لیفتراک برقی چیست؟

نوعی لیفتراک می باشد که ویژگی های خاص خود را دارد. به طور کلی، لیفتراک ماشینی دارای محلقاتی همچون دکل و شاخک می باشد. این ماشین برای حمل بار و انبارسازی بارها به کار می رود. سوخت این ماشین ها به محل مورد استفاده آن بستگی دارد که معمولا برقی ، فسیلی و یا گازی است.

لیفتراک برقی در فعالیت هایی که مکان و سرعت اهمیت دارد، کاربرد فراوانی دارد. به این دلیل که این نوع لیفتراک سرعت بالایی دارد. لیفتراک برقی در فضاهای بسته به کررات مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلفی از این نوع لیفتراک در وزن های 1.5، 1.8، 2، 2.5 وجود دارد. فضای داخلی این ماشین به شکلی طراحی شده که کاربری بالایی دارد. در لیفتراک برقی، اتاقک کاربر کوچک است و کارایی دستگاه بالا است. سهولت کارکرد با فرمان (سیستم فرمان هیدرولیک) مزیت دیگر این نوع لیفتراک می باشد.

لیفتراک های برقی نوع دیگری از این دستگاه می باشد که نسبت به لیفتراک های دیزلی خیلی کم صداتر و آلودگی کمتری تولید می کند. این مدل را در محیط های باز یا بسته می توان استفاده کرد. از لیفتراک برقی بیشتر در انبارها و مکان های سر بسته به علت عدم تولید آلودگی، صدای کم تر، کوچک بودن و قدرت مانور خوب در فضاهای کمتر بکار میگیرند. این مدل دستگاه هزینه سوخت بسیار پایینی دارد که می تواند هزینه اولیه که بابت قیمت لیفتراک پرداخت می شود را جبران کند. همچنین به علت سبک بودن به راحتی قابل جابجایی است و رانندگان به راحتی می توانند با آن کار کنند

لیفتراک‌های الکتریکی نیاز به یک سطح صاف برای کارکردن دارند. استفاده زیاد از حد در سطوح شیب‌دار شارژ باتری را به‌سرعت کاهش می‌دهد، اما می‌توان با تهیه باتری قوی‌تر این مسئله را عیب تلقی نکنیم.

کارکرد لیفتراک برقی در مناطق شرجی هنوز هم یک مسئله است زیرا آب‌وهوای مرطوب باعث مشکلاتی در سیم‌کشی و قطعات الکتریکی می‌شود.

هزینه نگهداری لیفتراک برقی بسیار کمتر از لیفتراک دیزلی می باشد که خود مزیت مهمی است و طول عمر طولانی تری هم دارند. این لیفتراک ها دارای یک باطری قابل شارژ میباشند

امروزه لیفتراک های برقی سهم بسزایی در جابه جایی پالت ها درانبار را دارند که از جمله میتوان به لیفتراک های برقی سه چرخ شرکت یونگ هاینریش المان اشاره کرد. این لیفتراک های برقی با توجه به طول وعرض کمترو سه چرخ بودن قدرت مانوربیشتری نسبت به لیفتراک های برقی چهار چرخ دارند. لیفتراک های برقی سه چرخ میتوانند حول محورخود به صورت 360 درجه بچرخند و مناسب انواع شرکت های پخش، صنایع غذایی، دارو سازی، پتروشیمی ها،صنایع خودرو سازی  هستند.قدرت لیفتراک برقی توسط یک موتور الکتریکی به جای موتور سوخت داخلی تامین می شود،این موتور الکتریکی قدرت خود را از باطری قابل شارژ موجود روی دستگاه می گیردشما باید 8 ساعت به طور کامل باتری لیفتراک برقی را شارژ کنید،در این صورت 8 ساعت می توانید از دستگاه استفاده کنید.لیفتراک های برقی در دو نوع 4 چرخ و سه چرخ می باشند که سه چرخ ها دارای مانور بیشتری نسبت به چهار چرخ هستن

مزایای لیفتراک برقی:
– عدم تولید آلودگی
–عدم تولید صدا
قدرت مانور در فضاهای کوچک
هزینه پایین

لیفتراک های برقی ماشین های ایده آل برای شرایط داخلی و انبارها هستند.عملا هیچ سر و صدایی به جز صدای لاستیک،بالابر و یا صدای چراغ هشدار ندارند. موتور های الکتریکی هیچ اگزوزی ندارند و مونوکسید کربنی برای اپراتورها و یا کارگران مجاور ایجاد نمی کند،در واقع با محیط زیست سازگارتر می باشند و در انبارهایی مثل انبار مواد غذایی باید حتما از این نوع استفاده شود.هم چنین جمع و جور تر هستند و به راحتی در محیط های کوچک مانور می دهند و راننده نیازی به استفاده از کلاچ ندارد.
به این مساله هم توجه کنید که هزینه شارژ باطری لیفتراک در واقع مناسب تر از هزینه سوخت ها می شود.

این نوع دستگاه دارای قطعات متحرک کم تری نسبت به لیفتراک های موتوری می باشد.دارای قطعات مکنده مانند پیستون و میل لنگ به عنوان موتور احتراق داخلی نیست.هیچ خنک کننده رادیاتوری برای فلاشینگ و هیچ فیلتر موتوری وجود ندارد.این مایعات و فیلتر ها نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد که هزینه و وقت زیادی رو طلب می کند.لیفتراک برقی فقط نیاز به یک پریز برق AC و محیطی برای شارژ باطری نیاز دارد.

معایب

از معایبی که می توانم ذکر کنم هزینه باتری و شارژر است،این نکته را توجه کنید که در صورت خرید،به نوع باتری که بر روی دستگاهتان می باشد توجه کنید تا دارای کیفیت بالا و گارانتی باشد.شما باید به نکات شارژ باطری لیفتراک برقی کاملا توجه کنید تا طول عمر استفاده از باتری را بالا ببرید.بعضی از افراد هزینه بیشتری می کنند و باتری دیگری هم تهیه می کنند تا در صورتی که میزان استفاده آن ها از دستگاه بالا است،در مواقعی که شارژ باتری تمام می شود از باتری جایگزین استفاده کنند،اما در صورتی که میزان استفاده شما زیاد نیست نیازی به این کار ندارید.این لیفتراک بهترین انتخاب برای فضای باز نیست زیرا باتری،قطعات الکترونیکی و مدارها نباید در مدت زمان طولانی در محیط بیرون قرار گیرند

سوالات مربوط به ایرادات پیش امده در حین کار با لیفتراک برقی

چرا وقتی لیفتراک‌ها بالا می‌روند یا پایین می‌روند، لیفتراک متوقف می‌شود؟

هر لیفتراک برقی مجهز به یک جریان جاری است که از واحد صعودی پایین در پایه شافت محور حرکت می‌کند. اگر این سیم‌ها فرسوده شوند، می‌تواند باعث شود لیفتراک برقی شما بسیار غیر معمول عمل کند.
امکان دارد در نحوه کار و عملکرد خود به صورت روزانه و به شکل مطلوبی فعالیت خود را انجام دهد اما بعد از مدتی و به صورت ناگهانی نشانه‌هایی از مشکل ایجاد شود، مانند قطع کردن چنگال‌ها در هنگام بلند شدن یا پایین آمدن دستگاه خواهد بود

برای این که از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری به عمل آورد می‌توان از شیوه‌های زیادی بهره برد یکی از آن‌ها بررسی بندهای سیم کشی واحد صعودی خواهد بود تا بتوان اطمینان حاصل کرد که سیم‌های فرسوده‌ای وجود ندارد.

