لاستیک لیفتراک

نمونه ای دیگر از محصولات لیفت آسان ، لاستیک لیفتراک می باشد. برای خرید لاستیک لیفتراک با ما تماس حاصل فرمایید. لیفتراک ها مانند دیگر ماشین آلات سنگین از چهار چرخ بهره میبرند که البته این چرخ ها ابعاد و همچنین ساختار متفاوتی دارند. لاستیک لیفتراک (تایر )پوشش حلقه ای که روی رینگ انواع لیفتراک و ماشین آلات و سایر تجهیزات دیگر نصب می شود و دارای  ساختاری منعطف با توانایی جذب ضربه و همیشه در تماس با زمین است از ابعاد کوچکی برخوردار بوده اما از طرف دیگر مقاومت بسیار زیادی دارد. لاستیک لیفتراک از قطعات اصلی این ماشین پرکاربرد محسوب میشود و میتواند وزن بالایی را نیز به خوبی تحمل کند. اما همانطور که میدانید لیفتراک ها در یک نقطه بدون آنکه به جلو و یا عقب حرکت کنند میتوانند  به فعالیت خود ادامه دهند که این چرخش ۳۶۰ درجه ای باعث میشود تا میزان سایش لاستیک لیفتراک نیز افزایش یابد. لاستیک لیفتراک معمولا به صورت دوره ای تعویض میشود تا ماشین عملکرد بهتری از خود نشان دهد.تصور دنیای بدون چرخ سخت است. چرخ ها به جابجایی افراد و محصولات در همه جا کمک می کنند. در تاریخ، اختراع چرخ تحرک افراد را به شدت تغییر داده است، اما امروزه چرخ ها تأثیر زیادی بر تقریباً تمام تجهیزات حرکت می کنند. 

لاستیک لیفتراک با کیفیت

تایر پوشش حلقه ای میباشد که بر روی رینگ خوردو یا سایر تجهیزات دیگر نصب میشود .لاستیک لیفتراک ها دارای انوع مختلفی هستند.در لیفتراک سپاهان این قطعه و به طور کلی قطعات لیفتراک مهم ترین عامل در سلامت لیفتراک هستند.که از ساختاری منعطف با توانایی جذب ضربه ای برخوردار بوده و همیشه در تماس مستقیم با زمین است .بخش عمده از تایر ها از جنس لاستیک ساخته شده است به همین دلیل در ایران به نام لاستیک شناخته می شود.لیفتراک ها دارای 4 چرخ لاستیک میباشند که نسبت به نوع لیفتراک ابعاد و ساختار متفاوتی دارند.این قطعه از قطعات اصلی این ماشین پر کاربرد به حساب می آید که مقاومت بسیار بالایی نیز دارد.اگر لیفتراک در فضای باز و کارهای سنگین استفاده میشود از لاستیکی بادی با چسبندگی زیاد استفاده می شود و در لیفتراک های الکتریکی با کاربرد محدود و جک پالت ها از چرخ های پلی اورتان استفاده می شود

گزینه های تایر لاستیک لیفتراک در سه نوع کوسن ، پنوماتیک جامد و پنوماتیک هوا موجود است. لاستیک های کوسن از لاستیک جامد تشکیل شده و مستقیماً روی چرخ فشرده می شوند. آنها پایین تر از زمین می نشینند و شعاع چرخش کوچکتری را ارائه می دهند که مزیت مانور را فراهم می کند. لاستیک های کوسن در درجه اول برای کاربردهای داخل ساختمان یا سنگ فرش مناسب هستند زیرا می توانند در سطوح ناهموار مانند شن تلاش کنند. تایرهای پنوماتیک (جامد) از لاستیک جامد طراحی شده اند ، بسیار شبیه به لاستیک بالشتک و رایج ترین لاستیک در بازار امروز هستند. لاستیک های پنوماتیک جامد معمولاً برای ترکیبی از کاربردهای داخلی و خارجی استفاده می شود. با این حال ، لاستیک های پنوماتیک جامد مانند یک تایر بالشتک در سطوح آسفالت شده سواری راحتی ندارند. سرمایه گذاری اولیه بیشتر است ، اما عملاً خراب نشدنی هستند و عمر بسیار بالایی دارند. لاستیک های پنوماتیک (پر شده با هوا) از لاستیک طراحی شده اند ، اما مانند تایر ماشین یا کامیون هوا پر شده است. آنها آج عمیقی دارند و از مواد لاستیکی قوی و بادوام ساخته شده اند. این لاستیک ها برای زمین های ناهموار و فضای باز بهتر است. اگرچه لاستیک ها جزء مهمی در عملکرد لیفتراک هستند ، اما قبل از خرید باید گزینه های دیگر را بررسی و در نظر بگیریدلاستیک ها در یک لیفتراک  در سه جهت حرکت می کنند و عمل می کنند. حالت چرخ و فلک (لاستیک ها در جهت مورب حرکت می کنند)، حالت بخش جانبی (لاستیک ها در جهت یک طرف حرکت می کنند) و حالت جلو (لاستیک ها در جهت جلو حرکت می کنند). این ترکیبی از لیفتراک و لودر جانبی است و بسیار قابل مانور است و بسیار کارآمد است. این نوع لیفتراک به بارگیری و تخلیه مواد در راهروهای کوچک بدون نیاز به جابجایی قفسه ها یا مواد دیگر از فضا کمک می کند. در مجموع، لیفتراک ها برای حفظ حرکت کارآمد و تخصیص مواد در فضاهای ذخیره سازی صنایع ضروری هستند. و انواع مختلف این فرآیند را به راحتی انجام می دهد. 

. اجزای مبتنی بر برنامه هنگامی که اپراتور لیفتراک را برعکس کار می کند ، هشدارهای پشتیبان هشدار واضحی به عابران پیاده می دهد. چراغهای چشمک زن/استروبها/چراغهای چرخان به اپراتور کمک می کند تا عابران پیاده را از وجود لیفتراک مطلع کند. آینه ها دید وسیع تری را برای اپراتور ارائه می دهند ارگونومی ارگونومی ممکن است لوکس به نظر برسد ، اما برای کارمندی که روز خود را روی لیفتراک می گذراند ، صندلی ها و راحتی های قابل تنظیم می تواند خطر آسیب های ناشی از استرس را کاهش داده و روز پربارتری را رقم بزند. پیوست ها جابجایی های جانبی اپراتور را قادر می سازد تا بار را بدون حرکت لیفتراک به چپ و راست حرکت دهد. این به اپراتور اجازه می دهد بار را دقیقاً در جایی که نیاز دارد قرار دهد. تغییر وضعیت جانبی Fork Positioner امکان تنظیم چنگال را از روی صندلی راننده فراهم می کند و نیازی به تنظیم دستی چنگال ها نیست. گزینه های متنوعی برای لیفتراک شما در دسترس است. برای اطلاع بیشتر و تعیین اینکه کدام گزینه ها برای برنامه شما مناسب تر است ، با نمایندگی لیفتراک تویوتا محلی خود تماس بگیرید. درخواست یک نقل قول یا برای قیمت ، قطعات و سایر موارد ، برای یافتن نمایندگی در نزدیکی خود اینجا را کلیک کنید.

لاستیک های کوسن از لاستیک جامد تشکیل شده و مستقیماً روی چرخ فشرده می شوند. آنها پایین تر از زمین می نشینند و شعاع چرخش کوچکتری را ارائه می دهند که مزیت مانور را فراهم می کند. لاستیک های کوسن در درجه اول برای کاربردهای داخل ساختمان یا سنگ فرش مناسب هستند زیرا می توانند در سطوح ناهموار مانند شن تلاش کنند.

تایرهای پنوماتیک (جامد) از لاستیک جامد طراحی شده اند ، بسیار شبیه به لاستیک بالشتک و رایج ترین لاستیک در بازار امروز هستند. لاستیک های پنوماتیک جامد معمولاً برای ترکیبی از کاربردهای داخلی و خارجی استفاده می شود. با این حال ، لاستیک های پنوماتیک جامد مانند یک تایر بالشتک روی سطوح آسفالت شده سواری راحتی ندارند. سرمایه گذاری اولیه بیشتر است ، اما عملاً خراب نشدنی هستند و عمر بسیار بالایی دارند.

لاستیک های پنوماتیک (پر شده با هوا) از لاستیک طراحی شده اند ، اما مانند تایر ماشین یا کامیون هوا پر شده است. آنها دارای آج عمیقی هستند و از مواد لاستیکی قوی و با دوام ساخته شده اند. این لاستیک ها برای زمین های ناهموار و فضای باز بهتر است.

اگرچه لاستیک ها جزء مهمی در عملکرد لیفتراک هستند ، اما قبل از خرید باید گزینه های دیگر را بررسی و در نظر بگیرید

همانطور که میدانید لیفتراک ها در یک نقطه بدون انکه به جلو یا عقب حرکت میکنندمیتوانند به فعالیت خود ادامه دهند .که این چرخش 360 درجه باعث می شود تا میزان سایش آن را نیز افزایش دهد.

لاستیک های لیفتراکی معمولا به صورت دوره ای تعویض میشود تا عملکرد بهتری از خود نشان دهد.پوشش حلقه ای میباشد که بر روی رینگ خوردو یا سایر تجهیزات دیگر نصب میشود .لاستیک لیفتراک ها دارای انوع مختلفی هستند.در لیفتراک سپاهان این قطعه و به طور کلی قطعات لیفتراک مهم ترین عامل در سلامت لیفتراک هستند.که از ساختاری منعطف با توانایی جذب ضربه ای برخوردار بوده و همیشه در تماس مستقیم با زمین است .بخش عمده از تایر ها از جنس لاستیک ساخته شده است به همین دلیل در ایران به نام لاستیک شناخته می شود.لیفتراک ها دارای 4 چرخ لاستیک میباشند که نسبت به نوع لیفتراک ابعاد و ساختار متفاوتی دارند.اگر قصد ندارید تا لاستیک لیفتراک را در مدت کوتاهی تعویض کنید باید لاستیک های با کیفیت را خریداری کنید تا دوام بیشتری داشته باشند. لاستیک لیفتراک با کیفیت را تنها زمانی میتوانید تهیه کنید که از نمایندگی ها و فروشگاه های معتبر خرید نمایید. لاستیک لیفتراک با کیفیت در شرکت لیفت آسان بصورت اینترنتی و تلفنی نیز عرضه میشود که میتوانید نسبت به مدل لیفتراک لاستیک مناسب آنرا تهیه نمایید.  با کیفیت که در شرکت لیفت آسان عرضه میشود همگی از بهترین برند های جهانی هستند و از دوام بالایی برخوردار میباشند.

چگونه تعداد چرخ ها را انتخاب کنیم؟ لیفتراک های سه چرخ برای ذخیره سازی در داخل خانه، به عنوان مثال در مراکز باغ یا فروشگاه های DIY، و همچنین در انبارهایی که دارای انبارهای انتخابی و قفسه بندی بالا هستند، بهترین گزینه هستند. لیفتراک های چهار چرخ برای جابجایی بارهای سنگین در شیب های تند یا جابجایی ماشین های بزرگ مناسب ترین هستند. دوام آنها بر روی سطوح ناهموار به این معنی است که می توانند کار با شدت بالا را تحمل کنند. مزایای لیفتراک سه چرخ: شعاع چرخش و هزینه کمتر. معایب: حداکثر بار 2500 کیلوگرم. با نزدیک شدن به وزن 2500 کیلوگرم، لیفتراک ناپایدار و در حال چرخش می شود. استفاده در زمین های ناهموار، شن و غیره دشوار است. مزایای لیفتراک چهار چرخ: بهینه سازی شده برای سطوح ناهموار و ناهموار. ظرفیت بارگیری تا 8000 کیلوگرم ثبات. معایب: شعاع چرخش محدود است و لیفتراک چهار چرخ قیمت بیشتری نسبت به سه چرخ دارد. در انتخاب لیفتراک چه معیارهای دیگری مهم است؟ هنوز لیفتراک هنوز لیفتراک ارگونومی لیفتراک برای راننده برای کاهش سختی کار، انتخاب یک کابین جادار به منظور تسهیل در تغییر موقعیت برای راننده لیفتراک، امکان ورود و خروج آسان و همچنین حرکت آسان ستون فقرات و سر برای دید بهتر، ایده آل است. همچنین توصیه می شود از لرزش و در نتیجه رانندگی بر روی زمین صاف و بدون مانع، کاهش سرعت از 9 به 6 کیلومتر در ساعت در حین عملیات بارگیری/تخلیه و رانندگی با چرخ های سالم توصیه می شود. پنوماتیک لاستیک های جامد نرم: لاشه فلزی شعاعی با لایه ای ضخیم از لاستیک برای مصارف داخلی و خارجی، مسافت طولانی، راحتی و پشتیبانی خوب از زمین. تایرهای بالشتکی: برای استفاده در داخل ساختمان، طراحی شده برای بارهای سنگین، پایداری خوب در زمین، سه برابر عمر مفید بیشتر از تایرهای جامد نرم. لاستیک های بدون علامت: برای استفاده در داخل ساختمان، هیچ ردی از خود به جای نگذارید. لاستیک های ضد پنچر: برای سطوحی که خیلی همگن یا ناپایدار نیستند توصیه می شود، ضد پنچر هستند.

