بسياري از شارژرهايي كه در صنايع مختلف مخصوصا براي شارژ ليفتراك ها وخودروهاي با هسته آهني ويكسو سازي ساده پل HZ ميشنوند از نوع شارژرهاي داري ترانس 50 برقي استفاده ديودي هستند.اين شارژرهاي باتري كمترين بهره وري در مصرف انرژي و بدترين را دارند ولي ارزانترين، فراوان ترين، پر فروش ترين و رايج ترين نوع باتري عملكرد شارژ شارژرهاي باتري هاي سري و اسيدي ليفتراك ها و خودروهاي برقي هستند. عملكرد درست و منطقي باتري بر اساس اندازه گيري ولتاژ باتري و تصميم گيري براي روشن و خاموش شارژرهاي اين نوع باتري (كه معمولا توسط يك رله يا كنتاكتور انجام ميشود) در مناسبترين قسمت قدرت شارژر زمان وبر اساس ميزان شارژ باتري است .در صورتي كه اين عملكرد به درستي انجام نشود ممكن است باتري ليفتراك بيش از حد شارژ شود يا برعكس، قبل از رسيدن به شارژ كامل ،شارژر خاموش شود و به شارژ كامل نرسد كه هر دو حالت باعث كم شدن عمر باتري ليفتراك وپايين آمدن باتري ليفتراك به شارژ كارايي باتري ليفتراك كم ميشود . هربار كه باتري ليفتراك به شارژ باتري وصل شود ممكن است كه زمان لازم براي شارژ آن باتري با بار ديگري كه باتري ليفتراك در سطح خاصي از شارژ به شارژر وصل ميشود و سطح شارژ ديگري دارد متفاوت خواهد بود بنابراين استفاده از تايمر به تنهايي عملكرد مناسبي نخواهد داشت و شارژري كه تنها سيستم الكتريكي هوشمند آن خراب شده و مدارات الكترونيكي آن را با تايمر جايگزين كرده وآن را مجددا راه اندازي نموده اند بجز هزينه هاي اضافي برق مصرفي ، ممكن است باعث اسيب رساندن و كم كار كردن عمر باتري ليفتراك ،پالت تراك ،استاكر يا خودروي برقي شود . وباتوجه به قيمت هاي بالاي باتري هاي ليفتراك ها وخودروهاي برقي اينكار هزينه سنگيني را به صاحب ليفتراك يا بهره بردار از ليفتراك تحميل خواهد كرد. ولي بردهاي الكترونيكي مخصوص اين كار كه به آساني وبا قيمتي مناسب در دسترس هستند علاوه بر اينكه مشكلات بالارا رفع مي كنند وعمر وكارايي باتري ليفتراك را بيشتر مي كنند وهزينه برق را هم دارند كه توسط آن بر اساس الگوريتم خاصي Equalize مصرفي را كم مي كنند عملكرد كنترلر شارژر باتري ليفتراك سعي مي كند ولتاژ تك تك سل هاي باتري را يكسان كند . همان طور كه باتري هاي سرب واسيد ليفتراك هاي برقي وتجهيزات صنعتي از سلول هاي دو ولتي ساخته شده اندكه باهم سري مي شوند تا ولتاژ مورد نظر تامين شود . به مرور زمان كه باتري چندين بار شارژ وتخليه مي شوند ولتاز هريک از سلول ها با بقيه سلول ها متفاوت ميشود وعملكرد GM Electric كنترلر هاي شارژ دوباره سلول هاي باتري را هم ولتاژ ميكند Equalize ايتاليا داراي ظاهري زيبا هستند ،كيفيت خوبي دارند ونصبشان بسيار آسان است، باتري ليفتراك را بسيار هوشمند شارژ مي كنند و باعث افزايش عمر طول باطري مي شوند بسياري از پارامترهاي زمان ولتاژ وسطح سل ها به راحتي روي اين بردهاي كنترل كننده هوشمند شارژر باطري قابل تنظيم است

شارژ معمولی باتری لیفتراک چیست؟
شارژ معمولی باتری لیفتراک به این صورت است که باتری در انتهای نوبت روی شارژر گذاشته می شود و در صورت شارژ کامل ، کامیون از سر گرفته می شود. شارژ معمولی برای شرکتهایی که عملیات یک شیفت را اجرا می کنند ، بهتر عمل می کند. نکته منفی این روش شارژ این است که اضافه کردن شیفت ها به باتری های اضافی برای هر لیفتراک نیاز دارد. پس از اتمام اولین شیفت ، باید از راننده/کارمند بخواهید تا باتری را بیرون آورده و قبل از شروع شیفت بعدی ، باتری جدید را جایگزین کند. این امر زمان رانندگی اپراتورها با لیفتراک را کاهش داده و متعاقباً بهره وری شما را کاهش می دهد.

