جک پالت ابزار همه کاره ای هستند که برای حمل پالت و سایر بارهای کوچک در مسافت های کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند. آنها در فروشگاه ها و انبارها رایج هستند و اندازه آنها آنها را برای مصارف شخصی و تجاری مناسب می کند.بسیاری از شرکت‌های عرضه‌کننده صنعتی، محصولات جدید و مستعمل را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند تا به آنها کمک کنند کارآمدتر کار کنند. این راه‌حل‌ها نه تنها فرصت‌هایی را برای کسب‌وکارها برای دستیابی به اهدافشان فراهم می‌کنند، بلکه این کار را به شیوه‌ای مقرون‌به‌صرفه انجام می‌دهند. بسیاری از این شرکت ها محصولات مستعمل را به مشتریان خود عرضه می کنند تا بتوانند به بودجه خود پایبند باشند جک بالابر وسیله ای است که برای بلند کردن تجهیزات سنگین  و برای نگه داشتن و متعادل کردن سازه استفاده می شود. این جک‌ها برای بالا بردن نیرو توسط سیستم‌های هیدرولیک تامین می‌شوند، اما می‌توانند به صورت دستی، الکتریکی یا مکانیکی نیز تغذیه شوند. جک های بالابر دارای محرک های پیچی یا سیلندری برای بلند کردن اجسام سنگین از روی زمین هستند. 

جک پالت یا پالت تراک وسیله ای محکم و بادوام برای حمل و نقل سنگین وزن است. ستون فقرات تجهیزات جابجایی مواد را تشکیل می دهد. آنها در انواع تنظیمات انبار و فروشگاه های بزرگ برای جابجایی سریع و ایمن اشیا و محصولات استفاده می شوند. جک های پالت در طیف وسیعی از اندازه ها، گزینه های قدرت و ظرفیت بالابر تولید می شوند. لیستی از انواع جک پالت در زیر ذکر شده است. کامیون پالت دستی پالت تراک دستی استاندارد یا پالت تراک دستی ابتدایی ترین و متداول ترین جک پالت است. در اینجا، کاربر به صورت دستی شاخک ها را پایین می آورد و آنها را به زیر جسم فشار می دهد تا آن را از نقطه استراحت اصلی خود خارج کرده و به جای دیگری منتقل کند. این پالت تراک ها به راحتی در کامیون ها و سایر وسایل نقلیه قابل حمل هستند. جک های پالت دستی اغلب با شیرهای اضافه بار و درپوش پمپ قابل تنظیم برای اطمینان از عمر طولانی تر مشخص می شوند. آنها اغلب در فروشگاه های مواد غذایی و انبارها به دلیل اندازه و سهولت ناوبری استفاده می شوند. سطوح صاف و مستحکم آنها ثبات کافی را برای کالاهای نصب شده روی آنها فراهم می کند.

جک پالت توسط اهرمی مانند “پنجه” هدایت می شود که همچنین به عنوان دسته پمپ برای بالا بردن جک عمل می کند. یک دسته کوچک روی پنجه مایع هیدرولیک را آزاد می کند و باعث می شود چنگال ها پایین بیایند. چرخهای جلو در انتهای چنگالها بر روی اهرمهایی متصل شده اند که به اهرمهای متصل به سیلندر جک متصل شده اند. همانطور که جک هیدرولیک در انتهای “پنجه” بالا می آید ، اتصالات چرخ ها را به سمت پایین فشار می دهند ، چنگال ها را به صورت عمودی بالای چرخ های جلو بالا می آورند ، و بار را به سمت بالا افزایش می دهند تا کف را پاک کند. پالت فقط به اندازه ای بلند می شود که کف را برای سفرهای بعدی پاک کند. اغلب اوقات ، جک های پالت برای جابجایی و سازماندهی پالت ها در داخل تریلر استفاده می شود ، به ویژه هنگامی که دسترسی یا در دسترس بودن کامیون لیفتراک وجود نداردیک جک به طور معمول دارای فرمان در جلو است ، در حالی که هر چنگال معمولاً دارای یک چرخ تک یا دو چرخ دارد

برنامه های کاربردی: انبارداری، لجستیک، حمل و نقل، خرده فروشی و عمده فروشی با کمک جک های پالت برق بهره وری و ایمنی اپراتور بهبود می یابد. با مکانیزم های هیدرولیکی بالا و پایین بردن این واحدها امکان قرار دادن آسان و بی دردسر بارها توسط اپراتورها را در موقعیت های مورد نظر با فشار ساده یک دکمه فراهم می کند، بنابراین اپراتورها نیازی به پمپ کردن دستی دسته برای بالا بردن بار ندارند. بسته به وزن بار، فشار غیر ضروری به بدن وارد کنید. این واحدها همچنین خطر آسیب اپراتور، آسیب محصول و تأسیسات را کاهش می‌دهند، زیرا اپراتورها مجبور نیستند برای جابجایی دستی بارهای سنگین فشار بیاورند، زیرا باتری لیتیوم یونی 4 تا 5 ساعت زمان کار بر روی باتری کاملاً شارژ شده ارائه می‌کند (ممکن است بر اساس آن متفاوت باشد. کاربرد). این واحدها همچنین دارای یک دکمه ترمز اضطراری هستند که می تواند یک دستگاه کاملاً بارگذاری شده را با خیال راحت در مواقع اضطراری متوقف کند. 