چطور باتری جدید قادر به تامین برق نیست ؟

اگر به تازگی باتری را تعویض کرده‌اید و هنوز باتری با شارژ کم مشکلی ندارید، باید دلایلی را که باعث بروز این مسئله شده است را مدنظر قرار داد.
به طور معمول یکی از دلایل آن اندازه باتری خواهد بود که باید مناسب بالیفتراک باشد.
در برخی از موارد حتی اندازه باتری مناسب نیز به صورت عدم مناسب بودن اتصالات باعث بروز همین مشکل خواهد شد، که معمولا وقتی باتری مورد ارزیابی قرار داده می‌شود به نظر می‌رسد که مناسب است و شکلی در آن وجود ندارد اما اتصالات ایجاد شده برای مدل دیگری ساخته شده است.

علت حرکت نکردن لیفتراک چیست ؟ 

لیفتراک‌های برقی مجهز به گیربکس معمولی نیستند که در مدل دیزل یافت می‌شود.
با این حال آن‌ها یک مورد جابجایی دارند در اصل حرکتی که برای لیفتراک در نظر گرفته شده است تنها به سمت جلو خواهد بود.
نوعی از تعمیرات که برای لیفتراک به کار برده می‌شود از نوع تعمیر شامل تعویض بخشی است.
منظور از تعویض بخشی مکان‌هایی از لیفتراک خواهد بود که می‌توان به راحتی آن‌ها را جا به جا کرد و در اصل کار تعویض را انجام داد.
برای این که کار تعویض قطعات به خوبی صورت بگیرد باید از یک تکنسین لیفتراک ماهر بهره‌مند شد.
اگر از تکنسین لیفتراک ماهر استفاده نشود، کار تعویض قطعه با مشکلات زیادی رو به رو می‌شود و حالت نسبتا پیچیده‌ای را به خود می‌گیرد.
با این حال برای یک تعویض خوب و مناسب باید از یک مکانیک ماهر برای تعمیر و نگهداری قطعات و دستگاه لیفتراک کمک گرفت.

حال که اطلاعات کمی در رابطه با کار و مسائل مشترک لیفتراک به دست آورده‌اید حتما می‌دانید، حل کردن مشکلات و بازگشت به کار بسیار ساده‌تر خواهد بود.
به خاطر داشته باشید که همه مدل‌ها مولفه‌های مختلفی دارند و بنابراین همیشه باید قبل از تلاش برای تعمیرات اساسی نگاهی به کتابچه راهنمای تولید کننده نیز انداخت.

تاثیر لیفتراک در فعالیت کارگران

 • حمل ونقل راحت
 • کم شدن فعالیت کارکنان
 • افزایش فعالیت انفرادی

کارگران برای حمل و نقل کالاهای سنگین و لوازم سنگین در محل کار فشار زیادی را متحمل می‌شوند و باعث کاهش بازدهی کارکنان برای انجام فعالیت‌های دیگر و روزانه آن‌ها شود.
دقیقا مانند هر وسیله بزرگ یا کوچک لیفتراک لودری مزایای بسیاری دارد اما محدودیت‌های خود را نیز دارد.
اگر وسیله نقلیه به خوبی نگهداری نشود، خراب می‌شود و ممکن است باعث تاخیر در روند کاری شود و همین طور این که باعث صدمات و حتی مرگ افراد هم خواهد شد. اما اگر تحت نظارت و مرتبا حفظ شود، می‌توان از این موارد جلوگیری کرد.

لیفتراک های برقی سه چرخ شرکت یونگ هاینریش به دودسته تقسیم بندی میشوند:

لیفتراک های برقی سه چرخ رنج 1

این سری ازلیفتراک های برقی مجهز به یک موتورحرکتی 4کیلو وات میباشدکه در قسمت عقب این لیفتراک ها بر روی چرخ قرار دارد و مستقیما به ان نیرو وارد میکند. لیفتراک های برقی رنج یک شرکت یونگ هاینریش قادر به بلند کردن بارازوزن 1تا 1.5 تن هستند که میتوانند حداکثر با سرعت 12.5 کیلومتر بر ساعت حرکت کند. رنج اول از لیفتراک های برقی مجهز به یک موتور بالابری 6کیلو وات هستند که قدرت بالابری خوبی دارند.
این لیفتراک های برقی کمترین مقدار عرض دستگاه (99سانتی متر) را دربین لیفتراکهای هم نوع خود دارند و به راحتی میتوانند درراهروهای تنگ و محدود حرکت کنند. فرمان و ترمزهیدرولیکی این لیفتراک های برقی باعث اسانی کاراپراتور ودرنتیجه بازدهی بیشتردستگاه میشود.
باطری این لیفتراک های برقی 24 ولت میباشد که در زیر صندلی اپراتور قرار دارد که در صورت نیاز با بلند کردن قسمت صندلی اپراتور میتوان به باطری لیفتراک دست پیدا کرد. جنس چرخ این لیفتراک های برقی ازسوپرالاستیک توپرمیباشند که طول عمروکیفیت بسیار بالایی دارند.
این لیفتراک های برقی به راحتی میتوانند با یک بارشارژ باطری به مدت دو شیفت کار کنند که این ویژگی باعث عدم نیاز به باطری یدکی و اضافه و صرفه جویی اقتصادی برای مشتری میگردد، همچنین در صورت ترمز کردن اپراتور با احیا مجدد انرژی باطری شروع به شارژ شدن میکند.

لیفتراک های برقی سه چرخ رنج 2

رنج دوم از لیفتراک های برقی سه چرخ شرک یونگ هاینریش المان مجهز به 2 موتور حرکتی 4.5کیلو وات در قسمت جلوی دستگاه هستند که هر کدام از موتورها به یک چرخ متصل هستند و نیروی حرکتی دستگاه را فراهم میکنند. این لیفتراک های برقی قادر به بلند کردن پالت هااز1300 تا 2000 کیلوگرم هستند که میتوانند حداکثر سرعت 16 کیلومتربر ساعت حرکت کنند.

این سری از لیفتراک های برقی مجهز به یک موتور بالابری 11.5 کیلو وات میباشند که در مقایسه با رنج یک لیفتراک های برقی شرکت یونگ هاینریش المان قدرت بالابری بیشتری دراختیاراپراتور قرار میدهد که این موتور بالابری قوی تر باعث میشود که این لیفتراک برقی دارای سرعت بالابری بسیار مناسبی باشد.رنج دوم از لیفتراک های برقی دارای عرض (106Cm)هستند که در مقایسه با لیفتراک های برقی رنج اول کمی بیشتر میباشد.

این سری از لیفتراک های برقی دارای فرمان برقی و ترمز مکانیکی/الکتریکی میباشند . این لیفتراک های برقی چرخ عقب ان به صورت دوبل میباشد که این چرخ اضافی باعث پایداری بیشتر دستگاه در شرایط سخت میشود.

جنس چرخ این لیفتراک های برقی از سوپرالاستیک توپراست و دوام و مقاومت بیشتری درمقابل چرخ های دیگر دارد.