تا به حال به این فکر کرده اید که آیا از نوع مناسب لاستیک برای لیفتراک خود استفاده می کنید؟ یا می خواستم بدانم چه زمانی لاستیک لیفتراک نیاز به تعویض دارد؟ پست امروز همه این موارد و موارد دیگر را پوشش می دهد. کوسن در مقابل لاستیک بالابر پنوماتیک به عنوان یک قاعده کلی: لاستیک های کوسن برای مصارف داخلی و لاستیک های پنوماتیک برای فضای باز استفاده می شود. لاستیک های بالشتک برای سطوح صاف انبار یا استفاده در فضای باز سبک (فقط آسفالت) ساخته شده اند. بالابرهای لاستیکی پنوماتیک فاصله بیشتری نسبت به کامیون های تایر بالشتک دارند ، بنابراین می توانید بر روی شن و سایر سطوح ناهموار بسیار بهتر حرکت کنید. دو نوع لاستیک پنوماتیک وجود دارد: هوا یا لاستیک جامد. پنوماتیک هوا مشابه لاستیک هایی است که در اتومبیل ها و سایر وسایل نقلیه مسافری استفاده می شود. پنوماتیک های جامد به اندازه پنوماتیک هوا هستند ، اما از لاستیک جامد ساخته شده اند. پنوماتیک جامد معمولاً در مناطقی با زباله های زیاد استفاده می شود و نمی توان آنها را با میخ ، پیچ و غیره سوراخ کرد. این نوع لاستیک معمولاً در حیاط های چوبی ، حیاط های ضایعاتی و محل های ساخت و ساز استفاده می شود و با گذشت سالها به یک صنعت تبدیل شده است. استاندارد آیا باید از لاستیک های صاف یا کششی استفاده کنم؟ به طور کلی ، لاستیک های صاف کشش بهتری را بر روی سطوح خشک ایجاد می کنند و می توانند لاستیک بیشتری را برای دلار هزینه شده به شما بدهند. اگر محیط کار شما در معرض رطوبت است ، لاستیک کششی معمولاً گزینه بهتری است. اگر در خارج از لیفتراک تایر بالشتک استفاده می کنید ، لاستیک های کششی می توانند چسبندگی بهتری داشته باشند و به کاهش احتمال “تکه تکه شدن” تایر کمک کنند. توصیه می شود: رمپ با دندان فلزی می تواند به لاستیک های آج کششی آسیب برساند. با استفاده از آج کششی ، دندان ها بیشتر چنگ می زنند و چنگک ها را جدا می کنند. کامیون لاستیک کششی را با دندانه های فلزی از سطح شیب دار بالا نبرید. هیچ گونه ضمانتی از سوی سازنده بر روی خسارت وارد نخواهد شد. آیا می توانم لاستیک های پنوماتیک را روی کامیون کوسن بگذارم؟ به طور کلی ، پاسخ منفی است. محورها و لاستیک ها مخصوص قاب لیفتراک و ظرفیت بالابر است. تولیدکنندگان لیفتراک لیفتراک می سازند تا با چرخ ها و لاستیک های خاص با خیال راحت کار کنند. یک استثنا در این مورد ، سری بالابرهای تویوتا 7FBE و 8FBE است. این مدل های طراحی خاص را می توان با اطمینان از لاستیک های پنوماتیک یا لاستیک های بالشتکی با حداقل تغییرات در لیفتراک استفاده کرد. پرکردن فوم چطور؟ “پرکن فوم” جایگزینی برای لاستیک های جامد است و به طور کلی برای جلوگیری از پنچر شدن لاستیک ها هنگام استفاده از لاستیک های هوا در محیطی که تجهیزات شما در معرض میخ یا سایر اجسام تیز قرار دارد ، استفاده می شود. در صورت عدم وجود لاستیک جامد نیز می توان از پرکننده فوم استفاده کرد. پر کردن فوم معمولاً 2 تا 3 روز طول می کشد تا پر شود و پخت شود. لاستیک های فوم پر و جامد را می توان معمولاً با چرخ های موجود استفاده کرد. همیشه از مشخصات تولید کننده و توصیه حرفه ای از نمایندگی محلی خود پیروی کنید. آیا می توانم از لاستیک های جامد و بادی در یک لیفتراک استفاده کنم؟ می توانید از لاستیک های جامد در قسمت جلوی بالابر و هوا در پشت و یا برعکس استفاده کنید. شما باید همان نوع لاستیک را در دو طرف مخالف ، محورها و محورها بچرخانید. در تایر لیفتراک چقدر فشار هوا باید استفاده کنم؟ فشار هوای مورد نیاز در دیواره جانبی تایر قرار دارد. اگر آنجا نیست ، برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید. لاستیک های مخصوص لیفتراک فایبرگلاس – اصطکاک باعث گرم شدن لاستیک ها در صورت استفاده طولانی مدت یا مسافت های طولانی می شود. از آنجا که لاستیک ها اساساً از لاستیک ساخته شده اند ، گرما چیز خوبی نیست. این می تواند باعث شود تا لاستیک های لیفتراک یکپارچگی خود را از دست بدهند. لاستیک های آغشته به فایبرگلاس مقاومت بالاتری در برابر اثرات گرما دارند. این لاستیک ها بیشتر عمر می کنند و با استفاده و تقاضا بسیار بهتر مطابقت دارند.به عنوان یک قاعده کلی، زمانی که کمتر از یک اینچ از حروف روی لاستیک ها تا بالای لاستیک ها فاصله دارد، زمان تعویض لاستیک فرا رسیده است. آیا می‌دانستید: پس از ساییدگی 40 درصدی لاستیک، لیفتراک و راننده بیش از 84 درصد ضربه را جذب می‌کنند. گیربکس باید سخت‌تر کار کند تا لاستیک‌ها را با همان مقدار چرخش بچرخاند، که می‌تواند منجر به خرابی شود. تعویض لاستیک یک راه ارزان برای حفظ لیفتراک و اپراتور شما در شرایط خوب است!بسیاری از مردم متوجه نیستند که نوع و وضعیت لاستیک واقعاً می تواند بر عملکرد لیفتراک تأثیر بگذارد. لاستیک های فرسوده می توانند منجر به مصرف بیش از حد سوخت / تخلیه باتری، گرم شدن بیش از حد و حتی آسیب فیزیکی به قطعات شوند. بیایید نگاهی به انواع لاستیک‌ها، تفاوت‌های آج و کامپوزیت و همچنین ملاحظات خاص بیندازیم. لاستیک لیفتراک یکی از مواردی است که کمتر کسی تا زمانی که خراب نشود به آن توجه می کند. اکثر مردم نمی دانند که نوع و وضعیت لاستیک واقعاً می تواند بر عملکردلیفتراک تأثیر بگذارد. لاستیک های فرسوده می توانند منجر به مصرف بیش از حد سوخت / تخلیه باتری، گرم شدن بیش از حد و حتی آسیب فیزیکی به قطعات شوند. بیایید نگاهی به انواع لاستیک‌ها، تفاوت‌های آج و کامپوزیت و همچنین ملاحظات خاص بیندازیم.

زمان تعویض لاستیک لیفتراک در اینجا نمونه ای از لاستیکی که فرسوده است ، پاره شده و باید تعویض شود را مشاهده می کنید. علائم-لیفتراک-تایر-نیاز به تعویض دارد این نمونه ای از لاستیکی است که در حال تکه تکه شدن است و باید تعویض شود. لیفتراک-تایر-تکه تکه شدن-مثال در این مثال ، لاستیک یک نقطه صاف ایجاد کرده است (سمت چپ ساعت 10) و باید تعویض شود. بالابر-تایر-با-نقطه صاف تعویض لاستیک لیفتراک می تواند مشکل باشد. شما همیشه باید این امر را به تکنسین های آموزش دیده و واجد شرایط لیفتراک بسپارید.تایر لیفتراک که خط ایمنی را نشان می دهد برخی از لاستیک ها دارای یک خط ایمنی در کناره لاستیک هستند که به شما می گوید زمان تعویض لاستیک فرا رسیده است. این نمونه ای از یک تایر بادی جامد با نام تجاری Solid Deal جدید است که در آن خط ایمنی به وضوح مشخص شده است. شما باید لاستیک را قبل از اینکه به خط ایمنی ساییده شود تعویض کنید. لاستیک ها را در صورت مشاهده آسیب به شکل پارگی، پارگی یا ترک خوردن یا اگر لکه های صاف مشاهده کردید، تعویض کنید. لاستیک های آسیب دیده ایمنی ماشین و اپراتور را تهدید می کند و باید در اسرع وقت تعویض شوند. در زیر نمونه ای از لاستیک است که به شدت ترک خورده است و نیاز به تعویض فوری د

خرید لاستیک لیفتراک

اولین نکته ای که برای خرید لاستیک لیفتراک باید در نظر داشته باشید سایز لاستیک میباشد. سایز لاستیک لیفتراک باید متناسب با مدل لیفتراک باشد و از خرید لاستیک هایی که هیچ تناسبی با لیفتراک شما ندارند خودداری کنید. برای خرید لاستیک لیفتراک باید به برند لاستیک دقت زیادی

این قطعه از قطعات اصلی این ماشین پر کاربرد به حساب می آید که مقاومت بسیار بالایی نیز دارد.

لاستیک

در مواجه با لاستیک لیفتراک توجه داشته باشید که :
همانطور که میدانید لیفتراک ها در یک نقطه بدون انکه به جلو یا عقب حرکت میکنند

میتوانند به فعالیت خود ادامه دهند .که این چرخش 360 درجه باعث می شود تا میزان سایش آن را نیز افزایش دهد.

لاستیک های لیفتراکی معمولا به صورت دوره ای تعویض میشود تا عملکرد بهتری از خود نشان دهد.

داشته باشید زیرا  برخی از برندهای لاستیک عمر و دوام کمی دارند.

پلی اورتان – وقتی لیفتراک بارهای بسیار سنگین را فقط در مسافتهای کوتاه جابجا می کند ، لاستیک های پلی اورتان انتخاب بهتری نسبت به لاستیک هستند. این لاستیک ها یکپارچگی خود را به خوبی حفظ می کنند و در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند ، که برای لیفتراک که در مناطقی کار می کند که مواد شیمیایی به طور مرتب به زمین برخورد می کنند ، خوب است.

مقاوم در برابر استاتیک – برخی از تاسیسات تولیدی با موادی که بسیار سوزاننده یا منفجره هستند سروکار دارند. در نتیجه ، الکتریسیته ساکن باید تا حد امکان کاهش یا اجتناب شود ، به ویژه در مورد موادی که بخارهای قابل اشتعال نیز خارج می کنند. لاستیک های مقاوم به استاتیک در دسترس هستند و به طور خاص برای جلوگیری از تخلیه استاتیک برای چنین محیط هایی طراحی شده اند.

آماده سازی سرد – دما بر عملکرد و عمر لاستیک های لیفتراک تأثیر زیادی دارد و سرما نیز از این قاعده مستثنی نیست. سیمان و سطوح صاف می توانند به راحتی یخ ایجاد کرده و باعث لغزش شوند. لاستیک های سرد شده با سطح “گردو” کشش لازم را برای چنین محیط هایی فراهم می کنند ، اطمینان حاصل کنید که بالابرها می توانند هنگام حمل بار بدون خطر کار کنند.

از لاستیک های ارزان اجتناب کنید! لاستیک های با کیفیت پایین بسیار سریعتر از محصولات با کیفیت بالاتر خراب می شوند. علائم لغزش اجتناب ناپذیر هنگام چرخش یا حرکت بارهای سنگین در جهات متعدد با لاستیک های با کیفیت پایین بسیار آشکارتر می شود و به مرور زمان باعث ایجاد آشفتگی در طبقه تاسیسات می شود. لاستیک های بدون علامت از t جلوگیری می کند

یا تعویض لاستیک لیفتراک کار زیادی به نظر می رسد؟ کسی را پیدا کنید که این کار را برای شما انجام دهد. لیفت آسان معمولاً باعث صرفه جویی در هزینه می شود، اما تجهیزات گران زیادی در تعویض لاستیک های لیفتراک دخیل هستند، به خصوص اگر در حال تعویض لاستیک های بادی فشاری یا جامد هستید.

اگر می خواهید در زمان و هزینه خود بدون برش کیفیت صرفه جویی کنید، ما می توانیم کمک کنیم. لیفتراک صنعتی با شرکت های خدمات و تعمیر لیفتراک پیش غربال شده در سراسر شرکت همکاری می کند. ما پیشنهادات رایگان در مورد تمام گزینه های خدمات در منطقه شما ارائه می دهیم. قبل از اینکه متعهد شوید، نگاهی واضح به هر یک از گزینه های خود خواهید داشت. از اینجا شروع کنید.

ما همچنین ابزار مقایسه مشابهی را برای قطعات لیفتراک از جمله تایرها…
به بخش اصلی تایر که لاستیک را کنار هم نگه می دارد لبه گفته می شود. این طرح چرخش لاستیک عقب برای وسایل نقلیه مانند ترانسپورترها است که لبه داخلی لاستیک پنوماتیکی در آن قرار دارد. لبه پایه میز یک دایره بلند روی درب بیرونی مفصل لاستیک عقب است که از پنوماتیک یا سیلندر شما پشتیبانی می کند.
شکستگی‌های کفش یا بالشتک واضح‌ترین مولفه‌های آهسته رنده‌ای هستند که از پشتیبان توسعه عمومی و شکستگی‌های باریک استفاده می‌کنند، مانند پروانه‌هایی که به سرعت تعریق نمی‌کنند اما در مایع خنک‌کننده مسدود می‌شوند.
یکی از اجزای حیاتی لاستیک‌هایی با تنظیم چرخ است. به عنوان مثال، اندازه لبه هواپیمای شما ثابت است، اما با وجود اینکه خط لوله مرکزی اندازه درستی دارد، می توانید چند نوع لاستیک مختلف دریافت کنید. در هر صورت، لاستیک‌های معمولی‌تر از خودروهای جایگزین با لبه‌های متوسط‌تر مناسب‌تر خواهند بود.

لاستیک لیفتراک ارزان

شرکت لیفت آسان برای اینکه بتواند رضایت مشتریان را جلب نماید اقدام به عرضه لاستیک لیفتراک ارزان نموده است که از قیمت بسیار پایینتری برخوردار هستند و البته در کنار قیمت پایین کیفیت بسیار بالایی دارند که همین موضوع باعث شده تا مشتریان زیادی به این شرکت برای تهیه لاستیک مراجعه کنند.

روش های خرید لاستیک لیفتراک

لاستیک لیفتراک در انواع توپر و لاستیک لیفتراک بادی موجود می باشد که هر کدام از آن ها دارای قیمت های متفاوتی می باشند و شما می توانید به شکل حضوری و غیر حضوری اقدام به خرید لاستیک لیفتراک در برندهای مختلفی بر اساس سایز و برند مورد نیاز خود نمایید. شرکت لیفت آسان این امکان را برای مشتریان خود ایجاد کرده است تا بتوانند با مراجعه به سایت لیفت آسان  ضمن دریافت اطلاعات کافی بتوانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرند و از کارشناسان فروش لاستیک لیفتراک اطلاعات کافی را برای خرید لاستیک لیفتراک دریافت نمایند

لیفتراک – لاستیک لیفتراک در سه نوع موجود است: کوشیون تایر، جامد (توپر) و پنوماتیک هوا

انواع لاستیک لیفتراک

 1. لاستیک بادی(پنوماتیک )
 2. لاستیک توپر (لاستیک سنگی ).

ساختار ظاهری لاستیک ها تشکیل شده از آج(رویه ), منجید ( کارکس) بدنه (دیواره)

طوقه (بید) هستند و مواد تشکیل دهنده آن عبارتند از : انواع کائوچو , دوده, نخ , سیم , روغن

شتاب دهنده , محافظت کننده و …. میباشد.

لاستیک بادی

لاستیک‌ پنوماتیک (بادی) هم از کائوچو طراحی شده اند اما دقیقا شبیه به تایر کامیون یا خودرو هستند. از مواد لاستیکی قوی با عمر طولانی ساخته شده اند. این لاستیک ها برای استفاده در زمین های سخت و در فضای های بیرونی بهتر هستند .

