان جابجایی حلقه ها در امتداد محوری از ایجاد تنش احتمالی جلوگیری می کند. در نوع دیگر که نامگذاری آن با NJ شروع می شود، حلقه داخلی در یک سمت داری لبه است، لذا امکان تغییر مکان محوری از یک طرف وجود دارد. در سری که نام آنها با NUP شروع می شوند، حلقه پایینی در یک سمت لبه یکپارچه و در سمت دیگر لبه جداشدنی دارد. این نوع طراحی باعث می شود که نخست رولبرینگ قابل تفکیک را به راحتی نصب نموده و سپس با گذاشتن لبه دیگر در جلوی آن رولبرینگ را از دو طرف در امتداد محوری تثبیت کرد. می توان به جای لبه جداشدنی از حلقه گوشه دار Angle ring که با HJ مشخص می شود، استفاده نمود. مقدار ناهمراستایی مجاز در رولربرینگ سری ۱۰، ۲، ۳ و ۴، حدود چهار دقیقه و در سریهای ۲۲ و ۲۳، در حدود سه دقیقه است. رولبیرینگ های استوانه ای تا دمای ۱۵۰درجه سانتیگراد بدون تغییر ابعادی قابلیت کارکرد دارند. پنجره ساچمه آنها نیز در انواع پلی آمیدی، فولادی و برنجی بسته به هر سری اندازه تولید می شود.

۵- رولبرینگ های سوزنی ( Needle roller bearing)

در رولبرینگ های سوزنی، غلتک ها به شکل استوانه بوده، ولی قطر آنها به نسبت طولشان کوچک است که با داشتن این ویژگی از قدرت تحمل بار بالایی برخوردار بوده و در مصارفی که فضای موجود آن کوچک باشد، مناسب هستند. این رولبیرینگ ها در انواع با پوسته کشیده شده و انتهای باز ,با پوسته کشیده شده و انتهای بسته , رولبرینگ سوزنی با حلقه داخلی و رولبرینگ سوزنی بدون حلقه داخلی تولید می شوند.

۶- رولبرینگ های بشکه ای SPHERICAL ROLLER BEARINGS))

این رولبرینگها دارای دو ردیف غلتک در یک شیار مشترک منحنی الشکل درحلقه بیرونی هستند و دو شیار در حلقه درونی آنها نسبت به محور بیرینگ (یاتاقان) زاویه می سازد. این نوع بیرینگ خاصیت خود تنظیمی داشته و در نتیجه نسبت به ناهمراستایی شافت حساس نیست و علاوه بر تحمل بار شعاعی، بار محوری را نیز از دو طرف متحمل می شود. غلتک های آن بلند، قطور و متقارن و به تعداد زیاد هستند که این خصوصیات سبب تحمل بار فوق العاده زیاد این نوع بیرینگها (یاتاقان ها) می باشد.

۷- رولبرینگ های مخروطی ((Taper roller bearings

این بیرینگ دارای شیار غلتک مخروطی در حلقه بالایی و پایینی بوده و جزء غلتشی نیز در آنها به شکل مخروطی می باشند. این نوع طراحی، بیرینگ را برای تحمل بارهای مرکب (شعاعی و محوری) مناسب ساخته است. قدرت تحمل بار محوری به زاویه شیار حلقه بیرونی بستگی دارد. هر قدر این زاویه در این نوع یاتاقان بزرگتر باشد قدرت تحمل بار محوری رولبرینگ نیز افزایش می یابد.

۸- بلبرینگ های کف گرد (Thrust ball bearings)

این نوع بلبرینگ ها در انواع یک ردیفه Single direction و دو ردیفه double direction تولید می شوند :

۱-۸ بلبرینگ های کف گرد یک ردیفه Single direction thrust ball bearings))

این نوع بلبرینگ ها برای موقعیت دهی محوری شفت و تحمل بار فقط از یک طرف مناسب بوده و تحت هیچ حالتی نباید بار شعاعی به آنها اعمال شود. این نوع بلبرینگ شامل یک واشر شفت (Shaft washer) با شیار ساچمه، قفسه به همراه ساچمه ها و یک واشر محفظه (Housing washer) با شیار ساچمه است. واشر محفظه بنا به نیاز می تواند به صورت تخت و مسطح Flat و یا قوسی شکل Sphered ساخته شود که در حالت دوم در صورتیکه از یک واشر نشیمنگاه Seating نیز استفاده شود، بلبرینگ قادر به تطابق با ناهمراستائی های اولیه شفت خواهد بود. نظر به اینکه اجزای بلبرینگ قابل تفکیک شدن هستند لذا نصب این نوع بلبرینگ, ساده است.

