خرید، فروش و تعمیر انواع لیفتراک برقی، دیزل و دوگانه . اطلاعات تماس 02636104164 , 09127042676 , 09015154903

ریچتراک

وبلاگ و اخبار

ریچتراک 

نوعی لیفتراک برقی می باشد که در راهروهای باریک برای جابجایی کالا در انبارها استفاده می شود. ریچتراک ها دارای دوبازو در جلو جهت بارگیری کالا و یک ست چرخ در پشت که در زیر جایگاه اپراتور نصب شده است تا قابلیت حرکت در شعاع حرکتی باریک تری را داشته باشد. این موضوع توانایی حرکت در فضاهای کم با قابلیت جابجایی کالا در ارتفاع را به ما می دهد. ریچتراک مناسب ترین دستگاه جهت کار در سردخانه‌ها، انبارهای موادغذایی و دارویی و سالن های سرپوشیده می باشد.

ریچ تراک با مانورپذیری بالا توانایی جابجایی کالا در نواحی باریک و با دقت بالا را دارا میباشد. طول و شعاع چرخش کمتر، ریچتراک را به یکی از گزینه های مطلوب برای انبارها تبدیل کرده است. طراحی ایستاده برای حالت راننده، موجب میدان دید وسیع تر و سرعت سوار و پیاده شدن سریع تر گردیده است.

سیستم بالابرهای برقی توليدی اين دستگاه هيدروليكی و الكتريكی مي باشند. كه اين سيستم در بيشتر كشورها به اشکال گوناگون مورد استفاده قرار ميگيرند. حركت دكل به سمت جلو و عقب توانايی اين نوع ریچتراک ها ( بالابرها ) را دو چندان ميكند.
سيستم ترمز الكتريكي ریچتراک، دستگاه را سريع، آسان و با امنيت بالا متوقف ميكند. استفاده از ریچتراک بسيار ساده و آسان ميباشد به نحوی كه هر كسي با كمترين آموزش ميتواند از آن استفاده كند.

ریچتراک ها تجهیزات قدرتمندی هستند که میتوانند بهترین وسیله در انبارهای شرکت های تولید و پخش باشند. فرمان ریچتراک برقی است و به راحتی فرمان هیدرولیک خودروهای سواری میباشند و دکل این نوع ریچتراک ها میتوانند علاوه بر بالا و پایین بردن شاخکها و زاویه دادن به سمت جلو و عقب، دکل میتواند به اندازه 50 سانتی متر به سمت جلو حرکت نماید و این موضوع سهولت بسیار زیادی در جهت بارگیری و تخلیه ایجاد نماید.ریچتراک با مانورپذیری بالا توانایی جابجایی کالا در نواحی باریک و با دقت بالا را دارا میباشد. طول و شعاع چرخش کمتر، ریچتراک را به یکی از گزینه های مطلوب برای انبارها تبدیل کرده است. طراحی ایستاده برای حالت راننده، موجب میدان دید وسیعتر و سرعت سوار و پیاده شدن سریعتر گردیده است.

–  ریچتراک راننده ایستاده با ظرفیت 1تا 2.5 تن
–  ریچتراک راننده نشسته با ظرفیت 1تا 2.5 تن

سیستم بالابرهاي برقي توليدي اين شركت هيدروليكي و الكتريكي مي باشند. كه اين سيستمها در بيشتر كشورها به شكلهاي گوناگون مورد استفاده قرار ميگيرند .
حركت دكل به سمت جلو و عقب توانايي اين نوع ریچتراک ها ( بالابرها ) را دو چندان ميكند .
سيستم ترمز الكتريكي ریچتراک ، دستگاه را سريع، آسان و با امنيت بالا متوقف مي كند .
استفاده از ریچتراک بسيار ساده و آسان ميباشد به نحوي كه هر كسي با كمترين آموزش ميتواند از آن استفاده كند .این نوع ریچتراک ها تجهیزات قدرتمندی هستند که میتوانند بهترین وسیله در انبارهای شرکت های تولید و پخش باشند .فرمان این نوع ریچتراک ها برقی است و براحتی فرمان هیدرولیک خودروهای سواری و تجاری میباشند و دکل این نوع ریچتراکهامیتوانند علاوه بر بالا و پایین بردن شاخکها و زاویه دادن به سمت جلو و عقب ، دکل میتواند به اندازه 50 سانتی متر بسمت جلو حرکت نماید و این موضوع سهولت بسیار زیادی در جهت بارگیری و تخلیه ایجاد نماید