لاستیک های بادی
جنس لاستیک های بادی از جنس لاستیک ضخیم است که داخل آن از هوا پرشده است.هوای موجود در بینلاستیک های بادی باعث میشود تا به هنگام قرارگیری لیفتراک بر روی سطوح ناهموارلاستیک واکنش مناسبی از خود نشان دهد و اپراتور ارتعاش کمتری را حس کند. لاستیک لیفتراک بادی همان طور که از اسم آن مشخص است با هوا پر می شود و می توان از آن در مناطق ناهموار استفاده کرد. لاستیک لیفتراک از نوع بادی بسیار با دوام تر است و مقاومت بیشتری نسبت به سایر لاستیک لیفتراک دارد. لاستیک لیفتراک از نوع بادی همانند لاستیک کامیون ها می باشد. نوع دیگر لاستیک لیفتراک پلی اورتان است که این نوع لاستیک لیفتراک در محیط های داخلی بسیار مورد توجه می گیرد. از لاستیک لیفتراک از نوع پلی اورتان در لیفتراک های برقی استفاده می شود و از این لاستیک لیفتراک در محیط های ناهموار نمی توان استفاده کرد و این لاستیک لیفتراک از طول عمر بالا تری نسبت به سایر لاستیک لیفتراک دارد. طبق خصوصیات لاستیک لیفتراک باید خواسته ی خود را از لاستیک لیفتراک بدانیم و آن را از فروشگاه معتبر تهیه کنیم.لاستیک‌های بادی پر از هوا، سبک کلاسیک لاستیک برای لیفتراک‌های نشسته معمولی هستند. آنها از نظر مفهومی شبیه تایرهای خودرو هستند زیرا پر از هوا هستند، اما برای تحمل بارهای شدیدی که لیفتراک ها حمل می کنند طراحی شده اند. آنها همچنین طوری طراحی شده اند که در فشارهای هوای بسیار بالاتر، معمولاً 100-120 PSI کار کنند. به دلیل این فشارها و بارها، نگهداری صحیح آنها بسیار مهم است، زیرا هر گونه خرابی می تواند بسیار خطرناک باشد. لاستیک‌های کم می‌توانند باعث واژگونی با بار بالا شوند، و انفجار در PSI + 100 می‌تواند برای یک نفر نزدیک مرگبار باشد.

لازم به ذکر است لاستیک های بادی دارای رینگ هستند.

لاستیک های بادی به علت خاصیت الاستیکی که دارند جهت کار در سطوح ناهموار بسیار مناسب بوده و ارتعاش کمتری را به اپراتور منتقل می کنند،باید توجه داشت که تنظیم بودن باد لاستیک ها در لیفتراک علاوه بر کاهش استهلاک و سایش،عملکردبهتر و مانور پذیری بیشترلیفتراک را بهمراه دارد بنابر این توصیه می شود که باد لاستیک ها به صورت روزانه بررسی گردد.

با توجه به اینکه فشار وارده بر لاستیک های لیفتراک در زمان لیفت کردن بار متفاوت می باشد بنابراین جهت تنظیم فشار باد تایرها بایستی به دستوالعمل کارخانه سازنده لیفتراک توجه نمود .

بایستی توجه داشت یکی دیگر از عوامل تعییین کننده در تنظیم باد،دمای هوای محیط کار می باشد

که در تمامی لیفتراک های سپاهان , لیفتراک تویوتا , قطعات لیفتراک و لاستیک لیفتراک دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند.

و بسته به محیطی که قرار است استفاده شود , مدل آن فرق میکند.

لاستیک توپر

استفاده از لاستیک توپر در هنگام کار در سطوح ناهموار توصیه نمی شود .لاستیک های توپر زمانی استفاده دارند که در محیط کار اشیاء برنده و یا مواد با خورندگی بالا وجود داشته باشد ودر غیر اینصورت بهتر است که از لاستیک بادی برای لیفتراک استفاده شود چرا که لاستیک های توپر از انعطاف پذیری پایینی برخوردار هستند و باعث انتقال ارتعاشات به اپراتور  می گردند و در نتیجه خستگی زود هنگام و مشکلاتی ازقبیل درد کمر را برای اپراتور به همراه خواهد داشت و برای رفع این مشکل در لیفتراک ، استفاده از صندلی ارگونومی فنر دار توصیه میگردد.لاستیک‌های توپر نیز از کائوچو جامد ساخته شده اند که بسیار شبیه به کوشن تایر ها هستند و همچنین رایج ترین تایر لیفتراک – لاستیک لیفتراک در بازار امروز هستند. لاستیک توپر معمولا برای ترکیبی از پروژه های داخلی و خارجی استفاده می شود. با این حال سواری لاستیک های توپر پنوماتیک به اندازه سواری لاستیک های کوشیون راحت نیست همانگونه که کوشیون تایر ها در سطوح ناصاف سواری خوبی ندارند.برای تهیه این لاستیک ها هزینه بالاتری باید انجام دهید عمر طولانی تری دارند. باید دقت کرد که لاستیک های توپر دارای ضربه و تکانهای بیشتری نسبت به لاستیک های بادی دارند. لذا باعث میشود در هنگام استفاده از لیفتراک برای پالت ها و یا موادی که حساس و شکننده هستند لاستیک بادی استفاده شود. قیمت لاستیک توپر لیفتراک از قیمت لاستیک بادی لیفتراک نیز بیشتر است و در انواع مدلهای لاستیک چینی ، لاستیک هندی ، کره ای و ژاپنی در حال حاضر بیشتر در بازار وجود دارد .لاستیک توپر (مخصوص تجهیزات و ماشین آلات لیفتراکی) یک از با دوام ترین، مقاوم ترین تایرهایی که در بازار می توان برای لیفتراک ها تهیه نمود. ابتدا نکاتی برای تهیه لاستیک توپر لیفتراک اشاره خواهند شد که بیشتر جنبه عمومی دارند و به اهمیت ولزوم استفاده از کالاهای با کیفیت از این دست اشاره خواهند داشت

لاستیک توپر یکپارچه می باشد و بر روی رینگ فلزی با پرس فیکس و نصب می شود. ولی لاستیک های press on عموما روی یک حلقه فلزی تزریق و تولید شده و هنگام نصب بر روی رینگ فلزی دو سطح بر روی همدیگر پرس و فیکس می شوند.
عموماً در لیفتراک های برقی و تجهیزات بالابر از این نوع لاستیک توپر استفاده می شود.تایرهای ضربه گیر، تایرهای محکمی هستند که معمولا دارای هیچ الگوی عاجی نمی باشند و برای استفاده در محل های بسته برروی سطوح نرم و مقاوم طراحی شده اند.این دسته از تایر ها به جای آن که از هوا پر شوند و دارای شال (نوار) و تیوب باشند، کاملا از و به صورت یک دست از لاستیک جامد تشکیل شده اند. کار آیی مطلوب این محصولات و همین طور عمر بالای آن ها در کنار تولید در سایز های مختلف لاستیک و تایر های لیفتراک، از مزیت های این کالا می باشد. اما معایب آن نیز قابل توجه است.قیمت بالای این لاستیک ها که گاهی تا چند برابر محصولات مشابه بادی در همان سایز است و همین طرو کاهش قابل توجه سرعت و مانور دستگاه، در کنار انتقال ارتعاشات ناشی از فعالیت دستگاه (به دلیل فقدان وجود لایه هوا در تایر) که سبب آسیب رسیدن  به لیفتراک می شود را می توان از دسته معایب آن دانست. این محصولات برای شرایط کاری با سرما بالا، گرمای بالا، محیطی اجسام تیز و برنده بسیار مناسب می باشد. همچنینیدر سطوح ناهموار مانند خاکی، برای راننده لیفتراک مشکلات زیادی را ایجا د می نماید. از نکات مثبت دیگر پنجر نشدن این لاستیک و امکان آج زنی مجدد بر روی آن می باشد.

چرخ لیفتراک چرخ های لیفتراک چند تکه از 8 آپ تا 15 اینچ را می توان برای لاستیک های جامد بادی و پنوماتیکی استفاده کرد. همچنین برای تایرهای جامد Snap In Tires مناسب است

رینگ 3 تکه 20 و 24 اینچ چرخ‌های دیسکی سنگین 20 و 24 اینچی با صندلی مهره‌ای مخروطی 5 درجه که عمدتاً برای لاستیک‌های پنوماتیک استفاده می‌شود.

رینگ 4 تکه 20 و 24 اینچ چرخ‌های دیسکی فوق سنگین 20 و 24 اینچی با صندلی مهره‌ای مخروطی 5 درجه که برای لاستیک‌های جامد بادی و پنوماتیکی استفاده می‌شود. همچنین برای تایرهای جامد Snap In Tires مناسب است.

چرخ دو تکه 6 سوراخه 9×4 برای لاستیک لیفتراک 6.00-9 (CAT، تویوتا، کوماتسو میتسوبیشی، نیسان، و غیره) چرخ لیفتراک با کارایی استثنایی نوع: صنعتی عمومی | چرخ دو تکه 6 سوراخ 9×4 (برای 6.00×9) برای استفاده با لاستیک های جامد یا پنوماتیک 6.00-9

چرخ لیفتراک چرخ دو تکه 6 سوراخ 10×5 برای تایر لیفتراک 6.50-10 (CAT، تویوتا، کوماتسو میتسوبیشی، نیسان، و غیره) چرخ لیفتراک با کارایی استثنایی نوع: صنعتی عمومی | چرخ دو تکه 6 سوراخ 10×5 (برای 6.50×10) برای استفاده با لاستیک های جامد یا پنوماتیک 6.50-10

چرخ دو تکه 6 سوراخ 12×5 برای تایر لیفتراک 7.00-12 (CAT، کوماتسو میتسوبیشی، و غیره) چرخ لیفتراک با کارایی استثنایی نوع: صنعتی عمومی | چرخ تقسیم دو تکه 6 سوراخ 12×5 (برای 7.00×12) برای استفاده با لاستیک های جامد یا پنوماتیک 7.00-12

چرخ دو تکه 8 سوراخه 12×5 برای لاستیک لیفتراک 7.00-12 (تویوتا، سایرین) چرخ لیفتراک با کارایی استثنایی نوع: صنعتی عمومی | چرخ دو تکه 8 سوراخه 12×5 (برای 7.00×12) برای استفاده با لاستیک های جامد یا پنوماتیک 7.00-12

چرخ قفل 15×7 6 سوراخ برای لاستیک لیفتراک 8.15-15 / 28×9-15 (CAT، کوماتسو میتسوبیشی، سایرین) چرخ لیفتراک با کارایی استثنایی نوع: صنعتی عمومی | چرخ 6 سوراخ 15×7 به سبک قفل (برای 8.15×15 / 28×9-15) برای استفاده با لاستیک های جامد یا پنوماتیک 8.15-15 / 28×9-15

چرخ های تقسیم شده چرخ های تقسیم شده با پیچ و مهره که برای لیفتراک ها و همچنین برای تجهیزات پشتیبانی زمینی فرودگاه و سایر کاربردهای صنعتی استفاده می شود. همچنین با توپی و بلبرینگ موجود است.

چرخ OTR 3 تکه برای کاربردهایی به عنوان گریدر و جرثقیل های متحرک و همچنین برای تریلرهای قطار جاده ای استفاده می شود. برخی از ابعاد نیز در طراحی Super Heavy Duty موجود است.

چرخ خودروهای تجاری چرخ های تیوبلس خودروهای تجاری. طرح تیوب نیز در بخش 3 تکه 20 و 24 اینچ موجود است.

چرخ های باربر احتمالاً بیش از همه نادیده گرفته شده اند. برخی از مواردی که باید مراقب آنها بود عبارتند از: زباله های گیر کرده در چرخ، سایش ناهموار، تکه تکه شدن از سطح چرخ و یاتاقان های گرفته شده. یکی از رایج ترین مسائل، سایش ناهموار است. این منجر به تسریع سایش مکانیکی و کاهش عمر چرخ می شود. حمل بارهای خارج از مرکز اغلب می تواند منجر به “مخروط” شود، وضعیتی که در آن چرخ های بار در یک طرف سایش بیشتری دارند. برنامه هایی که مستعد این نوع سایش هستند می توانند به یک چرخ از نوع “پشت سر هم” ارتقا پیدا کنند. اینها مقاومت بسیار بهتری در برابر مخروط شدن دارند. یکی دیگر از ارتقاء ویژه برنامه، چرخ های فولادی برای محیط های بسیار ساینده است. معمولاً چرخ‌های سخت‌تر (بالاتر در مقیاس طول سنج) طولانی‌تر سایش می‌کنند، اما ممکن است سر و صدای بیشتری داشته باشند. تجهیزاتی که در فروشگاه‌های مواد غذایی و محیط‌های مشابه استفاده می‌شوند، اغلب از یک ترکیب چرخ بار بدون علامت استفاده می‌کنند تا از لکه‌های سیاه ناخوشایند در کف‌های تمام‌شده جلوگیری شود. هنگامی که بالابر یا جک پالت برقی کار می کند، چرخ های بار را برای عملکرد صاف و بدون صدا مشاهده کنید. در صورت مشاهده هر گونه صدای غیرعادی، بلبرینگ ها باید از نظر اتصال بررسی شوند. نکته پایانی این است که همیشه چرخ های بار را به صورت جفت تعویض کنید و همزمان بلبرینگ ها و محورها را تعویض کنید. معمولاً افزایش اندکی هزینه قطعات منجر به صرفه جویی در نیروی کار می شود.

لاستیک های مخصوص لیفتراک

فایبرگلاس – اصطکاک باعث گرم شدن لاستیک ها در صورت استفاده طولانی مدت یا مسافت های طولانی می شود. از آنجا که لاستیک ها اساساً از لاستیک ساخته شده اند ، گرما چیز خوبی نیست. این می تواند باعث شود تا لاستیک های لیفتراک یکپارچگی خود را از دست بدهند. لاستیک های آغشته به فایبرگلاس مقاومت بالاتری در برابر اثرات گرما دارند. این لاستیک ها بیشتر عمر می کنند و با استفاده و تقاضا بسیار بهتر مطابقت دارند.

لاستیک های لیفتراک خود را بشناسید

لاستیک های لیفتراک از چه چیزی ساخته شده اند و چگونه سایز تایرهای لیفتراک را می خوانید

ما اخیراً مجموعه ای از وبلاگ ها را راه اندازی کرده ایم که جزئیات مربوط به لاستیک های لیفتراک را ارائه می دهد. اولین وبلاگ انواع تایرهای لیفتراک را پوشش داد.

اندازه های تایرهای فشاری به عنوان قطر خارجی x عرض x قطر رینگ نشان داده می شود.

اندازه های تایرهای فشاری به عنوان قطر خارجی x عرض x قطر رینگ نشان داده می شود. یک مثال می تواند 16x6x10.5 باشد.

لاستیک لیفتراک از مواد مختلف ساخته شده است

لاستیک های لیفتراک از رزین یا لاستیک پلی اورتان ساخته شده و حاوی سیلیس کربن سیاه یا هیدراته هستند. برخی از لاستیک ها دارای سیم های فولادی نیز هستند.