۲- ۸ بلبرینگ های کف گرد دو ردیفه ( Double direction ball bearings)

این بلبرینگ ها قادر به موقعیت دهی محوری شفت و تحمل بار محوری از هر دو طرف می باشند. به این نوع بلبرینگ ها نیز مانند نوع قبلی نباید بار شعاعی اعمال نمود. این بلبرینگ ها شامل یک واشر شافت Shaft washer با دو شیار ساچمه در دو طرف خود، دو سری قفسه و ساچمه و دو واشر محفظه Housing washer هستند که همانند نوع قبلی (یک ردیفه) واشرهای محفظه می توانند به صورت مسطح یا قوسی شکل باشند. اجزای این نوع بلبرینگ ها نیز قابل تفکیک شدن هستند. انواع مختلف بلبرینگ های کف گرد با قفسه های فولادی و برنجی تولید می شوند.

۹- رولبرینگ های سوزنی کف گرد( Needle roller thrust bearings)

این رول برینگ ها قادر به تحمل بار محوری سنگین بوده و ضمن حساس نبودن به بارهای ضربه ای ,به حداقل فضای محوری ممکن برای نصب نیاز دارند. این رولبرینگ ها بار محوری را فقط از یک سمت می توانند متحمل شوند. این نوع رول برینگ شامل واشر محفظه Housing washer، واشر شفت Shaft washer و مجموعه قفسه و غلتک هاست. می توان مجموعه قفسه و غلتک ها را فقط با یک واشر کفی Thrust washer بکار برد و این در حالتیست که نشیمنگاه رول برینگ از سختی و صافی سطح کافی برخوردار باشد.

۱۰- رولبرینگ های بشکه ای کف گرد ( Spherical roller thrust bearings)

در این رول برینگ ها حالت زاویه دار بودن شیار غلتک نسبت به محور، آنها را برای تحمل بارهای شعاعی و محوری مناسب می سازد. خصوصیت مهم دیگر آنها قابلیت خود تنظیم بودن است که این امر موجب عدم حساسیت رولبرینگ نسبت به ناهمراستایی شفت می گردد. اجزای این رولبرینگ ها تفکیک شدنی بوده و در آنها, واشر شافت Shaft washer به همراه قفسه و غلتک ها یک بخش از رولبرینگ و واشر محفظه Housing washer قسمت دیگر آنرا تشکیل می دهند. غلتک های بشکه ای در این نوع رولبرینگ ها حالت نامتقارن داشته و تعداد زیاد این غلتک ها به همراه طراحی خاص شیار غلتک موجب قدرت فوق العاده بالای آنها در برابر بارهای محوری است. ضمنا این رولبرینگ ها از سرعت دورانی نسبتاً بالایی نیز برخوردارند. طراحی های خاصی نیز وجود دارند (پسوندE ) که قدرت تحمل بار آنها از نوع معمولی نیز بیشتر است. بعضی از سریهای این نوع رولبرینگها با قفسه فولادی Window-type و اکثریت سریها با قفسه فولادی یا برنجی ماشینکاری شده تولید می گردند که این قفسه ها با یک بوش که در سوراخ واشر شافت تعبیه شده است، جهت قرار گرفتن در وضعیت درست, تنظیم می شود. همانگونه که قبلاً گفته شد، رولبرینگ های بشکه ای کف گرد خاصیت خود تنظیمی دارند.

۱۱- رولبرینگ های استوانه ای کف گرد (( Cylindrical roller thrust Bearings

این رولبرینگ ها برای تحمل بارهای محوری سنگین مناسب هستند. بعلاوه در مقابل بارهای ضربه ای حساس نبوده، استحکام بالا دارند و فضای محوری کمی برای نصب نیاز دارند. در نوع یک ردیفه ساخته شده و بار محوری را تنها از یک سمت می توانند تحمل کنند. طراحی آنها ساده بوده و شامل یک واشر شفت Shaft washer، یک واشر محفظه Housing washer و قفسه بهمراه تعدادی غلتک هستند. در مواردیکه محل قرار گرفتن رولبرینگ مناسب باشد، می توان واشرهای محفظه و شافت را حذف نمود و از خود قفسه و غلتک ها استفاده کرد، ولی به هر حال محل قرار این مجموعه باید سخت و پرداخت شده باشد. به همین دلیل معمولاً کل رولبرینگ دارای یک شماره خاص و هر یک از اجزاء آن نیز دارای یک شماره مجزا هستند.