باطری های قدرتمند این لیفتراک های برقی توانایی کار کردن به مدت زمان دو شیفت را تنها با یک بار شارژ باطری دارند. مزیتی که لیفتراک های رنج دوم نسبت به رنج اول دارند در نحوه ی جدا سازی و بیرون اوردن باطری های انهاست. تعویض باطری لیفتراکهای برقی رنج دوم از پهلو بوده که در زیر باطری رولر قرار دارد ، که باطری به راحتی قابلیت تعویض و جابه جایی را پیدا میکند

میزان سرویس دهی لیفتراک های برقی بستگی به باتری لیفتراک دارد. همچنین باتری نقش مهمی در راندمان دیگر تجهیزات مانند استاکر و پالت تراک نیز دارد.

باتری لیفتراک جزء قطعات خطرناک لیفتراک به حساب می آید.

خطرات باتری لیفتراک چیست:

به طور کلی 2 دسته باطری لیفتراک وجود دارد:

دسته اول را به نام نیکل – اسید  و دسته بعدی را به نام نیکل- آهن.

هردو دسته از این باتری ها برای سلامت فرد خطرناک می باشند.

به 3 دلیل این دو نوع باتری برای افراد خطرناک میباشند.

دلیل اول وزن زیاد این باتری ها می باشد.

دلیل دوم گازهای سمی که هنگام شارژ شدن باتری پخش می شود و سوم مواد شیمیایی که درون باتری به کار گرفته شده است.

با توجه به نحوه استفاده باتری در لیفتراک های برقی ، شارژ شدن باتری اهمیت بیشتری از دو مورد دیگر پیدا می کند.

رعایت نکات ایمنی نیز می تواند از بروز حوادث دلخراش و جبران ناپذیر پیشگیری کند.

باطری لیفتراک چگونه تمیز می شود:

یکی از موارد مهم در حفظ و نگه داری باتری لیفتراک ، نظافت آن می باشد.

با این کار میتوانید طول عمر باتری لیفتراک را نیز افزایش دهید.

اگر باتری دچار نشتی باشد سریعا با آب شسته شود

با این کار از خوردگی قسمت های بالایی باتری جلوگیری می کنید.برای رقیق شدن نیز کمی آب به باتری اضافه کنید.

اسید نشت شده رسانا می باشد و جریان الکتریکی را حتی هنگام خاموش بودن هدایت می کند.

به این ترتیب با شستن باتری می توانید مانع خرابی باتری شوید.

باتری لیفتراک چیست ؟

یک باطری لیفتراک در حقیقت دو کاربرد دارد:

 • برای لیفت تراک به عنوان یک منبع نیرو عمل می کند؛
 • مورد دوم که کمتر به آن دقت می شود این است که به عنوان یک وزنه عمل می کند و به تعادل لیفتراک کمک می کند.سلول های باطری در اصل خودشان باطری های کوچکی هستند که از کنار هم قرار گرفتن ورقه های سرب تشکیل شده اند، بین این ورقه ها اسید سولفوریک وجود دارد.میله های باطری میله های بزرگی از جنس سرب هستند که سلول های باتری لیفتراک را به یکدیگر وصل می کنند و یک چرخه ی کامل بوجود می آورند.کابل های باطری اندازه های مختلفی دارند. مقاوم بودن این کابل ها بسیار مهم است، چرا که باید فشار برق بالایی که برخی در باتری ها ایجاد می شود را تحمل کنند. برخی از باتری های لیفتراک فشار 1200 آمپر بر ساعت را تولید می کنند. یک دستگاه جوش قوس الکتریکی معمولی به 200 تا 300 آمپر بر ساعت فشار برق نیاز دارد تا ورقه های ضخیم فولاد را ذوب کند. به همین دلیل است که کابل های باطری باید مقاومت خوبی داشته باشند
 •  

بسیاری از سازمان‌ها و کارخانه‌هایی که فعالیت‌های تولیدی انجام می‌دهند از انبار‌های زیادی برخوردار هستند به همین خاطر نیاز به نیروی انسانی زیادی خواهند داشت. بنابراین برای این که بتوان هزینه‌های موجود برای نیروی کار را کاهش داد می‌توان از دستگاه‌های مرتبط با جا به جایی و حمل و نقل بهره‌مند شد. در این صورت دستگاه لیفتراک برقی می‌تواند گزینه مناسبی برای کارگاه‌های تولیدی باشد که نیاز شدیدی به نیروی انسانی دارند.
بنابراین زمانی که یک انبار کارآمد وجود دارد، لیفتراک برقی یکی از با ارزش‌ترین اجزای موجود در محل کار می‌باشد و تاثیر زیادی را در روند کار ایجاد خواهد کرد.
بنابراین با وجود یک انبار شکی نیست که به صورت روزانه استفاده‌های زیادی توسط کارمندان صورت بگیرد.
با این حال لیفتراک برقی یک قطعه تجهیزات است که به شدت به کار برده می‌شود، مواقعی که مشکلات زیادی بروز می‌کند و باعث تاخیر در تقاضای روزانه می‌شود،کاربرد لیفتراک  می‌تواند به شدت موثر باشد.

دلیل توقف لیفتراک در حرکت بالا و پایین ؟

هر لیفتراک برقی مجهز به یک جریان جاری است که از واحد صعودی پایین در پایه شافت محور حرکت می‌کند. اگر این سیم‌ها فرسوده شوند، می‌تواند باعث شود لیفتراک برقی شما بسیار غیر معمول عمل کند.
امکان دارد در نحوه کار و عملکرد خود به صورت روزانه و به شکل مطلوبی فعالیت خود را انجام دهد اما بعد از مدتی و به صورت ناگهانی نشانه‌هایی از مشکل ایجاد شود، مانند قطع کردن چنگال‌ها در هنگام بلند شدن یا پایین آمدن دستگاه خواهد بود.

برای این که از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری به عمل آورد می‌توان از شیوه‌های زیادی بهره برد یکی از آن‌ها بررسی بندهای سیم کشی واحد صعودی خواهد بود تا بتوان اطمینان حاصل کرد که سیم‌های فرسوده‌ای وجود ندارد.

چرا باتری نو قادر به تامین برق نیست ؟

اگر به تازگی باتری را تعویض کرده‌اید و هنوز باتری با شارژ کم مشکلی ندارید، باید دلایلی را که باعث بروز این مسئله شده است را مدنظر قرار داد.
به طور معمول یکی از دلایل آن اندازه باتری خواهد بود که باید مناسب با لیفتراک باشد.
در برخی از موارد حتی اندازه باتری مناسب نیز به صورت عدم مناسب بودن اتصالات باعث بروز همین مشکل خواهد شد، که معمولا وقتی باتری مورد ارزیابی قرار داده می‌شود به نظر می‌رسد که مناسب است و شکلی در آن وجود ندارد اما اتصالات ایجاد شده برای مدل دیگری ساخته شده است.

چرا لیفتراک فقط به جلو حرکت می کند و برعکس نمیرود؟

لیفتراک‌های برقی مجهز به گیربکس معمولی نیستند که در مدل دیزل یافت می‌شود.
با این حال آن‌ها یک مورد جابجایی دارند در اصل حرکتی که برای لیفتراک در نظر گرفته شده است تنها به سمت جلو خواهد بود.
نوعی از تعمیرات که برای لیفتراک به کار برده می‌شود از نوع تعمیر شامل تعویض بخشی است.
منظور از تعویض بخشی مکان‌هایی از لیفتراک خواهد بود که می‌توان به راحتی آن‌ها را جا به جا کرد و در اصل کار تعویض را انجام داد.
برای این که کارتعویض قطعات  به خوبی صورت بگیرد باید از یک تکنسین لیفتراک ماهر بهره‌مند شد.
اگر از تکنسین لیفتراک ماهر استفاده نشود، کار تعویض قطعه با مشکلات زیادی رو به رو می‌شود و حالت نسبتا پیچیده‌ای را به خود می‌گیرد.
با این حال برای یک تعویض خوب و مناسب باید از یک مکانیک ماهر برای تعمیر و نگهداری قطعات و دستگاه لیفتراک کمک گرفت.