از آنجا که آنها در اندازه ها و سبک های مختلف هستند ، مهم است که قبل از اجاره یا خرید جک جدید ، تفاوت بین انواع مختلف جک پالت را درک کنید. اگر به دنبال افزودن جک پالت جدید به فضای کار خود هستید

جک پالت دستی
جک های پالت دستی با کارکردن اهرمی متصل به پمپ هیدرولیک کار می کنند. آنها ساده ترین نسخه لیفتراک موجود هستند و اندازه آنها باعث می شود حمل و نقل و حرکت در فضاهای تنگ آسان باشد.جک پالت دستی یک جک دستی است که بیشتر در عملیات انبارهای خرده فروشی و شخصی دیده می شود. آنها عمدتا برای بلند کردن ، پایین آوردن و هدایت پالت ها از مکانی به مکان دیگر استفاده می شوندجک های بالابر بسته به نوع آن قسمت های مختلفی دارند. برای مثال جک هیدرولیک رایج را در نظر بگیرید. دارای شش قسمت اصلی است: یک پمپ، یک شیر چک، یک مخزن، یک سیلندر اصلی، یک پیستون رم و یک شیر آزاد کننده. 

جک پالت برقی یکی دیگر از انواع پرکاربرد برای پالت تراک دستی جک پالت الکتریکی است. این کامیون اساساً نسخه ای از کامیون دستی است که با باتری کار می کند. همچنین به عنوان جک پالت واکی برقی یا واکی برقی شناخته می‌شود، از دکمه‌ای تشکیل شده است که کاربر می‌تواند آن را فشار دهد تا پالت حاوی محموله را بلند کند. همچنین شامل یک چرخ محرک است که به کاربر کمک می کند تا بار را به راحتی بارگیری و تخلیه کند. این نوع پالت تراک تلاش کمتری را از جانب کاربر انجام می دهد، زیرا او مجبور نیست دسته را برای بلند کردن کالا به صورت دستی پمپ کند.

جک پالت قیچی جک پالت دستی قیچی دارای پاهای متقاطع زیر چرخ دستی پالت است. اینها به طور موثر به بلند کردن کالاهای قرار داده شده در چرخ دستی از روی آنها کمک می کنند. پالت تراک های قیچی بالابر با کیفیت بالا با سیستم های ایمنی ثبت شده روی دسته بسیار بادوام هستند. آنها همچنین معمولاً ظرفیت تحمل بار تا وزن 1000 کیلوگرم را دارند. این به جلوگیری از آسیب های کمر و خستگی ناشی از بلند کردن وزنه های سنگین کمک می کند و در نتیجه بهره وری کلی محل کار را افزایش می دهد.

انواع دیگر جک پالت رول کاغذی یا قرقره ای: متخصص در حمل و نقل تیرهای استوانه ای – از جمله تیرهای تار و رول های کاغذی سنگین کامیون پالت فولادی ضد زنگ: از فولاد ضد زنگ استفاده می کند که ماندگاری طولانی دارد و عمدتاً در سردخانه ها استفاده می شود. کامیون پالت باسکول: دارای ترازو توزین داخلی بهترین روش ها برای جابجایی جک پالت از حرکت دادن بارها به سمت بالا یا پایین رمپ خودداری کنید. سواران را بر روی کامیون حمل نکنید. برای حفظ تعادل خوب، شاخک ها را به طور مساوی زیر بار قرار دهید. از بارگذاری بیش از حد کامیون خودداری کنید. از پایداری بار اطمینان حاصل کنید. برای بلند کردن بار از هر دو شاخک استفاده کنید. برای افزایش قدرت مانور، به جای فشار دادن بارها را بکشید. مانور دادن بارها با استفاده از موقعیت خنثی، خستگی اپراتور را کاهش می دهد. با سرعت قابل کنترل کار کنید، زیرا جک پالت های دستی پالت ترمز ندارند. کامیون پالت را خارج از مناطق ترافیکی در مکانی امن و هموار با دوشاخه های پایین پارک کنید. دسته را باید در موقعیت بالا قرار دهید تا خطرات زمین خوردن از بین برود. بارهای مانور در موقعیت خنثی باعث کاهش خستگی اپراتور می شود. هنگامی که دوشاخه ها پایین می آیند، لیفتراک های پالت را از مناطق ترافیکی دور نگه دارید. هرگز از یک چنگال برای بلند کردن بار استفاده نکنید. بدون سواری در لیفتراک

نسخه دستی دارای محدودیت وزنی کمتری نسبت به اکثر مدلهای برقی است و برای کار به نیروی دستی بیشتری نیاز دارد. با این حال ، معمولاً مقرون به صرفه تر است و به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارد ، و این امر آن را به گزینه ای محبوب برای انبارهای کوچکتر و محل کار در فضای باز تبدیل می کند.