 

 

شرکت لیفت آسان  با توجه به اینکه در بحث قطعات یدکی لیفتراک جزء وارد کننده های اصلی و معتبر در ایران میباشد و با توجه به داشتن قطعات اورجینال و با کیفیت ,نسبت به قیمت رقابتی و به همراه داشتن کارشناسان فنی نخبه و متخصص.به درخواست مکرر مشتریان جهت تعمیرات لیفتراک و راه اندازی لیفتراک های فرسوده که از کار افتاده اند,

نگه داری و اورحال لیفتراک های مشتریان عزیز,با توجه به توناژها ,برندها , مدل های مختلف.در راستای مشتری مداری و کسب حداکثر رضایت همکاران گرامی,نسبت به راه اندازی تعمیرگاه مرکزی اقدام نموده است.

لازم به ذکر است :

در راستای تعمیرات توانسته ایم با شرکت های بزرگ صنعتی,غذایی , دارویی و …

جهت اورحل و راه اندازی لیفتراک ها همکاری نماییم.

که تمامی نمونه ی لیفتراک سهند و کوماتسو و تویوتا و سپاهان و … قابل انجام است.

و کلیه امور تجهیزات انبارداری و نت لیفتراک را برای این مجموعه ها به انجام برسانیم.

نکات قابل توجه در تعمیرات لیفتراک :

لیفتراک ها از اجزاء مختلفی تشکیل شده اند که مهم ترین انها :

موتور ,گیرکس, دیفرانسیل و قسمت های هیدرلیکی میباشد.

که در اثر مرور زمان  ,بر اثر فرسایش و نگه داری های ضعیف

و توجه نکردن به سرویس های دوره ای در تایم های مورد نیاز توسط اپراطور ,

یا قسمت فنی کارخانه جات باید انجام بپذیرد,

آسیب های جدی و زودرس و غیر قابل جبران برای لیفتراک ها به وجود می اید.

که این تعویض قطعات برای لیفتراک های سهند و دوسان و لینده و سپاهان و کوماتسو و … متفاوت است.

از جمله سرویس های دوره ای:

از سرویس های دوره ای که توسط اپراتور باید در زمان های مشخص انجام بشود.

می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تعویض روغن موتور ,فیلتر روغن موتور و تعویض فیلتر هوا
  2. تعویض روغن گیربکس و فیلتر گیربکس
  3. انجام گریس کاری به موقع از قبیل گریس کاری اکسل/جک ها/ دکل و …..

متخصصان شرکت لیفت آسان  به دو صورت به مشتریان گرامی خدمات ارائه میدهند :

  1. واحد های سیار
  2. متخصصین که در تعمیرگاه مرکزی مشغول به فعالیت هستند.

با توجه به درخواست و نیاز شرکت های مختلف ,ارائه خدمات توسط این شرکت برنامه ریزی میشود.

در مرحله اول لیفتراک هایی که نیاز به تعمیرات دارند ,توسط واحد های سیار این شرکت

به صورت حضوری در محل کارخانه شما عیب یابی میشوند.

با توجه به تعمیرات دستگاه های فوق در صورتی که دارای عیوبی باشند که در محل

کارخانه قابل راه اندازی باشند,توسط واحد سیار با بهترین کیفیت قطعات راه اندازی میشوند.

در صورتی که نیاز به تعمیرات کلی و اورحال لیفتراک باشد ,بعد از عیب یابی و مشاوره ,

به تعمیرگاه مرکزی انتقال داده میشود.

لیفتراک توسط متخصصین فنی که در تعمیرگاه مرکزی مشغول به کار هستند,

نسبت به رفع مشکلات مختلف لیفتراک اقدام میشود.

نسبت به لیفتراک های متفاوت با سوخت های مختلف از متخصصین مختلفی استفاده میشود:

1)برای لیفتراک های دیزلی : متخصصانی که تخصص مورد نیاز را در لیفتراک هایی با موتور های دیزلی دارند.استفاده میشود.

2) در ارتباط با لیفتراک های گازی و دوگانه سوز فعالیت متخصصان نسبت به تجربه و دانشی که دارند متفاوت بوده و

با تمام تلاش خود بهترین قطعات را برای تعمیر و اورحال کردن لیفتراک های شما استفاده میکنند.

3) به همین منوال برای لیفتراک های برقی توسط مهندسان الکترونیک نیز خدمات ارائه  میشود.

 

شرکت  لیفت آسان

با توجه به نوع و خدمات کارخانه جات های مختلف را نسبت به خدماتی که ارائه میدهد قبل از انجام خدمات اگاه می سازد.