شارژ معمولی باتری لیفتراک برای عملکردهای یک شیفت بهترین کار را می کند

شارژ سریع باتری لیفتراک چیست؟
شارژ سریع باتری لیفتراک به این معنی است که باتری لیفتراک شما در عرض 10 تا 20 دقیقه ، معمولاً در زمان استراحت یا بین شیفت ها ، تا حدی شارژ می شود. یکی از مزایای این روش این است که برای ذخیره باتری اضافی به فضای زیادی احتیاج ندارید – شما از باتری یکسان استفاده می کنید و بیشتر شارژ می کنید. نقطه ضعف شارژ سریع این است که بر باتری بسیار سخت است ، بر ضمانت باتری تأثیر می گذارد و عمر کوتاه تری را به باتری می بخشد. روش شارژ سریع بهتر است در عملیات های مداوم مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا آنها باید تا حد امکان مرتب لیفتراک ها را در حرکت نگه دارند. هرچه زمان کمتری برای شارژ شدن نیاز باشد ، زمان بیشتری برای کارکردن لیفتراک امکان پذیر است. توجه داشته باشید که عملیات شارژ سریع به یک شب در هفته نیاز دارد تا کامیون ها را کاملاً شارژ کرده و باتری را برابر کند. این معمولاً در آخر هفته تکمیل می شود.

شارژ سریع باتری لیفتراک برای عملکردهای مداوم بهترین کار را می کند

شارژ فرصت باتری لیفتراک چیست؟
شارژ فرصت شبیه به شارژ سریع است و از استراحت و تغییرات تغییر جهت شارژ لیفتراک استفاده می کند. بزرگترین تفاوت بین شارژ فرصت و سریع میزان شروع شارژرها است. میزان شروع شارژ فرصت بین 21-30 آمپر در هر 100 هجری قمری است ، در حالی که شارژ سریع 31-60 آمپر در هر 100 هجری است. شارژ فرصت نیز نیاز به شارژرهای متفاوتی نسبت به روشهای معمولی یا سریع دارد. اگر از شارژر معمولی یا سریع استفاده می کنید ، تلاش برای شارژ مناسب ممکن است به باتری آسیب برساند و عمر آن را کاهش دهد.

شارژ باتری لیفتراک فرصت مناسب برای عملیات چند شیفت است

خطرات باطری لیفتراک شامل چه مواردی هستند؟

به طور کلی باطری لیفتراک های صنعتی شامل دو دسته اصلی هستند؛

دسته اول را باطری های نیکل – اسید تشکیل می دهند و دست دوم شامل باطری های نیکل – آهن می باشند.

هر دو نوع باطری برای سلامتی فرد خطرناک هستند.

خطرناک بودن این دو نوع باطری لیفتراک به سه دلیل اصلی بیان شده است؛

اول، وزن خالص باطری ها است؛

دوم، گازهایی است که هنگام شارژ باطریف متصاعد می شوند که بسیار فرار بوده و در فضا پراکنده می شوند؛

سوم، خطرات خوردگی ترکیبات شیمیایی است که درون باطری وجود دارند.

با توجه به خطرات باطری لیفتراک، مسأله شارژ باطری و استفاده صحیح از آن، اهمیت بیشتری پیدا می کند؛

بنابراین به نظر می رسد مهم ترین قسمتی که باید به آن توجه داشت، ایستگاه های شارژ باطری و کارکنان این قسمت می باشند.

رعایت نکات اصولی و ایمنی که در ایستگاه شارژ باطری لیفتراک وجود دارند و همچنین اجرای موارد ایمنی فردی برای کارکنان این بخش، علاوه بر حفظ سلامت افراد، خطرات و حوادث را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

ایمنی محلی که به عنوان ایستگاه شارژ باطری لیفتراک در نظر گرفته شده است باید به طور کامل تأمین شده باشد.

به این ترتیب اگر شما مدیر یک واحد صنعتی هستید و یا مسئولیت ایمنی کار انبار و لیفتراک ها را بر عهده دارید حتماً این نکات را مورد توجه قرار دهید.