 

 

انواع ریچتراک :

1)یک pantograph از طراحی مدل قیچی برای شاخک های خود استفاده می کند.
2)بسیار انعطاف پذیر می باشد و می تواند در هر عملیاتی با حجم زیاد استفاده شود.
3)به نسبت نگهداری کمی نیاز دارد.
4)قادر به جابه جایی انواع پالت می باشد.

راهنمای هدایت به مقاله تفاوت انواع لیفتراک برای آشنایی با دسته بندی آن

1)از یک سیستم هیدرولیک استفاده می کند.
2) برای تامین خواسته های شرکت شما در دسترس می باشد.
3)کمتر مستعد آسیب جسمی مرتبط با فشار به کارگر می باشد.زیرا خودکار است و شامل یک بالابر قدرتمند می باشد.
4)مانور در راهروهای باریک را به خوبی انجام میدهد.

در زیر به برخی از سوالات متداول در زمینه ریچتراک پاسخ می دهیم :
آیا از ریچتراک ها در فضای بیرون هم می توان استفاده کرد؟
بله با سطح صاف،اما آن ها دارای باتری الکترونیکی هستند و در باران نمی توان از آن ها استفاده کرد.اگر چرخ های بزرگ تری بر روی آن نصب شود از آن ها می توان در سطوح شیب دار نیز استفاده شود.
آیا راننده همیشه به صورت نشسته از یک طرف است؟
بله راننده به سمت چپ سوار می شود،زیرا این امر موجب بهبود کنترل راحتی اپراتور در راهروهای باریک می شود.

 

با ریچتراک بیشتر آشنا شوید!

ریچتراک ها به طور معمول در دو نوع ریچتراک با کابین راننده ایستاده و ریچتراک با کابین راننده نشسته، تولید می شوند که هر کدام ظرفیت بالابری بار در حدود ۱ تا ۵/۲ تن را دارند.

سیستم بالابری ریچتراک، به صورت هیدرولیکی و الکتریکی می باشد. فرمان ریچتراک، برقی است و مانند فرمان های هیدرولیکی، به راحتی حول محور خود می چرخد.

دکل ریچتراک علاوه بر بالا و پایین بردن شاخک ها و زاویه دادن به سمت جلو و عقب، می تواند به اندازه ۵۰ سانتی متر به سمت جلو حرکت کند. این امر موجب سهولت در بارگیری کالا در انبار می شود.

ریچتراک با مانورپذیری بالا، توانایی جابجایی کالا در نواحی باریک و با دقت بالا را دارد. ریچتراک طوری طراحی شده است که اپراتور دستگاه می تواند به حالت ایستاده، با ریچتراک کار کند و این حالت، موجب افزایش میدان دید راننده و همچنین پیاده و سوار شدن راحت او می گردد.

ریچتراک تجهیزات قدرتمند انبارداری هستند که بهترین گزینه برای حمل کالا در انبار شرکت های تولیدی و پخش محسوب می شوند. این ماشین در فضاهایی مانند سردخانه ها، انبار مواد غذایی، دارویی و … به کار می رود.
در برخی از مدل های ریچتراک، شاخک ها به تمامی جهات حرکت می کنندد در برخی دیگر، شاخک ها در سمت کناری اپراتور دستگاه قرار می گیرد. در ریچتراک هایی که وزنه تعادلی ندارند، پایه های تعادلی وظیفه حفظ تعادل و پایداری دستگاه را برعهده دارد.

ریچتراک در واقع یکی از زیر دسته های لیفتراک است؛ با این تفاوت که ریچتراک قدرت مانور بالاتری نسبت به لیفتراک ها دارد. ریچتراک ها می توانند بار را تا ارتفاع حدود ۱۰ متر بالا ببرند و هم چنین در محیط های سخت و ناهموار نیز کارایی داشته باشند. وجود باتری و پایه های کمکی در ریچتراک باعث می شود که این ماشین ها هیچ گونه نیازی به وزنه های متعادل کننده جهت بلند کردن بارها را نداشته باشند.