در حالی که اکثر جک پالت های دستی به یک شکل عمل می کنند ، چند نوع مختلف وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. گزینه های دستی زیر را مطالعه کنید تا بدانید کدام مدل برای انبار یا محل کار خاص شما مناسب تر است.پمپ هیدرولیک منحصر به فرد با تلاش کمتر برای حمل بارهای سنگین به راحتی چرخ ها و غلطک های فولادی چارچوب تقویت شده کانال تضمین می کند که تراز چنگال به خطر نمی افتدپمپ هیدرولیک آلمانی با کیفیت بالا با کنترل پایین دست ، اهرم 3 موقعیتی مهر و موم هیدرولیک آلمان غلطک های بار پشت سر هم که به پخش بار روی سطح کف کمک می کند و بنابراین بارگذاری تماس زمین را تا 50 درصد کاهش می دهد. این امر باعث می شود که بارهای سنگین تری بر روی کامیون پالت جابجا شود و تلاش / فشار کمتری برای اپراتور ایجاد شود  غلطک های ورودی و خروجی فلزی از اعمال فیزیکی اپراتور جلوگیری می کند و از غلطک های بار و پالت محافظت می کند.

جک پالت دستی
1. ترازوی توزین
جکهای پالت ترازو مقیاس مقیاس دیجیتالی دارند که وزن هر بار را نمایش می دهد. اگر به طور منظم نیاز به بررسی وزنه در محفظه بارگیری یا تنظیمات کارخانه دارید ، این مزیت است. مقیاس خود باتری کار می کند و برخی از آنها دارای یک ضمیمه چاپگر هستند که به شما امکان می دهد اندازه گیری وزن یا سایر اطلاعات را چاپ کنید.

مناسب برای: بارگیری خلیج ها ، کارخانه ها

2. قابل تنظیم
چنگال های مدل قابل تنظیم را می توان مجدداً تنظیم کرد تا بارهای وسیع تر یا باریک تری را در خود جای دهد. این مدل برای کسانی که با پالت های مختلف کار می کنند ایده آل است. سایر جک های دستی نیز دارای گزینه های گسترده یا باریک هستند ، اما نسخه قابل تنظیم همه کاره تر است و فضای ذخیره سازی را کاهش می دهد.

مناسب برای: فضاهای کاری با پالت در اندازه های مختلف

3. همه زمین
جک های پالت تمام زمین دارای چرخ های بزرگتر هستند که برای رسیدگی به سطوح ناهموار و ناهموار طراحی شده اند. چارچوب محکم و سبک آنها مانور آنها را آسان می کند و چرخ های آنها به گونه ای پهن است که از سر خوردن یا لغزش بار جلوگیری می کند. مانور آنها در فضاهای تنگ دشوارتر است ، اما تکان دهنده های ضربه گیر آنها را برای کفهای ناهموار و پروژه های بیرونی مناسب می کند.

مناسب برای: محل کار در فضای باز یا طبقه ناهموار

4. مینی
مانور جک های پالت ساده تر است و برای بلند کردن بارهای کوچکتر طراحی شده است. آنها برای پیچ های تنگ و جزایر کوچکتر ایده آل هستند و قاب سبک آنها باعث ذخیره و حمل و نقل آنها می شود. آنها همچنین فاقد پمپ هیدرولیک هستند که هزینه نگهداری آنها را نسبت به انواع دیگر جک های پالت دستی کمتر می کند.

مناسب برای: بارهای سبک ، فضاهای کاری کوچک

جک های پالت برقی توسط یک باتری تغذیه می شوند که بلند کردن و جابجایی پالت های سنگین تر و روی هم را آسان می کند. جک های پالت دستی برای بلند کردن و جابجایی مواد به پمپاژ دستی نیاز دارند. در نهایت، تصمیم گیری در مورد انتخاب جک پالت بستگی به نیازهای خاص فرد یا کسب و کار دارد.