 • لاستیک های بالشتک از لاستیک جامد ساخته شده اند که به نوار فولادی قالب بندی شده اند. آنها حاوی کربن سیاه هستند که باعث ایجاد لکه های سیاه روی زمین می شود. لاستیک های پرس پلی یورتان از رزین های پلی اورتان ، مصنوعی و مخلوط های مصنوعی ساخته شده اند.
 • لاستیکهای پنوماتیک جامد شامل سیمهای مهره ای فولادی روی شانه لاستیک ، ترکیب پایه لاستیکی سخت و لاشه نایلونی است که قسمتی از کمربندهای فولادی است. می توان گفت لاشه نایلون یک لایه محافظ است که به تایر اجازه می دهد در صورت سوراخ شدن به کار خود ادامه دهد. پایه لاستیکی سخت به راحتی راننده لیفتراک در حین کار با دستگاه کمک می کند. همچنین باعث کاهش خستگی راننده می شود. قسمتی از تایر که به مرور زمان تمایل به فرسودگی دارد از یک ترکیب لاستیکی مقاوم در برابر سایش ساخته شده است.
 • لاستیک های لیفتراک بدون علامت از ترکیبی از لاستیک طبیعی با سیلیس هیدراته و سایر افزودنی ها ساخته شده اند. رنگ مشکی کربن از ساختمان حذف می شود تا لاستیک ها کف را مشخص نکنند.

خواندن اندازه تایر لیفتراک

ابتدا ، کمی اطلاعات اولیه در مورد اجزای اساسی لاستیک لیفتراک. لاستیک بالابر شامل اجزای زیر است:

 • دیوار جانبی ، که شامل اطلاعات مهم لاستیک مانند مارک ، اندازه ، نوع و خط سایش تایر است.
 • آج ، که از لاستیک برآمده ای است که با سطحی که لیفتراک روی آن سوار شده تماس می گیرد.
 • لبه ، که یک قسمت فلزی از چرخ است که تایر را در محل خود نگه می دارد.

اکنون که مراحل مقدماتی از بین رفته است ، می توانیم نحوه خواندن اندازه لاستیک لیفتراک را مورد بحث قرار دهیم.

به دیوار کناری لاستیک نگاه کنید.

اندازه لاستیک فشرده به سه قسمت تقسیم می شود- ابتدا قطر بیرونی تایر ، بعد عرض لاستیک و سپس قطر رینگ وجود دارد. این به اعداد نشان داده شده است. در اینجا مثالی از نحوه ظاهر شدن لاستیک –16x6x10.5 آمده است. 16 نشان دهنده قطر خارجی تایر ، 6 نشان دهنده عرض تایر و 10.5 قطر لبه تایر است.

سایز تایرهای پنوماتیک یا پنوماتیک جامد به عنوان عرض x قطر لبه ظاهر می شود. به عنوان مثال ، شما باید چیزی مانند 6.50 × 10 را ببینید. 6.50 عرض و 10 قطر لبه است.

قبل از خرید لاستیک برای لیفتراک خود ، با دفترچه راهنمای مالک لیفتراک چک کنید تا اندازه لاستیک مناسب برای بالابر خود را دریابید.

نحوه اندازه گیری لاستیک لیفتراک

اگر ترجیح می دهید اندازه لاستیک لیفتراک خود را اندازه گیری کنید ، از یک نوار متوسط ​​استفاده کنید.

هنگام اندازه گیری قطر بیرونی تایر ، به آن به عنوان قطب نما نگاه کنید که شمال در بالا قرار دارد. نوار چسب را در مرکز تایر قرار دهید و سپس نوار اندازه گیری “شرق” تا “غرب” را گسترش دهید.

برای اندازه گیری قطر لبه تایر ، نوار چسب را در مرکز تایر قرار دهید و آن را تا هر لبه لبه امتداد دهید.

برای اندازه گیری عرض تایر ، اندازه نوار را در جایی قرار دهید که تایر با زمین تماس داشته باشد و آن را از لبه به لبه امتداد دهید.

به یاد داشته باشید ، هنگام اندازه گیری لاستیک های پرس بر اساس اندازه آنها ، باید قطر خارجی ، عرض و قطر رینگ را اندازه گیری کنید. برای لاستیک های پنوماتیک یا جامد پنوماتیک ، عرض و اندازه رینگ را اندازه بگیرید

نکاتی برای تهیه لاستیک توپر لیفتراک

تعویض به موقع و داشتن برنامه نظارتی بر سلامت لاستیک لیفتراک

یکی از نکاتی که برای داشتن تایری با طول عمر بیشتر و کارایی بهتر باید مد نظر باشد، داشتن برنامه ای مناسب برای بررسی صحت و سلامت تایر ها می باشد. این موضوع می تواند دربخش نکاتی برای تهیه لاستیک توپر لیفتراک نیز جای بگیرد. توجه به عاج لاستیک لیفتراک و عمق آن، استفاده از عاج مناسب مانند گل سنگ (عاج تخصصی)، بررسی ساییدگی، پنجری، سوراخ شدن تایر، حتی تعویض نوار (شال) و تیوب تایر هم می تواند در استفاده بهینه از این محصولات موثر باشد.

رینگ

رینگ مجموعه‌ای از اجزای چرخ (چند قطعه یا تک قطعه)، لاستیک و تیوب به علاوه سایر اجزا است. رینگ تکه‌ای از اجزای مجموعه‌ای است که برای نگه داشتن لاستیک، تشکیل بخشی از محفظه هوا (برای تایرهای بدون تیوب) و فراهم کردن وسایل اتصال مجموعه به محور لیفتراک استفاده می‌شود. رینگ چندقسمتی، از اجزای چرخ است که از دو یا چند قطعه تشکیل شده است، یکی از آن‌ها یک حلقه جانبی یا قفل است که در هنگام باد شدن لاستیک، لاستیک و سایر اجزا را روی رینگ نگه می‌دارد.

بسته به نوع لیفتراکی که دارید و نوع لاستیک نصب شده، رینگ‌های خاصی مورد نیاز خواهد بود. رینگ‌های چندتکه، اسپلیت و چرخ‌های پرس از انواع شناخته شده‌ای است که امروزه در لیفتراک‌ها یافت می‌شود.

مزیت‌های استفاده از رینگ سالم و مناسب

تعویض لاستیک آسان است
جلوگیری از پاره شدن لاستیک
عدم پنچر شدن زود هنگام لاستیک
افزایش طول عمر لاستیک
کاهش خطرات احتمالی

صدمات احتمالی عدم تعویض به موقع رینگ لیفتراک

امکان شکستن رینگ در صورت فرسوده شدن و صدمه به بار لیفتراک و اپراتور
امکان ترکیدن لاستیک و چپ شدن لیفتراک
کاهش عمر مفید لاستیک و افزایش مصرف سوخت و کاهش بازده

چرخ پلی اورتان

چرخ های باربر احتمالاً بیش از همه نادیده گرفته شده اند. برخی از مواردی که باید مراقب آنها بود عبارتند از: زباله های گیر کرده در چرخ، سایش ناهموار، تکه تکه شدن از سطح چرخ و یاتاقان های گرفته شده. یکی از رایج ترین مسائل، سایش ناهموار است. این منجر به تسریع سایش مکانیکی و کاهش عمر چرخ می شود. حمل بارهای خارج از مرکز اغلب می تواند منجر به “مخروط” شود، وضعیتی که در آن چرخ های بار در یک طرف سایش بیشتری دارند. برنامه هایی که مستعد این نوع سایش هستند می توانند به یک چرخ از نوع “پشت سر هم” ارتقا پیدا کنند. اینها مقاومت بسیار بهتری در برابر مخروط شدن دارند. یکی دیگر از ارتقاء ویژه برنامه، چرخ های فولادی برای محیط های بسیار ساینده است. معمولاً چرخ‌های سخت‌تر (بالاتر در مقیاس طول سنج) طولانی‌تر سایش می‌کنند، اما ممکن است سر و صدای بیشتری داشته باشند. تجهیزاتی که در فروشگاه‌های مواد غذایی و محیط‌های مشابه استفاده می‌شوند، اغلب از یک ترکیب چرخ بار بدون علامت استفاده می‌کنند تا از لکه‌های سیاه ناخوشایند در کف‌های تمام‌شده جلوگیری شود. هنگامی که بالابر یا جک پالت برقی کار می کند، چرخ های بار را برای عملکرد صاف و بدون صدا مشاهده کنید. در صورت مشاهده هر گونه صدای غیرعادی، بلبرینگ ها باید از نظر اتصال بررسی شوند. نکته پایانی این است که همیشه چرخ های بار را به صورت جفت تعویض کنید و همزمان بلبرینگ ها و محورها را تعویض کنید. معمولاً افزایش اندکی هزینه قطعات منجر به صرفه جویی در نیروی کار می شود.

این چرخ صنعتی از جنس پلی اورتان می باشد. پلی‌یورتان‌ها به شکل‌های مختلف از جمله فوم‌های نرم،فوم‌های سخت در دنیا و به طور گسترده در زندگی روزمره کاربرد دارند. پلی اورتان‌ها در شرایط کاربری خاص، دمای بالای محل کار، مقاومت در برابر تابش، مقاومت در برابر دمای پایین، استحکام بالا چرخ ها مورد استفاده قرار می گیرند و باعت انعطاف پذیر شدن چرخ ها می شود. چرخ های پلی اورتان در سایزهای مختلف تولید و مورد استفاده قرار می گیرند.

چرخ پلی اورتان کفی گردان قابلیت چرخش 360 درجه را دارد و حرکت اجسام را در تمام جهت ها میسر می سازد.
به دلیل وجود روکش پلی اورتان این چرخ پوشش حرارتی بالا و ضد سایش دارد. این چرخ در وسایل منزل، بیمارستان ها ، فروشگاه ها و ….. مورد استفاده قرار می گیرد.

نکاتی برای تهیه لاستیک توپر لیفتراک به صورت تخصصی

بپردازیم به بررسی تخصصی نکاتی برای تهیه لاستیک توپر لیفتراک که به صورت کاربردی ارائه خواهند شد:

یکی از نکاتی برای تهیه لاستیک توپر لیفتراک که باید توجه شود این است که از ابتدا آیا نیازی به تهیه تایر تمام لاستیکی هست یا خیر؟ گاهی مشتریان بدون در نظر گرفتن اصول و شرایط کاری اقدام به تهیه این اقلام می کنند. این موضوع بار اضافی مالی، کاهش عملکردی دستگاه و غیره را به همراه دارد. اگر دستگاه لیفتراک در محیط های بسیار گرم مانند کوره ها فعالیت دارد، اگر لیفتراک در سرد خانه بسیار سرد مواد غذایی یا بهداشتی فعالیت دارد، اگر محیط کاری مملو از براده های شیشه و فلز است، انتخاب لاستیک توپر بسیار عالی است.

توجه به تاریخ تولید و تاریخ انقضاء نیز از نکاتی برای تهیه لاستیک توپر لیفتراک که نمی توان از آن غافل شد. اگر تاریخ انقضاء تایر گذشته باشد، لاستیک شروع به تکه تکه شدن می نماید و آن نرمی و انعطاف لازم را از دست داده و در حین کار، به صورت قطعه ای جدا می شود. به دلیل عمر طولاتنی تایر توپر حتما به این موضوع توجه کنید.

تا به حال به این فکر کرده اید که چه نوع  لاستیک برای لیفتراک خود استفاده می کنید؟ یا می خواستم بدانم چه زمانی لاستیک لیفتراک نیاز به تعویض دارد؟ پست امروز همه این موارد و موارد دیگر را پوشش می دهد.

کوسن در مقابل لاستیک بالابر پنوماتیک
به عنوان یک قاعده کلی: لاستیک های کوسن برای مصارف داخلی و لاستیک های پنوماتیک برای فضای باز استفاده می شود. لاستیک های بالشتک برای سطوح صاف انبار یا استفاده در فضای باز سبک (فقط آسفالت) ساخته شده اند. بالابرهای لاستیکی پنوماتیک فاصله بیشتری نسبت به کامیون های تایر بالشتک دارند ، بنابراین می توانید بر روی شن و سایر سطوح ناهموار بسیار بهتر حرکت کنید.

دو نوع لاستیک پنوماتیک وجود دارد: هوا یا لاستیک جامد. پنوماتیک هوا مشابه لاستیک هایی است که در اتومبیل ها و سایر وسایل نقلیه مسافری استفاده می شود. پنوماتیک های جامد به اندازه پنوماتیک هوا هستند ، اما از لاستیک جامد ساخته شده اند. پنوماتیک جامد معمولاً در مناطقی با زباله های زیاد استفاده می شود و نمی توان آنها را با میخ ، پیچ و غیره سوراخ کرد. این نوع لاستیک معمولاً در حیاط های چوبی ، ضایعات و کارگاه های ساختمانی استفاده می شود و در طول سالها به یک صنعت تبدیل شده است. استاندارد

آیا باید از لاستیک های صاف یا کششی استفاده کنم؟ به طور کلی ، لاستیک های صاف کشش بهتری را بر روی سطوح خشک ایجاد می کنند و می توانند لاستیک بیشتری را برای دلار هزینه شده به شما بدهند. اگر محیط کار شما در معرض رطوبت است ، لاستیک کششی معمولاً گزینه بهتری است.
اگر در خارج از لیفتراک تایر بالشتک استفاده می کنید ، لاستیک های کششی می توانند چسبندگی بهتری داشته باشند و به کاهش احتمال “تکه تکه شدن” تایر کمک کنند.

توصیه می شود: رمپ با دندان فلزی می تواند به لاستیک های آج کششی آسیب برساند. با استفاده از آج کششی ، دندان ها بیشتر چنگ می زنند و چنگک ها را جدا می کنند. کامیون لاستیک کششی را با دندانه های فلزی از سطح شیب دار بالا نبرید. هیچ گونه ضمانتی از سوی سازنده بر روی خسارت وارد نخواهد شد.

آیا می توانم لاستیک های پنوماتیک را روی کامیون کوسن بگذارم؟ به طور کلی ، پاسخ منفی است. محورها و لاستیک ها مخصوص قاب لیفتراک و ظرفیت بالابر است. تولیدکنندگان لیفتراک لیفتراک می سازند تا با چرخ ها و لاستیک های خاص با خیال راحت کار کنند.

یک استثنا در این مورد ، سری بالابرهای تویوتا 7FBE و 8FBE است. این مدل های طراحی خاص را می توان با اطمینان از لاستیک های پنوماتیک یا لاستیک های بالشتکی با حداقل تغییرات در لیفتراک استفاده کرد.

پرکردن فوم چطور؟ “پرکن فوم” جایگزینی برای لاستیک های جامد است و به طور کلی برای جلوگیری از پنچر شدن لاستیک ها هنگام استفاده از لاستیک های هوا در محیطی که تجهیزات شما در معرض میخ یا سایر اجسام تیز قرار دارد ، استفاده می شود. در صورت عدم وجود لاستیک جامد نیز می توان از پرکننده فوم استفاده کرد.

پر کردن فوم معمولاً 2 تا 3 روز طول می کشد تا پر شود و پخت شود. لاستیک های فوم پر و جامد را می توان معمولاً با چرخ های موجود استفاده کرد. همیشه از مشخصات تولید کننده و توصیه حرفه ای از نمایندگی محلی خود پیروی کنید.
آیا می توانم از لاستیک های جامد و بادی در یک لیفتراک استفاده کنم؟ می توانید از لاستیک های جامد در قسمت جلوی بالابر و هوا در پشت و یا برعکس استفاده کنید. شما باید همان نوع لاستیک را در دو طرف مخالف ، محورها و محورها بچرخانید.