در برخی از مدل های ریچتراک، یک کابین روی دستگاه تعبیه می شود که باعث به وجود آمدن موقعیت دید راحت تری برای راننده ریچتراک می گردد. برخی دیگر از مدل های ریچتراک، دارای یک سایبان بلند و باز است که در این حالت دیگر نیازی به نصب کابین راننده نخواهد بود.
برخی از کارخانه های تولید لیفتراک صنعتی، طرح جدیدی برای ریچتراک های خود ارائه نموده اند. در مدل های جدید، از دوربین هایی در قسمت حمل کننده چنگک ها، استفاده شده است، که با ارائه تصویری از محیط اطراف ریچتراک و پخش آن از طریق صفحه نمایش موجود در کابین راننده، به جهت یابی بهتر کمک می کند. این دوربین ها توسط کابل برق به دستگاه متصل اند و امکان تداخل سیگنال های خارجی در آن ها، در کمترین مقدار است.
با وجود اینکه این دستگاه ها در بسیاری از زمینه ها در انبارها، کاربرد دارند اما باید گفت این دستگاه، برای کاربرد در فضاهای آزاد، زیاد مناسب نیستند. دلیل آن کاملاً مشخص است. فاصله کم در بخش زیرین چنگک ها، به هنگام کار کردن در فضاهای ناهموار و دارای پستی و بلندی، ممکن است موجب بروز مشکلاتی در عملکرد ریچتراک شود. علاوه بر این، سیستم محرکه ریچتراک که توسط نیروی برق حرکت می کند، به خاطر کار کردن در سطوح ناهموار و مواج، ممکن است خیلی سریع تر دچار مشکل شده و در معرض آسیب دیدگی شدید قرار بگیرد.

هدایت ریچتراک کمی سخت تر از هدایت جک پالت ها است؛ به همین خاطر اپراتور دستگاه باید از مهارت کافی در این امر برخوردار باشد. قبل از شروع کار با ریچتراک، تمامی نکات ایمنی رعایت شود و تجهیزات دستگاه از قبیل باتری، کابل، چرخ ها، صندلی راننده و … به دقت بررسی گردند.

 

مزایای استفاده از ریچتراک برقی :

  • قابلیت انبار کردن کالا در فضای کوچک و باریک با ارتفاع زیاد
  • شعاع حرکتی کم
  • عدم آلودگی محیط و عدم آلودگی صوتی در انبار

تفاوت ریچتراک با لیفتراک

لیفتراک دارای وزنه سنگین در پشت دستگاه می باشد که تعادل دستگاه هنگام جا به جایی بار های سنگین حفظ شود و دستگاه به سمت جلو متمایل نشود در واقع برای جا به جایی ظرفیت های پایین تا ظرفیت های بالا و سنگین در محیط های داخل و بیرون انبار از این دستگاه استفاده می شود و دارای انواع مختلف از لحاظ سوخت می باشد .

ریچتراک در تجهیزات انبارداری قابل استفاده می باشد که در راهروی باریک مناسب می باشد و به ارتفاع قابل توجهی قابلیت بالابری را داراست

یچ تراک یا ریچتراک یکی از مهم ترین دستگاهای انبارداری و نیز پیچیده ترین دستگاه از لحاظ کاری و ساختار میباشد. ریچتراک دارای بیشترین ارتفاع بالابری و دکل  و پتانسیل بسیار بالایی جهت نصب انواعی از الحاقیه ها را برخوردار میباشد. از لحاظ بهره گیری از باطری نیز عموما در ولتاژ ۴۸ ولت یافت میشوند ولی ولتاژهای ۲۴ و ۳۶ نیز در ایران وجود دارند. از نظر راحتی اپراتور نیز از تدابیر مخصوصی استفاده نموده، و جهت پالت برداری در ارتفاع نیز از امکانات خوبی شامل انواع دوربین ها و سیستمهای هوشمند این کار برخوردار میباشد. دو پایه بیرونی دارد که وزن بار بر روی آن توزیع می شود که یک یا دو چرخ در زیر پایه ها قرار دارد چرخ حرکتی نیز در زیر موقعیت نشستن اپراتور قرار دارد . اپراتور برای نشستن بر خلاف لیفتراک از کنار دستگاه می نشیند .ریچ تراک علاوه بر بالا و پایین رفتن رفتن شاخک ها به جلو هم حرکت می کند و قادر است در راهروهایی با عرض تقریبا 240سانتی متر نیز کار کند . با توجه به نوع کار و مسائل کشوری و صنعتی برندهایی خاصی از این دستگاه فقط در ایران وجود دارند که تکنسین های ما منابع متمرکز تمامی این برندها را جمع آوری نموده و تاکنون تمامی نیازهای مشتریان گرامی در تعمیرات و تهیه لوازم و تجهیزات را پاسخگو بوده و خواهند بود.

