خرید، فروش و تعمیر انواع لیفتراک برقی، دیزل و دوگانه . اطلاعات تماس 02636104164 , 09127042676 , 09015154903

باطری لیفتراک

وبلاگ و اخبار

باطری لیفتراک

باتری لیفتراک لیفت آسان

از مهمترین بخش های لیفتراک برقی ، باطری لیفتراک می باشد. حال جهت بالا بردن کارایی این خانواده از لیفتراک ها شرکت لیفت آسان با در نظر گرفتن پارامترهای مهم از جمله آمپر باطری – طول عمر باطری – ابعاد باطری که بر اساس ولتاژ دستگاه با چینش سل های دو ولتی در اندازه جعبه می باشد، از چندین شرکت معتبر آسیایی و اروپایی تولید کننده باطری لیفتراک اقدام به فروش نموده و هم اکنون از نظر کمیت و کیفیت با درصد بسیار بالا به نیاز مشتریان با قیمت مناسب پاسخگو می باشد.

همه باتری لیفتراک برقی  از سلول های 2 ولتی تشکیل شده و معمولا در ولتاژهای 24 ولت، 36 ولت 48 ولت، 72 ولت، 80 ولت، دوبل 40 ولت، و در آمپرساعت های مختلف از 160 آمپر ساعت الی 1000 آمپر ساعت می باشند و نکته اساسی در کلیه باتری های لیفتراک این است که همگی مضربی از 2 ولت می باشند یعنی بطور مثال یک باتری لیفتراک 48 ولتی شامل بیست و چهار سلول دو ولتی و یا یک باتری لیفتراک 80 ولتی شامل چهل سلول دو ولتی می باشد.

لیفتراک برقی کاملا دوستدار محیط زیست و بدور از هر گونه آلاینده و کاملا بی صدا ست و دارای اندازه کوچک تر و قدرت مانور بیشتر می باشد .
لیفتراک برقی دارای موتور از نوع AC با ضریب ایمنی بالا که موتور این تجهیزات از طریق یک باطری از نوع اسیدی- سربی با ولتاژ و آمپر مناسب برای تامین انرژی خود تغذیه میشود .
باطری های سربی –اسیدی به دلیل قابلیت جریان دهی لحظه ای در خودروهای برقی ویو پی اس استفاده می شود که با اختلاف ولتاژ ی که ایجاد میکند به کمک یک سلول از الکترود مثبت و منفی در باطری های سرب و اسیدی لیفتراک حدود 2 تا 2/1ولت ایجاد می نماید .
لذا ولتاؤ های بالاتر مثلا 12 ولت از اتصالات سری چندین سری از الکترود های مثبت و منفی تشکیل می شود قطر ضخامت مثبت و منفی نقش اساسی در تعیین طرفیت باطری بازی میکند اغلب کاربردهای با ظرفیت معمولی در باتری های استاکر که قطر آن کمتر از 2 میلی متر و در مواردیکه نیاز به شارژ دهی در زمان طولانی است قطر الکترود به 6 میلی متر نیز خواهد رسید .
باطری اسیدی سربی نوعی باطری صنعتی مخصوص کارهای سنگین است که باطری کششی نیز نامیده می شود که به صورت 2 ولتی با میزان جریان دهی و آمپر بالا ساخته می شود .

خرابی باتری

 

متاسفانه در برخی از موارد مشاهده می شود عملیات احیا باطری لیفتراک  تحت شرایطی غیر علمی و توسط برخی افراد که هیچ گونه سابقه علمی و فنی در این زمینه ندارند انجام شده که همین موضوع باعث رسیدن صدماتی به باطری و حتی لیفتراکهای مشتری شده است . لیکن یک اصل کلی در تعمیر باطری تراکشن که همواره در این شرکت رعایت می گردد این است که باطری سولفاته شده و باطریهایی که دچار ریختگی صفحات مثبت و منفی هستند ، تحت هیچ شرایطی قابل تعمیر نیستند و این موضوع در بدو امر به تمامی مشتریان اعلا م می گردد و هیچگونه قول واهی به صاحب کالا در این خصوص داده نمیشود و تنها در صورتیکه ایراد باطری موردی غیر از موارد یاد شده باشد تحت تعمیرات قرار خواهد گرفت ،از جمله خدمات قابل انجام بر روی باطری که توسط این شرکت انجام می گردد به شرح ذیل است.