کدام جک پالت برای کسب و کار من مناسب است؟ جک های پالت دستی برای بلند کردن بارها به پمپاژ دستی نیاز دارند و برای جابجایی مواد باید دستگاه را بکشید یا فشار دهید. نیروی انسانی یک کسب و کار تعیین کننده کارایی نیروی کار آن و همچنین نحوه مدیریت موجودی است. یکی دیگر از عوامل مهم در تصمیم گیری اینکه آیا یک کسب و کار باید از جک پالت دستی یا برقی استفاده کند، اندازه امکانات آن و مدت زمانی است که برای جابجایی موجودی آن صرف می کند. به عنوان مثال، اگر یک کسب و کار در انباری یک طبقه و با موانع کم کار می کند، ممکن است به جک پالت الکتریکی نیاز نداشته باشد زیرا فضا به جک پالت نیاز ندارد. با این حال، اگر یک تجارت خارج از انباری با چندین طبقه و موانع زیاد فعالیت کند، یک کارمند می‌تواند بیشتر وقت خود را صرف دور زدن موانع برای تهیه انبار کند، بنابراین جک پالت برقی بسیار سودمند خواهد بود. جک های پالت دستی برای سنجش مزایا و معایب استفاده از جک پالت دستی در مقابل جک برقی، مهم است که بدانیم هر کدام چگونه کار می کنند. جک پالت دستی اغلب به عنوان جک پالت دستی، کامیون دستی پالت، کامیون پمپ، جیگر، کامیون دستی یا لیفتراک دستی معرفی می شود. یک انبار عمودی معمولی دارای انواع تجهیزات ثابت زیر است: نوار نقاله (برای جابجایی محصولات)، دستگاه های بار واحد نیرو (سکوهایی که بهره وری را افزایش می دهند و به اپراتورها اجازه می دهند به جای خم شدن به صورت عمودی بایستند)، و پالت تراک / پالت های پیاده روی (برای جابجایی مواد). در داخل یک مرکز). پالت تراک / پالت های پیاده روی اغلب توسط کارکنان انبار با پمپاژ برای بلند کردن مواد و کشیدن یا فشار دادن برای جابجایی بار به صورت دستی کار می کنند. جک پالت برقی جک‌های پالت موتوری که به نام‌های پالت‌تراک برقی، واکی یا جک‌های برقی نیز شناخته می‌شوند، موتوری هستند تا امکان بلند کردن و جابجایی پالت‌های سنگین‌تر و انباشته‌شده را فراهم کنند. آنها معمولاً توسط یک دریچه گاز روی دسته برای حرکت به جلو یا عقب حرکت می کنند و با چرخاندن دسته در جهت مورد نظر هدایت می شوند. مزایای برق جک های پالت برقی توسط یک باتری تغذیه می شوند که بلند کردن و جابجایی پالت های سنگین تر و روی هم را آسان می کند. آنها معمولاً توسط یک دریچه گاز روی دسته برای حرکت به جلو یا عقب حرکت می کنند و با چرخاندن دسته در جهت مورد نظر هدایت می شوند.

جک های پالت برقی سه مزیت عمده دارند: 1) جابجایی سریع تر کالاها در طبقات انبار را فراهم می کنند. 2) زمان را از پمپاژ دستی آنها و هنگام بالا رفتن از رمپ صرفه جویی می کنند. 3) آنها به تلاش فیزیکی کمتری از کارکنان نیاز دارند زیرا می توان با قدرت عضلانی کمتری که برای جابجایی دستی و افزایش کارایی لازم است انجام داد. مزایای دفترچه راهنما یکی از مزایای کلیدی جک پالت دستی این است که نسبتاً ارزان است. یک دستگاه دستی خوب معمولا بین 300 تا 800 دلار قیمت دارد که به طور قابل توجهی کمتر از یک مدل برقی است. یکی دیگر از مزایای جک های پالت دستی این است که عمر طولانی تری نسبت به مدل های برقی دارند، به این معنی که هزینه اولیه ممکن است ارزان تر باشد اما ممکن است در درازمدت هزینه بیشتری داشته باشد زیرا نیاز به تعویض بیشتر دارد. این همیشه صدق نمی کند زیرا واحدهای الکتریکی وجود دارند که برای 15-20 سال طراحی شده اند. با این حال، جک های پالت دستی به نیروی انسانی نیاز دارند، بنابراین در نهایت به یک معاوضه بین هزینه و زمان صرف شده برای کار در سطح انبار می شود. به عنوان مثال، اگر یک تجارت خارج از انباری با طبقات متعدد و موانع زیاد فعالیت کند، یک کارمند می تواند بیشتر وقت خود را صرف حرکت در اطراف موانع برای تهیه انبار کند، بنابراین جک پالت برقی بسیار سودمند خواهد بود.

جک پالت برقی
جک های پالت برقی عملکرد مشابهی با نمونه های دستی خود دارند اما کمی متفاوت عمل می کنند. به جای نیاز به پمپ هیدرولیک برای کار ، شاخه های جک پالت برقی به صورت الکترونیکی بالا و پایین می روند و توسط دکمه ها یا اهرم ها کنترل می شوند.

جک پالت برقی. سیم شارژ قابل مشاهده است.

جک پالت برقی که به عنوان پالت برقی ، واکی ، جک پالت یک یا دو پله یا جک قدرت نیز شناخته می شوند ، دارای موتوری هستند که امکان بلند کردن و جابجایی پالت های سنگین تر و انباشته را فراهم می کند. برخی از آنها دارای یک پلت فرم برای ایستادن کاربر در حین حرکت پالت هستند. جک پالت برقی به طور کلی توسط یک دریچه گاز روی دسته حرکت می کند تا به جلو یا عقب حرکت کند و با چرخاندن دسته در جهت مورد نظر هدایت می شود. در صورت نیاز کاربر به سرعت توقف یا ترک دستگاه در حین کار ، برخی از آنها دارای یک نوع سوئیچ مرده هستند تا ترمز برای متوقف کردن دستگاه. برخی دیگر از سیستمی به نام “plugging” استفاده می کنند که در آن راننده دریچه گاز را از جلو به عقب (یا برعکس) می چرخاند تا دستگاه را کند و متوقف کند ، زیرا کلید مرده فقط در مواقع ضروری استفاده می شود

همانطور که از نامش مشخص است ، جک های برقی پالت از باتری قابل شارژ تغذیه می کنند که باید بین استفاده ها وصل شود. اگر دسترسی آسان به ایستگاه شارژ ندارید ، ممکن است ناراحت کننده باشد ، اما باتری در کار دستی صرفه جویی می کند و کارایی کلی را افزایش می دهد.