و با توجه به درخواست بعضی از آنها این آمادگی را دارد که به هنگام انجام تغییرات ,

کارشناسان فنی کارخانه جات را دعوت نماید تا از مراحل تعمیرات بازدید نماید

تا به طور حضوری در جریان تعمیرات و قطعاتی که بر روی دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد.

 

امتیاز برتر :

که انجام این عمل به راحتی به درخواست شما مشتریان عزیز امکان پذیر میباشد.

متخصصان ما تمام تلاش خود را انجام می دهند که بهترین امکانات و خدمات را

در اختیار شما همکارات عزیز ارائه دهند.

در قطعات لیفتراک سپاهان  , سهند و دیگر برند های لیفتراکی با موتور های متفاوت

به راحتی میتوان با تعویض قطعات فرسوده  و چک کلی کارایی لیفتراک را

چندین سال افزایش داده و بازدهی آن ها را بیشتر کنید.

 

کیفیت بالای قطعات ما امتیاز برتر ما در مقابل دیگر تعمیر کنندگان است.

شرکت لیفت آسان با تکیه بر تجربه چندین ساله در زمینه لیفتراک و همچنین اگاهی از نیاز تولید کنندگان و صنعتگران ایرانی به جابجایی و حمل محصولات خود, پس از انجام بررسی های همه جانبه در خصوص شرکت های تولید کننده قطعات لیفتراک در کشور های صاحب علم و تکنولوژی, در حال حاضر قادر به تهیه کالا از بهترین و صاحب نام ترین شرکت های جهان است .

 

سرویس ، نگهداری و تعمیرات تخصصی انواع لیفتراک های دیزل و گازسوز و برقی کلارک سپاهان ، کوماتسو ، تویوتا ، کاترپیلار ، نیسان ، تی سی ام ، ایسوزو ، یال ، هایستر ، لینده ،هیوندای ، آریا ، سهند ،لینده ، چری

انجام سرویس به دو صورت ثابت و سیار

انجام تعمیرات اساسی (Overhaul)

سرویس های دوره ضمانت (۵۰۰ و ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ ساعته) و پس از دوره ضمانت

امکان استقرار و اعزام پرسنل تعمیرات در محل مشتریان به صورت دائم در قالب قراردادهای نگهداری و تعمیرات

تامین به موقع خدمات فنی و تعمیراتی حداکثر ۲۴ ساعت پس از درخواست مشتریان

تامین قطعات یدکی پرمصرف طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از درخواست مشتریان

بهره گیری از پیشرفته ترین فنون مهندسی در زمینه هایی همچون عیب یابی مدارات هیدرولیک و الکترونیک

بهره گیری از پیشرفته ترین روش های روز در زمینه مدیریت ارتباطات مشتریان

ارائه تعمیرات در قالب PM, EM,CM

آماده عقد قرار داد با کلیه شرکت ها و ارگان های دولتی

مشاوره رایگان در زمینه تعمیرات انواع لیفتراک

سیم کشی کامل انواع لیفتراک

تعمیرات تخصصی موتور های دیزل و گازسوز انواع لیفتراک با ضمانت

تعمیرات تخصصی گیربکس های اتومات و دنده ای انواع لیفتراک های دیزل و گازسوز و برقی با ضمانت یکسال

تعمیرکار لیفتراک ، مکانیک لیفتراک ، سرویس لیفتراک ، تعمیرات لیفتراک ، تعمیر لیفتراک

تعمیرات تخصصی انواع شیر ترمز ؛ بوستر ترمز و انواع ترمز های کاسه ای و دیسکی با ضمانت یک ماه تا یک سال

تعمیرات تخصصی انواع دکل و انواع صفحه بالابر با ضمانت یک سال تا سه سال

تعمیرات تخصصی انواع اکسل عقب لیفتراک های دیزل و گازسوز و برقی با گارانتی و ضمانت یک سال تا سه سال

تعمیرات انواع جک بالابر ؛ جک فرمان ، جک بازوئی با ضمانت یک ماه تا یکسال

تعمیرات تخصصی انواع پمپ هیدرولیک لیفتراک ؛ پمپ گیربکس لیفتراک ؛ پمپ بالابر لیفتراک ؛ پمپ فرمان لیفتراک با گارانتی و ضمانت

تعویض دیسک و صفحه انواع لیفتراک های دیزل و گازسوز

توانایی بازسازی کامل انواع لیفتراک

خرید، فروش و اجاره انواع لیفتراک

خریدار انواع لیفتراک و قطعات لیفتراک

کلیه تعمیرات و قطعات مصرفی دارای‌ گارانتی یک ماهه ؛ ۳ ماهه ؛ ۶ ماهه و یکسال تا سه سال میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *