با توجه به این که طول عمر یک لیفتراک براساس نحوه ی سرویس و نگهداری آن تعیین می شود؛ این مورد بسیار حائز اهمیت است.پس هر لیفتراک باید با دقت به طور منظم نگهداری شود. همان طور که می دانید، یکی از اصول اولیه نگهداری لیفتراک جایگزین کردن درست و به موقع قطعات لیفتراک می باشد. هر کدام از قطعات در زمان خاص خود نیاز به تعویض دارد و در شرایطی که قطعه معیوب دیرتر از زمان مناسب خود تعویض گردد و یا از قطعه نامرغوبی به جای آن قطعه در لیفتراک استفاده شود؛ ممکن است که حتی سایر لوازم یدکی لیفتراک نیز در نتیجه ی این اشتباه دچار آسیب های جدی گردند. پس به منظور جلوگیری از وقوع حوادثی از قبیل استهلاک زود هنگام ماشین آلات انبارداری و پیش گیری از بروز عیوب فنی و همچنین رعایت شرایط گارانتی ماشین آلات خریداری شده، بهتر آن است که همواره از کیفیت قطعات مصرفی در دستگاه خود اطمینان حاصل کنیم. به خاطر داشته باشید که برای این که از حد اکثر عمر لوازم یدکی لیفتراک استفاده کنید باید آن ها را در فواصل معین و منظمی سرویس و نگهداری کنید تا در صورت خرابی یکی از قطعات لیفتراک سایر قطعات لیفتراک نیز دچار خرابی و مشکل نشوند. در نتیجه، امروزه یکی از اساسی ترین و مهم ترین نگرانی های شرکتهای عمرانی ،معدنی و صنعتی مربوطه در زمینه انتخاب انواع ماشین آلات انبارداری، این است که ماشین آلاتی با کیفیت مطلوب و طول عمر مفید بالا انتخاب کنند. خدمات پس از فروش مناسب و استفاده از قطعات یدکی مطمئن تا حدودی این دغدغه را رفع و رجوع خواهند کرد. کیفیت لوازم یدکی لیفتراک نکته ای بسیار حائز اهمیت است چرا که هر چه کیفیت بالاتر باشد به همان نسبت لیفتراک ما نیز عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد. استفاده از لوازم یدکی با کیفیت برای لیفتراک ، به علاوه تعویض قطعات لیفتراک را که نیازمند صرف زمان، انرژی و هزینه می باشد تا حد قابل توجهی به تاخیر می اندازد.لیفتراک ها، خواه با باتری یا موتور احتراق داخلی تغذیه شوند، در هر کسب و کاری که عملیات آن شامل بلند کردن سنگین و جابجایی مواد باشد، ضروری است. آنها برای بلند کردن و جابجایی ایمن بارهای سنگین برای مدت زمان طولانی استفاده می شوند. لیفتراک ها برای دوام طراحی شده اند، اما مانند هر ماشین دیگری، قطعات لیفتراک در معرض سایش و پارگی هستند. برای کارکرد بالابرها و ایمن نگه داشتن کارمندان، قطعات و لوازم جانبی لیفتراک با کیفیت بالا ضروری استکارکرد طولانی مدت لیفتراک به چند چیز نیاز دارد: عملکرد دقیق، نگهداری مناسب و دسترسی به قطعات و لوازم جانبی با کیفیت بالا

واژه نامه قطعات لیفتراک و راهنمای خریداران این که آیا لیفتراک های داخلی را تعمیر می کنید یا با نمایندگی کار می کنید ، دانستن قسمت های مختلف لیفتراک مفید است تا بتوانید به طور مو ثر با یک تکنسین تعمیر و نگهداری ارتباط برقرار کنید. هنگام خرید قطعات لیفتراک ، چند مشکل وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید. ما چند داستان وحشتناک را به اشتراک می گذاریم و توضیح می دهیم که مشتری برای جلوگیری از از دست دادن پول چگونه می تواند متفاوت عمل کند.

قطعات لیفتراک 

کجا می توانم قطعات لیفتراک را پیدا کنم؟

اگر به قطعه نیاز دارید و شماره قطعه ندارید ، ابتدا باید مدل و شماره لیفتراک خود را پیدا کنید. معمولاً لیفتراک دارای برچسب داده / شماره سریال در جایی نزدیک داشبورد لیفتراک است. معمولاً مارک ، مدل و شماره لیفتراک دارای مهر است.

آیا لیفتراک ترمز دارد؟

ساختار مونتاژ ترمز لیفتراک

دو جزء اصلی مجموعه ترمز شما طبل ترمز و کفش ترمز هستند. هنگام ترمزگیری ، کفش های ترمز مجبور می شوند بر روی درام ترمز ایجاد کنند تا اصطکاک ایجاد کرده و سرعت لیفتراک شما را کاهش داده و متوقف کند. دو قطعه فولادی کفش ترمز را شامل می شود.

لیفتراک چند ترمز دارد؟

اتومبیل ها (4) ترمز چرخ دارند و اکثر لیفتراک ها فقط (2) ترمز چرخ دارند.

کالسکه لیفتراک چیست؟

باربری FORKLIFT

کالسکه سکویی است که در مقابل دکل لیفتراک قرار دارد و برای نصب اجسامی که توسط دکل کنترل می شوند استفاده می شود. این شامل چنگال های لیفتراک ، پشتیبان بار و سایر ویژگی های یک لیفتراک است که در تماس مستقیم با بارها قرار می گیرد.

3 اهرم لیفتراک چیست؟

دستگیره های بالابر هیدرولیک: لیفتراک دارای سه دسته اصلی کنترل است. یکی چنگال ها را بالا یا پایین می برد ، دومی چنگال ها/تیغه ها را برای اطمینان از بار به سمت پایین یا بالا کج می کند و سومی برای حرکت بار به طرف دیگر.

چرا لیفتراک ها 3 پدال دارند؟

برای شروع ، هر لیفتراک مجهز به شتاب دهنده و پدال ترمز است. آن پدال سوم ترمز Inching نام دارد. عملکرد آن دوگانه است. در ابتدا به عنوان ترمز عمل می کند و در مرحله دوم گیربکس را خاموش می کند و باعث می شود سرعت موتور بدون تأثیر بر روی رانندگی لیفتراک افزایش یا کاهش یابد.