جک های برقی گرانتر از مدل های دستی هستند و برای کارکردن نیاز به آموزش بیشتری دارند ، اما اگر انبار بزرگی دارید یا نیاز به حمل پالت در مسافت های طولانی دارید ، ارزش آن را دارد. اگر به دنبال خرید یا اجاره نسخه برقی هستید ، در زیر برخی از رایج ترین انواع را در نظر بگیرید.

جک پالت قیچی

فولاد ضد زنگ در همه جا بخصوص در شرایط مرطوب یا دجک های قیچی نوعی جک هستند که ممکن است در صورت نیاز به تعویض لاستیک پنچر شده در صندوق عقب خود داشته باشید. آنها جمع و جور هستند و آنها بالا یا پایین بیاوریدر صنایع غذایی و دارویی استفاده می شود. این ماده بسیار بادوام در برابر دماهای پایین و بالا مقاومت زیادی دارد و به راحتی تمیز می شود. ساخته شده از فولاد ضد زنگ

جک پالت برقی
5. استاکر برقی واکی
استاکر برقی واکی یک جک پالت باتری است که از اپراتور می خواهد هنگام حرکت پشت یا کنار آن راه برود. این جک به طور قابل توجهی بزرگتر از جک پالت دستی است و ظرفیت بالابری آن معمولاً بین 4500 تا 6000 پوند متغیر است و برای بارهای سنگین مناسب است.

برنامه های کاربردی: انبارداری، لجستیک، حمل و نقل، خرده فروشی و عمده فروشی استکرهای واکی به اپراتور این امکان را می دهند که پشت دستگاه راه برود، عملیات بالا و پایین بردن را از دسته پنجه چند موقعیتی واحد هدایت و کنترل کند. در حالی که قادر به بلند کردن و جابه‌جایی وزنه‌های مشابه جک‌های پالت دستی و برقی هستند، استکرهای واکی از این مزیت برخوردارند که می‌توانند بارهای بیشتری را در قفسه‌ها بالا ببرند و آنها را راه‌حل ایده‌آلی برای کار در راهروهای انبار می‌کند. استاکرهای واکی ایمنی در کار را تا حد زیادی افزایش می‌دهند، زیرا اپراتورها می‌توانند در کنار دستگاه بایستند و دید خود را هنگام بلند کردن بارهای بالا بهبود می‌بخشند و در عین حال اطمینان می‌دهند که در مواقع اضطراری اپراتورها هرگز بین واحد و قفسه‌بندی گیر نمی‌افتند. 

 پالت  برقی هنوز به اندازه کافی کوچک است تا بتواند در فضاهای تنگ تر مانور دهد ، اما اندازه بزرگتر آن می تواند حمل و نقل را دشوار کند.

 طراحی شده‌اند که امکان جمع‌آوری سریع و کارآمد موجودی در سطوح ارتفاع کم از هر دو طرف راهروی انبار را فراهم می‌آورند. این واحدها به ویژه برای عملیات چیدن انبار مفید هستند، جایی که اغلب به صورت جداگانه انجام می شود یا مقادیر کمی از یک کالا برای برداشتن منظم از انبارهای بزرگ فله مورد نیاز است، مانند انجام سفارش، برخلاف جابجایی پالت های کامل انبار.

استاکر

 این امکان را می‌دهد تا به سرعت و کارآمدی سهام را از راهروهای انبار جمع‌آوری کنند و این مزیت اضافه‌شده این است که می‌توانند به سرعت و ایمن اپراتور را در قفسه‌بندی برای جمع‌آوری سهام بالا ببرند. توانایی بالا بردن اپراتور در قفسه بندی به سیستم های قفسه انبار اجازه می دهد تا به طور کامل فضای ذخیره سازی عمودی موجود را به حداکثر برسانند که به نفع کسب و کارها است زیرا امکان ذخیره سازی بیشتر وجود دارد.