مزایای ریچ تراک

قدرت مانور بالاتر نسبت به لیفتراک

بالابری تا ارتفاع حدودا 12/5

کارایی بالا در محیط های سرسخت و ناهموار

عدم نیاز به وزنه های نامتعادل کننده جهت بلند کردن بار

توانایی حرکت شاخک ها به سمت جلو و عقب

توانایی چرخش در مکانهای با عرض 240 سانتی متر

درخواست تعمیر ریچتراک

 خدمات تعمیر ریچتراک

خدماتی که برای تعمیر ریچتراک در مراکز تعمیراتی معتبر ارائه می شود شامل موارد زیر است:
تعمیر انواع بردهای الکترونیکی، چاپرها و نیز ماژول های مرتبط و رفع خطاهای بعمل آمده
رفع ایرادات مربوط به باتری
تعمیر درایورهای ریچتراک برقی
راه اندازی مجدد باتری و توان افزایی باتری ریچتراک
رفع ایرادات مربوط به فرمان ریچتراک شامل فرمان های مکانیکی، نیمه برقی، تمام برقی eps و هیدرولیکی و ارتقای فرمان ریچتراک
تعویض چرخ های آسیب دیده ریچتراک
رفع نواقص هیدرولیکی از قبیل روغن ریزی اتصالات و جک ها و شیر کنترل های مکانیکی و برقی و تعویض شیلنگ های ریچتراک
رفع ایرادات دکل و شاسی، انجام نقاشی و نصب چراغ ها، گردون و بوق دنده عقب
تغییر سیستم (رتروفیت) سیستم های قدیمی کنترل ریچتراک
رفع ایرادات شاخک ها و الحاقیه ها که بر روی ریچتراک نصب می شود.
انجام سرویس های اصلی ماهیانه و سالیانه طبق دستورالعمل کارخانه سازنده هر مدل

شش مشکل عمده در انبار و نحوه برطرف کردن آنها :

معمولا توجه مناسبی به مشکلات رایج در انبار نمیشود چرا که کارها باید در اسرع وقت و خیلی سریع انجام گیرد ، کمی به عقب برمیگردیم و متمرکز می شویم بر روی شش مشکل عمده درانبارداری و پیدا کردن راه حلهای بالقوه جهت کمک به ایجاد عملکرد مناسب در انبار.

 1- راهروهای باریک

مشکلراهروهای باریک ، جابه جایی توسط تجهیزات را مشکل و به طور کلی باعث کندی عملکرد می شود صرفه نظر از آسیبهایی که در اثر ضربه خوردن به اجناس ایجاد می گردد.

راه حلانواع مختلفی از لیفتراک موجود است که جهت کار در راهروها و فضاهای باریک و تنگ طراحی شده اند . در این لیفتراک ها اپراتور به جای نشستن بر روی صندلی ، می ایستد . که باعث دید بهتر اپراتور نسبت به اجناس و اطراف می گردد و کاهش تصادفات و حادثه و جابه جایی راحت تر را به دنبال دارد.

کار در ارتفاع بالا

مشکل:در بسیاری از انبار ها نیاز است کارگران در موقعیت مرتفعی جهت ایجاد شرایط کاری مناسب و پایدار قرار گیرند.