آیا همه کنترل های لیفتراک یکسان هستند؟

در نتیجه ، کنترل لیفتراک اغلب نه تنها بین انواع مختلف ، بلکه حتی بین بالابرهای یک سازنده متفاوت است. از کنترل های ایستاده لیفتراک گرفته تا پانل های کنترل لیفتراک ، دانستن نحوه عملکرد آسانسورهای منحصر به فرد برای عملکرد کارآمد و ایمن ضروری است

نمونه های کنترل لیفتراک چیست؟

هر کنترل را تعیین کنید و نحوه استفاده از هر یک را درک کنید.

کنترل های هدایت رو به جلو/معکوس. کنترل جهت به اپراتور اجازه می دهد تا لیفتراک را به جلو یا عقب حرکت دهد. …

کنترل های بالابر هیدرولیک لیفتراک ها دارای بالابرهای هیدرولیک برای بالا و پایین آوردن چنگال ها و کج شدن چنگال ها هستند. …

پدال ها …

ترمز دستی.

چگونه لیفتراک را معکوس قرار می دهیم؟

لیفتراک را به عقب برگردانید ، ترمز دستی را خاموش کرده و با استفاده از شتاب دهنده به آرامی از بار خارج شوید. مطمئن شوید که نمی چرخید وگرنه می توانید بار را برانداز کنید. فراموش نکنید که قبل از شروع دوباره رانندگی ، چنگال را به زمین نزدیک کنید.

آیا لیفتراک ها گیربکس دارند؟

لیفتراک شما بدون گیربکس حرکت نمی کند. … با این حساب ، گیربکس لیفتراک قسمتی از مجموعه موتور است که موتور و چرخ ها را به هم متصل می کند تا بتوانند همزمان با یکدیگر بچرخند. همانطور که بسیاری از صاحبان خودرو می دانند ، شما می توانید گیربکس را به صورت دستی یا اتوماتیک دریافت کنید

لیفتراک چه نوع دنده ای دارد؟

علیرغم این واقعیت که بسیاری از کامیون های قدیمی Forklift روی سیستم های گیربکس دستی کار می کردند ، کامیون های مدرن معمولاً از گیربکس اتوماتیک استفاده می کنند ، که این امر سهولت کار را افزایش می دهد و خطر هرگونه سوء استفاده از مواد را کاهش می دهد.

نقش گیربکس چیست؟

هدف از گیربکس افزایش یا کاهش سرعت است. در نتیجه خروجی گشتاور معکوس عملکرد سرعت خواهد بود. … زاویه راست یعنی در این حالت موتور گشتاور را به صورت افقی به گیربکس منتقل می کند و محور خروجی گیربکس عمودی است.

کلاچ لیفتراک چگونه کار می کند؟

هنگامی که پدال کلاچ پایین می آید ، نیروی پدال از طریق دستگاه اتصال به فنر صفحه فشار کلاچ فشرده می شود و صفحه فشار نسبتاً حرکت می کند. هنگامی که صفحه کلاچ از حالت فشرده خارج شده و از چرخ دنده خارج می شود ، قدرت موتور قطع می شود

لیفتراک انتقال هیدرواستاتیک چیست؟

هنگامی که به لیفتراک قابل اعتماد با قابلیت دقت بالا نیاز دارید ، به دنبال استفاده از لیفتراک هیدرواستاتیک برقی باشید. این خودروها دارای موتورهایی هستند که مایع هیدرولیک را به گردش در می آورند تا چرخ ها را به جای نیروی محرکه مکانیکی به حرکت در آورند و شتاب نرم تر و حرکت دقیق تری را امکان پذیر می سازند.

داخل جعبه دنده چیست؟

اساسی ترین تعریف گیربکس این است که یک گیربکس محرک است ، یا یک واحد مکانیکی یا جزء متشکل از یک سری چرخ دنده های یکپارچه در یک محفظه است. … گیربکس یک روش مکانیکی برای انتقال انرژی از یک دستگاه به دستگاه دیگر است و برای افزایش گشتاور در عین کاهش سرعت استفاده می شود.

چرا از تکنیک کلاچینگ دوگانه استفاده می شود؟

هدف از تکنیک دو کلاچه کمک به تطبیق سرعت چرخش محور ورودی توسط موتور با سرعت چرخشی دنده ای است که راننده می خواهد انتخاب کند. … برای چرخاندن به پایین ، دنده چهارم باید خاموش شود و هیچ دنده ای به محور ورودی متصل نشود.

گیربکس و گیربکس چه تفاوتی با هم دارند؟

ما می دانیم که گیربکس در عقب گیربکس قرار دارد ، که یک سیستم چرخ دنده در داخل خود است که نیروی موتور تولید شده به چرخ ها را منتقل می کند و باعث حرکت خودرو می شود. گیربکس واسطه است و گیربکس نیز جانشین گیربکس است

آیا راننده لیفتراک سخت است؟

کار کردن در چنین شغلی ممکن است آسان به نظر برسد ، اما کار می تواند بسیار تکراری باشد. رانندگی با لیفتراک همه چیز کیک ، گل رز و پدال گاز نیست. کار سختی خواهد بود. همه چیز را نمی توان با لیفتراک بلند کرد ، بنابراین ممکن است مجبور شوید اجسام سنگین را حمل کرده و در موقعیت های نامناسب خم شوید ، زانو بزنید ، خم شوید یا خزید.

ضمیمه: لیفتراک ها می توانند برای جابجایی بارهای تخصصی به جای چنگال از اتصالات مختلفی استفاده کنند.

پشتی: پشتی مستطیلی شکل در بالای چنگال ها و جلوی دکل قرار دارد. تکیه گاه پشتی طوری طراحی شده است که از فشار بار روی دکل یا افتادن به سمت راننده جلوگیری کند.

کابین: کابین کابین خلبان لیفتراک است. از داخل کابین ، اپراتور تمام جنبه های دستگاه را کنترل می کند. کابین همچنین جایی است که وسایل ایمنی بالابر در آن قرار دارد.

کالسکه: کالسکه یک براکت مستطیلی است که چنگال ها را روی دکل نصب می کند.