 ریچ تراک ها توانایی آن در گسترش بند های خود به جلو و رسیدن به قفسه های انبار به لطف طراحی پانتوگراف آن است. محفظه باز واحدها، دید بیشتری را برای اپراتور فراهم می کند، زیرا آنها در بین محصولات و قفسه ها مانور می دهند. با توجه به تقریباً عدم وجود فاصله از زمین، کامیون های دسترسی عمدتاً برای کاربردهای داخلی استفاده می شوند که در آن هیچ خطری برای آسیب دیدگی زیرساخت وجود ندارد.لیفتراک های صنعتی به دلیل ارتفاع بالابر طولانی خود مشهور هستند، که آنها را در هر شرایط انبارداری با قفسه بندی پالت ذخیره سازی بالا ایده آل می کند. انواع مختلفی از لیفتراک های دستی وجود دارد که برای طیف وسیعی از سناریوها مناسب هستند: کامیون های ایستاده رایج ترین هستند و اغلب در جایی استفاده می شوند که تنها یک بار در هر جایگاه وجود دارد. دو شاخک در جلوی کامیون در زیر بارهای پالت شده می لغزند تا با خیال راحت بلند شوند و حمل شوند. کامیون‌های دو عمق مشابه هستند، اما با دوشاخه‌های بلندتر، و برای مناطقی که بارهای پالت متعدد در هر جایگاه ذخیره می‌شوند، عالی هستند زیرا درست به پشت خلیج می‌رسند.  همچنین دارای دوشاخه‌های بلندی هستند که زیر بار می‌لغزند، در حالی که برای افزایش پایداری و سهولت دسترسی، توانایی چسبیدن به لبه‌ها را نیز دارند. اگر چندین بار در یک محفظه داشته باشید که می توانید از زوایای مختلف به آنها دسترسی داشته باشید، ایده آل است می تواند بارها را بیشتر به عقب بردارد. 

6. سوارکار
جک پالت سوار دارای یک پلت فرم سوار است تا اپراتور روی آن بایستد. این نسخه شبیه به واکی برقی است که از باتری قابل شارژ تغذیه می کند و دارای کنترل های مشابه است. با این حال ، بسیار بزرگتر و سنگین تر است ، بنابراین برای انبارهای بزرگ و مسافت های طولانی مناسب تر است.

اگر به خرید یا اجاره این نوع جک پالت علاقه دارید ، حتماً قبل از استفاده ، دستورالعمل های ایمنی و نحوه کار را با دقت مطالعه کنید.

مناسب برای: انبارهای بزرگ ، بارهای سنگین

7. واکی استاکر متعادل
اگر نیاز دارید که پالت ها را در مناطق بلند و خارج از دسترس جک پالت سنتی ذخیره کنید ، استاکر واکی متعادل می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. همراه با یک دکل بلند کننده سنگین

نحوه کار با جک پالت دستی

برای اطمینان از عملکرد روان هر نوع جک، همیشه از نگهداری آن اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال جک های هیدرولیک باید همیشه و ترجیحاً با روکش در برابر عناصر محافظت شوند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که همیشه از سیال مناسب در جک های هیدرولیک استفاده می کنید و پیستون های رم در موقعیت “کشیده” ذخیره می شودجک های پالت دستی ساده تر و مقرون به صرفه تر از جک های پالت برقی هستند و همچنین نیاز به نگهداری کمتری دارند. آنها می توانند انتخاب خوبی برای انبارهای کوچک تا متوسط ​​یا محل های ساخت و ساز باشند. در اینجا چهار مرحله ساده برای استفاده از جک پالت دستی آورده شده است.

اهرم رهاسازی را پیدا کنید

اهرم رهاسازی را روی دسته جک پالت قرار دهید.

پشت جک پالت بایستید و دستان خود را روی دسته فرمان فلزی ، به سمت شاخک هایی که رو به بیرون هستند ، قرار دهید. شاخک ها دو قطعه فلزی افقی هستند که در واقع پالت ها را بلند می کنند. اهرم رهاسازی پلاستیک را روی دسته قرار دهید. این معمولاً به نوار وسط متصل است. ممکن است برای متمایز شدن رنگ متفاوتی باشد ، اما در غیر این صورت باز هم باید واضح باشد.

به پالت بروید و اهرم را فشار دهید

انیمیشنی که شاخه های پالت را پس از درگیر شدن اهرم رها شدن پایین می آورد ، نشان می دهد.

جک پالت را به هر جایی که می خواهید حرکت دهید و اهرم را برای پایین آوردن شاخه ها درگیر کنید.

در مرحله بعد ، جک پالت را به سمت پالت موردنظر حرکت دهید. اهرم رهاسازی را به سمت بالا و داخل فشار دهید تا شاخه ها را تا حدود یک اینچ از سطح زمین پایین بیاورید. اگر شاخه ها قبلاً پایین آمده اند ، با فشار دادن اهرم حرکت نمی کنند.

شاخکها را برای بارگیری زیر پالت بکشید

انیمیشنی که جک پالت را در حال حرکت به زیر پالت نشان می دهد.

هنگامی که شاخک ها به طور کامل پایین آمدند ، می توانید آنها را در زیر پالت موردنظر خود حرکت دهید. اگر آنها هنوز خیلی بلند هستند و نمی توانند به راحتی زیر پالت بچرخند ، ممکن است تا انتها پایین نیایند و باید دوباره اهرم رها را فشار دهید. اطمینان حاصل کنید که شاخک ها را تا انتها از قسمت زیرین پالت فشار می دهید تا چرخ ها روی زمین قرار بگیرند و نه روی هیچ قسمتی از پالت.

جک تا پالت

انیمیشنی که شاخه های جک پالت را در حال بلند کردن پالت نشان می دهد.