هنگامی که در حال شارژ باطری لیفتراک هستید به این موارد دقت کنید

 • تمام کارگران و کارکنانی که در حال تعویض یا شارژ باطری لیفتراک هستند باید حتماً لباس ایمنی کار، دستکش، چکمه و عینک مخصوص پوشیده باشند.
 • موتور لیفتراک هایی که برای شارژ باطری در ایستگاه شارژ قرار دارند باید حتماً در حالت خاموش قرار داشته باشد و شاخک های آن در پایین ترین موقعیت از سطح زمین تنظیم شده باشد.
 • شارژ باطری لیفتراک باید در مناطق مشخص شده انجام شود.
 • مناطقی که به عنوان ایستگاه شارژ باطری لیفتراک تعیین شده است باید از محل دود، سیگار و دور بوده و علامت های ایمنی مربوطه در محل نصب شده باشد.
 • با توجه به تأمین حداکثر ایمنی برای محوطه شارژ باطری، توجه به مواردی نظیر عدم سیگار کشیدن، دوری از منابع آتش زا، استفاده از تجهیزات استاندارد و سیستم تهویه مناسب، ضروری است.
 • برای حمل باطری لیفتراک حتماً از یک نوار نقاله بالابری استفاده کنید و حتی الامکان از لمس مستقیم باطری خودداری کنید.
 • در هنگام شارژ انواع لیفتراک برقی حتماً فهرستی از ملزومات باطری و مواد مورد نیاز یا تجهیزات مصرفی تهیه کنید.
 • در هنگام جا به جایی و تعویض مایع الکترولیت باطری لیفتراک حتماً از دستگاه مخصوص استفاده کنید.
 • قبل از پایان کار باید اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات باطری به درستی و کاملاً ایمن در مکان خود نصب شده اند.
 • شارژ باطری باید به دور از منابع جرقه یا منابع حریق انجام گیرد.
 • از قرار دادن ابزار فلزی و اشیای نوک تیز روی باطری جداً خودداری نمایید.

پس از پایان کار شارژ باطری انواع لیفتراک برقی، این موضوع اهمیت زیادی دارد که باطری ها در جای خود به شیوه صحیح قرار گرفته باشند.

در غیر این صورت، این مسأله می تواند خطرات زیان باری را در پی داشته باشد. بنابراین برای جلوگیری از هر گونه خطرات احتمالی و خسارت های سنگین، توصیه می کنیم تمام موارد ایمنی را در ایستگاه شارژ باطری لیفتراک رعایت نمایید.

شارژر باطری لیفتراک

شارژر لیفتراک چیست ؟ وسیله ای است که با آن باطری لیفتراک را شارژ میکنند

شارژر لیفتراک در انواع مختلف تک فاز و سه فاز موجود هستند و دارای سیستم شارژ کننده تمام اتوماتیک و در ولتاژها و آمپرهای مختلف برای استفاده در صنعت مورد استفاده قرار میگیرند که در رنج های متفاوت ذیل میباشند:

24 ولت 40 آمپر

36 ولت 80 آمپر

48 ولت 100 آمپر

72 ولت 100 آمپر

80 ولت 100 آمپر

این شارژرها در ظرفیت های 100-2100 آمپر ساعت وجود دارند که با توجه به نوع باطری لیفتراک میتوان از انواع شارژر لیفتراک متناسب استفاده نمود

V شارژرهای تک فاز یا سه فاز در کابینت FS3 با آمپر ساعت معمولی بین 300 تا 1050 AH و ورودی AC 208/240 یا 480 ولت است. 36 V 36 V شارژرهای تک فاز یا سه فاز در کابینت FS3 با آمپر ساعت معمولی بین 300 تا 1200 AH و ورودی AC 208/240 یا 480 ولت است. 48 V 48 V یک شارژر سه فاز در کابینت FS3 با محدوده آمپر ساعت معمولی 300-1050 AH و ورودی AC 480 ولت.

خصوصیات شارژر

شارژرهای لیفتراک با مجهز بودن به سییتم کنترل ولتاژ میکروپروسسور در مقابل تغییرات ناگهانی ولتاژ مقاومت بسیار خوبی دارند. شارژر لیفتراک با استفاده از برد الکترونیکی هوشمند وضعیت باطری را تحت نظر دارد و به وسیله لامپ های LED و صفحه LCD موجود بر روی شارژر لیفتراک میتواند میزان شارژ و وضعیت باتری را در مراحل مختلف به کاربر اطلاع دهد.