در تایر لیفتراک چقدر فشار هوا باید استفاده کنم؟ فشار هوای مورد نیاز در دیواره جانبی تایر قرار دارد. اگر آنجا نیست ، برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید.

لاستیک های مخصوص لیفتراک
فایبرگلاس – اصطکاک باعث گرم شدن لاستیک ها در صورت استفاده طولانی مدت یا مسافت های طولانی می شود. از آنجا که لاستیک ها اساساً از لاستیک ساخته شده اند ، گرما چیز خوبی نیست. این می تواند باعث شود تا لاستیک های لیفتراک یکپارچگی خود را از دست بدهند. لاستیک های آغشته به فایبرگلاس مقاومت بالاتری در برابر اثرات گرما دارند. این لاستیک ها بیشتر عمر می کنند و با استفاده و تقاضا بسیار بهتر مطابقت دارند.

فروش تایر لیفتراک  نوار کناری
پلی اورتان – هنگامی که لیفتراک بارهای بسیار سنگین را فقط در مسافتهای کوتاه جابجا می کند ، لاستیک های پلی اورتان انتخاب بهتری نسبت به لاستیک هستند. این لاستیک ها یکپارچگی خود را به خوبی حفظ می کنند و در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند ، که برای لیفتراک هایی که در مناطقی کار می کنند که مواد شیمیایی به طور مرتب به زمین برخورد می کنند ، مناسب است.

مقاوم در برابر استاتیک – برخی از تاسیسات تولیدی با موادی که بسیار سوزاننده یا منفجره هستند سروکار دارند. در نتیجه ، الکتریسیته ساکن باید تا حد امکان کاهش یا اجتناب شود ، به ویژه در مورد موادی که بخارهای قابل اشتعال نیز خارج می کنند. لاستیک های مقاوم به استاتیک در دسترس هستند و به طور خاص برای جلوگیری از تخلیه استاتیک در چنین محیط هایی طراحی شده اند.

آماده سازی سرد – دما بر عملکرد و عمر لاستیک های لیفتراک تأثیر زیادی دارد و سرما نیز از این قاعده مستثنی نیست. سیمان و سطوح صاف می توانند به راحتی یخ ایجاد کرده و باعث لغزش شوند. لاستیک های سرد شده با سطح “گردو” کشش لازم را برای چنین محیط هایی فراهم می کنند ، اطمینان حاصل کنید که بالابرها می توانند هنگام حمل بار بدون خطر کار کنند.

از لاستیک های ارزان اجتناب کنید! لاستیک های با کیفیت پایین بسیار سریعتر از محصولات با کیفیت بالاتر خراب می شوند. علائم لغزش اجتناب ناپذیر هنگام چرخش یا جابجایی بارهای سنگین در جهات متعدد با لاستیک های با کیفیت پایین بسیار آشکارتر می شود و به مرور زمان باعث ایجاد آشفتگی در طبقه تاسیسات می شود. لاستیک های بدون علامت از این مشکل جلوگیری می کنند و امکانات شما را حرفه ای و تمیز نگه می دارند.

در انتخاب تایر لیفتراک – لاستیک لیفتراک ، رایج ترین گزینه ها لاستیک پنوماتیک توپر لیفتراک و یا لاستیک کوشیون لیفتراک هستند.

این دو نوع لاستیک لیفتراک تفاوت های زیادی دارند که قبل از خرید باید ارزیابی کنید که کدامیک برایتان مناسب تر است.

انتخاب لاستیک های مناسب بر میزان مانوردهی و ایمنی لیفتراک شما تاثیر می گذارد. اکثر لیفتراک ها به طور خاص برای یک تایر خاص طراحی شده اند و همچنین لاستیک ها برای کاربردهای خاص یا صنایع طراحی شلاستیک های توپر لیفتراک

لاستیک های پنوماتیک شبیه به تایر خودرو ها و یا کامیون ها هستند و عملکرد بالا و قابلیت انعطاف پذیری بالایی ارائه می دهند. لاستیک های پنوماتیک به راحتی روی سطوح ناهموار و دشوار قرار می گیرند و در مکان های ساختمانی، در انبارهای انبار و انبارهای داخلی / فضای باز محبوب هستند.

دو نوع لاستیک پنوماتیک وجود دارد: پنوماتیک جامد، که توپر هستند و بیشترین مقاومت در برابر ضربه را دارند و پنوماتیک بادی است که از هوا پر شده اند.

کوشین تایر لیفتراک

کوشیون تایرها از لاستیک نرم ساخته شده اند و در اطراف آنها باند فلزی نصب شده است. ارزانتر هستند و راحت تر نگهداری شوند، اما کوشیون تایرها به اندازه یک تایر های پنوماتیک، در فضاهای خارجی و سخت قابل استفاده نیستند

لاستیک های کوشیون برای استفاده در سطوح صاف، عمدتا در داخل مناسب هستند. همچنین فضاهای کوچک فوق العاده هستند زیرا شعاع چرخشی کوچکی دارندده

آج زدن و ترمیم لاستیک توپر لیفتراک

آج زدن لاستیک لیفتراک

لاستیک توپر لیفتراک یکی از گونه های لاستیک مورد استفاده در صنعت لیفتراک میباشد. این نوع لاستیک لیفتراک همان طور که از نامش مشخص است از لاستیک جامد ساخته شده است و داخلش با هوا پر نمی شود. در طولانی مدت نمی توان از این نوع لاستیک برای سطوح ناهموار استفاده کرد بهتر است که در سطوح صاف استفاده شود و ضمن اینکه این نوع لاستیک پنچر نمی شود.

 • لاستیک های توپر طول عمر بیشتری دارند. به دلیل داشتن هسته لاستیکی جامد، به فروشنده تایر شما اجازه ایجاد کردن مجدد آج روی تایر ( آج زنی لاستیک لیفتراک ) را هر موقع که سطح لاستیک صاف شد، می دهد؛ به این معنی که لاستیک شما میتواند مدتی طولانی دوام بیاورد. اگرچه به همین این دلیل لاستیک های توپر، به صورت قابل ملاحظه ای از لاستیک های بادی لیفتراک گران تر هستند.
 • لاستیک های توپر قابلیت جذب تکان های شدید لیفتراک را نداشته به این معنی که اگر شما قصد دارید لیفتراک خود را در محیط بیرون و روی شن های ناصاف به حرکت درآورید فقط می توانید از لیفتراک با لاستیک های بادی استفاده کنید. لاستیک های توپر یک سطح صاف و مسطح برای استفاده می خواهند.مزایای لاستیک جامد(توپر )
  لاستیک های فشرده فروخته شده به کار شما کمک شایانی می کند. در اینجا دلیل آن است:

   

  ماندگاری طولانی: عمر لاستیک های جامد بیشتر از تایرهای پنوماتیک است
  اثبات تخت: نداشتن لاستیک پنچر به معنی زمان کمتری برای مشاغل شما است
  ظرفیت بار: لاستیک های جامد وزن بیشتری نسبت به تایرهای پنوماتیک دارند
  تایرهای فشاری جامد در کاربردهای صنعتی با تجهیزات کندتر ایده آل هستند. اگر مطمئن نیستید که آیا لاستیک های جامد برای تجارت شما منطقی است یا آیا می خواهید از تایر استفاده کنید ، امروز برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

فواید آج زنی لاستیک

با عملیات آج زدن لاستیک توپر لیفتراک میتوان در هزینه های بالای نگهداری آن صرفه جویی قابل توجهی نمود. لاستیک لیفتراک یکی از اقلام پرمصرف و با استهلاک بالا در مجموعه قطعات و لوازم یدکی مصرفی قرار دارد. با توجه به اینکه لاستیک های توپر لیفتراک برای عمر طولانی تر و کارکرد بالاتری نسبت به لاستیک های بادی لیفتراک طراحی و تولید شده اند، ولی به طور کلی با توجه به شرایط و محیط کار دچار نقص و استهلاک زیادی میشوند.

عوامل تاثیر گذار بر روی خرابی لاستیک

 • فشار کار زیاد
 • تاریخ انقضا
 • خرید لاستیک ارزان قیمت و بی کیفیت

یکی دیگر از عوامل موثر در آسیب دیدن زود هنگام لاستیک لیفتراک منقضی شده تاریخ مصرف میباشد، که این عامل سبب می شود لاستیک وقتی که تحت فشار قرار میگیرد دچار از هم گسیختگی شود در شکل زیر نمونه ای از آسیب وارد شده به لاستیک فرسوده را مشاهده می نمایید .

از دیگر موارد موثر در انتخاب لاستیک لیفتراک میزان فشار کاری وارد بر آن میباشد،در فشار کاری بالا استفاده از لاستیک های توپر با توجه به مقاومت بیشتری که نسبت به لاستیک های بادی دارند از مزیت بیشتری برخوردار میباشد .
سایز تایر لیفتراک برای تناژ مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد . همچنین جنس لاستیک و کارخانه سازنده آن و میزان ضمانت و گارانتی در انتخاب آن بسیار اهمیت دارد.

استفاده از لاستیک ارزان قیمت شاید در ابتدا بودجه کمتری لازم داشته باشد اما استهلاک بالا و نیاز به تعویض بیشتر در طول سال هزینه نگهداری را بالا خواهد برد ، بنابراین در هنگام خرید علاوه بر قیمت به کیفیت آن نیز بایستی توجه داشت.
با توجه به بازار بسیار گسترده لاستیک لیفتراک ، اکثر تولید کنندگان تایر در دنیا اقدام به تولید لاستیک لیفتراک  در سایزها مختلف نموده اند . و در حال حاضر در کشورمان ایران از لاستیک لیفتراک ژاپنی ، کره ای ،  تایوانی و چینی که توسط شرکت های بازرگانی وارد می شوند استفاده می گردد که البته با توجه به استانداردهای تولید و کیفیتشان قیمت های متفاوتی دارند .

راهنمای سایز لاستیک

اعداد حک شده بر روی لاستیک لیفتراک چه معنایی دارند؟

هر یک از اعداد حک شده بر روی تایر ابعاد مختلف تایر را معرفی مینمایند به عنوان مثال ، همانطور که در عکس مشخص شده است ، عدد 21 قطر خارجی تایر ، عدد 8 عرض مقطع و عدد 9 قطر رینگ را نشان می دهد.
بر روی لاستیک لیفتراک معمولا تعداد لایه های لاستیک نیز درج میگردد که با پسوند PR قابل تشخیص میباشد .

به عنوان مثال اعداد حک شده بر روی لاستیک لیفتراک 3 تن  که به صورت  28*9-15-14PR میباشد به شرح ذیل میباشد:

قطر خارجی : 28

عرض مقطع : 9

قطر رینگ : 15

تعداد لایه های تشکیل دهنده لاستیک : 14 لایه

مفتخریم به ارائه و فروش لاستیک لیفتراک ، در انواع لاستیک توپر لیفتراک و لاستیک بادی لیفتراک ، جهت دریافت اطلاعات بیشتر و نیز لیست قیمت انواع لاستیک لیفتراک با ما تماس بگیرید.

شرکت لیفت آسان این امکان را برای مشتریان گرامی فرآهم آورده است تا با مراجعه به سایت اینترنتی این مجموعه و تماس با مشاوران فروش ما ، امکان تهیه انواع تایر لیفتراک در انواع گوناگون سایزها و برندهای مختلف را داشته باشند در واقع از دیگر خدماتی که در سبد خدماتی و محصولات این مجموعه قرار دارد و این خدمت قابل عرضه و ارائه به مشتریان گرامی و بازار می باشد ، مبحث فروش لاستیک لیفتراک است که این خدمات شامل فروش انواع برند های معتبر جهانی این کالا اعم از محصولات ساخت کشور های ژاپن ، کره و غیره است ، همچنین شایان ذکر است این کالا در انواع مختلف که شامل لاستیک توپر لیفتراک و لاستیک بادی لیفتراک است ، در سایزهای گوناگون و ابعاد متفاوت قابلیت فروش و عرضه توسط این مجموعه را دارد ، لطفا جهت مشاوره خرید در خصوص لاستیک لیفتراک و کسب اطلاعات کامل فنی و نیز کسب اطلاع از لیست قیمت انواع گوناگون این کالا از طریق بخش تماس با ما ، با کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید.

معرفی انواع لاستیک لیفتراک

معرفی انواع لاستیک لیفتراک با ۲ رویکرد

 1. شناخت لاستیک لیفتراک بر اساس نوع آن (بادی و توپر)
 2. شناخت لاستیک لیفتراک بر اساس کشور سازنده و کارخانه تولید کننده

آشنایی با تایر لیفتراک بر اساس مدل های مختلف

با معرفی انواع لاستیک لیفتراک بر اساس نوع تایر به راحتی برای نوع کاربری دستگاه و محیط آن، لاستیک انتخاب خواهیم نمود. لاستیک توپر دارای ساختاری یکپارچه است و برای شرایط بسیار گرم، بسیار سرد، با موانع تیز و غیره مناسب است. لاستیک بادی هم برای شرایط ناهموار و غیره مطلوب می باشد.

تاکید بر کشور سازنده و کارخانه تولید کننده

این رویکرد را بیشتر در اصطلاحاتی که توسط مشتریان به کار می برود مانند لاستیک لیفتراک ژاپنی ، لاستیک لیفتراک کره ای ، لاستیک لیفتراک ایرانی ، لاستیک لیفتراک چینی ، لاستیک لیفتراک هندی و غیره خواهیم یافت. همین طور به کار بردن اسامی برند هایی مانند سمیتومو ، نکسن، هانگا ، البرز، دلی تایر و غیره از این دست هستند

شایان ذکر است که برندهای لاستیک لیفتراک برای راحتی مشتریان خود، لاستیک لیفتراک بادی را به همراه تیوب و نوار یا شال عرضه می دارند. از دیگر اسامی معروف تولید کننده تایر لیفتراک نیز باید نامی برد. شرکت هایی مانند: کانتیننتال، مکسس، سمسون (سامسون)، ادونس، جی تی، دلی تایر، دی استون، اپکس تایوان، یونیلی تایوان، اوزکا ترکیه، مگنا هلند و همین طور البرز (به عنوان لاستیک لیفتراک

ایرانی ) در دسته تولید کنندگان سرشناس قرار دارند.