انجام عملیات شارژ باطری معیوب طبق منحنی شارژ مخصوص ، بصورت کامل

تست باطری از نظر اتصالات و کابلهای رابط و پیچها و پل های سربی رابط

تست باطری توسط دستگاه دیسشارژر و آنالایزر باطری و تعین بک آپ کلی باطری و تعیین میزان خرابیهای جزئی و خرابیهای کلی سلولها

انجام عملیات تخلیه کامل باطری از باکس فلزی و تعمیر پوسیدگیهای جعبه فلزی و عملیات آهنگری و نقاشی کامل باکس باطری

انجام عملیات شکافتن سلولها و اسید شویی و لجن گیری و بستن مجدد

تزریق مواد شیمیایی مخصوص احیا ظرفیت باقیمانده باطری

مونتاژ باطری تعمیر شده و شارژ مجدد و تست نهایی

درربررسی اتصالات باتری لیفتراک می توانید کابل ها را به آرامی خم کنید و یا کمی به عقب و جلو بکشید، اگر یکی از اتصالات خراب شده باشد می توانید با جایگزین کردن یک رابط،مشکل را برطرف کنید.

سیم ها در قسمت اتصالات دچار خوردگی و خرابی شده باشند نشانه ی خرابی باتری لیفتراک است و نیاز به تعویض دارد، لحیم کاری یا استفاده از هر شیوه ی دیگر برای وصل کردن آن ها ممکن است خطر آفرین باشد و این کار نیاز به یک متخصص حرفه ای دارد.

ولتاژ را با ولت مترهای موجود در بازار بخوانید ،اما این کار تنها زمانی کاربرد دارد که سلول باتری خالص ترین حالت خود را دارد و کار نکرده است. زمانی که یک ردیف کامل از سلول های باتری لیفتراک را بررسی می کنید، تفاوت یک ولت یا بیشتر ممکن است نشان دهنده ی مشکل در یکی از سلول های آن ردیف باشد. برای بررسی بیشتر، ولتاژ را روی یک باتری کاملا شارژ شده بررسی کنید. برای اینکه در لیفتراک ها این کار را انجام دهید باید  چند لحظه آمپراژ بالا و کوتاهی وارد باتری شود، بعد از اینکه این کار را انجام دادید ولتاژ هر سلول و یا هر ردیف سلول را بررسی کنید، اگر سلولی کمتر از 1.70 ولت داشته باشد به این معنی است که مشکلی دارد.

یکی از اندازه گیری های مهم دیگر به هنگام بررسی شارژ شدن باطری لیفتراک و سلامت الکتروشیمیایی آن، سطح گرانشی خاص باتری است. یک هیدرومتر به شما امکان بررسی این موارد را می دهد و به شما کمک می کند سلول هایی که نمی توانند به اندازه ی سلول های دیگر به خوبی کار کنند و ممکن است باعث خرابی باتری لیفتراک شوند را شناسایی کنید، محدوده نرمال برای خالی کردن باتری پس از شارژ شدن کامل بین 1.150 تا 1.290 است، اگر هیدرومتر سطح گرانش پایین تری را نشان می دهد (حدودا بین 25 نمره تفاوت) به این معناست که باطری لیفتراک نیاز به تعویض دارد.