فرآیند شارژ بازری لیفتراک توسط میکروکنترلر شارژر لیفتراک و بصورت کاملا هوشمند صورت میپذیرد. این میکرو کنترلر خطا های احتمالی را که ممکن است در طول شارژ باطری رخ دهد را از طریق لامپ های LED شارژر به مصرف کننده اطلاع میدهند. این شارژرها در انواع مختلف مجهز به فیوز میباشند تا از اتصال اشتباه قطب های باتری و یا اضافه جریان احتمالی محافظت لازم را به عمل آورده و از آسیب رسیدن به باطری لیفتراک جلوگیری کنند.

در هنگام خرید و استفاده از شارژر لیفتراک بایستی مطمئن شوید که شارژری که از آن استفاده میکنید با باطری شما همسان باشد به عبارت دیگر شارژر دارای ولتاژ خروجی و آمپر شارژ متناسب با باتری شما باشد

فروش شارژر باطری لیفتراک برقی در انواع 24 ولت 40 آمپر ، 36 ولت 80 آمپر ، 48 ولت 100 آمپر، 72 ولت 100 آمپر و 80 ولت 100 آمپر در انواع تک فاز و سه فاز مجهز به سیستم ایکوال یا شارژ کننده یکسان سلولها و فول اتوماتیک که مقاومت بالایی در مقابل تغییرات ولتاژ ورودی دارا می باشند همچنین این دستگاه ها شامل گارانتی های معبتر نیز هستند.

انواع شارژر لیفتراک

شارژر ترانسی

شارزر فرکانسی

شارژر لیفتراک برقی(شارژر فرکانسی) شارژر فرکانسی، شارژر باطری لیفتراک برقی است که با یک ورودی با فرکانس شارژ Wa در هنگام شارژ، جریان را کاهش می دهد و ولتاژ را افزایش می دهد. کاربرد این شارژر برای باطری های V80 می باشد. وضعیت شارژ باطری از طریق یک برد الکتریکی روی مانیتور نمایش داده می شود و با استفاده از LED ها موقعیت باطری و مرحله های مختلف شارژ مشخص می شود. مراحل شارژ باطری با استفاده از کنترلرمیکروپروسسوری به طور کاملا هوشمند و اتوماتیک نشان داده می شود و خطاها روی LED های موجود روی شارژر مشخص می شود. شارژر فرکانسی از نوع ترانس Hz50 و پل دیودی می باشد. سیم پیچی ترانسفورماتور آن آلومینیومی است.  نکته هایی برای محافظت های شارژر:

 • باطری نباید بیشتر از 12 ساعت شارژ شود و درصورتی که بعد از 12 ساعت، شارژ باطری به طور کامل پر نشود، شارژ باطری به صورت اتوماتیک قطع می شود.
 • باطری باید در مقابل اتصال های نادرست قطب های باطری و جریان اضافه محافظت شود.
 • در هنگام شارژ شدن باطری، میزان شارژ باطری به وسیله LED ها نشان داده می شود.

توسط شارژر فرکانسی می توانیم بعد از تمام شدن مرحله شارژ، کلید Equalize را فشار دهیم و عملیات Equalize را انجام دهیم در نتیجه ولتاژ همه ی سلول های باطری را بهم نزدیک یا باهم برابر می کنیم. در شارژر های فرکانسی با افزایش ولتاژ و کاهش جریان در پروسه ی شارژ شدن بر اساس ساختار ترانسفورماتور توان شارژ که نشتی مغناطیسی (Flux Leackage) بالایی دارد اتفاق می افتد. شارژر لیفتراک برقی(شارژر فرکانسی) شارژر فرکانسی به گونه ای طراحی شده است که ابعاد کوچکی دارد و فضای کمی را اشغال می کند. حداکثر جریان شارژ، حداکثر ولتاژ باطری برای محافظت، میزان ولتاژ باطری برای مرحله Post Charge و زمانPost Charge توسط DIP Switch های موجود روی برد الکترونیک کنترل کننده هوشمند این مدل شارژر را می توان تنظیم نمود. استاندارد های شارژر فرکانسی: EN50178 EN60204 EN60335-1 EN60335-2-29 EN55011 EN61000-4-2 EN61000-4-3 EN61000-4-4 EN61000-4-5 EN61000-4-6

٣مولتي شارژرها

مولتی شارژرها شارژرهایی هستند که می توانند همزمان دو یا تعداد بیشتری باطری را شارژ کنند. این باطری برای مصرف کنندگانی مناسب است که نیاز دارند دستگاه خود را به صورت حرفه ای شارژ کنند.