انواع لاستیک لیفتراک :

لاستیک لیفتراک سهند | لاستیک توپر لیفتراک سهند و لاستیک بـادی سهند
لاستیک لیفتراک کوماتسو | لاستیک توپر لیفتراک کوماتسو و لاستیک بادی کوماتسو
لاستیک لیفتراک تویوتا | لاستیک توپر لیفتراک تویوتا و لاستیک بادی تویوتا
لاستیک لیفتراک هلی | لاستیک توپر لیفتراک هلی و لاستیک بادی هلی
لاستیک لیفتراک هیوندا | لاستیک توپر لیفتراک هیوندا و لاستیک بادی هیوندا
لاستیک لیفتراک سپاهان | لاستیک توپر لیفتراک سپاهان و لاستیک بادی سپاهان

سایز لاستیک دیزل

نوع لیفتراک اندازه لاستیک – اندازه تایر جلو اندازه لاستیک – اندازه تایر جلو
لیفتراک دیزل 1.5 تن 6.5-10-10 pr 5.0-8-10 pr
لیفتراک دیزل 2 تن 7-12-12 pr 6-9-10 pr
لیفتراک دیزل 3 تن 9-15-12 pr 6.5-10-10 pr
لیفتراک دیزل 3.5 تن 9-15-12 pr 6.5-10-10 pr
لیفتراک دیزل 4 تن 10-15-16 pr 6-10-10 pr
لیفتراک دیزل 5 تن 8-15-14 pr 8-15-14 pr
لیفتراک دیزل 7 تن 8-15-14 pr 8-15-14 pr
لیفتراک دیزل 8 تن 9-20-14 pr 9-16-14 pr
لیفتراک دیزل 10 تن 9-20-14 pr 9-20-14 pr

 

سایز تایر لیفتراک برقی:

نوع لیفتراک اندازه لاستیک – اندازه تایر جلو اندازه لاستیک – اندازه تایر جلو
لیفتراک برقی سه چرخ 0.5 تن 18-7-8 pr 15-4.5-8 pr
لیفتراک برقی چهار چرخ 2 تن 7-12-12 pr 7-8-14 pr
لیفتراک برقی چهار چرخ 2.5 تن 7-12-12 pr 7-8-14 pr
لیفتراک برقی چهار چرخ 3 تن 9-15-12 pr 7-8-21 pr

 

سایز تایر لیفتراک دوگانه سوز:

نوع لیفتراک اندازه لاستیک – اندازه تایر جلو اندازه لاستیک – اندازه تایر جلو
لیفتراک دوگانه سوز 1.5 تن 6.5-10-10 pr 5-8-10 pr
لیفتراک دوگانه سوز 2 تن 7-12-12 pr 6-9-10 pr
لیفتراک دوگانه سوز 3 تن 9-15-12 pr 6.5-10-10 pr

روکش چرخ لیفتراک چیست ؟

روکش انواع غلطک و چرخ :روکش غلطک وظیفه یه حرکت در آوردن خطوط انتقال مواد و حرکت دادن قطعات از نقطه ای به نقطه دیگر را دارد در اکثر غلطک ها لازم است روکشی از جنس لاستیک جهت ایجاد اصطکاک لازم و نیز جلوگیری از سایش و یا خوردگی سطح درام غلطک ها اعمال گردند .

این عملیات طی یک فرایند شناخته شده بروی درام غلطک ها انجام گردیده و بسته به نوع مصرفی که از غلطک در نطر داریم می توان انواع روکش های مقاوم به سایش مقاوم به مواد شیمیایی (اسید ها و قلیا ها )

مقاوم به فشار مقاوم به حرارت و برودت مقاوم به بنزین در متریال و… را اعمال نمود

بدیهی است عملیات تعمیر سنگ زنی و شیارزنی بروی سطح روکش غلطک بنا به سفارش مشتری و با قیمت مناسب انجام می گیرد

مقایسه طول عمر هر تایر

طول عمر هر تایر بر اساس ساعت کارکرد در سال ارائه می شود معیار این طول عمر بسته به تکنولوژی ساخت کیفیت مواد اولیه مقاومت غلطشی نوع و مقدار آج و …. می باشد

 

مهم نیست که چقدر خواسته های شما دقیق باشد، لیفت آسان سعی می کند اندازه و شکل دقیق چرخ های مورد نیاز شما را در لیفتراک، لودرهای اسکید، جرثقیل های کانتینری، تریلرها، کامیون های شنت، تله هندلرها، پورت، معدن، ارائه کند. و تجهیزات خارج از جاده و غیره در مواجهه با مشکلات چرخ خود دریغ نکنید. چیزی که برای دیگران غیرممکن به نظر می رسد، معمولا توسط لیفت آسان حل می شود. تخصص فنی بالا و تفکر حل مسئله کلیدها هستند. لیفت آسان تامین کننده چرخ ها و رینگ ها در ایران است، اما ما در سایر نقاط جهان نیز فعالیت می کنیم. . تمامی رینگ های ما مطابق با استانداردهای ETRTO و AmericanTire & Rim Association ساخته شده اند. محصولات ما در مکان های مختلف ساخته می شوند تا بهترین راه حل های مقرون به صرفه را ارائه دهند.

                                                         پرسکاری انواع لاستیک لیفتراک

انواع خدمات تراشکاری و پرسکاری و لنت کوبی
تعویض انواع لاستیک های توپر در سایزهای مختلف
ساخت انواع رینگ در سایزهای مختلف
ساخت رینگ و تزریق لاستیک برای انواع ماشن و دستگاهای مختلف
خرید و فروش انواع لاستیکهای توپر دست دوم
تعویض بوش اکسل انواع ماشینهای سنگین
تعویض انواع چهارشاخ در سایزهای مختلف
لنت کوبی انواع دستگاها و ماشین آلات صنعتی وماشینهای سنگین

قیمت لاستیک , قیمت روز لاستیک

صنعت تولیدی و و بنیادی کشور، از تولیدات عمرانی، راهسازی و جاده ای که شامل دستگاه های مهمی شامل لودر،

مینی لودر و بابکت، گریدر، غلطک، دامپتراک، بیل بکهو و بیل مکانیکی و … ، میشوند ،

همواره تحت تاثیر قیمت لاستیک هستند.

بدیهی است افزایش قیمت لاستیک در این بخش، سبب افزایش هزینه ها در این صنعت خواهد شد.

در معادن کشور ایران، لاستیک معدنی دومین و یا سومین عامل تغییر در هزینه استخراج در معادن به شمار می‌آید.

از این رو علاوه بر اهمیت خرید لاستیک و خرید با بهترین قیمت لاستیک، نگهداری از لاستیک نیز امری مهم به شمار می‌آید.

صنایع کشاورزی و مواد غذایی ، پخش مواد غذایی، که ارتباط مستقیم با ابزار آلات جدید، تراکتور، کمباین و … ، دارد.

قیمت لاستیک نیز در هزینه نگهداری این ادوات نقش مهمی ایفا میکند.

تاثیر قیمت لاستیک بر صنایع و زندگی روزمره مشهود است.

به عنوان مثال، تمامی مواد غذایی که از سوپر مارکت خریداری می‌شود،

توسط ناوگان حمل و نقل و پخش مویرگی در ایران توزیع می‌گردد.

قیمت لاستیک ایسوزو و لاستیک کامیونت و افزایش و یا کاهش چشمگیر آن،

تاثیر بر هزینه های شرکت های پخش و توزیع مواد غذایی و استراتژيک دارد.

لاستیک لیفتراک، که امروزه در تمامی صنایع کوچک و بزرگ نقش مهمی داراست.

لیفتراک تسهیل کننده تمامی امور تولیدات و جابه‌جا کننده کالاهای سنگین میباشد.

افزایش قیمت روز لاستیک لیفتراک نیز سبب افزایش هزینه‌های نگهداری و قیمت تمام شده کالا و تجهیزات میشود.

قیمت لاستیک لیفتراک مستقیما بر هزینه نگهداری و حمل و نقل کالا از مبدا تاثیرگذار است.

لاستیک خودرو های سواری شهری، خودرو های تجاری باری، خودروهای شخصی و ماشین های روزمره،

که افزایش نرخ لاستیک در این دسته را تمامی ما مصرف‌کنندگان که به صورت مستقیم که با خرید لاستیک در این زمینه در ارتباط هستیم، درک میکنیم.

یکی از هزینه‌های جانبی خودرو که امروزه با این قیمت لاستیک میتوان جزو دسته هزینه های گران قیمت، دسته بندی کرد.

برای خودروهای سواری لوکس از جمله

 • لاستیک بنز
 • لاستیک بی ام وه
 • لاستیک پورشه
 • لاستیک ولوو
 • لاستیک مازراتی
 • لاستیک هیوندای
 • لاستیک تویوتا
 • لاستیک فولکس واگن
 • لاستیک رنو
 • لاستیک لکسوس
 • و … ،
 • که لاستیک فابریک این خودرو ها مستقیما از راه واردات تامین می‌گردد،
 • افزایش قیمت ارز تاثیر مستقیمی از قیمت لاستیک فابریک خودرو دارد.
تعرفه واردات لاستیک خودرو، لاستیک لیفتراک، لاستیک لودر و …

با افزایش بی رویه تعرفه واردات و همچنین افزایش نرخ ارز، افزایش قیمت لاستیک امری اجتناب ناپذیر است.

کارخانجات تولید لاستیک داخل کشور، با توجه به اینکه لاستیک و تایر با کیفیت و مناسب تولید میکنند،

اما پاسخگوی نیاز روزانه تمامی سایزهای لاستیک خودرو،

لاستیک های صنعتی و لاستیک سنگین،

لاستیک های صنعتی و لیفتراکی،

لاستیک های کشاورزی، لاستیک های باری و تجاری

و … نیستند.

افزایش نرخ تعرفه واردات به جهت حمایت از تولید داخلی نیز سبب افزایش قیمت روز لاستیک و کاهش قدرت خرید مصرف کننده میگردد.

با افزایش قیمت لاستیک فقط از صنعت تایر سازی و لاستیک سازی کشور حمایت شده و هزاران صنعت دیگر در کشور را با مشکلات مواجه میسازد.

برای حمایت از تولید و صنایع داخلی، باید قیمت لاستیک و دیگر کالاهای اساسی برای صنعت ثابت بماند و یا روند کاهشی داشته باشد.

لاستیک بالابر

همه لاستیک های لیفتراک یکسان ایجاد نمی شوند و هر لاستیکی برای هر کاربردی مناسب نیست.

لاستیک بالابر بالشتک

لاستیک های بالابر CUSHION دارای قابلیت دستیابی فوق العاده ای هستند

ساخت و ساز:

لاستیک بالابر بالش از لاستیک جامد ساخته شده است. آنها مستقیماً روی چرخ لیفتراک شما متصل شده اند. آنها صاف هستند و آج های عمیقی را که روی لاستیک های پنوماتیک یافت می شود ندارند.

مزایای:

از آنجا که لاستیک بالابر بالشتک پایین تر از سطح زمین قرار می گیرد ، شعاع چرخش کوچکتری به شما می دهد. این بدان معناست که آنها قدرت مانور استثنایی دارند.

بهترین برای:

لاستیک بالابر بالشتکی برای کاربردهای داخلی مناسب است. این نوع لاستیک طوری طراحی شده است که حتی روی سطوحی مانند کف انبارها نیز بهتر کار کند.

آنها سفر دشواری را بر روی سطوح ناهموار خارج مانند خاک و شن تجربه می کنند.

لاستیک بالشتک کشش بهتری را در سطح خشک به شما می دهد ، اما در محیط های مرطوب به خوبی کار نمی کند.

می توانید از لاستیک های بالشتک برای استفاده در فضای باز سبک در سطوح آسفالته استفاده کنید. از آنجا که لاستیک های بالشتکی فاصله کمتری نسبت به پنوماتیک دارند ، نمی توانند روی سطح ناهموار مانور دهند

لاستیک بالابر پنوماتیک جامد

لاستیک های جامد مقاوم در برابر ضربه هستند و در مکان های ساختمانی به خوبی کار می کنند

ساخت و ساز:

همانطور که از نام آنها مشخص است ، لاستیک های پنوماتیک جامد از لاستیک جامد ساخته شده اند. آنها شبیه به لاستیک های بالشتک هستند ، با این حال به اندازه لاستیک های بالشتکی به شما امکان نمی دهند روی سطوح آسفالت شده سوار شوید.

نگاهی به نحوه تولید لاستیک های جامد بیندازید

مزایای:

لاستیک های بالابر پنوماتیک جامد فوق العاده بادوام هستند و تقریباً خراب نشدنی هستند. آنها را نمی توان با میخ ، پیچ و غیره سوراخ کرد.

آنها ارزش سرمایه گذاری اضافی را دارند زیرا به مدت طولانی برای شما دوام می آورند. آنها رایج ترین تایر لیفتراک در بازار امروز هستند.

بهترین برای:

از لاستیک های پنوماتیک جامد می توان در مصارف داخلی و خارجی استفاده کرد. آنها بهترین انتخاب برای مناطقی با زباله های زیاد مانند حیاط چوب ، حیاط قراضه و محل های ساخت و ساز هستند.

لاستیک بالابر هوا پنوماتیک

لاستیک های پنوماتیک بسیار بزرگتر از تایرهای بالشتک هستند ساخت و ساز: لاستیک های بالابر پنوماتیک هوایی شباهت زیادی به لاستیک خودرو و کامیون دارند. آنها از یک لاستیک بسیار قوی و بادوام ساخته شده اند ، اما پر از هوا هستند. اندازه آنها با لاستیک های پنوماتیک جامد یکسان است. مزایای: لاستیک های پنوماتیک هوا دارای آج بسیار عمیقی هستند به طوری که می توانند به خوبی روی سطوح ناهموار چنگ بزنند. بهترین برای: این لاستیک ها در زمین های ناهموار و بیرونی مانند سطوح غیر روکش شده به خوبی کار می کنند. هر چند می توان آنها را سوراخ کرد. بهتر است از لاستیک های بالابر پنوماتیک بادی در حیاط های چوبی یا محل ساخت و ساز که در آن چیزهای زیادی مانند میخ وجود دارد که می توانند به لاستیک شما آسیب برسانند ، استفاده نکنید.

تایرهای پنوماتیک هوایی برای برنامه های کاربردی در خارج از کشور بهتر است در مواردی که هیچ مورد تیز وجود ندارد

سایر گزینه های تایر لیفتراک

پرکن فوم

ممکن است بتوانید لاستیک های پنوماتیک هوای خود را به جای هوا با فوم پر کنید. فوم بهتر تایرهای شما را در برابر سوراخ شدن در محیط هایی که اجسام تیز وجود دارد محافظت می کند.

هنگامی که لاستیک های شما با فوم پر می شوند ، معمولاً دو تا سه روز طول می کشد تا درمان شوند. آنها اغلب می توانند با چرخ های موجود شما نیز استفاده شوند. شما باید دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید و آنها را توسط یک فروشنده حرفه ای محلی پر کنید.

ترکیب لاستیک های پنوماتیک جامد و هوایی

می توانید از ترکیبی از لاستیک های پنوماتیک جامد و پر از هوا در لیفتراک خود استفاده کنید. با این حال ، شما باید مطمئن شوید که یا لاستیک های محکم در جلو و هوا در پشت خود ، یا هوا در جلو و یکپارچه در پشت دارید. شما نمی توانید یکی از انواع تایرها را در یک محور مخلوط کنید.