اگر به هنگام بو کردن باتری لیفتراک بوی بسیار قوی از هیدروژن سولفید (بویی مشابه یک تخم مرغ گندیده) را احساس کردید، به این معناست که خرابی باتری لیفتراک به اندازه ای است که تعمیر آن صرفه اقتصادی ندارد و باید به کلی تعویض شود. این رویداد زمانی اتفاق می افتد که نگهدارنده های سلول در درون باتری بشدت صدمه دیده باشند و در این حالت تنها یک متخصص حرفه ای می تواند آن را تعمیر کند.

که بیان شد روش های ساده ای برای بررسی سلامت باطری لیفتراک است. اگر مراحل بیان شده برای تشخیص مشکل باتری موفقیت آمیز نبود، قدم بعدی این است که به همراه یک تکنسین حرفه ای بررسی های بیشتری را انجام دهید

 

“چگونه از پرداخت هزینه مجدد برای خرید باطری لیفتراک خود جلوگیری کنیم؟” ؛ زمانی که مشتری بدون هیچ آگاهی و مشاوره تخصصی اقدام به خرید یک باطری لیفتراک ارزان قیمت و بی کیفیت مینماید، بی شک خرید یک باطری دیگر گریبان گیر این مشتری خواهد شد.

 

یکی از اصلی ترین و مهم ترین گزینه ها برای انتخاب و خرید باطری لیفتراک برقی مناسب و با کیفیت، مشاوره تخصصی و صحیح در این امر مهم می باشد که درهمین راستا لیفت آسان  با اتکاء به کارشناسان فنی خود در خصوص مشاوره خرید باطری لیفتراک در خدمت شما مشتریان محترم می باشد لذا خواهشمند است قبل از پرداخت هزینه های بالا جهت خرید باطری لیفتراک، چند نکته مهم از نحوه انتخاب باطری مناسب برای لیفتراک برقی خود از کارشناسان ما بصورت رایگان مشاوره بگیرید.

 

نکات مهمی که قبل از خرید باطری لیفتراک باید بدانید!

 • در مرحله اول مشخصات فنی لیفتراک خود را جمع آوری کنید (مارک/مدل و تناژ دستگاه) برای مثال آیا باطری مورد نظر، مقدار ولتاژ و آمپر دستگاه شما را تامین می کند؟ شما می توانید این اطلاعات دقیق را از فروشنده و یا نمایندگی لیفتراک خود تهیه کنید.

 

 • چه ولتاژی در لیفتراک شما استفاده می شود؟ لیفتراک ها می توانند از باطری های 24 و 36 و 48 و 72 و 80 ولت در آمپرساعت های مختلف با توجه به نوع دستگاه استفاده کنند، مطمئن شوید که باتری لیفتراک شما چند ولت و چند آمپر است چرا که انتخاب اشتباه می تواند آسیب جدی به لیفتراک شما وارد کند.

 

 • ابعاد باکس فلزی باطری خود را حتما بدانید. (طول و عرض ارتفاع/داخل به داخل و بیرون به بیرون)

 

 • ظرفیت باطری و یا آمپرساعت باطری چیست؟ میزان ظرفیت آمپرساعت در باطری فعلی خود را بررسی کنید. برای دریافت حداکثر قدرت و ساعت کارکرد دستگاه، باطری خود را فول شارژ نمایید و یک مقایسه با باطری قبل یا همان باطری فابریکی دستگاه خود انجام دهید.

 

 • حداقل وزن باطری لیفتراک را مشخص کنید! برای پیدا کردن حداقل وزن باطری لیفتراک برقی خود میتوانید به کتابچه راهنمای لیفتراک مراجعه و یا از فروشنده لیفتراک دریافت کنید چرا که نصب باتری با وزن کم و یا زیاد باعث بوجود آمدن مشکلات جدی برای لیفتراک میشود.

 

 • نوع اتصال (پیچی/ سربی) و موقعیت اتصالات و نحوه بستن کابل ها را بررسی کنید.

 

 • باطری درون چه باکسی قرار می گیرد.