حال که اطلاعات کمی در رابطه با کار و مسائل مشترک لیفتراک به دست آورده‌اید حتما می‌دانید، حل کردن مشکلات و بازگشت به کار بسیار ساده‌تر خواهد بود.
به خاطر داشته باشید که همه مدل‌ها مولفه‌های مختلفی دارند و بنابراین همیشه باید قبل از تلاش برای تعمیرات اساسی نگاهی به کتابچه راهنمای تولید کننده نیز انداخت.

به کار بردن لیفتراک به صورت روزانه در بیشتر سایت‌های صنعتی و تولیدی، سایش و پارگی عادی را ایجاد می‌کند که این امر عادی است و به عیب یابی و رفع آن نیاز دارد.
اپراتور لیفتراک باید نکاتی را در رابطه با کارایی و عملکرد لیفتراک در نظر بگیرد و در مورد چگونگی کار با لیفتراک و بررسی مشکلات و آگاهی از آنچه برای رفع آن باید انجام شود مهارت‌های لازم و کافی را داشته باشد.

جلوگیری از مشکلات مشترک لیفتراک به رعایت نکات زیادی بستگی دارد.

بلندکل مکانیسمی به عنوان بالابر و قاب لیفتراک دارد، اگر لیفتراک به درستی فعالیت بالا و پایین آمدن را انجام ندهد، یا اگر این کار را انجام دهد اما به طور نامنظم، ممکن است این مسئله مشکلات هیدرولیکی را به وجود آورد.
امکان این که سیستم هیدرولیک نقص‌هایی داشته باشد بسیار زیاد خواهد بود.
بنابراین توصیه می‌شود سیلندری را که باعث نشتی می‌شود را تعمیر کرده و قطعات لیفتراک معیوب مانند فیلتر روغن و مهر و موم‌های روغن را جایگزین کرد.

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود فرمان لیفتراک به درستی کار نکند.
یکی از مشکلاتی که از آن می‌توان نام برد سطح پایین انتقال سیال فرمان خواهد بود که باعث می‌شود فرمان به اندازه کافی و سریع تغییر جهت ندهد.
با این حال مطلوب خواهد بود که سطح مورد نظر را مورد بررسی قرار داد و در صورت لزوم به بالا بروید.
دلیل دیگر برای بروز مشکل، چرخ دنده‌های فرسوده در لیفتراک است که برای از بین بردن این مسئله نیاز به خدمات حرفه‌ای و تعمیر وجود دارد.

تعمیر لیفتراک برقی ، لیفتراک ها انواع مختلفی دارند. هر یک از این لیفتراک ها تفاوت هایی دارند و در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از کاربردی ترین لیفتراک ها، لیفتراک برقی می باشد. لیفتراک های برقی موتور ندارند و به وسیله ی برق و باطری فعالیت می کنند. باطری لیفتراک های برقی قابل شارژ می باشند و باید پس از مدتی استفاده به شارژ متصل شوند.

لیفتراک های برقی آلاینده و دودهای مضر تولید نمی کنند و برای محیط زیست و انسان زیان آور نیستند. این لیفتراک ها در محیط های باز و بسته مورد استفاده قرار می گیرند. در برخی از کارخانه ها از جمله کارخانه ی تولید مواد غذایی نباید آلاینده ای وجود داشته باشد، در این کارخانه ها از لیفتراک برقی استفاده می شود. برای تعمیر لیفتراک برقی می توانید با کارشناسان شرکت لیفت آسان تماس حاصل فرمایید .02636104164-091027042676-09015154903

مهمترین نکته در لیفتراک برقی تمیز کردن برد ان است که برای ماندگاری برد لیفتراک برقی همیشه یک عدد محافظ فلزی برای جلوگیری از صدمه دیدن بردهای الکتریکی لیفتراکهای برقی استفاده میشود که با باز کردن این محافظ شما دسترسی پیدا خواهید کرد برای تمیز نمودن این قسمت از لیفتراک. و ایجاد جرقه از اطراف نمی تواند به برد اسیب برساند

زنگ زدگی و خوردگی زنجیر لیفتراک

زنجیری که زنگ زده یا خوردگی را نشان می دهد باید جایگزین شود. برای حداکثر حفاظت، زنجیرها باید به طور کامل روانکاری شوند.

ترک خوردگی زنجیر لیفتراک

کشف هر ترک به این معنی است که زنجیره باید جایگزین شود تا لیفتراک به سرویس بازگردد.

پین های پیچیده لیفتراک

عدم روانکاری باعث ایجاد اصطکاک بین صفحات و پین ها می شود و باعث می شود پیچ ها پیچ خورده و راه خود را خارج از محل قرار دهند. نتیجه نارسایی زنجیره ای است.

کشیدگی زنجیر لیفتراک

کشیدگی بیش از 2 % نشان دهنده کاهش 15%قدرت است و بدین معناست که زنجیر باید تعویض شود.اطمینان حاصل کنید که زنجیر لیفتراک باعث ایجاد مشکلاتی مانند خرابی، تولید از دست رفته و کاهش سودآوری نمی شود.زنجیر لیفتراک برقی بعلت حرکت روی هم و نیز قرار گیری در معرض گرد و خاک باید فقط برای روانکاری از روغن استفاده شود استفاده از گریس موجب نشستن گردو خاک وایجاد سمباده ای برای خورده شدن زنجیر لیفتراک میگردد.

اتصالات  در لیفتراک برقی

لقی دکل و زنجیر دکل و اتصالات ساید شیفت چک شود.

خلاصی دکل  لیفتراک توسط میکانیک باید شیمگیری شود.

 • روان بودن بلبرینگ دکل باید چک شود
 • مفصل دکل لیفتراک به جک سینه بازرسی گردد
 • چک کردن پیم لیفتراک

انواع لیفتر اک برقی

هایستر پرقدرت ترین لیفتراک را برای سخت ترین کارهای جهان می سازد  لیفتراک هایستر از 80 سال پیش در کشور آمریکا شروع کرد یکی از شرکت های پیشرو در ضمینه ساخت لیفتراک و ماشین آلات صنعتی می باشد یکی از شناخته ترین برندهای معروف تولید لیفتراک در سر تا سر دنیا می باشد.این شرکت در 130 کشور محصولات خود را عرضه می نماید.توزیع و پشتیبانی محصولات این شرکت در  اروپا، شرق میانه، آفریقا و هند ،امریکا و کانادا ، آمریکای لاتین ، برزیل ، آسیا و چین می باشد

لیفتراک هایستر دارای انواع دیزل بنزین و دوگانه و برقی می باشد که شرکت هایستر حتی تولید لیفتراک های سنگین با تناژ بالا را هم در کارنامه خود دارد .

هایستربرقی

لیفتراک برقی بر حسب مدل دارای 3 چرخ و 4 چرخ می باشد که مدل 3 چرخ دارای طراحی فشرده و میزان شعاع حرکتی کوتاه این دستگاه باعث شده است تا این لیفتراک سه چرخ در محیط های باریک و کوچک براحتی مانور دهد.