قیمت یک مولتی شارژر نسبت به یک شارژر حرفه ای بسیار بالاتر است ولی صرفه جویی زیادی در زمان شما انجام خواهد داد. اهمیت شارژر در صنعت رادیو کنترل انکار ناپذیر است، با پیدایش باطری های ظرفیت بالا و فناوری بسیار بالای باطری های لیتوم پلیمر، اهمیت شارژرهایی که بتوانند انواع باطری را شارژ کنند بسیار قابل توجه است.

شرکت های تولید کننده ی باطری تلاش میکنند تا شارژرهایی با تنوع بیشتر و با قیمت مناسب تولید کنند و کیفیت شارژ باطری ها و در نتیجه طول عمر آن ها را افزایش دهند.

یک مولتی شارژر مناسب باید استابلایزر نیز باشد تا توان خروجی یا میزان ولتاژ و جریان نامی را به صورت ایزوله شده و پایدار به باطری در حال شارژ برساند و بتواند به بهترین نحوه باطری را تغذیه نماید، بنابراین اهمیت یک شارژر حرفه ای در بالا بردن عمر مفید باطری بسیار موثر است.

معرفي چتد شارژر ليفتراك برقي :

شارژر لیفتراک برقی Compact Plus

48 ولت 100 آمپر برای باتری های سرب و اسید با منحنی شارژ Wa

شارژر لیفتراک برقی Compact Plus برای باتری های سرب و اسید

شارژر باتری ورودی تک فاز با منحنی شارژ Wa که در حین شارژ جریان را کم می کند و ولتاژ را افزایش می دهد. این مدل از شارژر برای باتری های 48V تا 80V ساخته می شود.

این محصول برای شارژ باتری های 48V است. این شارژر دارای برد الکترونیکی هوشمند است که دائم وضعیت باتری را مونیتور می کند و توسط LED ها وضعیت باتری شارژر و مراحل یا فاز های مختلف پروسه شارژ را اعلام می کند. کنترلر میکروپروسسوری این شارژر پروسه شارژ را بصورت کاملا هوشند و اتوماتیک انجام می دهد و خطاهای احتمالی بوجود آمده را توسط LED های موجود روی شارژر نمایش می دهد.

شارژر از نوع ترانس 50Hz و پل دیودی است. سیم پیچی ترانسفورماتور آن آلومینیومی است.

محافظت های شارژر:

حداکثر زمان شارژ 12 ساعت است و در صورتیکه تا زمان 12 ساعت باتری شارژ کامل نشود بصورت اتوماتیک شارژ باتری قطع می شود.

توسط فیوز در مقابل اتصال نادرست قطب های باتری و اضافه جریان محافظت شده است.

در طول پروسه شارژ میزان شارژ باتری توسط LED ها مشخص می شود.

توسط این شارژر و با فشردن دکمه Equalize می توان پس از اتمام پروسه شارژ عادی عملیات Equalize را انجام داد و به این ترتیب ولتاژ تک تک سل های باتری را به هم نزدیک یا برابر هم نمود.

منحنی شارژر Wa در این نوع از شارژر ها با افزایش اتوماتیک ولتاژ و کاهش جریان در طول پروسه شارژ براساس ساختار ترانسفورماتور قدرت شارژر که نشتی مغناطیسی(Flux Leackage) زیادی دارد اتفاق می افتد.

این شارژر ابعاد کوچکی دارد و فضای کمی اشغال می کند. می توان میزان حداکثر جریان شارژ، حداکثر ولتاژ باتری برای محافظت، میزان ولتاژ باتری برای مرحله Post Charge و زمان Post Charge توسط DIP Switch های موجود روی برد الکترونیک کنترل کننده هوشمند این مدل شارژر تنظیم نمود.

شارژر باتری لیفتراک برقی CBMPW

24 ولت 40 آمپر

برای باتری های سرب و اسید با منحنی شارژ Wa

شارژر باتری ورودی تک فاز با منحنی شارژ Wa که در حین شارژ جریان را کم می کند و ولتاژ را افزایش می دهد. این مدل از شارژربرای باتذی های 12V تا 36V ساخته می شود.