 

 

 • نام تجاری باطری و محل تولید آن را بررسی کنید. (حتما از فروشنده مدارک قانونی مربوط به اصالت باطری لیفتراک برقی را بخواهید)

 

 • حتما باطری را با یک ضمانتنامه یا همان گارانتی معتبر خریداری کنید و شرح گارانتی را مطالعه کنید (چه شرایطی شامل گارانتی می شود) هرچه مدت گارانتی طولانی تر باشد بهتر است. اطمینان حاصل کنید که نحوه رسیدگی به گارانتی چگونه است؟! آیا می بایست باتری برای سرویس به محل فروشنده ارسال کنید و یا فروشنده می تواند در زمان خرابی باطری یک کارشناس فنی به سایت شما ارسال کند؟!

 

آیا باطری نیاز به آب مقطر دارد؟ باطری های لیفتراک برقی نیاز به آب دیونیزه یا همان آب مقطر خالص به طور منظم را دارند. آب مقطرخالص از مواد فعال داخل باطری لیفتراک محافظت می کند اگر مقدار آب مقطر کم شود، ماده فعال خشک و شکننده می شود که این کار سبب می شود تا عمر مفید باطری لیفتراک کاهش پیدا کند و در نتیجه باعث خرابی سلول های باطری شود.

 

 • باطری های تعمیر شده یا همون استوک (باطری لیفتراک دست دوم) بسیار ارزان تر از باطری های نو هستند اما برای ساعت کاری بالا مناسب نیستند. چرا که باطری نو و فول شارژر شده میتواند یک شیفت کاری را پشتیبانی کند به همین دلیل، باتری های بازسازی شده فقط برای عملیاتی با حجم و ساعت کارکرد پایین مورد استفاده قرار داد.

 

تعمیر ، تست و احیاء باطری لیفتراک برقی

 

توجه : آیا از سالم بودن شارژر باطری لیفتراک برقی خود اطمینان دارید؟

متاسفانه، یک شارژر باطری لیفتراک 48 ولت با هر نوع باطری 48 ولت سازگار نیست. به طور مشابه، اکثر شارژرها را نمی توان از یک ولتاژ به دیگری تبدیل کرد. اگر در حال حاضر شارژر باطری لیفتراک برقی دارید، اطلاعات دقیق آن را بررسی کنید و با تامین کننده باطری خود صحبت کنید که آیا این شارژر برای این باطری مناسب است یا خیر؟

 

دستوالعمل های عمومی استفاده از باطری لیفتراک

 

هرگز از باطری زمانی که دیگر عمر مفیدش تمام شده استفاده نکنید.

از اتصالات کوتاه و ایجاد جرقه اجتناب کنید:

– از تماس فلز با ترمینال ها خودداری کنید.

– وقتی که روی باطری کار میکنید از ابزاری استفاده کنید که دسته های عایق شده داشته باشد.

– هرگز از انگشتر، زنجیر مچی، ساعت یا زنجیر فلزی در هنگام کار با باطری استفاده نکنید.

باطری ها را حداقل یکبار در هفته بازرسی کنید و مطمئن شوید:

– سطح الکترولیت در هر سل بالای صفحات و جداکننده است.

– کلیه اتصالات برقی روی باطری، بین سل ها، انتهای کابل ها و سوکت اتصالات سالم هستند.

– عایق کابل باطری، پین اتصال سوکتهای اتصالات به کابل های باطری وصل شده باشد و کابل های شارژر فرسوده، خراب یا اکسیده نیستند.

– کلیه اتصالات مناسب، سفت و تمیز در سرجای خود هستند و اتصال موثر برقرار خواهند کرد.

– عایق های بین اتصالات و ترمینالهای سل ها در موقعیت خود هستند.

– زمانی که باطری را تمیز میکنید از پارچه کتان مرطوب استفاده کنید.

– برای فهم ساده تر، باید از دستورالعمل های پیشگیرانه نمادین که روی باطری نصب می شود یا به شکل یک دستورالعمل در محل شارژ باطری استفاده کرد.