انیمیشنی که نشان می دهد پالت به دلیل فشار دادن دسته پایین می آید.

پس از قرار گرفتن شاخک ها در زیر پالت ، دسته فلزی و کل میله مرکزی را به صورت زاویه دار به سمت خود بکشید. باید مقداری مقاومت احساس کنید و متوجه شوید که شاخک ها به آرامی پالت را بالا می آورند. این کار را چندین بار تکرار کنید تا شاخک ها به اندازه کافی از زمین فاصله داشته باشند تا کشیده نشوند.

کدام جک پالت برای کسب و کار من مناسب است؟ جک های پالت دستی برای بلند کردن بارها به پمپاژ دستی نیاز دارند و برای جابجایی مواد باید دستگاه را بکشید یا فشار دهید. نیروی انسانی یک کسب و کار تعیین کننده کارایی نیروی کار آن و همچنین نحوه مدیریت موجودی است. یکی دیگر از عوامل مهم در تصمیم گیری اینکه آیا یک کسب و کار باید از جک پالت دستی یا برقی استفاده کند، اندازه امکانات آن و مدت زمانی است که برای جابجایی موجودی آن صرف می کند. به عنوان مثال، اگر یک کسب و کار در انباری یک طبقه و با موانع کم کار می کند، ممکن است به جک پالت الکتریکی نیاز نداشته باشد زیرا فضا به جک پالت نیاز ندارد. با این حال، اگر یک تجارت خارج از انباری با چندین طبقه و موانع زیاد فعالیت کند، یک کارمند می‌تواند بیشتر وقت خود را صرف دور زدن موانع برای تهیه انبار کند، بنابراین جک پالت برقی بسیار سودمند خواهد بود. جک های پالت دستی برای سنجش مزایا و معایب استفاده از جک پالت دستی در مقابل جک برقی، مهم است که بدانیم هر کدام چگونه کار می کنند. جک پالت دستی اغلب به عنوان جک پالت دستی، کامیون دستی پالت، کامیون پمپ، جیگر، کامیون دستی یا لیفتراک دستی معرفی می شود. یک انبار عمودی معمولی دارای انواع تجهیزات ثابت زیر است: نوار نقاله (برای جابجایی محصولات)، دستگاه های بار واحد نیرو (سکوهایی که بهره وری را افزایش می دهند و به اپراتورها اجازه می دهند به جای خم شدن به صورت عمودی بایستند)، و پالت تراک / پالت های پیاده روی (برای جابجایی مواد). در داخل یک مرکز). پالت تراک / پالت های پیاده روی اغلب توسط کارکنان انبار با پمپاژ برای بلند کردن مواد و کشیدن یا فشار دادن برای جابجایی بار به صورت دستی کار می کنند. جک پالت برقی جک‌های پالت موتوری که به نام‌های پالت‌تراک برقی، واکی یا جک‌های برقی نیز شناخته می‌شوند، موتوری هستند تا امکان بلند کردن و جابجایی پالت‌های سنگین‌تر و انباشته‌شده را فراهم کنند. آنها معمولاً توسط یک دریچه گاز روی دسته برای حرکت به جلو یا عقب حرکت می کنند و با چرخاندن دسته در جهت مورد نظر هدایت می شوند. مزایای برق جک های پالت برقی توسط یک باتری تغذیه می شوند که بلند کردن و جابجایی پالت های سنگین تر و روی هم را آسان می کند. آنها معمولاً توسط یک دریچه گاز روی دسته برای حرکت به جلو یا عقب حرکت می کنند و با چرخاندن دسته در جهت مورد نظر هدایت می شوند. جک های پالت برقی سه مزیت عمده دارند: 1) جابجایی سریع تر کالاها در طبقات انبار را فراهم می کنند. 2) زمان را از پمپاژ دستی آنها و هنگام بالا رفتن از رمپ صرفه جویی می کنند. 3) آنها به تلاش فیزیکی کمتری از کارکنان نیاز دارند زیرا می توان با قدرت عضلانی کمتری که برای جابجایی دستی و افزایش کارایی لازم است انجام داد.

یکی از مزیت های کلیدی جک پالت دستی این است که نسبتاً ارزان است. یک دستگاه دستی خوب معمولا بین 300 تا 800 دلار قیمت دارد که به طور قابل توجهی کمتر از یک مدل برقی است. یکی دیگر از مزایای جک های پالت دستی این است که عمر طولانی تری نسبت به مدل های برقی دارند، به این معنی که هزینه اولیه ممکن است ارزان تر باشد اما ممکن است در درازمدت هزینه بیشتری داشته باشد زیرا نیاز به تعویض بیشتر دارد. این همیشه صدق نمی کند زیرا واحدهای الکتریکی وجود دارند که برای 15-20 سال طراحی شده اند. با این حال، جک های پالت دستی به نیروی انسانی نیاز دارند، بنابراین در نهایت به یک معاوضه بین هزینه و زمان صرف شده برای کار در سطح انبار می شود. به عنوان مثال، اگر یک تجارت خارج از انباری با طبقات متعدد و موانع زیاد فعالیت کند، یک کارمند می تواند بیشتر وقت خود را صرف حرکت در اطراف موانع برای تهیه انبار کند، بنابراین جک پالت برقی بسیار سودمند خواهد بود. هر دو واحد دستی و برقی برای انبارها با هر بودجه ای عالی هستند. اگر نیروی انسانی برای کار در طبقات انبار دارید، واحدهای دستی در مقایسه با واحدهای الکتریکی که برای برخی مدل‌ها تا 5000 دلار قیمت دارند، نسبتاً ارزان هستند. هنگام در نظر گرفتن اینکه کدام نوع برای انبارهای شما بهترین است، مهم است که در نظر بگیرید چه محصولاتی را ذخیره می کنید و چگونه آنها را ذخیره می کنید تا تعیین کنید کدام واحد به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