راه حل:برای قرار گرفتن کارگران در نقاط مرتفع جهت انجام کارهایشان میتوان از بالابرهای مخصوص پرسنل استفاده نمود،به عنوان مثال بالابرهای تلسکوپی که بوم آنها به

صورت

دسترسی به نقاط مرتفع

مشکل : در زمانی که نیازاست محصولات را در نقاط مرتفع جابه جا نماییم با این مشکل روبرو خواهیم شد.

راه حلبسیاری از تجهیزات جابه جا کننده محصولات ، در ارتفاع کم به خوبی کارمی کنند اما جهت جابه جایی محصولات در نقاط مرتفع انبار توانایی لازم را ندارند ، بنابر این لازم است از تجهیزات با قابلیت و ارتفاع بارگیری بالاتری استفاده گردد تا اپراتور به قفسه های بالایی دسترسی داشته باشد.

کار سخت و سنگین

مشکلکارگران همیشه نیازمند جابه جایی اجناس و اشیا از نقطه A   به نقطه B  بر حسب نیاز هستند که این کار زمان ارزشمند زیادی را هدر خواهد داد که می تواند صرف کارهای مفیدتری گردد.

راه حل : استفاده از سیستم های نوین نظیرکانوایر و نوار نقاله که اجناس را با دقت بالایی میتوانند در انبار جابه جا نمایند در وقت و زمان کارگران صرفه جویی می نماید.

تعویض باطری

مشکل : در زمانی که انبار شما بسیار پر مشغله است ، نگهداری و تعویض باطری لیفتراک های برقی و دیگر تجهیزات انبارداری زحمت بسیار زیادی دارد .

راه حل : ممکن است زمان زیادی لازم باشد جهت جایگزینی و استفاده از باطری های لیتیومی به جای باطریهای اسیدی  ، باطری های لیتیومی سریعتر شارژ می شوند و به تعمیر و نگهداری نیازی ندارند در حالی که این نوع باطریها گران هستند اما هزینه های تعمیر و نگهداری را در طول سال به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

6- توانمندسازی اتوماسیون

مشکل : حتی در زمانیکه کلیه عملیات انبارداری شما هماهنگ شده است ، ممکن است شما نگران آن باشید که از تمامی ظرفیت اتوماسیون خود جهت افزایش بهره وری استفاده نکرده باشید .

راه حل : تجهیزات انبارداری روباتیک که به صورت خودهدایت شونده هستند را در نظر بگیرید ، این سیستم ازنقشه های دقیق لیزری بهره گرفته و نرم افزارهای پیشرفته ، تجهیزات انبارداری رباتیک را قادر می سازد کلیه کارهای خود را در زمانی که در کنار کارگران مشغول بکار هستند به بهترین شکل انجام دهند. این تجهیزات قابلیت برنامه ریزی را دارند که بتوانند به درستی و دقیق یک محصول را برداشته ، حمل نمایند و در محل صحیح و دقیق از پیش تعیین شده تخلیه نمایند به علاوه این تکنولوژی قادر است جایگاه قفسه ها را بررسی نماید و بهترین موقعیت برای قرارگیری محصول را انتخاب نماید.

 

عمودی قابلیت بازشدن دارند و امکان دسترسی به نقاط مرتفع را ایجاد می کند و توسط اپراتور قابل کنترل می باشد.

 

تعمیرات تخصصی انواع ریچتراک

تمامی خدمات ارائه شده برای انواع ریچتراک توسط مجموعه لیفت آسان با استفاده از جدیدترین تجهیزات موجود و با بکارگیری از قطعات اصلی و اورجینال ریچتراک انجام می شود که سبب افزایش طول عمر و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده از طرف این مجموعه می باشد تعمیرات تخصصی ارائه انواع ریچتراک برقی در مجموعه به شرح ذیل می باشد

تعمیر باتری ریچتراک                              تعمیر موتور ریچتراک                                         تعمیر اکسل ریچتراک

تعمیر صندلی ریچتراک                           تعمیر هیدرولیک ریچتراک                                  تعمیر ترمز ریچتراک

تعمیر گیربکس ریچتراک                       تعویض روغن ریچتراک                                     تعمیر شارژر ریچتراک

جهت  کارشناسی و مشاوره ریچتراک با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید

09015154903-09127042676

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *