لیفتراک دارای یک قسمت در جلوی دکل می باشد که گارد یا  همان قطعه آهنی روی ان نصب میگردد که شاخک ها روی گارد سوار هستند هر لیفتراک دارای دو عدد شاخ می باشد که بار را جابه جا و بلند مینماید شاخک لیفتراک قطعه ای است که پالت و بار ها جهت حمل و بالابری روی آن قرار میگیرد .شاخک های لیفتراک در اندازه های مختلف موجود می باشد .شاخک باید صاف باشد زیرا ناهموار بودن آن باعث می گردد که بار در ارتفاع دچار مشکل هم برای راننده هم شخص دیگری که در اطراف لیفتر می باشد گردد لذا وسیله به ظاهر بی اهمیت ولی پر از اهمیت

    شاخک لیفتراک – کامیون شاسی بلند یک وسیله نقلیه کوچک با دو شاخک برقی در جلو است که می توان آن را زیر بارهای سنگین بلغزید و سپس برای جابجایی و انباشتن آن بالا برد. کامیون های فورک می توانند با برق، گاز طبیعی فشرده، گاز مایع، سوخت دیزل یا بنزین تغذیه شوند.

خدمات لیفت آسان اماده مشاوره و ارسال انواع شاخ به مشتریان گرامی می باشد .

عوامل نقص و خرابی شاخک لیفتراک

شاخک های لیفتراک یکی از اجزای اصلی و کاربردی لیفتراک ها میباشند که با اسامی مختلفی همچون شاخ لیفتراک ، ناخن لیفتراک   شناخته و نامیده میشوند. معمولا به دلیل استفاده بیش از حد از شاخک لیفتراک و یا استفاده ناصحیح از آن، صاحبان لیفتراک مجبور میشوند تا شاخ لیفتراک خود را خیلی زود تعویض نمایند. در این مقاله سعی کردیم مواردی که باعث نقص و خرابی شاخک لیفتراک را موجب میشوند به شما یادآوری کنیم.

اضافه بار بیش از حد

بار اضافی بر روی شاخک ها، قرار گرفتن دیواره ها و دیگر بخش های جامد در معرض باد شدید، استفاده از نوک شاخک به عنوان اهرم موجب خمیدگی در شاخک ها یا تغیییر شکل شاخک ها می شود. در شاخک های تابیده یا خم شده احتمال بوجود آمدن خرابی و در نتیجه بروز حادثه زیاد است. پس آنها را باید بلافاصله از سیستم خارج کرد.

اضافه بار می تواند ناشی از بارهایی باشد که از ظرفیت شاخک بیشتر است و یا در اثر استفاده نوک شاخک به عنوان اهرم بوجود آید. همچنین وضعیت بارها به گونه ای که باعث باز شدن نوک شاخک ها و نیز تابیدن آن ها از کنار نسبت به پایه هایشان شود، نشان دهنده وجود اضافه بار است. اضافه بار بیش از حد می تواند باعث خم شدن دائم یا خراب شدن فوری شاخک ها شود . استفاده از شاخک هایی که ظرفیت بار آنها از وزن بار کمتر است و استفاده از جک پالت، لیفتراک و استاکری که ظرفیت بلند کردن بار مورد نظر را ندارد ، موجب بارگذاری اضافی می شود.

سایش شاخک 

شاخک ها در اثر سرخوردن روی زمین و روی بارها همیشه تحت سایش قرار دارند. ضخامت پره ی شاخک به تدریج کاهش پیدا می کند تا جایی که توانایی کنترل باری که برای آن طراحی شده است را نخواهد داشت. مراکز ایجاد تنش خراش ها، شکاف ها و قسمت هایی که تحت خوردگی قرار گرفته ند، مناطقی هستند که تمرکز تنش در آن ها بالاست و ترک می تواند از این مناطق شروع شود. این ترکها می توانند تحت بارهای تناوبی رشد پیدا کنند.

شاخ جوشی

نوعی دیگر از شاخ های لیفتراک وجود دارد که به آن شاخ های جوشی گفته میشود که از نطر قیمت ارزان تر ولی از لحاظ کیفیت پایین و پر خطر می باشد و توصیه می گردد که برای بارهای سنگین به هیچ عنوان استفاده نشود .

شاخ لیفتراک دارای طول عرض ضخامت و پشت میباشد که زمان خرید باید این مشخصات را به فروشنده ارائه نمایید که متناسب با لیفتراک به شما شاخ دهد

اما پشت به پشت شاخ لیفتراک چیست ؟

فاصله ای که شاخ از پشت روی گارد قرار میگیرد تا انتهای آن که از 34 -41-54-64 و.. بر حسب تناژ دستگاه بالاتر می رود .

شاخ های نوع پین

در شرایطی که لیفتراک ها نیاز به حمل بارهای سنگین دارند، شاخ های نوع PIN یک گزینه محبوب هستند. آنها معمولاً در سایت های ساختمانی یافت می شوند. هر شاخ دارای یک چشمک در بالای پشت شاخ است. برای نصب شاخ، این چشمک روی شفت دستگاه می لغزد. شاخهای نوع PIN ما از فولاد کروم منگنز با کیفیت بالا ساخته شده اند که استحکام مکانیکی عالی را تضمین می کند. به علاوه، آنها به طرز ماهرانه ای با روکش صاف و جذاب ساخته شده اند.

شاخ های خالی

شاخک های خالی نوعی از شاخک های لیفتراک هستند که سیستم تعلیق ندارند. این باعث می شود که آنها پایه ای عالی برای ایجاد راه حل های سفارشی شوند. به همین دلیل، آنها در صنعت پیوست ها بسیار محبوب هستند. آنها تضمین می کنند که مقدار زیادی استحکام مکانیکی را ارائه می دهند زیرا از فولاد کروم منگنز با کیفیت بالا ساخته شده اند. و آنها به طرز ماهرانه ای با روکش صاف و ظریف ساخته شده اند، بنابراین در انجام آن خوب به نظر می رسند.

شاخ پیچ

شاخ پیچ اگر با یک لیفتراک بزرگ کار می کنید، شاخ های پیچ و مهره ای گزینه مناسبی هستند. آنها اغلب در بخش غذا و نوشیدنی، در ترکیب با سایر لوازم جانبی استفاده می شوند. شاخ های پیچ و مهره ای به درستی نامگذاری شده اند. آنها دارای سوراخ هایی در شاخ چنگال هستند که از طریق آنها روی گارد چنگال دستگاه برای نصب بسیار محکم پیچ می شوند. و آنها از فولاد کروم-منگنز با کیفیت بالا ساخته شده اند، بنابراین در سرتاسر آن ها فوق العاده سخت هستند، با روکشی تصفیه شده و جذاب.

شاخ ترمینال غرب

شاخ ترمینال غرب اینها برای لیفتراک هایی که بارهای سنگین را حمل می کنند، مانند آنهایی که در صنعت بندر فعال هستند، ایده آل هستند. شاخ های ترمینال غرب با استفاده از یک قلاب بالایی و یک پیچ پایینی نصب می شوند. برای پشتیبانی از سطح مقطع بزرگ، این شاخهای بسیار سخت از فولاد کروم منگنز ساخته شده‌اند، بنابراین استحکام مکانیکی عالی تضمین می‌شود.

شاخ های هدایت غلتکی

شاخ های هدایت غلتکی مجهز به غلتک هایی هستند که آنها را قادر می سازد تا به راحتی روی کالسکه چنگال بلغزند. آنها برای لیفتراک های با ظرفیت بالا که معمولاً در صنعت بندر استفاده می شوند ایده آل هستند. این شاخهای هدایت‌شونده غلتکی قابل اطمینان و بسیار قوی از فولاد کروم منگنز ساخته شده‌اند، بنابراین سطح بسیار بالایی از استحکام مکانیکی را تضمین می‌کنید.

شاخ لیفتراک برای هر مدل و مدلی مهم نیست که از چه مدل یا مدلی از شاخ لیفتراک استفاده می کنید، شاخ بالابر سازگار را در محدوده ما پیدا خواهید کرد. ما گزینه های با کیفیت بالا مناسب برای: Atlet, Ausa, Balkancar, Baoli, BT, Caterpillar, Cesab, Clark, Coventry Climax, Crown, Daewoo, DanTruck, Doosan, Fenwick, Fiat, Halla, Hangcha, Heli, Hyster, Hyundai, JCB, Jungheinrich, Kalmar, Komatsu, , Linde, LOC, Manitou, Mitsubishi, Montini, Nichiyu, Nissan, Nuova Detas, OMG, Rocla, Shinko, Sisu, Steinbock, Still, Stocklin, Tailift, TCM, Toyota, Unicarriers, Utilev, Yale. TVH: لیفت آسان یک تامین کننده خدمات کامل است. ما به شما امکان دسترسی به طیف گسترده ای ازشاخ های لیفتراک را می دهیم، همه در یک مکان. و ما تحویل روز بعد را به همه مشتریان خود ارائه می دهیم، بنابراین شما هرگز منتظر نمانید. برای اطمینان از اینکه همیشه راه حل عالی را به دست می آورید، ما یک تیم خدمات مشتری آموزش دیده ویژه آماده کمک به شما داریم. دانش فنی آنها به آنها این امکان را می دهد که در انتخاب شاخ لیفتراک مناسب برای نیازهای شما راهنمایی تخصصی به شما ارائه دهند. ما دوست داریم همه چیز را برای شما ساده کنیم. شاخ لیفتراک و هر قطعه دیگری را که نیاز دارید، حتی بدون ترک میز خود خریداری کنید. از جمله قیمت، در دسترس بودن، تصاویر، ویژگی های فنی و زمان تحویل مورد انتظار. قطعات یدکی و لوازم جانبی را مستقیماً در لیفت آسان جستجو کنید یا از یکی از عملکردهای جستجوی مفید ما استفاده کنید.

برای ساخت و خرید انواع شاخک های مختلف لیفتراک در تناژهای مختلف

باشماره های شرکت لیفت آسان تماس حاصل نمایید

02636104164

09015154903

09121247036