 

مرحله اول

جمع آوری مشخصات فنی لیفتراک : مارک لیفتراک ، مدل و تناژ دستگاه و …

این اطلاعات به شما کمک می کند که برخی مشخصات اولیه و مهم باطری مثل ولتاژ و آمپراژ باطری را بیابید. برای بدست آوردن اطلاعات لازم در رابطه با دستگاه لیفتراک می توانید با نمایندگی لیفتراک برقی خود تماس بگیرید.

مرحله دوم

باطری لیفتراک مناسب دستگاه شما چند ولت است؟

باطری های لیفتراک موجود در بازار عمدتا در ولتاژهای 24،36،48،72،80 ولت می باشند و با توجه توجه به نوع دستگاه لیفتراک انتخاب می شوند. بنابراین توجه به این نکته که باطری مناسب لیفتراک شما چند ولت است بسیار مهم و حیاتی می باشد چراکه انتخاب اشتباه در خرید باطری لیفتراک آسیب جدی به دستگاه شما وارد می کند.

مرحله سوم

اندازه گیری ابعاد دقیق باکس لیفتراک

ابعاد باکس لیفتراک خود را حتما بدانید!

سل های باطری لیفتراک برقی بر اساس سایز باکس آن ساخته می شوند بنابراین دانستن طول و عرض و ارتفاع دقیق باکس (داخل به داخل و بیرون به بیرون) بسیار مهم است.

مرحله چهارم

بررسی آمپراژ و ظرفیت باطری فعلی

برای بازخورد بهتر از خرید باطری لیفتراک خود می توانید ظرفیت باطری لیفتراک جدید را با باطری فابریکی که روی دستگاه لیفتراک شما نصب است مقایسه کنید.

مرحله پنجم

حداقل و حداکثر وزن باطری های لیفتراک خود را تعیین نمایید. برای این کار می توانید به دفترچه راهنمای لیفتراک خود مراجعه نمایید.

نصب باطری سبک تر و یا سنگین تر از وزن استاندارد دستگاه لیفتراک ممکن است آسیب جدی به به لیفتراک شما وارد نماید.

مرحله ششم

بررسی و اعلام نوع اتصالات ماشین

 • پیچی
 • تیغه ای

مرحله هفتم

تعیین متراژ کابل باطری لیفتراک ( اگر مطمئن نیستید حتما کابل بلندتر را انتخاب نمایید. )

مزایای خرید باطری لیفتراک از لیفت آسان باطری

 • فروش باتری لیفتراک با برند معتبر و با کیفیت داخلی صبا باتری
 • ارائه ضمانت نامه معتبر از شرکت تولیدکننده
 • قیمت مناسب و کیفیت بالا

چگونه باطری لیفتراک را تمیز کنید؟

 

یکی از مواردی که جزو مقررات شارژ باطری لیفتراک برقی محسوب می شود، روش های صحیح تمیز کردن باطری است.

با این کار می توانید طول عمر این تجهیزات را افزایش دهید. قبل از آغاز به عملیات تمیزکاری باطری ها بهتر است یک نمای کلی از باطری های سالم و یا باطری های از کار افتاده در ذهن داشته باشید.

در این مورد نیز نکات کاربردی را برای شما فهرست نموده ایم.

اگر باطری ها دچار نشتی شده اند، به سرعت آن ها را با آب یا پودر سودا شستشو دهید؛

 

با این کار خوردگی قسمت های فوقانی باطری را متوقف می کنید. مقدار مناسبی آب برای رقیق کردن اسید باطری استفاده کنید تا خطر آلایندگی برای محیط زیست نداشته باشد.

اسید نشت شده از باطری تا حد زیادی سوزش آور و رسانا است. هدایت الکتریکی موجب کاهش عمر باطری شود، حتی در زمانی که دستگاه خاموش باشد این واکنش ها نیز انجام می شوند؛

به این ترتیب با تمیز کردن باطری می توانید از تخریب آن جلوگیری کنید.