سیستم برق این دستگاه لیفتراک AC می باشد که این امکان را می دهد، لیفتراک به سرعت از حالت دنده جلو به دنده عقب تغییر یابد و با توجه به شتاب دستگاه به راننده این امکان را میدهد تا به راحتی دستگاه را کنترل نماید. نمایشگر دستگاه در بالا سمت راست کابین راننده نصب شده است تا دید کافی به راننده جهت دیدن صفحه نمایش بدهد.

سیستم برقی لیفتراک

اما در اینجا منظور از سیستم یا ماشین لیفتراکهای برقی و دستگاهای انبارداری برقی میباشد که با تعویض سیسستم های الکترونیکی و حتی مکانیکی با بردهای الکترونیکی (درایورها) و قطعات مکانیکی روز صورت میپذیرد و هدف از این کار بهبود عملکرد این ماشین آلات میباشد.

تعمیر لیفتراک برقی کوماتسو و تعمیر لیفتراک برقی تویوتا و تعمیر لیفتراک برقی سهند و تعمیر لیفتراک برقی کاترپیلار و تعمیر لیفتراک برقی لینده و تعمیر لیفتراک برقی اشتیل و تعمیر لیفتراک برقی هلی و تعمیر لیفتراک برقی بالکانکار و تعمیر لیفتراک برقی یال و غیره به صورت کاملا استاندارد قابل پیاده سازی میباشد.

 • اقدامات در تغییر سیستم برقی

1-   تعویض یا جایگزیین نمودن درایورهای جدید چه در ناحیه حرکت(Traction) و بالابری(Hydrolic).

2-   تعویض پدال لیفتراک برقی یا جایگزین نمودن پدال یا تراتل استاندارد .

3-   تعویض دسته سیم کامل و سوکتهای مربوطه در صورتی استاندارد نباشند و یا لیفتراک برقی کابلها و سیم کشیش کهنه و صدمه دیده باشد.

4-   تعویض یا جایگزین نمودن کنتاکتورهای جدید در الکتروموتورهای دی سی  (DC) بجز تحریک مستقل ها در لیفتراکهای قدیمی معمولا از کنتاکتورهای کند با جسه بزرگ و تغذیه بوبین غیر استاندارد و پرمصرف دارند که ترجیحا جهت استاندارد نمودن سیستم جدید و حذف رگلاتورهای ولتاژ اضاف تعویض میگردند.

5-   نصب هیت سینگ پره دار یا تخت بر روی شاسی لیفتراک برقی . متد اینجا هیت سینگ را با توجه به توان الکتروموتور مکان نصب و همراه بودن یا نبودن فن توصیه میگردد.

6-   در نهایت دقت میگردد که نه از استاندارد فاصله گرفت نه هزینه اضافی بر مشتریان گرامی تحمیل گردد.

هنگامی توصیه میگردد که تعمیر لیفتراک برقی از کار افتاده با تجهیزات اصلی خود به صرفه یا غیرممکن باشد وخرابی به حدی باشد که با راه حل های ساده رفع عیب نگردد .

1نبود قطعات در سیستم درایو

2-   هزینه تهیه قطعات مربوط به درایورهای فابریک با پیاده سازی متد رتروفیت قابل مقایسه نباشد گاها از هزینه تهیه ماژول های لیفتراک کوماتسو برقی خط 11 و لیفتراک برقی کوماتسو خط 12 کمتر میباشد.

3-   ارتقا سیستم زیرا در بسیاری از لیفتراکهای برقی و پالت تراکها و استاکرهای برقی و نیز ریچ تراکها سیستم حرکت یا کنترل حرکت یا بالابری از تکنولوژی پایینی برخوردار بوده و بسیاری از قابلیت های امروزی این ماشین آلات فاکتور گرفته شده مانند درایورهای المنتی یا مقاومتی – درایورهای تریستوری مخصوصا نسلهای نخست آن لذا یک متد اصلی در تعمیر لیفتراک برقی و تعمیر ریچتراک برقی و تعمیر استاکر برقی همان رتروفیت میباشد.

4-   پایین آوردن نرخ بالای خرابی در درایورهای حاضر بر روی دستگاها.

5-    در ناحیه هیدرولیک که سوییچ تنها کنتاکتور میباشد الکتروموتور به سیستم ضربه وارد میکند هنگام راه اندازی و به منظور استارت نرم (SOFT START) و تناسبی درایور نصب میگردد.

دلایل خرابی باتری لیفتراک برقی

1-خوردگی یا سولفاته شدن پیچ های باتری

2- خوردگی پنهان کابلهای اتصال سلولهای باطری.

3- تنظیم نبودن نسبت آب مقطعر به اسید سولفوریک.

4- افت زمان ذخیره نیرو بر اثر خواب باطری.

5- خوردگی صفحهات مثبت باطری بر اثر غلظت اسید.

6- تولید دمای بالا هنگام کار کردن لیفتراک یا زیر شارژ.