تایرهای لیفتراک FIBERGLASS

وقتی فایبرگلاس در لاستیک های لاستیکی شما یکپارچه می شود ، به لاستیک های شما کمک می کند تا مقاومت بیشتری در برابر حرارت داشته باشند. گرما می تواند به تایرهای لاستیکی شما در طول زمان آسیب برساند.

وقتی از لیفتراک خود برای مدت زمان طولانی استفاده می کنید ، اصطکاک باعث تجمع گرما در لاستیک می شود. افزودن فایبرگلاس به این معنی است که لاستیک های شما عمر بیشتری خواهند داشت.

لاستیک های پلی لیتری پلی اتیلن

اگرچه لاستیک محبوب ترین انتخاب برای لاستیک لیفتراک است ، اما می توانید آنها را از پلی اورتان نیز تهیه کنید.

لاستیک پلی اورتان مقاوم در برابر مواد شیمیایی است ، بنابراین اگر در حال کار بر روی مواد شیمیایی هستید که ممکن است روی زمین ریخته شود ، انتخاب خوبی هستند.

لاستیک های پلی اورتان هنگامی که برای جابجایی بارهای سنگین در مسافت های کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند ، می توانند یکپارچگی خود را بهتر از لاستیک لاستیکی حفظ کنند.

لاستیک های مقاوم در برابر استاتیک

اگر در تاسیساتی با مواد احتراق یا مواد منفجره کار می کنید ، ممکن است بخواهید لاستیک های مقاوم در برابر استاتیک را خریداری کنید که از تخلیه استاتیک جلوگیری می کند.

این یک انتخاب عالی برای کاهش یا اجتناب از احتمال الکتریسیته ساکن است ، به ویژه در اطراف موادی که بخار تولید می کنند یا قابل اشتعال هستند.سرد آماده شده است هنگامی که سطوح انبار سرد می شوند ، می توانند به راحتی یخ ایجاد کرده و کشش را برای لیفتراک شما دشوار کنند. لاستیک های سرد شده با سطح “گردویی” پوشانده شده اند که در این شرایط کشش بیشتری به آنها می دهد

خرید لاستیک , فروش لاستیک

وب سایت بازار لاستیک و فروشندگان مجموعه بازار لاستیک ایرانیان تمامی تلاش خود را برای ثابت ماندن قیمت لاستیک

و همچنین عرضه لاستیک انواع خودرو و ادوات صنعتی، راهسازی و لیفتراک، به کار برده‌اند.

شما مصرف کنندگان محترم میتوانید با تماس با مشاوران فروش لاستیک در مجموعه بازار لاستیک ایرانیان،

از قیمت روز لاستیک و تایر خودرو خود مطلع شوید.

جهت خرید لاستیک ، تمامی تلاش همکاران ما در وب سایت بازار لاستیک ایرانیان،

عرضه مستقیم و بی واسطه لاستیک و تایر با نازلترین قیمت میباشد.

وب سایت بازار لاستیک، از معدود عرضه کننده‌ها و فروشنده های لاستیک در سراسر ایران است که

کمترین افزایش قیمت را نسبت به سایر رقبا در زمینه فروش لاستیک خودرو و ادوات صنعتی داشته است.

با وجود تحریم های گسترده و ظالمانه کشورهای مستبد علیه نظام و ملت شریف ایران،

که سبب افزایش نرخ ارز و همچنین کاهش میزان واردات شده است،

بازار لاستیک ایرانیان در جهت کسب رضایت مردم شریف ایران،

به نوبه خود همواره در جهت کاهش اثرات ظالمانه این تحریم ها بر بازار لاستیک می‌کوشد.

تیم فروش لاستیک در مجموعه بازار لاستیک ایرانیان،

آماده فروش لاستیک با نازل ترین قیمت، جهت حمایت از تولید داخلی و صنعت ایرانی میباشد.

تولید کنندگان داخلی و خارجی تایر های صنعتی

بعد از گذر از مراحل فوق اکنون نوبت به آن رسیده تا از میان کارخانه های مختلف و متعدد سازنده لاستیک لیفتراک دیزلی یکی را انتخاب نمایید. برندینگ، کیفیت، تجربه کاری، تبلیغات بازار و غیره در این بین سهم ارزنده را بر عهده دارند.

برای نمونه، برخی برند های لاستیک لیفتراک دیزلی می تواند شامل مارک های زیر باشد:

 • سومیتومو
 • تیرون
 • هانگا
 • تینگا
 • نکسن
 • البرز

برندهای لاستیک لیفتراک

کارخانه اوزکا

کارخانه اوزکا ترکیه تولید کننده انواع لاستیک‌های لیفتراکی، کشاورزی، راه سازی از سال ۱۹۹۱ میلادی تأسیس و فعالیت خود را در زمینه تولید انواع لاستیک‌های ذکر شده شروع کرده است.

با افزایش ظرفیت تولید در هر سال و گسترش شبکه فروش و توزیع چشم انداز خود را، به عنوان برند معروف در بازار ترکیه و به عنوان یک مارک معتبر در بازار‌های جهانی مطرح کرده است. لاستیک‌های اوزکا به عنوان یک مارک ملی که در ۸۱ شهر ترکیه فعالیت می‌کند، با ارائه محصولات با کیفیت بالا به ۸۴ کشور جهان، تبدیل به یک مارک جهانی شده است. از این رو در کشور عزیزمان ایران نیز نظر مشتریان بسیاری را به خود جلب کرده است.

عمده تفاوت بین لاستیک‌های اوزکا ترکیه با سایر مارک‌ها در کیفیت و عمر بالای لاستیک و کار در شرایط مختلف آب هوایی و مسیر‌ها می‌باشد. به طوری که مشتریان داخلی کشورمان این مارک را به بسیاری از مارک‌های با کیفیت دنیا ترجیح می‌دهند. از دیگر دلایل محبوبیت لاستیک‌های اوزکا در کشورمان کیفیت بالا در مقابل قیمت پایین این محصولات در مقابل انواع مارک‌های چینی و هندی است.

لاستیک لیفتراک البرز (Alborz)

كارخانه كیان تایر در سال ۱۳۳۷ با سرمایه گذاری مشترک ایران و شركت «بی اف گودریج» با ظرفیت اسمی ۱۴ هزار تن در سال به عنوان اولین كارخانه تایر سازی خاورمیانه تأسیس شد. این شركت در سال ۱۳۵۴ تولید تایرهای رادیال نخی را آغاز نمود و در سال ۱۳۵۵ با واگذاری به بخش خصوصی به شركت تولیدی كیان تایر تغییر نام نمود.

در سال ۱۳۵۸ پس از پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی، تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران درآمد و با مدیران و كارشناسان ایرانی به فعالیت خود ادامه داد. در سال ۱۳۶۵ برای اولین بار در ایران ساخت انواع قالب تایر و نوسازی ماشین آلات در دستور كار قرار گرفت. این شركت در سال در سال ۱۳۶۸ برای نخستین بار پروانه كاربرد علامت استاندارد را از سازمان استاندارد ملی ایران برای انواع تایرهای تولیدی خود اخذ نماید.

شركت کیان تایر همان‌طور كه به عنوان پیشكسوت كارخانه‌های تایرسازی در ایران لقب گرفته در مواردی نظیر ساخت ماشین آلات و دستگاه های تایرسازی پیشتاز بوده و برای اولین بار در ایران در سال ۱۳۷۱ با ساخت این دستگاه‌ها در كشور مقام اول را به خود اختصاص دهد.

در سال ۱۳۷۴ عملیات طرح توسعه به پایان رسید و ظرفیت اسمی به حدود سی‌هزار تن در سال (با احتساب محصولات روكش) افزایش یافت و تكنولوژی روز تولید تایرهای رادیال سواری بابكت و نخی مورد استفاده قرار گرفت.

در سال ۱۳۷۶ محصولات جدید با نام تجاری البرز در بازار عرضه شد و سازمان موفق به دریافت یازدهمین جایزه بین المللی كیفیت اروپا گردید. در سال ۱۳۷۷ برای نخستین بار در ایران تولید تایرهای دور سفید برجسته با تكنولوژی روز تولید تایرهای بایاس صورت گرفت. در سال ۱۳۷۸ برای اولین بار سیستم مدیریت كیفیت بر مبنای استاندارد ایزو ۹۰۰۲ اخذ گردید. همین طور استاندرد كیفیت اروپا E.C.E و مجوز صادرات به اروپا را اخذ و نیز رتبه اول در میان صنایع تولیدی استان تهران را از وزارت صنایع دریافت نمود. در سال ۱۳۷۹ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ دریافت شد و عنوان کارگر نمونه کشور به یکی از مهندسین ارشد شرکت جهت طراحی و ساخت تایرهای OTR اعطا گردید.

در سال ۱۳۸۰ نام كارخانه از «كیان تایر» به «لاستیك البرز» تغییر پیدا نمود و در سال ۱۳۸۲ برای اولین بار در صنعت تایر سازی این شركت موفق به دریافت گواهینامه ISO/TS16949:2002 از شركت DQS آلمان گردید. در سال ۱۳۸۳ با واگذاری شركت به بخش خصوصی امكان تمدید اعتبار گواهینامه میسر نشد. در سال ۱۳۸۷ اداره شركت به دستور هیئت دولت تحت پوشش هیات حمایت از صنایع (واحد صنعتی شماره شش) با نام «كارخانه كیان تایر» قرار گرفت و با فراز و فرودهای بسیار مدیریت فعلی، شركت از سال ۱۳۹۲ تثبیت شد و اکنون در مسیر سازماندهی مجدد قرار گرفته است و در این راستا، استقرار سیستم مدیریت كیفیت بر مبنای IATF16949:2016 از سال ۱۳۹۸ در دستور كار قرار گرفته است.

لاستیک نکسن کره (NEXEN)

در سال ۱۹۴۲ میلادی اولین و بزرگ ترین شرکت تولید تایر در کره جنوبی به نام لاستیک نکسن شروع به کار کرد. نام لاستیک نکسن برگرفته شده از شعار این شرکت است که به معنی (قرن آینده دارد) است. لاستیک نکسن با بیش از هفت دهه تجربه و به خدمت گرفتن ۲۰۰۰ کارمند، ۲۵۰ دفتر نمایندگی فروش رسمی در جهان داشته و محصولات خود به بیش از ۱۲۰ کشور دنیا صادر می‌کند.

مجموعه لاستیک نکسن با سه نام تجاری لاستیک رودستون، لاستیک کپیتال و لاستیک نکسن در بازار‌های جهانی شناخته می‌شوند. لاستیک سواری، لیفتراکی نکسن به عنوان تأمین کننده اصلی بسیاری از خودرو‌های تراز اول دنیا مانند هیوندای، کیا، فولکس واگن و … شناخته می‌شود.

شرکت لیفت آسان تامین کننده انواع لاستیک‌های لیفتراکی بادی و توپر نکسن در سطح ایران می‌باشد شما می‌توانید جهت استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

گرما و لاستیک لیفتراک

همراه با آغاز فصل گرما میزان باد لاستیک لیفتراک سپاهان | لاستیک توپر لیفتراک سپاهان و لاستیک بادی سپاهان خود را بررسی کنید.

تا از هر گونه حادثه و مشکل که ممکن است از این طریق برای آن ها به وجود بیاید .

جلوگیری کنید.

یکی از اصلی ترین علل های ترکیدن لاستیک در این فصل گرمای هوا است.

به این طور که بعد از استفاده طولانی از دستگاه و به خاطر خسته شدن های لاستیک ها ,

فشار زیاد میشودکه این افزایش فشار باد لاستیک ها منجر به ترکیدگی لاستیک میشود.

از دیگر اقدامات لازم برای مراقبت ویژه از لیفتراک در فصول گرم :

. چک کردن فن موتور به صورت منظم و به موقع .(اگر فن ها به درستی کار نکند,

دمای موتور افزایش میابد و موجب اسیب رسیدن به ان میشود.)

. استفاده به موقع از مایع خنک کننده و جلوگیری از ناقص کارکردن موتور.

. چک و تعویض به موقع تسمه های موتور

زیرا با انجام این کار جلوگیری از اسیب به جریان آب و هوای سیستم کننده میشود.

لاستیک های لیفتراک شما تنها چیزی است که بین هزاران کیلو لیفتراک و زمین در زیر قرار دارد. همانطور که بسیاری می توانند تأیید کنند ، اگر از اهمیت لاستیک چشم پوشی کنید ، ممکن است اتفاقات بدی از جمله تعویض مکرر ، افزایش هزینه های عملیاتی ، تصادفات و حتی آسیب دیدگی رخ دهد.

برخی از کارشناسان تخمین می زنند که تایرهای لیفتراک می توانند تا ٣٠٪ از بودجه عملیاتی لیفتراک را تشکیل دهند.

در زیر چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که عملکرد لاستیک های لیفتراک خود را بهینه کرده اید و بهترین عملکرد و عمر مفید را دارید.

١- انتخاب تایر مناسب

 • آیا  یک متخصص آموزش دیده عواملی مانند انواع تجهیزات مورد استفاده شما ، چه نوع سطحی را روی آنها کار می کند و شرایط کار را در نظر می گیرد؟
 • آیا لیفتراک های شما در یک سطح صاف و در یک محیط کنترل شده دما کار می کنند یا سطح آن ناهموار ، ماسه ای ، تخته سیاه است یا کف زیر آوار است؟
 • آیا لیفتراک های شما مرتباً چرخش می کنند ، هرگز به سرعت بالایی نمی رسند ، یا اینکه لیفتراک های شما مرتباً گرمای بیشتری تولید می کنند؟

همکاران تعمیرکار ما در تعمیرگاه تخصصیشرکت لیفت آسان  اماده انجام تعمیرات و اورحال کردن قطعات قبل از شروع فصل گرما هستند .

در میان قطعات دستگاه لیفتراک ، لاستیک لیفتراک مانند پاشنه دستگاه می باشد. تا زمانی که مشکلی نداشته باشد ،کاملا دایره ای و گرد است و بر روزی زمین بسیار روان حرکت می کند. لاستیک های لیفتراک بارها را حمل می کنند ،

از اپراتور لیفتراک و محموله محافظت می کند و در صورت خرابی کل فعالیت های لیفتراک معلق خواهد شد.

ترک خوردن و یا شکافتن دیواره تایر

معمولا در لاستیک های فرمان (عقب) اتفاق می افتد و راه حل پیشنهادی ما استفاده از تایرهای بدون ترد (smooth) است.

این ترک ها که گاهی با ترکیدگی تایر همراه می شود می تواند ناشی از مشکلات زیر باشد :

 • سرعت بیش از حد ، پیمایش مسافت بیش از حد
 •  استفاده از نوع لاستیک متناسب با نیاز
 • فشار باد بیش از حد
 • تعویض سایز تایر
 • دمای نامناسب کف (زمین)
 •   اعمال محدودیت دما تا نهایت 60 درجه
 • حرارت ناشی از داغ شدن درام ترمز
 •  استفاده از درام با ترکیب خاص مواد کم دمازاویه دار بستن چرخهای عقب و جلو ، تراز نبودن محور (یا آسیب دیدن) ، ناهماهنگی میزان باد لاستیک ها ،متفاوت بودن لاستیک ها از لحاظ برند ، مواد سازنده و طرح آج ، استفاده زیاد بدون تغییر که راه حل آن عوض کردن لاستیک های چپ و راست است.