توجه داشته باشید که بخارات اسیدی در هنگام کارکرد باطری لیفتراک به قسمت فوقانی باطری ها راه پیدا می کنند و اگر باطری را تمیز نکنید، بخارات موجب خوردگی سر باطری ها شده و در نهایت از کار می افتند.

تمیزکاری این قسمت ها در هر سال، دو مرتبه توصیه می شود.

تجهیزات جانبی باتری 

انواع قطعات و لوازم جانبی باطری لیفتراک اعم از کانکتور ها اتصالا درپوش سلول ها و کابل ها

بازیافت باتری

خرید انواع داغی باتری لیفتراک با بهترین قیمت بازار

بازیافت سرب جمع آوری شده و ارسال به کارخانه ذوب آهن و بازیابی باکس های پلاستیکی و فلزی و ارسال اسید پسماند جهت دفن آن

شارژر لیفتراک 

انواع شارزرهای باطری برای دستگاههای مختلف برقی

شارزرهای باتری لیفتراک

شارژرهای de-sulphatin

دیسشارژرهای انالیزور

تعمیر باطری لیفتراک

شرکت لیفت آسان ارائه دهنده خدمات احیاء و تعمیر باطری لیفتراک برقی (قابل تعمیر) و شارژر باطری لیفتراک برقی با رعایت کلیه اصول علمی و فنی و تحت نظارت نیروهای متخصص و با تجربه و با اتکا به امکانات فنی وسیع پیشرفته می باشدو کلیه عملیات تعمیراتی پس از اخذ تاییدیه فنی این شرکت شامل گارانتی یکساله می گردد.
متاسفانه در برخی از موارد مشاهده می شود عملیات احیا باطری لیفتراک تحت شرایطی غیر علمی و توسط برخی افراد که هیچ گونه سابقه علمی و فنی در این زمینه ندارند انجام شده که همین موضوع باعث رسیدن صدماتی به باطری و حتی لیفتراکهای مشتری شده است. لیکن یک اصل کلی در تعمیر باطری تراکشن که همواره در این شرکت رعایت می گردد این است که باطری سولفاته شده و باطری هایی که دچار ریختگی صفحات مثبت و منفی هستند ، تحت هیچ شرایطی قابل تعمیر نیستند و این موضوع در بدو امر به تمامی مشتریان اعلام می گردد و هیچگونه قول واهی به صاحب کالا در این خصوص داده نمیشود و تنها در صورتیکه ایراد باطری موردی غیر از موارد یاد شده باشد تحت تعمیرات قرار خواهد گرفت، از جمله خدمات قابل انجام بر روی باطری که توسط این شرکت انجام می گردد به شرح ذیل است:

یک: انجام عملیات شارژ باطری معیوب طبق منحنی شارژ مخصوص، بصورت کامل
دو: تست باطری از نظر اتصالات و کابلهای رابط و پیچها و پل های سربی رابط
سه: تست باطری توسط دستگاه دیسشارژر و آنالایزر باتری و تعیین بکآپ کلی باطری و تعیین میزان خرابیهای جزئی و خرابی های کلی سلولها
چهار: انجام عملیات تخلیه کامل باطری از باکس فلزی و تعمیر پوسیدگی های جعبه فلزی و عملیات آهنگری و نقاشی کامل باکس باطری
پنج: انجام عملیات شکافتن سلولها و اسید شویی و لجن گیری و بستن مجدد
شش: تزریق مواد شیمیایی مخصوص احیا ظرفیت باقیمانده باطری
هفت: مونتاژ باطری تعمیر شده و شارژ مجدد و تست نهایی

 

 

باتری‌ های سرب اسید را بیشتر بشناسیم

در سلسله مقالات آشنایی با باتری ها سعی داریم تا با انواع باتری هایی را مورد بررسی قرار دهیم که بیشترین کاربرد را در صنعت یوپی‌اس دارند. شاید مهمترین ویژگی‌های مورد نیاز در این صنعت قابلیت شارژ مجدد باتری و همچنین امکان دشارژ آن با جریان های بالا باشد به همین دلیل باتری های نیکل-کادمیوم و سرب-اسید اصلی ترین سهم را در تامین انرژی برای یوپی‌اس‌ها بر عهده دارند.