این محصول برای شارژ باتری های 24V است. این شارژر دارای برد الکترونیکی هوشمند است که دائم وضعیت باتری را مونیتور می کند و توسط LED ها وضعیت باتری شارژر و مراحل یا فاز های مختلف پروسه شارژ را اعلام می کند. کنترلر میکروپروسسوری این شارژر پروسه شارژ را بصورت کاملا هوشند و اتوماتیک انجام می دهد و خطاهای احتمالی بوجود آمده را توسط LED های موجود روی شارژر نمایش می دهد.

شارژر از نوع ترانس 50Hz و پل دیودی است. سیم پیچی ترامسفورماتور آن آلومینیومی است.

محافظت های شارژر:

حداکثر زمان شارژ 12 ساعت است و در صورتیکه تا زمان 12 ساعت باتری شارژ کامل نشود بصورت اتوماتیک شارژ باتری قطع می شود.

توسط فیوز در مقابل اتصال نادرست قطب های باتری و اضافه جریان محافظت شده است.

در طول پروسه شارژ میزان شارژ باتری توسط سه LED مشخص می شود.

توسط این شارژر و با فشردن دکمه Equalize می توان پس از اتمام پروسه شارژ عادی عملیات Equalize را انجام داد و به این ترتیب ولتاژ تک تک سل های باتری را به هم نزدیک یا برابر هم نمود.

منحنی شارژر Wa در این نوع از شارژر ها با افزایش اتوماتیک ولتاژ و کاهش جریان در طول پروسه شارژ براساس ساختار ترانسفورماتور قدرت شارژر که نشتی مغناطیسی(Flux Leackage) زیادی دارد اتفاق می افتد.

شارژر لیفتراک برقی CBT99F

80 ولت 80 آمپر

برای باتری های سرب و اسید با منحنی شارژ Wa

شارژر باتری لیفتراک برقی ورودی تک فاز با منحنی شارژ Wa که در حین شارژ جریان را کم می کند و ولتاژ را افزایش می دهد. این مدل از شارژر برای باتری های 80V ساخته می شود.

این محصول برای شارژ باتری های 80V است. این شارژر دارای برد الکترونیکی هوشمند است که دائم وضعیت باتری را مونیتور می کند و توسط LED ها وضعیت باتری شارژر و مراحل یا فاز های مختلف پروسه شارژ را اعلام می کند. کنترلر میکروپروسسوری این شارژر پروسه شارژ را بصورت کاملا هوشند و اتوماتیک انجام می دهد و خطاهای احتمالی بوجود آمده را توسط LED های موجود روی شارژر نمایش می دهد.

شارژر از نوع ترانس 50Hz و پل دیودی است. سیم پیچی ترانسفورماتور آن آلومینیومی است.

محافظت های شارژر:

حداکثر زمان شارژ 12 ساعت است و در صورتیکه تا زمان 12 س

شارژر لیفتراک برقی CBT99F
80 ولت 80 آمپر
برای باتری های سرب و اسید با منحنی شارژ Wa

شارژر باتری لیفتراک برقی ورودی تک فاز با منحنی شارژ Wa که در حین شارژ جریان را کم می کند و ولتاژ را افزایش می دهد. این مدل از شارژر برای باتری های  80V ساخته می شود.

این محصول برای شارژ باتری های 80V است. این شارژر دارای برد الکترونیکی هوشمند است که دائم وضعیت باتری را مونیتور می کند و توسط LED ها وضعیت باتری شارژر و مراحل یا فاز های مختلف پروسه شارژ را اعلام می کند. کنترلر میکروپروسسوری این شارژر پروسه شارژ را بصورت کاملا هوشند و اتوماتیک انجام می دهد و خطاهای احتمالی بوجود آمده را توسط LED های موجود روی شارژر نمایش می دهد.

شارژر از نوع ترانس 50Hz و پل دیودی است. سیم پیچی ترانسفورماتور آن آلومینیومی است.

محافظت های شارژر:

حداکثر زمان شارژ 12 ساعت است و در صورتیکه تا زمان 12 ساعت باتری شارژ کامل نشود بصورت اتوماتیک شارژ باتری قطع می شود.

توسط فیوز در مقابل اتصال نادرست قطب های باتری و اضافه جریان محافظت شده است.

در طول پروسه شارژ میزان شارژ باتری توسط  LED ها مشخص می شود.

توسط این شارژر و با فشردن دکمه Equalize می توان پس از اتمام پروسه شارژ عادی عملیات Equalize را انجام داد و به این ترتیب ولتاژ تک تک سل های باتری را به هم نزدیک یا برابر هم نمود.