تغییر تایر لیفتراک ها

رانندگان می دانند بهترین راه برای سالم نگه داشتن ماشین تعویض چرخ های آنها در فواصل معینی می باشد. این کار ساییدگی و پارگی در حین انتقال و جابجایی لیفتراک را کاهش می دهد و استرس اپراتور را کاهش می دهد. اگر شما می خواهید لاستیک لیفتراک را عوض کنید آن قدر که این کار به نظر می آید دلهره آور نیست.

۱) سایش لاستیک ها را چک کنید. اگر سایش بیش از ۴۰ درصد مشاهده می کنید جایگزینی مناسب برای آنها تهیه کنید. عملیات پیدا کردن یک جایگزین مناسب به محیط و شرایطی که لیفتراک در آن کار می کند بستگی دارد. تایرهای پلی اورتان برای شرایط کاری داخلی مناسب هستند اگر چه تایرهای پنوماتیک دارای ضخامت بیشتری هستند و برای لیفتراک هایی مناسب هستند که در زمین های ناهموار استفاده می شوند. لاستیک های استاندارد برای هر دو محیط فضاهای داخلی و خارجی مناسب می باشند اما در محیط های هموار، بهترین کارایی خود را دارند.

۲) براساس منطقه ی آسیب دیده شده ی تایر، جک لیفتراک را در جلو و یا عقب آن قرار دهید. همیشه برای بالا بردن لیفتراک از یک جک استفاده کنید. جک های ماشین مناسب این کار نیستند و برای لیفتراک باید از جک های مخصوص استفاده کنید.

۳) با استفاده از آچار برای باز کردن پیچ ها ضربه هایی به لاستیک بزنید. بعد از جدا کردن آنها لاستیک را برای تعویض به بیرون بکشید. در نظر داشته باشید هر تایری به این مراحل نیاز دارد. برای تایر های پلی اورتان ( آسان ترین تایر برای تعویض در لیفتراک ها) تایر قبلی را در آورده و تایر جدید را به راحتی درون چرخها فشار دهید. اگر در حال عوض کردن تایرهای سخت هستید تایر قبلی را کلا درآورده و تایر جدید را جایگزین آن کنید.

۵) در نهایت اگر لیفتراک را در فضاهای داخلی استفاده می کنید مطمئن باشید که آن منطقه تمیز باشد. زباله و مواد دیگر می تواند تیز و برنده و برای لاستیک لیفتراک خطرناک باشد و پاکسازی محیط می تواند طول عمر لاستیک ها را افزایش دهد.

هشدار: همه ی لیفتراک ها مانند هم نیستند و تکنیک عوض کردن لاستیک در هر کدام از آنها متفاوت است. چگونه یک لیفتراک مورد استفاده قرار می گیرد؟ وزن باری که باید حمل کند چقدر است؟ زمینی که لیفتراک روی آن کار می کند چگونه است؟ اینها مواردی هستند که در هنگام عوض کردن تایر باید به آن توجه کرد. عوض کردن تایر در هر وسیله ای خطرناک است. اگر به اندازه ی کافی در انجام این کار ماهر نیستید از شخص دیگری کمک بگیرید.

لاستیک
لاستیک های Skid Steer برای حداکثر عملکرد روی بتن ، آسفالت و سایر سطوح سخت طراحی شده اند

 
لیفتراک پلی یورتان
لاستیک
لاستیک های پلی اورتان برای طبقه های خرده فروشی ساخته شده اند و برای کاهش سر و صدای محیط و نشانه گذاری کف ساخته شده اندعمدتا در محیط داخلی و روی سطوح صاف استفاده می شود.می تواند بارهای سنگین تری را حمل کند ، علامت گذاری نشده ، مقاوم در برابر بریدگی و پارگی و مقاوم در برابر مواد شیمیایی است. لاستیک های پلی اورتان  برای استفاده در حالت مرطوب/فریزر در هنگام کشیدن یا شیار خوردن تایر عالی هستند.
 
 
 
لیفتراک پنوماتیک
لاستیک
چسبندگی قوی روی سطوح ناهموار و زمینهای سخت ایجاد می کند و در سایت های ساختمانی ، در حیاط های چوبی و انبارهای داخلی/خارجی رواج دارد.

لاستیک
امکان مانور مطلوب ، و بالابرهای لاستیکی بالشتک بهترین انتخاب برای 100٪ انبارهای داخلی است

چه زمانی باید لاستیک های جامد لیفتراک خود را تعویض کنم؟

همیشه تایر را قبل از فرسوده شدن به خط ایمنی تعویض کنید. همچنین در صورت مشاهده تکه شدن ، پارگی یا ترک خوردگی یا مشاهده لکه های صاف ، باید لاستیک ها را تعویض کنید. لاستیک های آسیب دیده ایمنی دستگاه و اپراتور را تهدید می کند. آنها را در اسرع وقت جایگزین کنید.

چگونه لاستیک لیفتراک را بررسی می کنید؟

اگر نیاز به اندازه گیری تایر لیفتراک دارید ، اندازه متوسط نوار خود را بگیرید.

قطر خارجی را اندازه بگیرید ، تایر را به عنوان قطب نما با شمال در بالای تایر تصویر کنید. …

لیفتراک ها استفاده می شوند اما طیف وسیعی از کاربردها را دارند که می توان از آنها استفاده کرد.

آیا می توانید با لیفتراک روی خاک رانندگی کنید؟

برای مقابله با این معضل ، بسیاری از کاربران بالابرهای لاستیکی بالشتک لاستیک های کششی را در جلوی لیفتراک خود قرار می دهند. لاستیک های سبک کششی در زمینهای ناهموار مانند آسفالت یا سنگریزه بسته بندی شده ، کشش بهتری را ایجاد می کنند. با این حال ، هنوز هم رانندگی روی خاک یا چمن توصیه نمی شود

هر بار که یک لیفتراک پارک می کنید چه مراحلی را باید انجام دهید؟

هنگام پارک لیفتراک ، چنگال ها را روی زمین قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که چنگال ها هنگام خروج به زمین برخورد می کنند. ترمز دستی را در حالت بیکار بکشید. قبل از اینکه راننده قسمت لیفتراک را روشن کند ، کلیه کنترل های عملکردی کامیون باید در حالت خنثی باشد

قبل از خرید لیفتراک ، تصمیم بگیرید که آیا لیفتراک با لاستیک پنوماتیک یا لاستیک کوشیون برای شما مناسب است. با تعیین چگونگی استفاده از لیفتراک شروع کنید. وزن و حجم بارهایتان و هر گونه استفاده دیگری را در نظر بگیرید. سپس، فضاها محدودیت ها را در نظر بگیرید؛ آیا در داخل یا خارج از آن استفاده می شود یا هر دو؟ آیا زمین تان صاف است یا ناهموار ؟

به یاد داشته باشید که اکثر لیفتراک ها از لاستیک های خاص خود استفاده میکنند، بنابراین قبل از خرید لیفتراک تحقیقات کاملی انجام دهید تا از کارکرد مناسب آن برای پروژه خود اطمینان حاصل کنید.

جهت هرگونه مشاوره درمورد خرید لیفتراک، قیمت لیفتراک و قطعات آن از جمله تایر با ما در تماس باشید.

لازم به ذکر است قیمت لفتراک و مانور لیفتراک در این مدلها متفاوت است. پس قبل از خرید لیفتراک و حتما از فروشنده راجع به مدل لاستیک و همچنین سال ساخت سوال بپرسید.

جهت اخذ قیمت لاستیک لیفتراک و همچنین خرید لاستیک توپر و لاستیک بادی لیفتراک مربوطه با واحد فروش لیفت آسان تماس بگیرید.

تلفن :09015154903-090121247036

چگونه لاستیک لیفتراک راتعویض کنیم؟

مانند همه تجهیزات تجاری ، لاستیک های بالابر نیز نیاز به بررسی منظم و تعویض به موقع دارند. مانند بسیاری از دارندگان لیفتراک ، شما نیز ممکن است هنگام سرویس و نگهداری منظم ، لاستیک ها را نادیده بگیرید. از آنجا که لیفتراک ها بدون تعلیق کار می کنند ، کل بار روی لاستیک های لیفتراک است. از آنجا که آنها قسمتهایی از لیفتراک را حرکت می دهند ، مستعد ساییدگی و پارگی نیز هستند. قبل از به اشتراک گذاشتن روند تغییر لاستیک های لیفتراک ، می خواهیم به شما هشدار دهیم که این کار تخصصی است و اگر فاقد آموزش یا تجهیزات تخصصی هستید ، بهتر است با خدمات تعویض لاستیک بالابر با تجربه تماس بگیرید. تعویض لاستیک لیفتراک کار دستی نیست که توسط یک فرد آموزش دیده انجام شود.

به منظور استفاده و درک شما ، نحوه تعویض لاستیک روی رینگ در زیر شرح داده شده است:

فرایند نحوه تغییر تایر در لبه – خدمات تایر لیفتراک PJ

مرحله 1: یک جک در زیر لیفتراک قرار می گیرد و لیفتراک بلند می شود.

مرحله 2: برای اطمینان از ثبات و جلوگیری از لغزش ، بلوک ها در 4 نقطه زیر لیفتراک قرار می گیرند.

مرحله 3: مهره های تایر جلو با تفنگ ضربه ای برداشته می شوند.

مرحله 4: لاستیک از روی لودر یا لیفتراک برداشته می شود.

مرحله 5: برای تایر عقب یا فرمان ، ابتدا باید درپوش گرد و غبار را بردارید. این نشان می دهد که سنجاق سینه ای که بیرون کشیده شده است و قلعه یا مهره اصلی با آچار چرخ برداشته می شود. اکنون می توان لاستیک عقب را از لیفتراک جدا کرد.

مرحله ششم: یاتاقان ها به آرامی بیرون آورده و به درستی چرب می شوند.

مرحله 7: برای فشار دادن تایر به پرس تایر نیاز است. در این فرایند ، لاستیک جدید بر روی لاستیک قدیمی قرار می گیرد به طوری که در حالی که لاستیک قدیمی از روی چرخ یا رینگ لیفتراک خارج می شود ، لاستیک جدید بر روی چرخ نصب می شود. این کار با اعمال فشار تقریباً 5000 psi انجام می شود. این کار بسیار تخصصی است و برداشتن اشتباه یا نصب اشتباه تایر جدید می تواند صدمات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

مرحله 8: پس از نصب لاستیک جدید بر روی چرخ ، کل فرایند برعکس می شود تا تایر جدید در لیفتراک نصب شود.

همیشه توصیه می شود که هر دو لاستیک محور مشابه جلو یا عقب را تعویض کنید و نباید به دنبال تعویض لاستیک واحد باشید. ترکیب لاستیک قدیمی و جدید باعث عدم تعادل می شود و می تواند منجر به خستگی یا تصادف راننده شود. در برخی از مدل های لیفتراک ، همه لاستیک ها باید به طور همزمان تعویض شوند. شما همیشه باید از مشاوره متخصصان تعمیر و تعویض لاستیک در این زمینه استفاده کنید.

چه زمانی لاستیک های لیفتراک جامد را تعویض کنیم؟

از آنجا که لاستیک های لیفتراک یک سرمایه گذاری قابل توجه هستند ، شما همیشه می خواهید آن را تا آنجا که ممکن است به تأخیر بیندازید. با این حال ، تأخیر در تعویض تایر لیفتراک همیشه پرهزینه است زیرا می تواند منجر به خستگی راننده ، خرابی ناگهانی ، تصادفات یا خرابی های برنامه ریزی نشده شود. لاستیک های لیفتراک دارای طول عمر خاصی هستند و نمی توان از آنها بیشتر استفاده کرد. با این حال ، استفاده بیش از حد ، فرسودگی می تواند طول عمر طبیعی آن را کاهش دهد و ممکن است لازم باشد زودتر آنها را تعویض کنید. در اینجا نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد لاستیک لیفتراک شما نیاز به تعویض دارد

خط پوشیدن: خط فرسودگی را می توانید در بالای تایر پیدا کنید. آن را با دقت بررسی کنید ، اگر 50٪ یا بیشتر لمس کرده است ، باید لاستیک لیفتراک جامد خود را تعویض کنید.

تکه تکه شدن: اگر متوجه شدید که قسمتهایی از لاستیک شروع به خرد شدن کرده است ، باید تایر لیفتراک را انجام دهید. این یک وضعیت خطرناک است و می تواند منجر به عدم تعادل ، واژگونی و تصادف شود.

اشک ریختن: هر گونه پارگی قابل مشاهده روی سطح لاستیک ها یکی دیگر از علائم هشداردهنده این است که لاستیک ها باید بلافاصله تعویض شوند. این معمولاً در اثر ترکش و لیفتراک های به کار گرفته شده در یک محل ساخت و ساز آسیب پذیر است.

ترک خوردگی: گرما باعث می شود ترک هایی روی سطح تایر ظاهر شود. گرما ممکن است خارجی یا داخلی باشد که در اثر بارگیری و کار ایجاد می شود. در صورت وجود ترک های قابل مشاهده در سطح لاستیک ها ، نباید تعویض لاستیک لیفتراک را به تأخیر بیندازید.

صاف شدن: ممکن است متوجه نقاط سفید در تایر شوید. این امر معمولاً به دلیل ترمز شدید ، تراز نادرست یا چرخش لاستیک ها اتفاق می افتد. در چنین مواردی باید لاستیک های بالابر جدید تهیه کنید و ترمزگیری مناسب را به رانندگان آموزش دهید.

چگونه لاستیک لیفتراک نصب می کنیم؟

تعویض لاستیک لیفتراک کار تخصصی است و فقط باید توسط متخصصان انجام شود. اگر شما یا کارکنان خود آموزش ، تجربه یا تجهیزات مناسب را ندارید ، نباید سعی کنید لاستیک لیفتراک را به تنهایی تعویض کنید بلکه همیشه باید با یک شرکت معتبر و با تجربه تعویض لاستیک لیفتراک تماس بگیرید.

در جستجوی نصب لاستیک لیفتراک با قیمت مناسب؟با ما تماس بگیرید

لیفت آسان طیف وسیعی از لاستیک‌ها و چرخ‌های لیفتراک را  توزیع می‌کنیم، از جمله تایرهای جامد انعطاف‌پذیر، تایرهای فشاری جامد، لاستیک‌های پنوماتیک و لاستیک‌های پلی‌اورتان

برای خرید لاستیک توپر لیفتراک،لاستیک بادی لیفتراک،انواع چرخ استاکر و جک پالت با شماره های شرکت لیفت آسان تماس حاصل فرمایید.

02636104164

09015154903

09121247036