باتری‌های سرب اسید چگونه کار می‌کنند باتری‌ها انرژی اضافی تولید شده توسط سیستم PV را جمع می‌کنند و آن را در شب یا وقتی که انرژی ورودی دیگری وجود ندارد استفاده می‌کنند. باتری‌ها می‌توانند به‌سرعت دشارژ شوند و جریان زیادی تولید ‌کنند که می‌تواند توسط منبع شارژ تولید شود. بنابراین پمپ‌ها و موتورها می‌توانند به‌طور متناوب کار کنند.

باتری‌ اس های اگزیم پاور EXIMPOWER شرکت یو پی اس اگزیم پاور (EximPower) یکی از شرکتهای برجسته اروپایی (ایتالیایی) است که در محدوده یو پی اس های ۱kVA تا ۴٫۸MVA فعالیت می‌کند. اگزیم پاور در سال ۱۹۷۶ با هدف طراحی سیستمهای الکتریکی انرژی تاسیس گردید و امروزه محصولات این شرکت با فناوری و کیفیت بالایی تولید می‌شوند. مرکز فعالیت شرکت در ایتالیا، آرزو، شرکت ترکیبی تحقیق و توسعه، با فعالیت تولید و فروش با بیش از ۱۵۰ متخصص مجرب در یک کارخانه مدرن با مساحت ۲۰۰۰۰ متر مربع قرار دارد.

 

چگونگی ترمیم باطری یو پی اس SEALED LEAD ACID

 

چگونگی ترمیم باطری یو پی اس SEALED LEAD ACID ]]چگونگی ترمیم یا احیاء باطری هایی که عمر مفیدشان به پایان رسیده است و یا باطری هایی که اصلا بک آپ تایم ندارند و یا با قطعی و مشکلات اینچنینی روبرو هستند جوابگو نیست و به همین دلیل باید قبل از شروع کردن ترمیم باطری از تاریخ تولید باتری و تاریخ شروع کارکرد آن و آخرین مقدار بک آپ تایم باطری با خبر شد و پس از اطمینان کامل از موارد ذکر شده به ترمیم باطری اقدام نمود.

 

THD یا اعوجاج در یو پی اس چیست

 

THD یا اعوجاج در یو پی اس چیست یکی از عوامل ایجاد هارمونیک‌ها به کارگیری المان‌ها و بارهای غیرخطی در سیستم است که باعث ایجاد سیگنال‌های غیرسینوسی جریان و ولتاژ در شبکه قدرت شده که خود موجب پیدایش اعوجاج در موج اصلی جریان و ولتاژ می‌گردد. با گسترش بارهای غیرخطی، اعوجاج ولتاژ در سیستم‌های قدرت شکل می‌گیرد که با انتقال از منبع به سمت بارها به علت امپدانس سیستم میزان آن افزایش می‌یابد.

 

تفاوت باتری های سیلد اسید و نیکل کادمیوم

 

تفاوت باتری های سیلد اسید و نیکل کادمیوم باتریهای سرب اسید و نیکل کادمیوم از پرکاربرد ترین انواع باتریها در صنعت یوپی اس می‌باشند. اغلب این سوال پیش می‌آید که این دو باتری چه تفاوتی با هم دارند؟ در چه مواردی بهتر است باتری سرب اسیدی پیشنهاد شود و بالعکس؟ نقاط ضعف و قدرت هر نوع باتری چیست؟ در ادامه سعی شده‌است حتی الامکان بطور خلاصه این دو نوع باتری با یکدیگر از زوایای گوناگون مقایسه شوند.