منحنی شارژر Wa در این نوع از شارژر ها با افزایش اتوماتیک ولتاژ و کاهش جریان در طول پروسه شارژ براساس ساختار ترانسفورماتور قدرت شارژر که نشتی مغناطیسی(Flux Leackage) زیادی دارد اتفاق می افتد.

این شارژر ابعاد کوچکی دارد و فضای کمی اشغال می کند. می توان میزان حداکثر جریان شارژ، حداکثر ولتاژ باتری برای محافظت، میزان ولتاژ باتری برای مرحله Post Charge و زمان Post Charge  توسط DIP Switch های موجود روی برد الکترونیک کنترل کننده هوشمند این مدل شارژر را تنظیم نمود.

گاز هیدروژن ، که ممکن است در اثر احتراق منفجر گردد ، در زمان شارژ باطری لیفتراک تولید می شود . این گاز مدتی در درون سل ها بعد از اینکه عمل شارژ متوقف شد باقی می ماند . سیگار نکشید ، از آتش باز استفاده نکنید ، جرقه یا قوس الکتریکی در مجاورت باطری ایجاد نکنید .

اگر باطری در فضای بسته است ، از وجود تهویه خوب مخصوصاً در زمان شارژ اطمینان حاصل کنید ترجیحاً سیستم خروج هوا با ظرفیت مناسب داشته باشد تا گاز های خروجی را در هنگام شارژ بیرون کنید .

از شارژ اضافی خودداری کنید .

شارژر باید قبل از اینکه باطری را به آن وصل کنید خاموش باشد .

این شارژر دارای استانداردهای زیر است:

EN50178

EN60204

EN60335-1

EN60335-2-29

EN55011

EN61000-4-2

EN61000-4-3

EN61000-4-4

EN61000-4-5

EN61000-4-6

EN61000-4-11

نکات افزایش ایمنی شارژ باتری لیفتراک

نکات افزایش ایمنی شارژ باتری لیفتراک با تغییر شکل لیفتراک ها از IC (احتراق داخلی) به لیفتراک برقی، چالش نگه داری این دستگاه نیز بیشتر شده است. این مقاله به صورت مرحله ای و دقیق شارژ و نگه داری باتری لیفتراک را توضیح می دهد.

۱) مطمئن شوید که شارژر مورد استفاده با باتری شما فیکس باشد. این بدان معناست که شارژر ولتاژ خروجی (۲۴ ولت، ۳۶ ولت، ۴۸ ولت و ) درستی داشته باشد. همچنین خروچی آمپر شارژر با باتری آن همسان باشد.

۲) مطمئن شوید که کابل شارژر آسیب ندیده باشد و یا داغ نشده باشد. اتصال دهنده باید در شرایط مناسبی باشد و نباید آسیب دیده و یا شکسته شده باشد. همچنین این کابل نباید سوخته شده و یا حفره حفره باشد. باطری های لیفتراک بعد از اینکه کامل شارژ می شوند نیاز به آب دارد. این آب باید مقطر باشد و عاری از مواد سنگین معدنی باشد. دقت کنید که نباید آن را با آب پر کنید ویا درون باطری خالی آب بریزید.

۳) در ضمانت نامه دستگاه سیستم آبیاری آن را چک کنید. تولیدکنندگان باطری لیفتراک، سیستم آب باطری شما را چک خواهند کرد. اما خودتان نیز به آن توجه کنید.

۴) باطری لیفتراک خود را بیش از ۳۰۰ بار در سال شارژ نکنید.

۵) به باتری اجازه دهید تا به مدت ۸ ساعت شارژ کامل شود. این کار باعث می شود الکترولیتهای باطری با آن ترکیب شوند و باتری را در حالت اجرا و بهینه نگه دارند. شارژ کردن باطری باعث می شود اکسیژن و هیدروژن تولید شود در نتیجه هیچ گاه باطری را با شعله های آتش کنترل نکنید. در کنار باطری سیگار نکشید و آن را در مکان تهویه دار و بزرگ چک کنید.

۶) باطری لیفتراک خود را در هفته یکبار شارژ کنید. این یک چرخه ی طولانی است و بهتر است در پایان هر هفته انجام شود.