وزنه مقابل: وزنه متقابل باعث می شود که لیفتراک هنگام حمل یا بلند کردن بار به جلو متمایل نشود. وزن عقب را می توانید در قسمت عقب لیفتراک بیابید. Counterbalance یک نوع لیفتراک را برخلاف وزنه متقابل توصیف می کند که به قسمتی از لیفتراک اشاره دارد.

لاستیک های درایو – لاستیک های درایو در جلوی لیفتراک قرار دارند. همچنین به لاستیک های فرمان زیر مراجعه کنید.

چنگال: چنگال ها از لیفتراک بیرون زده و برای تحمل بار استفاده می شوند. با نحوه بازرسی چنگال ها آشنا شوید و زمان تعویض آنها را مشخص کنید.

سیلندر بالابر هیدرولیک: سیلندر بالابر هیدرولیکی میزان بالابر عمودی (بالا و پایین) دکل ، چنگال و کالسکه را کنترل می کند. همچنین ببینید: استوانه شیب دار.

دکل: دکل بار را بالا و پایین می آورد.

محافظ سربار: محافظ سقفی یک سقف مشبک مانند روی سر راننده است که از افتادن اجسام بزرگ به داخل کابین جلوگیری می کند. برای محافظت از اپراتور در برابر اجسام کوچکتر یا شرایط بد آب و هوایی ، می توان یک محافظ محکم ، معمولاً از پلاستیک سنگین تهیه کرد.

منبع تغذیه: لیفتراک ها می توانند با پروپان ، گاز ، دیزل یا باتری برقی تغذیه شوند. لیفتراک های مجهز به پروپان دارای مخزنی در پشت لیفتراک بر روی وزنه متقابل هستند. لیفتراک های گازوئیلی و دیزلی مخزن سوخت را در قسمت پشتی واحد قرار می دهند. در لیفتراک های برقی ، باتری را می توان در زیر صندلی اپراتور پیدا کرد.

SAS: سیستم ثبات فعال تویوتا (SAS) شرایط کار ناامن را تشخیص می دهد. در صورت تشخیص خطرات ایمنی ، SAS ثبات جانبی و طولی لیفتراک را برای جلوگیری از واژگونی و واژگونی بهبود می بخشد.

لاستیک های هدایت کننده – لاستیک های عقب که به تایرهای فرمان نیز معروف هستند ، لیفتراک را هدایت می کنند.

سیلندر شیب دار: سیلندر شیب میزان شیب رو به جلو و عقب دکل ، چنگال و کالسکه را تنظیم می کند.

نکته اخلاقی داستان این است: هنگام خرید قطعات جایگزین ، هزینه تمام عمر لیفتراک را در نظر بگیرید. آیا ترجیح نمی دهید آن مورد را یکبار جایگزین کنید؟ فقط به این دلیل که یک قسمت مناسب لیفتراک است ، این بدان معنا نیست که آن قسمت مناسب لیفتراکاست.

هنگام خرید قطعات مراقب باشید – ممکن است نیاز به سرویس یا تعویض سایر قطعات مکمل داشته باشید. به عنوان مثال: هنگام تعویض شمع ، به سیم های شمع ، کلاه توزیع کننده و روتور نیز نیاز دارید. مثال دیگر: به جای خرید کفش ترمز و سیلندر چرخ ، کل مجموعه کفش ترمز و صفحه پشتی را تهیه کنید.

لیفت آسان خدمات 24 ساعته ، تعمیرات اضطراری و تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده در انواع و مارک های لیفتراک و تجهیزات جابجایی مواد را ارائه می دهد. شما مکان خدمات را انتخاب می کنید  ما خدمات و نگهداری و تعمیر انواع ما را انجام می دهیم

طول عمر یک لیفتراک با سرویس و نگهداری آن تعیین می شود. هر لیفتراک باید با دقت به طور منظم نگهداری شود، که یکی از اصول  اصلی نگهداری لیفتراک جایگزین کردن قطعات لیفتراک اورجینال می باشد . هر قطعه در زمانی خاص نیاز به تعویض دارد در صورتی که قطعه معیوب دیر تعویض شود و یا از قطعه مرغوب استفاده نشود سایر قطعات لیفتراک نیز دچار آسیب می شوند .

تامین قطعات یدکی اصلی و با کیفیت از موارد موثر در عملکرد صحیح و کاهش خرابی ها و تعمیرات مکرر ماشین آلات از جمله لیفتراک می باشد ، با توجه به وضعیت نامناسب بازار قطعات یدکی و وجود انواع اجناس تقلبی و بی کیفیت، نیاز به تامین قطعات از منابع مطمئن و کنترل کیفی و تایید فنی قطعات بیش از پیش احساس می شود. از طرفی کمبود قطعات لیفتراک برخی از سازندگان صاحب نام و قطعات قدیمی در بازار، اغلب به عدم تامین قطعه مذکور و یا تامین قطعه ای با مشابهت ظاهری منجر می گردد.

تامین و عرضه دقیق قطعات لیفتراک از برندها و مارک های مختلف نیازمند کار تخصصی و صرف وقت جهت مطالعه مشخصات و پارامترهای قطعات می باشد تا قبل از خرید قطعه و نصب برروی دستگاه از کارکرد آن اطمینان حاصل نمود.

لیفتراکهای دیزل بنزینی و دوگانه دارای قطعات زیاد و متفاوتی می باشند در حالیکه لیفتراک برقی از نطر قطعات داخلی دارای سیتم کوتاه و مختصر می باشند هر چند که این سیستم هم خودش دارای هزینه بالایی میباشدقطعات اگر اورجینال باشد استهلاک ان کمتر و زمان استفاده از ان بیشتر می باشد ولی با توجه به شرایط کنونی و تحریم های ظالمانه مکانیک اکثر لیفتراک ها از قطعات مشابه استفاده میکنند تا لیفتراک شروع به کار کند زیرا هر روز کار نکردن لیفتراک هزینه بالایی برای شخص و شرکت به بار می اورد حال این قطعات دارای کیفیت مشابه قطعات اصلی دستگاه باشند نیز مهم است پس در انتخاب قطعات باید لوازم را از جایی مطمئن تهیه کرد که هم قابل استفاده باشد هم شما را به چالش نیندازد

یکی از فراوان ترین لیفتراک ها در ایران، لیفتراک سپاهان است که به دلیل کار در شرایط سخت و دشوار و دمای بالا یکی از محبوب ترین برند های لیفتراک به شمار می آید. شرکت لیفت آسان با اتکا به تجربه کافی و تخصص های لازم درخصوص شناسایی و تامین لوازم یدکی اصلی لیفتراک های ژاپنی – کره ای – چینی – اروپایی و امریکایی و دارا بودن منابع معتبر تامین قطعات یدکی اصلی لیفتراک ، در کشورهای آلمان – ژاپن -ایتالیا- بلژیک – کره جنوبی – چین و تایوان اقدام به واردات لوازم یدکی لیفتراک در مقیاس وسیع نموده و این اطمینان را به به مشتریان گرامی و صاحبان لیفتراک و ماشین آلات می دهد که همواره پشتیبان آنان در بحث تهیه قطعات یدکی ماشین آلات و لیفتراک های مورد نیازشان در اسرع وقت باشد ، لازم به ذکر است شرکت لیفت آسان  قطعات یدکی لیفتراک های بسیاری را به شرح ذیل وارد نموده و در صورت عدم موجودی و نیاز مشتریان آمادگی دارد تا در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و سفارش گذاری قطعات مورد نیاز ایشان اقدام نماید. دپارتمان تأمین و فروش قطعات یدکی لیفت آسان   ضمن تعیین اهداف و استراتژی های خود به شرح ذیل ، بصورت مجدانه درصدد تأمین نیاز و پشتیبانی کامل از مشتریان در کوتاه ترین زمان ممکن است.

در جهان امروز، کسی نیست که از اهمیت انتخاب و خرید لوازم یدکی مناسب برای ابزار آلات و دستگاه ها آگاهی نداشته باشد. دلیل این اهمیت هم، ضررها و آسیب هایی می باشد که ممکن است از خرید و استفاده از قطعات و لوازم یدکی نامناسب ایجاد شوند. از هزینه ی نگهداری بالا و نیاز به تعمیر گرفته تا عمر مفید کوتاه ، عملکرد نامناسب و آسیب به بخشی های دیگر دستگاه ، همه و همه فقط بخشی از آسیب ها و مشکلاتی می باشند که ممکن است در اثر استفاده از لوازم یدکی نامناسب برای دستگاه و ماشین آلات به وجود بیایند. با توجه به این اهمیت بالا، می توان این طور نتیجه گرفت که در زمان انتخاب و خرید لوازم یدکی برای ابزارآلات، دقت زیادی به خرج داد. استفاده کردن روزانه از ماشین آلاتی مانند لیفتراک ها ، در دراز مدت باعث فرسوده شدن قطعات مصرفی لیفتراک شما خواهد شد. اگر در پی آن هستید که ازحداکثر عمر مفید قطعات و لوازم لیفتراک خود استفاده کنید ، باید حتما آن را در فواصل زمانی معین و منظمی سرویس و نگهداری کنید. با انجام این کار ، شما می توانید از خرابی دیگر لوازم یدکی لیفتراک پیشگیری نمایید. در صورت خراب و یا فرسوده شدن هر یک از قطعات لیفتراک ، شما باید آن قطعات را بلافاصله تعویض کنید و برای انجام این کار باید حتما به جای آن قطعات ، از قطعات و لوازم یدکی استفاده نمایید.

از طرفی ، با توجه به این نکته که بعضی از قطعات و لوازم یدکی لیفتراک بسیار گران قیمت و پر هزینه هستند؛ لذا در هنگام انتخاب و خرید لوازم یدکی لیفتراک مهم ترین نکته ای که باید مد نظر قرار دهیم این است که قطعات انتخابی ما حتما از کیفیت بالایی برخوردارباشند. چرا که فقط در این صورت است که می توانیم شاهد عملکرد درست لیفتراک خود باشیم. به علاوه، قطعات و لوازم یدکی با کیفیت همواره از دوام و عمر بالاتری برخوردار هستند و این یکی از دلایل مهمی است که باعث می شود تا خرید لوازم اصل و با کیفیت ، هرچند گران تر هم باشد ، اما خریدی مقرون بصرفه به شمار بیاید. اما امروزه ، با زیاد شدن فروشگاه های لوازم یدکی، تشخیص دادن قطعات با کیفیت از قطعات فِیک و جعلی، کاری بسیار سخت به نظر می رسد. در چنین شرایطی یکی از راه های تهیه قطعات لیفتراک با کیفیت این است که تنها به نمایندگی های معتبر مراجعه نمایید. پیشنهاد ما برای شما، انتخاب لوازم یدکی لیفتراک سپاهان است.

فروش لوازم یدکی لیفتراک سپاهان

 1. لیفتراک سپاهان 1 تن
 2. لیفتراک سپاهان 2 تن
 3. لیفتراک سپاهان 3 تن
 4. لیفتراک سپاهان 4 تن
 5. لیفتراک سپاهان 5 تن
 6. لیفتراک سپاهان 6 تن
 7. لیفتراک سپاهان 7 تن
 8. لیفتراک سپاهان 8 تن
 9. لیفتراک سپاهان 9 تن
 10. لیفتراک سپاهان 10 تن
 11. لیفتراک سپاهان 12 تن
 12. لیفتراک سپاهان 15 تن

لوازم های گیربکس لیفتراک سپاهان :

 1. صفحه کلاچ گیربکس لیفتراک سپاهان
 2. دیسک لیفتراک سپاهان
 3. شفت کلاچ لیفتراک سپاهان
 4. دنده کشویی گیربکس لیفتراک سپاهان
 5. دنده دوبل لیفتراک سپاهان
 6. کشویی کامل لیفتراک سپاهان
 7. شفت خروجی لیفتراک سپاهان
 8. پوسته ی گیربکس لیفتراک سپاهان
 9. کاسه نمد های گیربکس لیفتراک سپاهان
 10. واشر کامل گیربکس لیفتراک سپاهان
 11. پمپ حرکت لیفتراک سپاهان
 12. توربین لیفتراک سپاهان
 13. کاسه کلاچ لیفتراک سپاهان
 14. استاتور لیفتراک سپاهان
 15. پیستون کلاچ لیفتراک سپاهان
 16. فیلتر گیربکس لیفتراک سپاهان

لوازم یدکی لیفتراک سپاهان (موتوری):

لوازم موتوری لیفتراک سپاهان :