تعمیرات لیفتراک برقی

 • تعمیر اکسل لیفتراک برقی اکسل تمامی لیفتراکها برقی و سوخت های دیگر بر اثر کارکرد بالا و انجام ندادن سرویس مستمر دچار خوردگی میگردند خوردگی و خرابی های ناحیه اکسل نهایتا موجب مصرف بالای انرژی و قفل شدن مفاصل میگردد این شرکت با در دست داشتن مهارت و مدارک معتبر تمامی خرابی ها را از بین برده و اکسلی استاندارد را جهت راه اندازی لیفتراک تحویل مشتریان گرامی میدهد.
 • تعمیر برد و درایو لیفتراک برقی شرکت لیفت آسان به مدت 5 سال بصورت تخصصی درایورهای ZAPI   و CURTIS که بر روی این لیفتراکهای برقی و سایر لیفتراکها نصب میگردد را تعمیر و رفع عیب مینماید و پس از انجام تعمیرات گارانتی معتبری را به آن اختصاص میدهد.
 • تعمیر جک لیفتراک برقی  جک ها قطعاتی هستن که فشار بالای هیدرولیک را به حرکت جهت جابجایی افقی و عمود و زاویه تبدیل مینمایند. و بودن فشار هیدرولیک و لوازم آبندی لاستیکی از جنس پلی اورتان و کوتین سطح شافت جکها  در ساعت کارکردهای بالا موجب نشتی های کم و زیاد میگردد گاها خود جکها نیز چه غلاف و چه شافت اصلی نیز صدمه میبینند که نیازمند تعمیرات میگردند ضمن شناسایی نوع خرابی جکها میتوان اقدام لازم را در این خصوص صورت داد.
 • تعمیر الکتروموتور لیفتراک برقی در مدلهای DC  لیفتراک برقی هلی الکتروموتوها بسیار دوچار خرابی میگردنند که همیار بالابر امکان تعمیرات و سیم پیچی و تعویض کلکتور الکتروموتورهای DC  و سیم پیچی و تعمیر الکتروموتور AC  را فراهم نموده است و نیز سرویس کلکتور تعویض زغال را نیز انجام میدهد.
 • تعمیر کنتاکتور لیفتراک برقی به طور کلی کنتاکتور قطعه ای قدیمی میباشد که به صورت مغناطیسی و مکانیکی عمل مینماید و در اثر عبور جریان های بالا و کارکرد بالا دوچار ایراداتی مانند تمام شدن یا خوردگی تیغه که از جنس نقره و پلاتین میباشد میگردند و نیازمند جایگزین نمودن تیغه میباشند. لذا تمامی امکانات لازم جهت تعمیر استاندارد در اختیار این مجموعه میباشد.
 • تعمیر شارژر لیفتراک برقی لیفتراک برقی هلی دارای 2 نوع شارژر میباشد 1- هسته سیم پیچ 2- شارژر سویچینگ این دو مدل هرکدام دوچار ایرادات میشوند که با توجه به ایرادیابی خرابی میتوان اقدامات لازم را انجام داد.
 • لیفتراک کوچک برقی ایده آل برای حمل کردن، بلند کردن و انباشته کردن مواد در محیط های داخلی هستند. ظرفیت بار آنها حدود ۱تا ۲ تن است. از مزایای این نوع لیفتراک می توان به سرعت خوب و حداکثر راحتی استفاده اشاره کرد. این فقط برای زمین های هم سطح با حداکثر شیب بین ۵ تا ۱۰ درصد مناسب است. این نوع لیفتراک ها برای برداشت مواد در هر دو طرف یک راهرو و انبار طراحی شده است.لیفتراک سه چرخ با وزنه تعادل: یک یا دو چرخ به صورت مرکزی زیر وزنه نصب می شوند. مزیت سیستم های برقی سه چرخ این است که شعاع چرخش کمتری نسبت به لیفتراک های برقی چهار چرخ سنتی دارند.لیفتراک چهار چرخ : چرخ های عقب توسط یک سیلندر هیدرولیک عملکرد دوگانه کنترل می شود. اگر می خواهید لیفتراک ثبات بیشتری هنگام چرخش داشته باشید خرید لیفتراک برقی  را در اولویت خود قرار دهید. لیفتراک های چهار چرخ سپاهان برای کاربردهای دشوار در سایت های ساختمانی و انبارها مناسب است. ظرفیت بار آن از ۱ تن تا ۳.۵ تن است. این نوع لیفتراک برای کاربردهای سنگین مانند نصب ماشین آلات و ابزار توصیه می شود. با این وجود می تواند برای فروشگاه های خرده فروشی، فروشگاه های سخت افزار و سایر کارهای سبک نیز مورد استفاده قرار گیردلیفتراک مفصلی  چنگال روی مفصل می چرخد ​​و می تواند کج شود. استفاده از آن در انبارهای باریک و بارگیری و تخلیه تریلر توصیه می شود.لیفتراک بارگیری : از لحاظ تاریخی، اولین لیفتراک تولید شده  مخصوصا برای کار با بارهای طولانی است. این نوع لیفتراک در حال حاضر از با تغییرات زیادی روبرو بوده است  و عملکرد آنها نسبت به گذشته بهتر شده است لیفتراک چند جهته سازندگان این نوع از لیفتراک ها را از حالت تخت خارج کرده اند. بنابراین اپراتور قادر است بارهای طولانی را با افزایش دقت در تمام جهات مانور دهد.لیفتراک زمینی  برای استفاده فشرده طراحی شده و می تواند بارها را از ۱ تا ۵۰ تن حمل کنند. این نوع از تجهیزات سریع، سنگین و همه کاره، برای استفاده در محیط های طبیعی و مسطح طراحی شده است.معمولا از طریق برق کار می کنند. بسته به نوع طراحی ، ممكن است استاكر توسط شخصی كه روی دستگاه نشسته است یا شخصی كه در كنار آن است راه برود.
  • استاکر
  • تمام برقی دستگاهیست جهت جابجایی پالت های استاندارد ولیفتینگ بار در ارتفاع بالا برای سیستم های انبار داری که طبق استاندارد انبارها قفسه بندی شده اند.ارتفاع بالابری تا 5 متر و بیشتر به طور عمومی و تناژ تا 2 تن.استاکر برقی میتوتند دارای پلت فرم یا جایگاه متصل جهت سوار شدن یا ایستادن اپراتور برروی دستگاه استاکر باشد. یعنی عملیات بالابری و حرکت دستگاه به بوسیله باطری 24 ولت 225 آمپر ساعت صنعتی تغذیه والکترو موتورهای حرکت و پمپ دستگاه از طریق بردهای الکترونیکی و دسته فرمان کاملا ارگونومیک ، کنترل و هدایت میشوند ، شایان ذکر است این نوع بالابراستاکر مجهز به پلت فرم یا سکوی مخصوص ایستادن اپراتور به همراه گارد محافظ بوده که مخصوص عملیات تخلیه و بارگیری سنگین تا دو تن و با حداکثر سرعت در انبارهای متوسط و بزرگ میباشد و در صورت کسب مهارت توسط اپراتور ،سرعت عمل استاکرها از لیفتراک بیشتر بوده و در مکانهایی که لیفتراک معمولی به لحاظ ابعاد و اندازه قابلیت مانور ندارد به راحتی حرکت کرده وزمان جابجای و چیدمان کالا در انبار را به شدت کاهش میدهد ، این ماشین با نامهای دیگری نظیر لیفتراک برقی یا بالابر برقی یا پالت بر برقی و همچنین جک برقی نیز در صنعت ایران شناخته شده است ، لازم به ذکر است این نوع دستگاه دارای 2000 ساعت کاری و یا یکسال گارانتی ، نزد شرکت لیفت آسان

  انواع موجود در لیفتراک Rider Stacker ، طراحی شده برای راهروهای کوچک. آنها معمولاً از طریق برق کار می کنند. چنگالهای کامیون دستی می توانند برای رسیدن به بار گسترش داشته باشند ، از این رو نامگذاری شده است. دو نوع وجود دارد: کالسکه متحرک ، که در آمریکای شمالی معمول است. و دکل متحرک ، که در سایر نقاط جهان معمول است و به طور کلی ایمن تر به حساب می آید

  استاکر برقی وسیله ایی کاربردی برای بالا و پایین بردن بار می باشد .

  از استاکرها برای بارگیری بار داخل ماشین های باربری همچنین تخلیه بار از وسایل نقلیه است.

  عمده کاربرد استاکر برقی در فروشگاه ها با فضای کافی، کارگاه ها و کارخانه ها برای قرار دادن بار در داخل قفسه های انبار و یا پایین گذاشتن بار از قفسه ها می باشد.

  سیستم عملکردی این دستگاه ها بر اساس سیستم پمپ هیدرولیک می باشد.

  این ماشین را را با عناوینی دیگر نیز می شناسند. مانند: جک بالابر، لیفتراک دستی، بالابر صنعتی

  – استاکر ها را معمولاً در انواع :

  استاکر نیمه برقی ( استاکر نیمه اتوماتیک )

  استاکر تمام برقی ( استاکر اتوماتیک )

  استاکر نیمه برقی یا به اصطلاح استاکر شارژی، یکی از انواع تجهیزات پرکاربرد در انبارداری است که برای حمل بار یا lifting در ارتفاعات متفاوت به کار می رود. اصطلاح نیمه برقی از آن جهت به این دستگاه اطلاق می شود که از یک سو دستگاه به وسیله ی باطری 24v و یا 12v و 150a تغذیه شده و به وسیله پمپ بالابر فعال می شود و از سوی دیگر حرکت و جا به جایی آن از طریق کاربر صورت می پذیرد. این دستگاه به طور متوسط روزانه ۸ ساعت بدون شارژ کار می کند. از دیگر مزایای استفاده از این نوع استاکر فرمان پذیری راحت و روان، سیستم کنترل بالابری آسان و ساده و مجهز به کلید قطع کن اضطراری، هم چنین مجهز به الکترو پمپ با کمترین آلودگی صوتی است. نکته ای که باید مدنظر قرار داد این است که این نوع استاکر بیشتر برای سطوح صاف مورد استفاده قرار میگیرد.