شارژر های صنعتی جدید شبکه ی پیچیده ای از سنسور ها را دارند که اشتباهات انسانی را از چرخه ی شارژ کردن حذف می کند. شارژ های امروزی پارامتر های از پیش تعیین شده ای دارند که از شارژ شدن بیش از حد باتری لیفتراک و صدمه به آن جلوگیری می کند. این شارژر ها زمانی که باتری کاملا شارژ شد عملیات را متوقف می کنند و یا اگر باتری مشکلی داشت هشدار می دهند و از این راه از خراب شدن و صدمه دیدن باتری جلوگیری می کنند که قبل ها در برخی موارد باعث آتش گرفتن یا ذوب شدن باتری می شد.

شارژرهای صنعتی انواع مختلفی دارند. شما می توانید شارژری قابل حمل خریداری کنید که به یک پریز معمولی دیواری وصل می شود، و یا واحد های بزرگ دیواری که فشار برق بالا و سیم کشی مجزا نیاز دارند. شارژر های جدید به کاربر این اجازه را می دهند که چرخه ی شارژ دلخواه خود را تنظیم کنند، یعنی می توانند ولتاژ، آمپر، مدت زمان شارژ وحتی میزان پر شدن باتری را نیز مشخص کنند.

شارژر های مدرن صنعتی ممکن است از قسمت های زیر تشکیل شده باشند:

جعبه ی شارژر، که همه ی بخش های داخلی شارژر  را در خود جای داده است.

کارت های مدار، خازن ها و تبدیل کننده های بزرگی که گاهی تا 40 کیلوگرم وزن دارند. گاهی اوقات تا 4 تبدیل کننده در شارژر ها وجود دارد، این تبدیل کننده ها برق AC را به برق DC تبدیل می کنند.

نمایشگر دیجیتال که اطلاعات مهم باتری مانند میزان شارژ، چرخه ی شارژ انتخاب شده  و وضعیت کلی باتری لیفتراک را به کاربر نشان می دهد.

کابل های شارژ و کابل انتقال فشار قوی که فشار برق بالا و ولتاژ را به باطری انتقال می دهند.

می توان یک شارژر باتری لیفتراک کارکرده را خریداری کرد؟

می توان شارژر های دست دوم را در بازار پیدا کرد که 40 تا 60 درصد قیمت پایین تری نسبت به یک شارژر تازه دارند.

شارژر باطری لیفتراک | نحوه انتخاب شارژر باتری مناسب 1. اندازه باتری را تعیین کنید آ. به برچسب داده باتری نگاه کنید بسیاری از اوقات اطلاعات مناسب از جمله آمپر ساعت، خروجی و غیره لیست می شود. اگر یک تگ داده تمیز دارید، تقریباً کارتان تمام شده است! در مثال زیر متوجه می شوید که این یک باتری 24 ولتی با ظرفیت 510 آمپر ساعت است. اندازه باتری را تعیین کنید

 • ب برچسب داده ای ندارید؟ به کانکتور بین سلولی نزدیک ترمینال مثبت نگاه کنید.
 • سلول ها را بشمارید – 12 عدد وجود دارد. باتری 12 x 2 = 24 ولت
 • کانکتور بین سلولی با اندازه باتری مهر می شود. در مثال بالا، با E085-13 مهر شده است. پس از شمارش سلول ها (12 عدد وجود دارد)، می دانیم که این اندازه باتری 12-85-13 است.

لیفت آسان به شما کمک می کند شارژر خود را پیدا کنید… اهمیت تطبیق شارژر صحیح با باتری را نمی توان نادیده گرفت زیرا استفاده از شارژر نادرست به طور اجتناب ناپذیری منجر به خرابی زودرس باتری می شود. در خدمات باتری و شارژر صنعتی، ما طیف کاملی از شارژرها را داریم که مناسب همه کاربردهای نیروی محرکه هستند. ما قادر به ارائه کمک و مشاوره در مورد تمام جنبه های شارژ باتری هستیم و مهندسان خدمات ما قادر به تعمیر و نگهداری انواع شارژرهای باتری در حال استفاده هستند. شارژر باتری لیفتراک با 5 سال گارانتی عرضه می شود موجودی زیادی از شارژرهای جدید و بازسازی شده طیف گسترده ای از شارژرهای فرکانس بالا موجودی لوازم یدکی شارژر همیشه موجود است

 • جهت خرید باطری لیفتراک برقی اورحال باطری و طراحی و فروش شارژر لیفتراک برقی و مشاوره با شماره های شرکت لیفت آسان تماس حاصل فرمایید .
 • 02636104164                                                                        09121247036-09015154903