 1. پیستون لیفتراک سپاهان
 2. رینگ لیفتراک سپاهان
 3. بوش لیفتراک سپاهان
 4. سوپاپ دود و هوا لیفتراک سپاهان
 5. یاطاقان لیفتراک سپاهان
 6. واشر کامل لیفتراک سپاهان
 7. اویل پمپ لیفتراک سپاهان
 8. کاسه نمدهای سر و ته میل لنگ لیفتراک سپاهان
 9. گیت سوپاپ لیفتراک سپاهان
 10. بوش شاتون لیفتراک سپاهان
 11. بوش میل سوپاپ لیفتراک سپاهان
 12. یاطاقان تعمیر اول تا سوم لیفتراک سپاهان
 13. بغل یاطاقان لیفتراک سپاهان و…

لوازم ترمز و لوازم چرخ لیفتراک سپاهان :

 1. کفشک لنت لیفتراک سپاهان
 2. سیلندر چرخ لیفتراک سپاهان
 3. رگلاژ چرخ لیفتراک سپاهان
 4. فنر های لنت لیفتراک سپاهان
 5. کاسه نمد چرخ لیفتراک سپاهان
 6. کاسه نمد پولوس لیفتراک سپاهان
 7. لوازم سیلندر چرخ لیفتراک سپاهان
 8. پیچ چرخ جلو لیفتراک سپاهان
 9. پیچ چرخ عقب لیفتراک سپاهان
 10. کاسه چرخ جلو لیفتراک سپاهان
 11. رینگ چرخ لیفتراک سپاهان
 12. لاستیک لیفتراک سپاهان

لوازم یدکی لیفتراک سپاهان (جک بالابر) :

 1. لوازم جک سینه لیفتراک سپاهان
 2. لوازم جک فرمان لیفتراک سپاهان
 3. بلبرینگ های دکل لیفتراک سپاهان

لوازم های دیفرانسیل لیفتراک سپاهان :

 1. سیبک های اکسل لیفتراک سپاهان
 2. شیر بالابر لیفتراک سپاهان
 3. واتر پمپ لیفتراک سپاهان
 4. شمع گرمکن لیفتراک سپاهان
 5. فیلتر روغن لیفتراک سپاهان
 6. فیلتر هوا لیفتراک سپاهان
 7. فیلتر گازوئیل لیفتراک سپاهان

پروانه لیفتراک 

یکی از قطعات وارداتی ژاپنی و کره جنوبی مناسب برای لیفتراک تویوتا،پروانه می باشد.این قطعه مناسب برای لیفتراک های دوگانه سوز بوده و وظیفه دارد تا آب رادیاتور را خنک کند.

آب پس از بازگشت از موتور و در حین ارسال به رادیاتور، خنک می شود و این عمل توسط پرهای این قطعه که در اثر پرتاب باد به سمت رادیاتور انجام می شود، آب رادیاتور نیز خنک می گردد.

اگر این قطعه به دلایل مختلف نتواند آب رادیاتور را خنک کند، لیفتراک دچار مشکلات متعددی خواهد شد.موتور تحت تاثیر گرمای بالایی که دارد، ممکن است جوش بیاورد و لیفتراک از کار بیفتد.

پروانه فن لیفتراک وظیفه دارد تا مانند یک دمنده هوا عمل کند و هوای لازم برای خنک کردن رادیاتور را وارد لیفتراک کند.این قطعه تنها زمانی که دمای آب و موتور بالا برود وارد عمل شده و با ورود هوا و چرخش مداوم، موتور را خنک می کند.در صورتی که پرهای این قطعه با شکستگی یا ترک خوردگی مواجه شوند یا فیوز آن بسوزد، دیگر نمی تواند به عملکرد خود ادامه بدهد

پمپ حرکت لیفتراک تویوتا

پمپ حرکت لیفتراک تویوتا نه تنها نقش بسیار مهمی در سیستم های هیدرولیکی دارد بلکه به عنوان پمپ فشار نیز هستند که از فشارهای زیادی برخوردار می باشند و اصولاً هیچ گونه سر و صدایی ندارند. پمپ حرکت لیفتراک تویوتا اگر به مشکل بر بخورد قابل تعمیر و بازسازی می باشد یعنی می توان این نوع از قطعات لیفتراک را خارج کنیم و خرابی آن را تعمیر نماییم. وظیفه اصلی پمپ حرکت لیفتراک به این شکل است که کار آن حرکت دادن و جابه جا کردن روغن موجود در آن سیستم ها می باشد وحجم متفاوتی از روغن و مایع را به سیستم انتقال می دهد.

پمپ حرکت لیفتراک در میان لوازم یدکی لیفتراک به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از :

1-پمپ با جابه جایی مثبت

2-پمپ با جابه جایی غیر مثبت

پمپ حرکت لیفتراک تویوتا با جابه جایی غیر مثبت توانایی مقاومت در فشارهای بالا را ندارد. ولی پمپ با جابه جابب مثبت فشار بسیار زیادی را شامل می شود و توانایی غلبه بر فشار زیاد را دارد

شرکت ليفت آسان با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینۀ واردات،فروش و خدمات پس از فروش انواع لیفتراک های برقی، دیزلی و دوگانه سوز و همچنین انواع بالابر ها فعالیت دارد. در زمینه تأمین قطعات انواع لیفتراک، ریچتراک، استاکر، ریچ استکر و پالت تراک این شرکت با اتکا به توانمندی پرسنل با تجربه خود، لوازم یدکی و قطعات اورجینال درخواستی مشتریان خود را که عمدتا کارخانجات و شرکت های تولیدی می باشند، سریع ،صحیح و بموقع تحویل آنها داده است و در این راستا توانسته است نظر مشتریان خود را تامین کند.

یکی از قطعات لیفتراک زنجیر لیفتراک می باشد که ممکن است به دلایلی نیاز به تعویض زنجیر یا اضافه کردن داشته باشید .

موارد نیاز به تعویض یا تعمیر زنجیر لیفتراک

زنگ زدگی و خوردگی زنجیر لیفتراک

زنجیری که زنگ زده یا خوردگی را نشان می دهد باید جایگزین شود. برای حداکثر حفاظت، زنجیرها باید به طور کامل روانکاری شوند.

ترک خوردگی زنجیر لیفتراک

کشف هر ترک به این معنی است که زنجیره باید جایگزین شود تا لیفتراک به سرویس بازگردد.

پین های پیچیده لیفتراک

عدم روانکاری باعث ایجاد اصطکاک بین صفحات و پین ها می شود و باعث می شود پیچ ها پیچ خورده و راه خود را خارج از محل قرار دهند. نتیجه نارسایی زنجیره ای است.

کشیدگی زنجیر لیفتراک

کشیدگی بیش از 2 % نشان دهنده کاهش 15%قدرت است و بدین معناست که زنجیر باید تعویض شود.

اطمینان حاصل کنید که زنجیر لیفتراک باعث ایجاد مشکلاتی مانند خرابی، تولید از دست رفته و کاهش سودآوری نمی شود.

زنجیر لیفتراک  بعلت حرکت روی هم و نیز قرار گیری در معرض گرد و خاک باید فقط برای روانکاری از روغن استفاده شود

استفاده از گریس موجب نشستن گردو خاک وایجاد سمباده ای برای خورده شدن زنجیر لیفتراک میگردد.

بهترین و مهمترین کار برای جلوگیری از تعمیرات و قطعات لیفتراک اشتیل سرویس و نگهداری مناسب لیفتراک اشتیل است. با سرویس و نگهداری مناسب هر گونه آسیب احتمالی پرهزینه و پیش بینی نشده را به حداقل می رسانید. تصمیمات بهتر برای سرویس به موقع لیفتراک های اشتیل منجر به افزایش طول عمر محصول شما می شود، که به طور مستقیم بهره وری شما را بهبود می بخشد.

مهمترین کار برای تعمیرات و قطعات لیفتراک اشتیل و یا سرویس آن، انتخاب یک مرکز معتبر و متخصص در این زمینه است. اگر به دنبال بهترین مرکز در این زمینه هستید ما شرکت لیفت آسان  را برای شما پیشنهاد می کنیم. تکنسین های لیفتراک لیفت آسان از متخصصان برجسته سرویس و تعمیرات لیفتراک در کشور هستند، با این حال متخصصان  همچنین برای تعمیر سایر مارک های لیفتراک بهترین هستند

آنها علاوه بر ارائه خدمات به لیفتراک های اشتیل، می تواند مارک های دیگر مانند، تویوتا، هایستر، جک، کوماتسو و همچنین سایر مارک های لیفتراک را در مرکز تخصص خود سرویس و یا تعمیر نمایند. تعمیر لیفتراک توسط کارشناسان آلفا ماشین خدمتی است که می توانید روی آن حساب کنید. متخصصان مکانیک و تکنسین ها آموزش دیده این شرکت به خوبی قطعات لیفتراک شما را به صورت ماهرانه سرویس می کنند. تکنسین های ما قطعات اصل و خدمات لیفتراک اشتیل را در اختیار شما قرار می دهند تا به شما در انجام حداکثر کارایی و بهره وری، با کمترین هزینه کمک کنند.

علاوه بر این ما تعمیرات و قطعات لیفتراک  در محل را به صورت ۲۴ ساعت در روز برای شما فراهم می کنیم. ما برای این کار از یک متخصص تعمیر و نگهداری حرفه ای استفاده می کنیم تا به محل شما مراجعه کرده و اقدام به تعمیر لیفتراک شما کند.

قطعات موتور لیفتراک

قطعات موتور لیفتراک ، لیفتراک ها از هر برند و مدلی که باشند، باید موتور و قطعات آن دارای قابلیت اطمینان بالایی باشند تا بتوانند به درستی به کار خود ادامه دهند. در بازار قطعات مختلف موتوری وجود دارند که از مدل‌های اصلی خود لیفتراک بهتر کار می کنند. از جمله این قطعات می‌توان به دینام، کاربراتورها، تسمه ها، لوله یا شلنگ های روغن، لوله اگزوز و رادیاتور بست و خروجی های اگزوز اشاره کرد. برای اینکه موتور لیفتراک بتواند سریع و نرم حرکت کند، باید قطعاتی مانند چرخ دنده های حلقه ای و درایو های استارتر، تقویت کننده های استارتر، استارتر ها و سلونوئید ها در آن به کار رفته باشد. به خصوص برای مدل هایی که استفاده طولانی مدت از لیفتراک می شود، که تولید دیگر آنها انجام نمی‌شود. البته لازم به ذکر است که تامین مداوم قطعات موتور لیفتراک برای بیشتر مدل های لیفتراک ضروری می باشد.

در رابطه با تعمیر موتور و قطعات آن باید گفت شامل تعویض کامل موتور تا تعویض قطعات دیگر آن مثل کیت های سرسیلند بوده و برای اینکه موتور لیفتراک بتواند کارکرد بهتری داشته باشد و به منظور تایید قوانین سختگیرانه برای انتشار دود در برخی مواقع در موتور لیفتراک سوپاپ پایه تهویه متصل به میل لنگ به کار می رود. بنابراین قطعات یدکی کوچکتری وجود دارند که به تعویض نیاز دارند و ناشی از ساییدگی و پارگی قسمتی که از نگه داری منظم ناشی شده است.

 تعمیرات و قطعات لیفتراک

بهتر است قبل از این که شروع به تعمیرات و قطعات لیفتراک کنید به چند نکته مهم در این زمینه توجه کنید. اولین نکته، این که سعی کنید برای این کار از یک تعمیرکار حرفه ای، متخصص و با تجربه استفاده کنید تا بتواند در زمان کوتاهی مشکلات موجود در لیفتراک  را تشخیص داده و برای تعمیر آن اقدام کند.

دومین نکته این که اگر قطعات لیفتراک  دچار خرابی شده باشند و نیاز باشد که آنها را تعویض کنید، بهتر است قطعات اصل و با ضمانت معتبر تهیه کنید، با این که شاید کمی گرانتر باشد اما اطمینان آنها بیشتر است.

سومین نکته این که بهتر است قبل از این که لیفتراک شما به تعمیرات و قطعات لیفتراک  پیدا کند به صورت مرتب و در طول ماه اقدام به سرویس آنها کنید، اگر در این زمینه تخصص لازم را ندارید، می توانید با یک شرکت معتبر و ماهر در این زمینه قرارداد ببندید تا کار سرویس و تعمیر را برای شما انجام دهند.

چهارمین نکته این که بهتر است از اپراتورهای حرفه ای برای کارتان استفاده کنید تا بتواند به رستی با لیفتراک کار کند، از میان ظرفیت آن اطلاع داشته باشد و موقع آن را روشن و خاموش کند.

لوازم جانبی لیفتراک

مقیاس جرثقیل لیفتراک باعث صرفه جویی در وقت و افزایش بهره وری می شود

ترازوی لیفتراک

وزن یک پالت یا بار برای مشاغلی که از لیفتراک استفاده می کنند مهم است. رانندگان نه تنها باید بدانند که بار از ظرفیت بالابر خودرو بیشتر است ، بلکه از وزن بار نیز برای محاسبه هزینه های حمل و نقل ، ترتیب بار و سایر اطلاعات مهم استفاده می شود.

مشتریان  به اطلاعات دقیق در مورد وزن محصولاتی که دریافت می کنند نیاز دارند. و صاحبان مشاغل باید اطمینان حاصل کنند که فروشندگان وزن مناسبی را برای محصولاتی که دریافت می کنند ، ارائه می دهند.

همه این داده ها توسط یک ابزار ساده ارائه می شود: مقیاس. اما استفاده از یک مقیاس بارانداز یا پلت فرم مقیاس به زمان و تلاش نیاز دارد ، که هر دوی آنها این کار را ندارند. راه حل؟ مقیاس جرثقیل لیفتراک که می تواند هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی کند.

 

کنترل بالابر شامل دو اهرم است: یکی برای بالا و پایین بردن چنگال و دیگری برای کج شدن بار به عقب و جلو.

کنترل لیفتینگ همان مکانیسم بالابری است که در بالا مورد بحث قرار گرفت. مکانیسم کج شدن تا حدودی متفاوت است. دو جفت سیلندر هیدرولیک اضافی به پایه دکل ها متصل شده است.

     هنگامی که دسته شیب در جهت جلو حرکت می کند ، هوا به طور خودکار محفظه را پر می کند. افزایش فشار به اندازه ای است که سر پیستون را فشار داده و دکل ها را از بدن خودرو دور می کند.

     هنگامی که دستگیره شیب به عقب منتقل می شود ، هوا به آرامی از سیلندر دور می شود و به قسمت دیگر سیلندرهای متصل به پمپ

می شود. وقتی پیستون ها به جلو رانده می شوند ، دکل ها به عقب رانده می شوند

 

اطلاع
سیستم حضور یکپارچه (IPS)-این سیستم بازخورد یکپارچه و مبتنی بر رایانه از شاخص های شنیداری و بصری برای هشدار دادن اپراتور به موقعیت های بالقوه خطرناک استفاده می کند ، در حالی که آگاهی اپراتور را افزایش می دهد.

گزینه های آگاهی انعطاف پذیر

کنترل جهت پا ، برای کنترل حرکت جلو و عقب بدون دست. ایده آل برای برنامه های شاتل سریع.
دسته عقب با دکمه بوق ، راحتی بیشتری را در اختیار مسافران قرار می دهد در حالی که مسافت های طولانی را در جهت معکوس یا در مواردی که با عابران پیاده یا با تردد زیاد حرکت می کنند ، طی می کنید.
دستگاه جداکننده جهت جابجایی دقیق بار.
گزینه های محافظ سربالایی با ارتفاع بالاتر یا پایین برای قرار دادن اپراتورهای بلندتر ، فاصله کم یا تنظیمات مخصوص ذخیره سازی ذخیره سازی موجود است.

کمربند ایمنی نارنجی نارنجی-رنگ نارنجی روشن را می توان به راحتی از راه دور مشاهده کرد و این امر باعث می شود که هنگام استفاده کمربند ایمنی توسط اپراتورها به درستی مشخص شود. هنگامی که اپراتور در حالت عادی کار می کند ، اما کمربند ایمنی لیفتراک بسته نشده است ، یک هشدار قابل شنیدن به صدا در می آید و یک نشانگر قابل مشاهده ظاهر می شود که به اپراتور هشدار می دهد.

مزایای ترازوی لیفتراک

ترازوهای لیفتراک به اپراتورها اجازه می دهد بارهای خود را در حالی که هنوز به لیفتراک متصل هستند وزن کنند. آنها همچنین قابلیت جابجایی مقیاس بسیار دقیق از یک مکان به مکان دیگر را ارائه می دهند تا لیفتراک ها بتوانند بارهای سریع و کارآمد را وزن کنند.

رانندگی یک پالت یا بار به مقیاس بارانداز یا سکوی مقیاس ، افتادن روی سطح ترازو ، خارج کردن آن از خودرو ، اندازه گیری وزن آن ، و سپس تکرار کل فرایند به صورت معکوس برای هر بار زمان زیادی را می طلبد. اما همین اندازه گیری ها را می توان تنها در چند ثانیه با استفاده از ترازوی جرثقیل لیفتراک انجام داد و این امکان را فراهم آورد تا بار را کوچک کرده ، ضبط کرده و بدون هیچ ضرری به مقصد منتقل شود.

در کامیون های برقی و IC باتری یا موتور در محفظه ای زیر صندلی راننده قرار دارد. برای کامیون های پروپان یک بطری گاز در قسمت بیرونی در عقب کامیون نصب شده است

اندازه گیری های سریع

ترازوهای لیفتراک اطلاعات سریع ، اما دقیقی در مورد وزن پالت و بار ارائه می دهد که می تواند بلافاصله برای محاسبه هزینه حمل و نقل و سایر اطلاعات ضروری مورد استفاده قرار گیرد. آنها همچنین اگر راننده ها بیشتر از ظرفیت بالابر وسیله نقلیه آنها باشند ، فوراً به رانندگان اطلاع می دهند که خطر جراحت یا تصادف را کاهش می دهد.

رانندگان همچنین بلافاصله می دانند که کدام بارها را می توان در قفسه ها یا قفسه ها ذخیره کرد و کدام باید مستقیماً روی زمین قرار گیرد. علاوه بر این ، ترازوهای جرثقیل لیفتراک می تواند ساییدگی لیفتراک های شما را کاهش داده ، عمر مفید آنها را افزایش داده و هزینه حمل و نقل مواد شما را کاهش دهد.