 • بازرسی های قبل از عملیات لیفتراک های برقیاگر لیفتراک برقی دارید ، این موارد را در بازرسی قبل از عملیات علاوه بر موارد موجود در لیست “عمومی” بررسی کنید:کابل ها و اتصالات (به دنبال سیم های فرسوده ، در معرض دید یا آسیب دیده باشید)

  محدودیت های باتری

  سطوح الکترولیت (همیشه هنگام بررسی سطح الکترولیت از تجهیزات محافظ شخصی مناسب مانند محافظ صورت ، پیش بند لاستیکی و دستکش های لاستیکی استفاده کنید)

  قفل هود

  بازرسی های قبل از عملیات لیفتراک های احتراق داخلی

  اگر لیفتراک مجهز به موتور احتراق داخلی دارید ، این موارد را در بازرسی قبل از عملیات علاوه بر موارد موجود در لیست “عمومی” بررسی کنید:

  مخزن پروپان مایع (اطمینان حاصل کنید که به درستی نصب شده است ؛ فرورفتگی ها و ترک ها را بررسی کنید ؛ مطمئن شوید که در نمای مخزن قرار می گیرد)

  سوپاپ فشار (مطمئن شوید که به سمت بالا است)

  شیلنگ ها

  اتصالات

  براکت های مهار مخزن

  هر گونه نشتی

  به یاد داشته باشید که هنگام انجام این بازرسی ها همیشه از تجهیزات محافظ شخصی مناسب مانند محافظ صورت ، آستین بلند و دستکش استفاده کنید.

  بازرسی های عملیاتی بالابرهای مایع پروپان

  اگر لیفتراک مجهز به پروپان مایع دارید ، این موارد را در بازرسی قبل از عملیات علاوه بر موارد موجود در لیست “عمومی” بررسی کنید:

  روغن موتور

  مخزن ترمز

  مایع خنک کننده موتور

  فیلتر هوا

  کمربند و شیلنگ

  رادیاتور

  قفل هود

  چک لیست های بازرسی لیفتراک قابل بارگیری رایگان

  ما حتی برخی از چک لیست های بازرسی لیفتراک را برای بارگیری برای شما آماده کرده ایم. خوب است ، نه؟

  نصب لیفتراک

  افراد اغلب هنگام تلاش برای نصب لیفتراک مورد استفاده خود آسیب می بینند. به طور خاص ، خطرات عبارتند از:

  سر خود را به قفس بالای سر ضربه بزنید

  سر خوردن ، لغزش و افتادن ، به ویژه هنگامی که پاها از پله خارج می شوند

  در اینجا چند راه برای جلوگیری از این خطرات وجود دارد:

  هنگام نصب لیفتراک اطمینان حاصل کنید که دستان شما تمیز ، خشک و خالی است

  کفش یا چکمه مناسب بپوشید که از لغزش جلوگیری می کند

  کفش های خود را از نظر چربی یا هر چیز دیگری که لغزنده است بررسی کنید

  دستگیره را بگیرید و سفر خوبی داشته باشید. فرمان را به عنوان راهی برای نصب لیفتراک نگیرید-ممکن است فرمان حرکت کرده و تعادل خود را از دست بدهد.

  همیشه مراقب پاهای خود باشید ؛ از کاری که انجام می دهید آگاه باشید ، آن را به آرامی انجام دهید و عمدی باشید

  بدن خود را به داخل لیفتراک بکشید-پرش نکنید

  راه اندازی لیفتراک

  سعی نکنید قبل از اتمام بازرسی قبل از عملیات ، لیفتراک را راه اندازی کنید. پس از انجام این کار ، لیفتراک را راه اندازی کنید و سپس آماده تکمیل بازرسی عملیاتی لیفتراک قبل از حرکت شوید.

  بازرسی لیفتراک عملیاتی

  پس از اتمام بازرسی قبل از عملیات (با کلید خاموش) و نصب لیفتراک ، نوبت به بازرسی لیفتراک عملیاتی می رسد.

  این دومین بازرسی را با موتور روشن انجام می دهید. در بازرسی عملیاتی ، موارد زیر را بررسی کنید:

  پیوند شتاب دهنده

  کنترل اینچ (در صورت وجود)

  ترمزها

  فرمان

  کنترل رانندگی ، اعم از جلو و عقب

  کنترل شیب شامل جلو و عقب

  بالابر و کاهش کنترل

  کنترل پیوست

  شیپور

  چراغ ها

  زنگ پشتیبان (در صورت وجود)

  زمان سنج

  علاوه بر همه موارد فوق ، صداها یا ارتعاشات غیر معمول را نیز رعایت کنید. اگر مواردی را تشخیص دادید ، فوراً گزارش دهید.

  سفر و مانور لیفتراک

  در این بخش بعدی از دستورالعمل های ما در مورد نحوه رانندگی با لیفتراک ، ما قصد داریم دستورالعمل های سفر و مانور لیفتراک را پوشش دهیم.

  بسیاری از مردم تصور می کنند که کار با لیفتراک ساده است و اساساً مانند رانندگی با ماشین است. اما در واقع ، رانندگی با لیفتراک بسیار متفاوت از رانندگی با ماشین است و این یکی از مواردی است که قبل از کار با کامیون باید بدانید.

  نگرانی های دید هنگام کار با لیفتراک

  کارکردن لیفتراک با دید مسدود یا تا حدی مسدود شده احتمال تصادف را افزایش می دهد.

  ضعف دید می تواند منجر به خطرات زیر شود:

  برخوردها

  سقوط بار

  سقوط لیفتراک از یک بارانداز بارگیری

  ضربه زدن یا خرد کردن عابران پیاده

  موارد زیر را در محل کار برای کاهش خطرات مربوط به دید محدود در نظر بگیرید:

  موانع فیزیکی مانند سطح شیب دار ، محل استقرار بتن بالا و زنجیر ایمنی سنج سنگین را در مقابل دهانه بارانداز بارگیری اضافه کنید.

  از ریل های محافظ محافظ استفاده کنید

  یک “آهنگ هشدار دهنده” رنگ زرد کف در نزدیکی دهانه های اسکله اضافه کنید

  شروع به رانندگی با لیفتراک

  قبل از شروع حرکت لیفتراک ، با نگاه به جهت تردد ، مطمئن شوید که راه شما روشن است. در صورت انسداد بینایی ، بوق خود را به صدا درآورید و/یا از یک نقطه چشم استفاده کنید.

  هنگامی که مطمئن شدید مسیر شما روشن است ، با احتیاط مسیر را طی کرده و مراقب پیچ های خطرناک ، نقاط کور ، تقاطع ها با تردد عابران پیاده و/یا هرگونه خطرات دیگر باشید.

  رانندگی با لیفتراک با سرعت

  وقتی در حال رانندگی با لیفتراک با سرعت هستید ، همیشه پیش بینی کنید و تمام تلاش خود را انجام دهید تا از خطرات احتمالی زیر جلوگیری کنید:

  نکات احتمالی ناشی از سرعت زیاد رانندگی

  برخورد با عابران پیاده و موانع ناشی از عدم توجه و نداشتن زمان توقف

  به طور خلاصه ، آهسته رانندگی کنید و توجه کنید.

  علاوه بر این ، این الزامات و شیوه های توصیه شده را دنبال کنید:

  به مسیر حرکت نگاه کرده و دید روشنی از آن داشته باشید

  همیشه لیفتراک را با سرعتی کار کنید که به شما این امکان را می دهد تا با خیال راحت آن را متوقف کنید

  هنگام رانندگی در کفهای مرطوب یا لغزنده سرعت خود را کم کنید

  اگر باري كه حمل مي كنيد مانع ديد رو به جلو شما مي شود ، به جاي آن با بار عقب سفر كنيد

  سرعت را کم کرده و در راهروهای متقاطع و سایر مکانهایی که دید شما مسدود است بوق بزنید

  هنگام چرخاندن ، همواره سرعت خود را به سطح ایمن کاهش دهید و فرمان را با حرکتی روان و روان بچرخانید

  هنگام رانندگی بالا یا پایین درجه (یا شیب) ، همیشه این کار را به آرامی انجام دهید

  هنگام رانندگی بالاتر یا پایین تر از 10 درصد ، با افزایش بار ، یک کامیون بارگیری کنید

  در مسیر حرکت از روی اجسام شل خودداری کنید

  از تمام محدودیت های سرعت ارسال شده و علائم هشداردهنده پیروی کرده و یا رعایت کنید

  تغییر جهت حرکت لیفتراک

  تغییر جهت در لیفتراک خطرات را افزایش می دهد. این شامل:

  راهنمایی

  برخورد با عابر پیاده

  برخورد با وسیله نقلیه دیگر

  برخورد با جسم

  برای جلوگیری از این خطرات ، این الزامات و توصیه ها را دنبال کنید:

  همیشه قبل از تغییر جهت کاملاً توقف کنید

  برای هشدار به عابران پیاده قبل و در حین حرکت معکوس از بوق و/یا چراغ هشدار استفاده کنید

  فرمان و چرخاندن لیفتراک

  هنگامی که در حال هدایت لیفتراک هستید ، خطرات احتمالی عبارتند از:

  برخورد با عابران پیاده یا اشیاء ؛ این خطر به دلیل این است که انتهای عقب (یا دم) لیفتراک به طور گسترده به طرف مقابل پیچ پیچیده می شود

  برخورد با چیزی و سپس سقوط بار

  ناهنجاری های ناشی از چرخش بیش از حد شدید

  برای جلوگیری از این خطرات ، این الزامات و توصیه ها را دنبال کنید:

  مسیر خود را از قبل برنامه ریزی کنید و همه پیچ ها را پیش بینی کنید

  هرگز با بالا رفتن چنگال ها نپیچید

  هرگز نمره (یا شیب/کاهش) را روشن نکنید. روشن کردن نمره باعث بالا رفتن لیفتراک می شود-حتی یک درجه کوچک.

  هنگام چرخش سرعت را به سطح ایمن کاهش دهید

  هنگام چرخش بسیار مراقب باشید ، مخصوصاً هنگام چرخش در مناطق محدود یا راهروهای باریک. این امر به این دلیل است که هنگامی که لیفتراک به گوشه ای می چرخد ​​، انتهای عقب لیفتراک به طور گسترده ای در جهت مخالف چرخش به بیرون می چرخد.

  از آنجا که انتهای دم لیفتراک به طور گسترده ای در جهت مخالف پیچ پیچیده می شود ، همیشه پیچ را تا حد ممکن به ذرت داخلی شروع کنید

  برعکس لیفتراک

  معکوس شدن لیفتراک خطرات جراحت و تصادف را افزایش می دهد. خطرات معکوس لیفتراک شامل موارد زیر است:

  ضربه زدن یا خرد کردن عابران پیاده

  برخورد با لیفتراک یا جسم دیگر

  هنگام پشتیبان گیری همیشه از احتیاط شدید استفاده کنید. علاوه بر این ، این الزامات و توصیه ها را دنبال کنید:

  دید واضحی در جهت سفر داشته باشید

  به جهت سفر نگاه کنید. این بدان معناست که هنگام رانندگی در جهت معکوس به پشت سر خود نگاه می کنید.

  همیشه از محدودیت دید آگاه باشید و هنگام رانندگی در دنده عقب احتیاط بیشتری به خرج دهید

  استفاده از راهنماهای زمینی ، آینه های عقب ، لکه ها یا سایر وسایل کمکی برای افزایش دید هنگام کار برعکس

  سطح سر و صدا در محل کار خود را در نظر بگیرید و این احتمال را داشته باشید که سایر کارگران از محافظ شنوایی استفاده می کنند. تصور نکنید که عابران پیاده یا اطرافیان قادر به شنیدن زنگ هشدار پشتیبان شما هستند.

  همیشه فضای زیادی برای عابران پیاده بگذارید. به یاد داشته باشید که نمی توانید تمام اقدامات آنها را به درستی پیش بینی کنید و بسیاری از عابران پیاده با محدودیت های عملیاتی یک لیفتراک آشنا نیستند.

  هنگام حرکت برعکس ، محافظ سربار را نگیرید. این می تواند به انگشت شما آسیب برساند.

  عملکرد لیفتراک در درجه (شیب و/یا کاهش)

  هنگامی که لیفتراک بر روی درجه کار می کند ، خطرات عبارتند از:

  راهنمایی

  سقوط بار

  برای کاهش این خطرات ، الزامات و توصیه های زیر را دنبال کنید:

  همیشه لیفتراک های بدون بار را با پایین آمدن چنگال ها رانندگی کنید

  هرگز با بالاترین درجه بارگیری ، لیفتراک بارگیری نکنید

  هنگام بالا رفتن از سطح شیبدار ، با افزایش بار ، لیفتراک های بارگیری شده را به جلو حرکت دهید

  هنگام رانندگی از سطح شیب دار ، بالابرهای بارگیری شده را با ارتقاء بار به صورت معکوس رانندگی کنید

  هرگز در حین رانندگی با درجه پایین ، لیفتراک نپیچید (شیب یا کاهش)

 • شركت ليفت آسان مفتخر است در زمينه فروش ليفتراك برقي در تناژ مختلف و ليفتراك برقي با برندهاي مختلف به شما خدمات رساني كند.
 • در صورت موجود نبودن ليفتراك برقي درخواستي شما تيم ليفت آسان ميتواند با شناختي كه از بازار ليفتراك برقي دارد بهترين مشاوره را به شما دوستان بدهد.
 • فروش باتري ايفتراك برقي يكي از خدمات ليفت آسان ميباشد
 • اجاره ليفتراك برقي از ديگر خدمات ليفت آسان ميباشد
 • فروش برد و قطعات و لوازم ليفتراك برقي از خدمات ليفت آسان ميباشد
 • تغيير سيستم ليفتراك برقي از كنتاكتوري به برد 
 • تعمييرات ليفتراك برقي 
 • تعمييرات باتري و اورحال باتري ليفتراك برقي و
 • تمامي خدماتي كه ليفتراك برقي به آن نيازمند هست را ميتوانيد تنها با تماس به مجموعه ليفت آسان انجام دهيد
 • تنها با يك تماس و ارسال مشخصات ليفتراك برقي ما در محل شما حاضر خواهيم شد
 • 02636104164
 • 09121247036
 • 09015154903
 •  

ا