لیفتراک دارای یک قسمت در جلوی دکل می باشد که گارد یا  همان قطعه آهنی روی ان نصب میگردد که شاخک ها روی گارد سوار هستند هر لیفتراک دارای دو عدد شاخ می باشد که بار را جابه جا و بلند مینماید شاخک لیفتراک قطعه ای است که پالت و بار ها جهت حمل و بالابری روی آن قرار میگیرد .شاخک های لیفتراک در اندازه های مختلف موجود می باشد .شاخک باید صاف باشد زیرا ناهموار بودن آن باعث می گردد که بار در ارتفاع دچار مشکل هم برای راننده هم شخص دیگری که در اطراف لیفتر می باشد گردد لذا وسیله به ظاهر بی اهمیت ولی پر از اهمیت

    شاخک لیفتراک – کامیون شاسی بلند یک وسیله نقلیه کوچک با دو شاخک برقی در جلو است که می توان آن را زیر بارهای سنگین بلغزید و سپس برای جابجایی و انباشتن آن بالا برد. کامیون های فورک می توانند با برق، گاز طبیعی فشرده، گاز مایع، سوخت دیزل یا بنزین تغذیه شوند.

خدمات لیفت آسان اماده مشاوره و ارسال انواع شاخ به مشتریان گرامی می باشد .

عوامل نقص و خرابی شاخک لیفتراک

شاخک های لیفتراک یکی از اجزای اصلی و کاربردی لیفتراک ها میباشند که با اسامی مختلفی همچون شاخ لیفتراک ، ناخن لیفتراک   شناخته و نامیده میشوند. معمولا به دلیل استفاده بیش از حد از شاخک لیفتراک و یا استفاده ناصحیح از آن، صاحبان لیفتراک مجبور میشوند تا شاخ لیفتراک خود را خیلی زود تعویض نمایند. در این مقاله سعی کردیم مواردی که باعث نقص و خرابی شاخک لیفتراک را موجب میشوند به شما یادآوری کنیم.

اضافه بار بیش از حد

بار اضافی بر روی شاخک ها، قرار گرفتن دیواره ها و دیگر بخش های جامد در معرض باد شدید، استفاده از نوک شاخک به عنوان اهرم موجب خمیدگی در شاخک ها یا تغیییر شکل شاخک ها می شود. در شاخک های تابیده یا خم شده احتمال بوجود آمدن خرابی و در نتیجه بروز حادثه زیاد است. پس آنها را باید بلافاصله از سیستم خارج کرد.

اضافه بار می تواند ناشی از بارهایی باشد که از ظرفیت شاخک بیشتر است و یا در اثر استفاده نوک شاخک به عنوان اهرم بوجود آید. همچنین وضعیت بارها به گونه ای که باعث باز شدن نوک شاخک ها و نیز تابیدن آن ها از کنار نسبت به پایه هایشان شود، نشان دهنده وجود اضافه بار است. اضافه بار بیش از حد می تواند باعث خم شدن دائم یا خراب شدن فوری شاخک ها شود . استفاده از شاخک هایی که ظرفیت بار آنها از وزن بار کمتر است و استفاده از جک پالت، لیفتراک و استاکری که ظرفیت بلند کردن بار مورد نظر را ندارد ، موجب بارگذاری اضافی می شود.

سایش شاخک 

شاخک ها در اثر سرخوردن روی زمین و روی بارها همیشه تحت سایش قرار دارند. ضخامت پره ی شاخک به تدریج کاهش پیدا می کند تا جایی که توانایی کنترل باری که برای آن طراحی شده است را نخواهد داشت. مراکز ایجاد تنش خراش ها، شکاف ها و قسمت هایی که تحت خوردگی قرار گرفته ند، مناطقی هستند که تمرکز تنش در آن ها بالاست و ترک می تواند از این مناطق شروع شود. این ترکها می توانند تحت بارهای تناوبی رشد پیدا کنند.

شاخ جوشی

نوعی دیگر از شاخ های لیفتراک وجود دارد که به آن شاخ های جوشی گفته میشود که از نطر قیمت ارزان تر ولی از لحاظ کیفیت پایین و پر خطر می باشد و توصیه می گردد که برای بارهای سنگین به هیچ عنوان استفاده نشود .

شاخ لیفتراک دارای طول عرض ضخامت و پشت میباشد که زمان خرید باید این مشخصات را به فروشنده ارائه نمایید که متناسب با لیفتراک به شما شاخ دهد

اما پشت به پشت شاخ لیفتراک چیست ؟

فاصله ای که شاخ از پشت روی گارد قرار میگیرد تا انتهای آن که از 34 -41-54-64 و.. بر حسب تناژ دستگاه بالاتر می رود .

برای ساخت و خرید انواع شاخک های مختلف لیفتراک در تناژهای مختلف

باشماره های شرکت لیفت آسان تماس حاصل نمایید

02636104164

09015154903

09121247036