مقیاس های جرثقیل لیفتراک بسیار دقیق دارای صفحه نمایش LED مجهز به باتری و خواندنی هستند که از فاصله دور به وضوح قابل مشاهده است و به رانندگان یا کارگران بارانداز اجازه می دهد تا وزن بار را به سرعت و با دقت ثبت کنند. بسیاری از آنها همچنین می توانند به دو پوند و کیلوگرم اندازه گیری کنند ، و خدمات فوری را برای حمل و نقل بین المللی ارائه می دهند.

اگر می خواهید در وقت خود صرفه جویی کنید ، بهره وری را افزایش دهید ، در حالی که از دقت هزینه های حمل و نقل خود اطمینان حاصل کنید ، مقیاس جرثقیل بالابر را به موجودی لوازم جانبی و لوازم جانبی لیفتراک مفید اضافه کنید.

 رادیات لیفتراک

گرم شدن بیش از حد، خنک شدن بیش از حد، سوراخ شدن رادیاتور،

ساییدگی و تشنج های پیستون از مشکلات معمول سیستم های خنک کننده است.

سیستم خنک کننده

سیستم خنک کننده در لیفتراک در حقیقت به اهمیت سوخت و روان کننده ها می باشد.

در لیفتراک های دوسان توصیه می کند که در ترکیب ماده خنک کننده از 50 درصد ماده ضدیخ تجاری

اتومبیل و 50 درصد آب استفاده شود

بالابر ارگونومیک بالابر

option گزینه نوک انگشت برای اپراتورهایی که نیاز به حرکت سریع و حداقل دست برای کارکردن و ترکیب آسان عملکردهای هیدرولیک دارند. این دستگاه دارای قابلیت کنترل جهت با انگشت شست ، پشتیبانی از مچ دست و کنترل های لمس نرم با فاصله مطلوب است.

option گزینه دو اهرمی برای اپراتورهایی که دستکش سنگین در محیط های فریزر و سردخانه می پوشند. این دستگاه دارای کنترل جهت با انگشت و دو اهرم کنترل چند محوره است.

option گزینه اهرم کوچک برای اپراتورهایی که نیاز به کنترل دقیق دارند و از انواع روشهای کنترل (انگشت ، چنگ زدن ، و غیره) استفاده می کنند. کنترل های فاصله متغیر را می توان به گونه ای تنظیم کرد که تنوع فضا را مطابق با اولویت اپراتور مطابقت دهد.

option گزینه ترکیبی برای اپراتورهایی که گزینه دو اهرمی را برای پرکاربردترین عملکردها ترجیح می دهند اما به کنترل هیدرولیکی دقیق تری برای پیوست ها نیاز دارند.

【کارکرد آسان】- کانکتور شارژر باتری لیفتراک دارای ساختاری ساده ، نصب و استفاده آسان است.

بسته شامل: همه در تصویر اول گنجانده شده است. مواد: مس نقره ای : 1.1 اینچ (27.9 میلی متر) مقاومت تماس متوسط ​​(میکرو اهم): 50. عایق مقاوم در برابر ولتاژ تست (ولتاژ AC / DC): 2200 ولت. نیروی حفظ تماس (lbf) 500lbf.

ابعاد: 4.3 “x2.8” x1.3 “. بدون بار (چرخه های تماس / قطع اتصال): در 10000. زیر بار (Hot Plug 250 cycles @ 120V): 100A. نیروی درج متوسط ​​(پوند): 30lbf. دمای کارکرد درجه C: -20 درجه تا 105 درجه. کلاس مواد کلاس: UL 94 -V0. مواد خوب: محصول از مواد خوب ساخته شده است ، تداوم کامل است ، مقاومت در برابر محیط بد.

این اتصالات هرمافرودیت است. خود پاکسازی سطح سوزن فشار را تمیز می کند ، مقاومت کم تماس قابل اعتماد است. اتصال دهنده را می توان در یک محیط شوک قوی و با عملکرد سریع در یک جریان الکتریکی بزرگ استفاده کرد.

ترکش های فولادی ضد زنگ می توانند از استرس تماس مداوم اطمینان حاصل کنند و در صورت چسبندگی و قطع مکرر بر اضافه بار متناوب غلبه کنند. استفاده آسان: صرف نظر از دوشاخه یا دوشاخه ، قرار دادن در یک رنگ یک جفت است ، آسان و سریع به هم متصل شده و قطع می شود

انتخاب گسترده ای از قطعات لیفتراک با قیمت های رقابتی قطعات ما با تخفیف و قیمت “خارج از لیست” فروخته می شوند و می توانند روز بعد برای اکثر اقلام تحویل داده شوند. این می تواند به شما کمک کند لیفتراک خود را در کمترین زمان دوباره راه اندازی کنید! ما در حال حاضر قطعاتی از جمله، اما نه محدود به موارد زیر را حمل می کنیم: باتری ها، شارژرها و کانکتورها بلبرینگ قطعات ترمز شیلنگ و کوپلینگ قطعات هیدرولیک قطعات فرمان زنجیر قطعات سوخت فیلترها موارد ایمنی عرضه بزرگ قطعات تولید شده توسط رهبران صنعت ما به عنوان ارائه‌دهنده برتر قطعات لیفتراک انواع زیادی از قطعات را برای همه مدل‌ها و مدل‌های لیفتراک، اسکرابر، جارو، و تجهیزات حمل مواد حمل می‌کنیم. ما قطعات را از تولید کنندگان با کیفیت بالا تامین می کنیم، با دانش گسترده ما در زمینه تعمیر و نگهداری لیفتراک می توانند به شما در تعمیر و نگهداری لیفتراک کمک کنند. از آنجایی که خدمات عالی به مشتریان اولویت اصلی ما است، تکنسین‌های لیفتراک ما برای تکمیل تعمیرات، بازرسی یا انجام تعمیرات پیشگیرانه به شما سفر می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که تجهیزات شما در شرایط کار خوب باقی می‌مانند. امروز با ما تماس بگیرید تا با یکی از کارشناسان حمل و نقل مواد ما صحبت کنید و قیمت خرید بعدی قطعات لیفتراک خود را دریافت کنید. ما بیش از چندین سال تجربه لیفتراک برای همه برندها و مدل ها را داریم اجازه دهید در مورد خرید قطعات لیفتراک بعدی شما از شما نقل قول کنیم. لیفت آسان را امتحان کنید! از کاری که انجام داده اید خرسند خواهید بود!