نحوه کار با جک پالت برقی

استفاده از جک های پالت برقی حتی راحت تر از جک های پالت دستی است ، زیرا حرکت دستی جک زدن شاخه ها به صورت الکترونیکی انجام می شود. بسیاری نیز دارای ویژگی “سوار شدن” هستند که می تواند رفت و آمد در یک انبار بزرگ را آسان تر کند.

دوشاخه را جدا کرده و ذخیره کنید

انیمیشنی که نشان می دهد جک پالت برقی جدا شده است.

هنگام استفاده از دوشاخه پالت برقی را از برق بکشید.

اولین قدم شما برای کار با جک پالت برقی این است که سیم شارژ را جدا کرده و داخل دستگاه ذخیره کنید. از آنجا که آنها با برق کار می کنند ، جک های برقی باید به برق متصل شوند و در صورت عدم استفاده شارژ شوند. معمولاً مکان مشخصی برای قرار دادن و ذخیره طول طناب وجود دارد.

کنترل ها و شاخه های پایین را شناسایی کنید

انیمیشنی که شاخه های پالت برقی را پس از فشار دادن کنترل پایین روی دسته پایین می آورد.

روی دسته جک پالت باید دکمه هایی برای کنترل جهت حرکت وجود داشته باشد. دکمه “پایین” را فشار دهید تا شاخه ها را به سمت زمین پایین بیاورید. دوباره ، اینها باید حدود یک تا دو اینچ از زمین فاصله داشته باشند.

بسیاری از تولیدکنندگان جک پالت نیز جک های دست دوم پالت را می فروشند. آنها اغلب این جک های پالت کارکرده را از مشاغلی که مدل های جدیدتر خریداری می کنند، باز می خرند. آنها سپس جک های دست دوم پالت و قطعات جک پالت را به مصرف کنندگانی که به دنبال جایگزینی مقرون به صرفه برای خرید جدید هستند، ارائه می دهند.هنگام تحقیق در مورد جک های پالت دست دوم برای فروش از یک شرکت تولیدی، حتماً در منطقه خود جستجو کنید. به این ترتیب، می‌توانید جک‌های پالت را بررسی کنید و مطمئن شوید که کیفیت مورد نظر شما را دارند. اگر به دنبال یک مارک خاص هستید، مانند جک های پالت Yale، می توانید بررسی کنید که آیا آنها به عنوان پیشنهادات دست دوم در دسترس هستند یا خیر.

پالت را بارگذاری کنید

انیمیشنی که جک پالت را در حال حرکت به زیر پالت نشان می دهد.

در مرحله بعد ، با استفاده از کنترل ها ، جک پالت را به مقصد خود منتقل کنید. هنگامی که جلوی پالت خود را می گیرید ، از دکمه ها برای چنگ زدن چنگک های زیرین و تا انتهای پالت استفاده کنید. سپس ، دکمه “بالا” را فشار دهید تا پالت و شاخک ها از زمین بلند شوند.

برای حرکت از دکمه های کنترل استفاده کنید

انیمیشنی که ظروف را روی جک پالت برقی منتقل می کند.

هنگامی که پالت خود را به طور ایمن بارگذاری کردید ، می توانید از دکمه های کنترل برای حرکت به مقصد خود استفاده کنید. هنگامی که وارد می شوید ، دوباره دکمه “پایین” را فشار دهید تا شاخه ها و پالت را به زمین بیاورید.

جک پالت برقی را شارژ کنید

هنگامی که از سیم برق استفاده نمی کنید ، سیم برق را دوباره به جک پالت وصل کنید.

پس از اتمام کار ، جک پالت برقی را همانطور که پیدا کرده اید قرار دهید. شما باید سیم شارژ را از محل ذخیره آن در دستگاه خارج کرده و مجدداً به برق وصل کنید تا برق جریان یابد

از خدمات ليفت آسان در زمينه جك پالت ميتوان اشاره كرد به:

تعمييرات جك پالت

فروش قطعات جك پالت

فروش چرخهاي جك پالت

وفروش انواع جك پالت

جك پالت ايراني و جك پالت وارداتي

براي خريد جك پالت و همچنين تعمييرات جك پالت درانواع:

جك پالت دستي و جك پالت برقي

با شماره هاي: 02636104164

09121247036

09015154903

تماس حاصل نماييد.