 

همه چیز در مورد باتری های سیلد اسیدی و بازیافت آنها

باتری سیلد ساکنهمه چیز در مورد باتری های سیلد اسیدی و بازیافت آنها از لحاظ کاربرد صنعتی، سرب در مقام پنجم پس از آهن، آلومینیوم، مس و روی قرار دارد و در صنایع تولیدی مختلف نظیر باتری های سرب/ اسیدی، سیم و کابل، پیگمنت های رنگی، شیشه سازی، اسلحه و مهمات، افزودنی بنزین، حفاظت در برابر اشعه و… کاربرد دارد

تعمیر برد الکترونیکی یو پی اس یو پی اس ها دستگاه هایی هستند که نقش بسیار بالایی در زمینه ی حفاظت از تجهیزات الکترونیکی ایفا می کنند. برخی از یو پی اس ها به چندین دستگاه متصل بوده و خرابی آن ها به معنای عدم پشتیبانی از دستگاه ها و تجهیزات مهم و گران قیمت می باشد. یو پی اس ها خود از مدارهای الکتریکی و باتری تشکیل شده است. برخی از باتری های یو پی اس قابل تعمیر بوده و نیازی به خرید دوباره ی باتری یو پی اس نمی باشد. اما اگر مشکل از باتری یو پی اس نباشد باید به سراغ عیب یابی برد الکترونیکی یو پی اس و تعمیر یو پی اس رفت.


سیستم جایگزین هنگامی که یو پی اس خراب می شود

 سیستم جایگزین هنگامی که یو پی اس خراب می شود یک سیستم برق مطمئن همواره مورد نیاز بسیاری از ارگان ها بوده است. روی آوردن به یو پی اس و استفاده از آن می تواند قدم موثری برای داشتن برق ذخیره باشد. اما نکته ی مهم و اساسی در زمنیه ی پو پی اس ها این است که نمی شود بطور کامل به آن ها اطمینان نمود تا در شرایط ضروری و نبود برق بتواند نیازهای مارا برطرف نمایند. خرابی هایی که ممکن است در یو پی اس اتفاق بیفتد و سبب بروز اختلال در برق شود. حل این مشکل با یافتن جایگزینی برای یو پی اس قابل حل خواهد بود.


طریقه خنک کردن یو پی اس

طریقه خنک کردن یو پی اس

طریقه خنک کردن یو پی اس یو پی اس از جمله دستگاه هایی است که طول عمر آن به محلی که نصب می کنید و شرایطی که از آن نگهدار میکنید ارتباط زیادی دارد. برخی از افراد که یو پی اس های خود را جهت خدمات تعمیر یو پی اس به شرکت می آورند به خوبی از یو پی اس خود مراقبت نکرده و آن ها را در محل های گرم قرار داده اند. در این بخش از آذران یو پی اس به بررسی روش هایی برای خنک نگه داشتن یو پی اس می پردازیم تا بتوانید یو پی اس هایی با طول عمر بیشتر داشته باشید.


باتری‌ های سرب اسید را بیشتر بشناسیم در سلسله مقالات آشنایی با باتری ها سعی داریم تا با انواع باتری هایی را مورد بررسی قرار دهیم که بیشترین کاربرد را در صنعت یوپی‌اس دارند. شاید مهمترین ویژگی‌های مورد نیاز در این صنعت قابلیت شارژ مجدد باتری و همچنین امکان دشارژ آن با جریان های بالا باشد به همین دلیل باتری های نیکل-کادمیوم و سرب-اسید اصلی ترین سهم را در تامین انرژی برای یوپی‌اس‌ها بر عهده دارند.

 


As soon as you have the feedback of your friends and family, ask them to

Otherwise, you could be spending money on something which is not what observe full report it is you are searching for.

get an introduction for your own essay.

1 دیدگاه در “باطری لیفتراک”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *