اگر تازه وارد صنعت لیفتراک هستید، ممکن است اصطلاحات لیفتراک گاهی گیج کننده به نظر برسد. اگر شما یک کهنه کار با تجربه هستید، هنوز مهم است که برای اهداف آموزشی با اصطلاحات و تعاریف لیفتراک آشنا شوید. برای کمک، ما این واژه نامه اصطلاحات رایج لیفتراک را ارائه کرده ایم. ظرفیت باتری این عبارت اندازه گیری شارژ ذخیره شده توسط باتری های لیفتراک است. این نشان دهنده حداکثر مقدار انرژی (معمولاً در آمپر ساعت اندازه گیری می شود) است که می توان از باتری در حین کار استخراج کرد. محفظه باتری محفظه باتری قسمتی از لیفتراک است که باتری یا باتری ها را در خود جای می دهد. اندازه محفظه می تواند بسیار متفاوت باشد و معمولاً با استفاده از طول محفظه ضرب در عرض و ارتفاع (L x W x H) اندازه گیری می شود. دانستن ابعاد خاص می تواند هنگام انتخاب لیفتراک مناسب با نیاز، فضا و کاربرد خاص شما مهم باشباطری لیفتراک ها همگی از سلول های 2 ولتی تشکیل شده و معمولا در ولتاژهای 24 ولت ، 36 ولت ، 48 ولت ، 72 ولت ، 80 ولت ، دوبل 40 ولت ، ودر آمپر ساعت های مختلف از 300 آمپر ساعت الی 1000 آمپر ساعت میباشند و نکته اساسی در کلیه باتری ها این است که همگی مضربی از 2 ولت میباشند یعنی بطور مثال یک باطری 48 ولت شامل بیست و چهار سلول دو ولتی ویا یک باطری80 ولتی شامل چهل سلول دو ولتی میباشد. نوع ساختار باتری لیفتراک ها تا این لحظه معمولا  باطری سرب اسید بوده و باطری های بدون نیاز به نگهداری یا در اصطلاح عام ، باطری ژله ای به دلایل فنی در لیفتراک برقی قابل استفاده نیست لیکن برخی شرکت های تولید کننده در صنعت باطری اقدام به ساخت این نوع باتری نموده اند که به دلیل قیمت بسیار زیاد و طول عمر کم در بازار با استقبال مواجه نشده اند .

محصولات باتری لیفتراک و راه حل های نیرو محرکه برای رفع نیازهای شما هنگامی که به دنبال باتری های لیفتراک برقی هستید، تلاش برای تعیین اینکه کدام نوع باتری  برای تجهیزات شما بهترین است، می تواند بسیار سخت باشد. خوشبختانه، ما با بسیاری از ارائه دهندگان پیشرو باتری لیفتراک در صنعت شراکت ایجاد کرده ایم تا راه حل های برق با کیفیتی را به شما ارائه دهیم که نه تنها با کاربرد منحصر به فرد شما مطابقت دارد، بلکه با برند خاصی از لیفتراک های برقی که با آنها کار می کنید نیز مناسب است. فروش باتری لیفتراک برقی برای هر مدل یا مدل بالابر بسیاری از باتری های لیفتراک تقریباً پنج سال عمر می کنند، اما اگر به درستی از آنها مراقبت شود ممکن است از این تعداد نیز فراتر رود. به همین دلیل است که تعمیر و نگهداری معمول باتری برای محافظت از سرمایه گذاری شما بسیار مهم است. خوشبختانه، چه به دنبال باتری‌های لیفتراک جدید برای فروش باشید، چه باتری‌های لیفتراک کارکرده یا بازسازی‌شده، یا تعمیر و نگهداری و سرویس باتری لیفتراک، می‌توانید به تیم لیفت آسان اعتماد کنید تا محصولات برقی و راه‌حل‌هایی را که با بالاترین کیفیت نیاز دارید، در زمانی که می‌خواهید به شما ارائه دهد

باتری لیفتراک از چه اجزایی ساخته شده است؟

باتری لیفتراک، مانند باتری های معمولی ساختار اسیدی – سربی دارد. باتری های لیفتراک در ولتاژ های ۲۴ ولت، دوبل۴۰ ولت، ۳۶ ولت، ۴۸ ولت، ۷۲ ولت و ۸۰ ولت، تولید می شوند. همه باتری های لیفتراک، از تعدادی سلول دو ولتی ساخته شده اند و کنار هم قرار گرفته اند. برای مثال یک باتری لیفتراک ۴۸ ولتی از ۲۴ سلول دو ولتی تشکیل شده که کنار هم چیده شده اند. آمپر باتری لیفتراک، بسته به نوع آن از ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ آمپر متغیر است.

ولتاژ و اندازه باتری های لیفتراک بستگی به وزن باری دارد که دستگاه حمل می کند. برای مثال باتری یک لیفتراک سه تنی و باتری یک لیفتراک ده تنی بسیار متفاوت هستند.

یک باتری لیفتراک در واقع دو عملکرد دارد

اولین وظیفه باطری تأمین منبع تغذیه برای لیفتراک می‌باشد.
دومین کارکرد کمتر شناخته شده‌ی باطری، تأمین جرم به عنوان وزنه تعادل لیفتراک است که به ظرفیت بالابری آن کمک می‌کند.

اجزای تشکیل دهنده باتری

جعبه ی باتری (باکس باتری)که سلول‌های باتری لیفتراک را در درون خود جا می دهد، ممکن است باتری تعداد سلول‌های مختلفی داشته باشد، تعداد این سلول‌ها از 6 تا 36 متغیر است. تعداد سلول‌ها به ولتاژ باتری بستگی دارد که ولتاژ معمولا 12، 24، 36 و یا 48 است،سلول‌های باتری در اصل خودشان باتری‌های کوچکی هستند که از کنار هم قرار گرفتن ورقه‌های سرب تشکیل شده اند، مابین این ورقه‌ها اسید سولفوریک وجود دارد.

در باتری لیفتراک از میله‌هایی استفاده می شود،این میله‌های بزرگ از جنس سرب هستند که سلول‌های باتری لیفتراک را به یکدیگر وصل می کنند و یک چرخه ی کامل بوجود می آورند.

کابل‌های باتری اندازه‌های مختلفی دارند. مقاوم بودن این کابل‌ها بسیار مهم است، چرا که باید فشار برق بالایی که برخی در باتری‌ها ایجاد می شود را تحمل کنند. برخی از باتری‌های لیفتراک فشار 1200 آمپر بر ساعت را تولید می کنند. یک دستگاه جوش الکتریکی معمولی به 200 تا 300 آمپر بر ساعت فشار برق نیاز دارد تا ورقه‌های ضخیم فولاد را ذوب کند. به همین دلیل است که کابل‌های باتری باید مقاومت خوبی داشته باشند.

صنعت لیفتراک برقی برای تأمین انرژی به انواع مختلفی از باتری متکی است. این راهنمای انواع باتری لیفتراک ، اصول اساسی هر نوع باتری را متمایز می کند. از ساخت و وزن گرفته تا نگهداری و مزایای دیگر ، انواع باتری لیفتراک را  مقایسه می کنیم:
اسید سرب
باتری لیفتراک شیشه ای جذب (AGM)
لیتیوم یون
باتری لیفتراک اسید سرب
باتری های سربی اسید رایج ترین در بازار لیفتراک هستند. گاهی از آنها به عنوان باتری های سلول مرطوب یاد می شود. قطعات شامل یک باتری ، سلول ها و کابل ها ، و همچنین مخلوطی از اسید سولفوریک و آب است.ساعت وزن و شکل فیزیکی وجود دارد. . اسید سرب غرق شده (سلول مرطوب) باتری سلولی مرطوب رایج ترین انواع باتری های لیفتراک، باتری های سرب اسیدی یا باتری های سلول مرطوب، باتری هایی هستند که حاوی صفحات شارژ معلق در مخلوطی از اسید سولفوریک و آب هستند. باتری با معلق کردن الکترولیت ها بین 2 صفحه با بار مخالف در مخلوط آب و اسید کار می کند. تبخیر در طول فرآیند کارکرد و شارژ اتفاق می افتد. در نتیجه، باتری‌های Wet Cell به نگهداری منظم‌تری نسبت به سایر انواع باتری‌ها برای حفظ عملکرد بالا نیاز دارند. این به صورت اضافه کردن منظم آب به باتری و تمیز کردن منظم است، به این معنی که کسب و کار شما به یک سیستم آبیاری تخصصی و یک فرد آموزش دیده با تجهیزات ایمنی اضافی نیاز دارد تا از سطح صحیح آب در باتری اطمینان حاصل کند و تعمیر و نگهداری آن را انجام دهد. مزیت اصلی باتری Wet Cell قیمت آن است. خود باتری در مقایسه با انواع دیگر باتری ها هزینه کمتری دارد و به کسب و کارها این امکان را می دهد که در هر لیفتراک چندین باتری داشته باشند. اگر کار شما به ماشین‌ها نیاز دارد که به صورت شبانه روزی کار کنند، چندین باتری اجازه می‌دهند تا زمانی که لیفتراک هنوز در حال استفاده است، یکی را شارژ یا سرویس کند. چند جنبه منفی در باتری های Wet Cell وجود دارد. ابتدا، ممکن است نیاز به خرید یک سیستم آبیاری ویژه داشته باشید، به علاوه برای کارکنانی که سطح آب باتری را حفظ می کنند، تجهیزات آموزشی و ایمنی ارائه دهید. باتری‌های Wet Cell نیز به نگهداری و تمیز کردن منظم نیاز دارند تا باتری‌ها در عملکرد بهینه کار کنند. یکی از بزرگترین نکات منفی زمان شارژ طولانی و دوره خنک شدن قبل از استفاده است. به طور معمول، ما توصیه می کنیم یک باتری را به مدت هشت ساعت شارژ کنید و سپس یک دوره خنک کننده هشت ساعته ارائه دهید، و در یک دوره 24 ساعته هشت ساعت زمان کار برای شما باقی می ماند. باتری های Wet Cell همچنین به یک ایستگاه شارژ ویژه نیاز دارند که تیم شما به طور فیزیکی باتری را از لیفتراک خارج کرده و آن را به شارژر وصل کند. این بدان معناست که برای هر باتری که همزمان شارژ می شود به یک شارژر نیاز خواهید داشت. اگر چندین لیفتراک در حال کار دارید، به فضای بیشتری برای شارژ باتری ها و خنک کردن آنها نیاز خواهید داشت. با روش صحیح نگهداری و شارژ، اکثر باتری های Wet Cell تا پنج سال یا 1500 چرخه شارژ دوام خواهند داشت.

باتری های سربی اسیدی برای عملکرد بالا نیاز به نگهداری منظم دارند. برخی از سیستم های شارژ ممکن است نیاز به کار الکتریکی تخصصی برای پشتیبانی از ولتاژ داشته باشند. باتری های مرطوب نیز برای حفظ سطح الکترولیت به آبیاری منظم نیاز دارند. برای اطمینان از صحت سطوح ، مشاغل باید سیستم های آبیاری تخصصی خریداری کنند. با نگهداری مناسب ، اکثر باتری های لیفتراک اسید سربی تا پنج سال یا بیشتر دوام می آورند.

باتری های ژل سل سرب اسید یا فقط باتری های ژل سل نیاز به نگهداری کمتری نسبت به باتری های سلول مرطوب دارند. باتری ژل بسیار شبیه به باتری های سرب اسیدی سنتی است، اما سیلیس را به مخلوط الکترولیت اضافه می کند تا ماده ای شبیه ژل ایجاد کند. این ضخیم شدن محیط الکترولیت به این معنی است که باتری‌های ژل را می‌توان در موقعیت‌های مختلفی نصب کرد و دود زیادی از خود ساطع نمی‌کند. از آنجایی که این باتری ها آب بندی هستند، برای کارکرد باتری نیازی به سیستم آبیاری خاصی ندارند. وقتی باتری ژل خود را شارژ می کنید، باید برای دادن زمان اضافی به آن برنامه ریزی کنید. چرخه‌های آهسته شارژ در باتری‌های ژل سل رایج است، اما نمی‌توانید آن را کنار بگذارید و آن را در حال شارژ نگه دارید. از آنجایی که محیط الکترولیت به جای مایع یک ژل است، به محض اتمام شارژ، باید باتری را از شارژر بردارید زیرا روشن ماندن آن می تواند باعث ایجاد حفره در الکترولیت شود که آسیب جبران ناپذیری دارد. یکی از بزرگترین شکایات باتری های Wet Cell این است که در برابر لرزش شدید و سایر ضربه ها حساس هستند. باتری های ژل در این شرایط دارای مزیتی هستند زیرا می توانند ضربه و ارتعاشات را جذب کنند و آنها را به باتری های عالی برای وسایلی مانند چهار چرخ تبدیل می کند. تشک شیشه ای جذبی (AGM) باتری حصیری جاذب شیشه ای باتری های شیشه ای جاذب یا AGM نوع دیگری از باتری های سرب اسیدی مهر و موم شده هستند. باتری های AGM زمانی کار می کنند که اسید سولفوریک توسط یک تشک فایبرگلاس بسیار ظریف جذب شود. باتری‌های AGM به آبیاری منظم مانند باتری‌های غرق‌شده نیاز ندارند. تشک ها خود جذب نمی شوند و تحت تأثیر الکترولیت های اسیدی قرار نمی گیرند که به آنها اجازه می دهد بدون هیچ گونه تعمیر و نگهداری به طور مؤثر کار کنند و مزیت کار در محدوده دمایی بزرگتر را به ارمغان می آورند. مزیت اصلی باتری های AGM این است که شارژ تا پنج برابر سریعتر از باتری Wet Cell و توانایی چرخه عمیق است. اصلی‌ترین جایگزین برای باتری AGM طول عمر کم آن است و هر چرخه شارژ می‌تواند به عمر و عملکرد باتری آسیب برساند. سازندگان توصیه می کنند که تنها تا 50 درصد از ظرفیت خود را در هر چرخه شارژ تخلیه کنند، که به باتری اجازه می دهد تا 1300 چرخه دوام بیاورد.

باتری‌های لیتیوم یونی فناوری باتری جدیدتری در مورد لیفتراک هستند. مزایای باتری لیتیوم یونی این است که نسبتاً بدون تعمیر و نگهداری است زیرا آب بندی شده و نیازی به آبیاری یا تمیز کردن ندارد. زمان شارژ سریع دارد و برای شارژ کامل و بدون دوره خنک شدن تنها به 2-3 ساعت نیاز دارد. شما همچنین می توانید از شارژ فرصت استفاده کنید، به این معنی که می توانید آنها را در یک دوره استراحت برای شارژ سریع وصل کنید. در واقع، معمولاً می‌توانید باتری‌های لیتیوم یونی را مستقیماً به پریز برق وصل کنید. شاید مهمتر از همه، افزایش امید به 3000 چرخه شارژ باشد. تیم شما را در معرض مواد مضر مانند اسید سولفوریک قرار نمی دهد. این راحتی با قیمتی همراه است، زیرا باتری های لیتیوم یونی چندین برابر بیشتر از باتری Wet Cell معمولی شما هزینه دارند. همچنین، باتری‌های لیتیومی تحت تأثیر دمای محیطی هستند که واحد در آن کار می‌کند.

باتری لیفتراک شیشه ای جذب (AGM)
باتری های شیشه ای جذب شده (AGM) از یک تشک شیشه ای مخصوص برای عبور الکترولیت ها بین صفحات باتری استفاده می کنند. با تعلیق الکترولیت ها در این حالت خشک ، نیازهای نگهداری کاهش می یابد. به باتری های agm گاهی اوقات بدون نیاز به آبیاری گفته می شود. این امر همچنین خطر ریختن اسید باتری را در صورت ترک خوردگی قاب باتری نفی می کند.

مهمترین معامله باتری های AGM این است که چرخه های شارژ می توانند به عمر و عملکرد آسیب برساند. آنها بیشترین دوام را دارند و بهترین عملکرد را در صورت تخلیه حداکثر 50 capacity ظرفیت در هر چرخه دارند. باتری های AGM جایگزین قوی برای باتری های سربی اسیدی هستند. مشاغل دارای چالش های نگهداری و یا مشکلات شبکه برق از استفاده از آنها سود می برند.

باتری بالابر لیتیوم یونی
محبوبیت باتری های لیتیوم یونی برای استفاده از لیفتراک افزایش یافته است. گرچه گرانتر از باتری های سلول مرطوب هستند ، اما در مقایسه مزایای زیادی را ارائه می دهند. آنها بدون تعمیر و نگهداری هستند ، نیازی به آبیاری ندارند و خطرات احتمالی را برای کارگران کاهش می دهند. باتری های لیتیوم-یونی نیز می توانند سریع شارژ شوند و هیچگونه خطری برای شارژ شدن ندارند. این مزایا به این معنی است که کارگران زمان کمتری را صرف نگهداری باتری لیفتراک می کنند.

باتری های لیتیوم یونی می توانند برای برخی از مشاغل مقرون به صرفه باشند. آنها همچنین کوچکتر هستند و نیاز به وزنه های اضافی بالابر در محفظه باتری دارند. یونهای لیتیوم همچنین می توانند در دمای بالا آسیب ببینند یا در صورت شارژ کامل ذخیره شوند. این چالش ها ممکن است به معنای تغییر استراتژی عملیاتی شما برای محافظت از این سرمایه گذاری باشد.

باتری استارت باتری های استارت برای راه اندازی وسایل نقلیه مانند ماشین ها، کامیون ها و تراکتورها به همراه ماشین های صنعتی مانند لیفتراک استفاده می شوند. باتری های استارت قدرت راه اندازی بیشتری نسبت به سایر باتری ها دارند. بنابراین، آنها فقط گاهی اوقات برای ارائه مقدار بسیار زیادی برق استفاده می شوند. به دنبال یک باتری استارت جدید هستید؟ همیشه ولتاژ (V)، جریان (Ah) و ابعاد باتری فعلی خود را بررسی کنید تا مطابقت کامل با لیفتراک خود را پیدا کنید! همچنین می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در جستجوی شما به شما کمک کنند

خرید باتری لیفتراک کار کرده

باتری لیفتراک کارکرده تقریبا نصف باتری‌های صفر قیمت دارند. باتری‌های کارکرده لیفتراک را می توانید از فروشنده‌های باتری لیفتراک نیز خریداری کنید. باتری‌های کارکرده قبل از اینکه به فروش برسند باید آزمایش‌های سختی که سلامت آن‌ها را مشخص می کند را بگذرانند. در این آزمایش‌ها از اینکه باتری با حداکثر توان کار می کند اطمینان حاصل می شود. همچنین باتری‌های کارکرده باید مراحل تمیز کاری، یکسان سازی و تعویض اسید قدیمی با اسید تازه را بگذرانند.

باتری ایمنی. دوره زمانی. باتری های لیتیوم آهن فسفات BYD ایمن ترین، بادوام ترین و همه کاره ترین منبع برق صنعت هستند. BYD که در سال 1995 به عنوان یک شرکت باتری تاسیس شد، اکنون یکی از بزرگترین تولید کنندگان باتری در جهان است. ایمنی نمونه‌های هر دسته باید قبل از رهاسازی برای ادغام خودروی الکتریکی، آزمایش‌های دقیق ضربه، سقوط، لرزش و آتش خارجی را پشت سر بگذارند. قابلیت اطمینان باتری های BYD در جاده ها در بیش از 800000 خودروی سواری، 50000 اتوبوس برقی و 12000 کامیون سنگین الکتریکی به اثبات رسیده است. طول عمر سابقه 10 ساله و میلیون ها مایل در جاده به این معنی است که باتری های BYD برای دوام ساخته شده اند.

تکنولوژی اصلی باتری BYD ترکیب شیمیایی باتری‌های لیتیوم آهن فسفات BYD کاملاً غیرسمی است و ایمن‌ترین و بادوام‌ترین منبع انرژی صنعت را ارائه می‌کند. BYD که در سال 1995 به عنوان یک شرکت باتری تأسیس شد، اکنون یکی از بزرگترین تولیدکنندگان باتری در جهان است و ظرفیت باتری 40 گیگاوات ساعتی را در سال 2019 تولید می کند و در سال 2020 به تولید 65 گیگاوات ساعت می رسد. لیفتراک های BYD به عنوان یک تکه فناوری یکپارچه با استفاده از نرم افزار مدیریت باتری اختصاصی طراحی شده اند که ارتباط یکپارچه بین سیستم ها را فراهم می کند. درباره فناوری باتری ما بیشتر بیاموزید

عمر مفید باتری لیفتراک

یک باتری لیفتراک، به طور معمول می تواند ۱۵۰۰ بار شارژ شود. بهتر است هر باتری لیفتراک، یک بار در هفته شارژ شود تا طول عمر بیشتری داشته باشد. همچنین باید توجه داشت که هر باتری نباید بیش از ۳۰۰ بار در طول سال شارژ شود. با این حساب و با رعایت موارد ایمنی هنگام شارژ، می توان گفت عمر مفید یک باتری به طور متوسط حدود پنج سال خواهد بود.

من سالهاست که از باتری لیفتراک استفاده می کنم. من باتری هایم را مرتباً شارژ نگه می دارم. من حتی هر هفته بارگیری آب برنامه ریزی کرده ام. با این حال باتری های من از طریق شیفت دوام نمی آورند. چکار کنم؟”

هر آنچه باید درباره باتری لیفتراک بدانید

عمر باتری لیفتراک خود را به حداکثر برسانید

باتری های لیفتراک سنگین هستند و به همین دلیل باید با آنها بسیار دقیق کار کرد. از آنجا که سنگین است ، یک فرد مجرد هرگز نباید آن را اداره کند. آموزش مناسب باید باشد

به پرسنل مربوطه منتقل می شود.

هنگام بلند کردن باتری سنگین ، باید از بالابر یا بالابر سربار یا تجهیزات معادل حمل مواد استفاده شود. استفاده از زنجیر با دو قلاب توصیه نمی شود. این ممکن است

باعث تحریف و آسیب داخلی می شود.

در اکثر صنایع استفاده از لیفتراک چنین اتفاقی می افتد که آنها نگران باتری لیفتراک نیستند تا زمانی که شروع به نشان دادن عواقب سهل انگاری در نگهداری مناسب کند. باید درک کرد که باتری لیفتراک مهمتر از خود لیفتراک است. بدون باتری کارکرده ، لیفتراک یک نهاد است.

نگهداری صحیح باتری لیفتراک امری ضروری است.

باید از سازگاری شارژر و ولتاژ باتری اطمینان حاصل شود.

وقتی DOD آنها به 20 تا 30 reaches می رسد ، باید باتری ها را شارژ کرد.

حذف شارژ فرصت به افزایش عمر باتری لیفتراک کمک می کند.

بهتر است شارژ جاری را قطع نکنید. بگذارید کامل شود.

پر کردن و آبیاری به موقع باتری های لیفتراک یک کلید برای جلوگیری از سولفاته شدن و عمر بیشتر باتری های لیفتراک است.

هزینه های همسان سازی به موقع در طول عمر مورد انتظار باتری لیفتراک بسیار مثر است.

در حین خرید شارژرهای باتری لیفتراک برای لیفتراک های برقی خود ، از امکانات استارت و توقف خودکار آنها مطمئن شوید. این امر به خاتمه فرآیند شارژ در صورت کامل شدن کمک می کند و شما را در مشکل توقف آن در لحظه صحیح اتمام شارژ نجات می دهد.

کلیه اقدامات احتیاطی و ایمنی را طبق استانداردهای OSHA رعایت کنید.

مسیر مناسب باید برای حرکت لیفتراک ها به وضوح مشخص شود. این امر از حوادث ناگوار جلوگیری می کند.

اصول اولیه باتری (که در زیر ذکر شده است) باید برای اپراتورهای لیفتراک شناخته شود تا بتوانند آن را به نحو بهتری نگهداری کنند.

بهترین باتری لیفتراک چیست؟ تامین کنندگان باتری لیفتراک

راه حل های باتری برای انتخاب لیفتراک برقی چندین راه حل انرژی وجود دارد. در سال‌های اخیر، باتری‌های لیتیوم یون به یک منبع برق محبوب تبدیل شده‌اند. باتری‌های لیتیوم یونی بدون در نظر گرفتن مقدار شارژ باقیمانده، همیشه حداکثر توان را ارائه می‌کنند، برخلاف باتری‌های سرب اسیدی که شارژ کمتر بر سرعت و ظرفیت بالابری تأثیر می‌گذارد. ما هزاران باتری لیتیوم یونی را مونتاژ کرده‌ایم و روشی باکیفیت و ایمن را برای کسب‌وکارها برای تامین انرژی تجهیزات جابجایی مواد خود ارائه می‌کنی

باتری لیتیوم یونی  بهره وری بیشتر – در حمل و نقل مواد، با باتری های لیتیوم یونی، دیگر نگران انجام کار نخواهید بود. باتری‌های لیتیوم یونی نسبت به باتری‌های سرب اسیدی خود به زمان کمتری برای شارژ نیاز دارند، که قبل از استفاده مجدد باید استراحت کنند. از آنجایی که باتری‌های لیتیوم یون ولتاژ بالاتر و پایدارتری را در طول یک جابجایی نگه می‌دارند، عملکرد لیفتراک بالاتری را نیز تجربه خواهید کرد که می‌تواند منجر به افزایش توان عملیاتی شود. شارژ فرصت بدون آسیب – باتری‌های لیتیوم یونی را می‌توان در طول روز 15 تا 30 دقیقه شارژ کرد (به عنوان شارژ فرصت شناخته می‌شود).

روش برتر که باتری لیتیوم یونی لیفتراک شما را ایمن تر می کند

. نیازی به آبیاری ندارند به دلیل نحوه طراحی باتری های لیتیوم یونی، نیازی به آبیاری ندارند. باتری‌های لیتیوم یونی بسته می‌شوند که برای نگهداری نیاز به نگهداری کمی دارند. 2. حداقل خطر گرم شدن بیش از حد وجود دارد یکی از بهترین ویژگی های باتری لیتیوم یونی سیستم مدیریت باتری (BMS) آن است. BMS دمای سلول را ردیابی می کند تا اطمینان حاصل کند که در محدوده عملکرد ایمن باقی می مانند تا هیچ خطری برای کارکنان وجود نداشته باشد. 3. هیچ ایستگاه شارژ جداگانه مورد نیاز است از آنجایی که باتری‌های لیتیوم یونی هنگام شارژ گازهای بالقوه مضر منتشر نمی‌کنند، خدمه می‌توانند باتری‌های لیتیوم یون را مستقیماً به شارژر وصل کنند در حالی که باتری‌ها در داخل لیفتراک‌ها باقی می‌مانند. 4. خطرات جراحت لیفتراک به حداقل رسیده است باتری های لیتیوم یونی می توانند در صورت اتصال به شارژر در خودرو باقی بمانند. آنها همچنین می توانند فرصت شارژ شوند و معمولاً 7 تا 8 ساعت قبل از نیاز به شارژ، زمان کار طولانی تری دارند. 5. خطرات ارگونومیک به حداقل رسیده است به طور کلی، باتری های لیتیوم یونی معمولاً وزن کمتری نسبت به باتری های سرب اسیدی استاندارد دارند. هرچه وزن باتری کمتر باشد، خطرات ارگونومی در بین کارگران کمتر است. بدون توجه به وزن، بلند کردن و جابجایی صحیح برای به حداکثر رساندن ایمنی ضروری است. این شامل قرار دادن بدن تا حد امکان به باتری قبل از حرکت دادن آن و خم کردن کمی زانو قبل از بلند کردن یا پایین آوردن باتری است.

کاربردها بیشترین بهره را از باتری های لیفتراک لیتیوم یون می برند کاربردهای ذخیره سازی سرد / فریزر – باتری های سرب اسیدی نمی توانند سرما را تحمل کنند. ظرفیت می تواند تا 35 درصد کاهش یابد. باتری‌های لیفتراک لیتیوم یون ظرفیت خود را در دمای سرد بسیار بهتر از سرب اسیدی حفظ می‌کنند و می‌توانند در دمای سرد حتی در داخل فریزر به سرعت شارژ شوند. برنامه های چند شیفت – تعویض را متوقف کنید و ذخیره را شروع کنید. عملیات چند شیفتی مشاغلی هستند که بیشترین سود را از باتری های لیتیوم یونی می برند. حاشیه‌های کم – وقتی به باتری‌های لیفتراک یونی لیتیومی تغییر می‌دهید، بلافاصله قبض‌های انرژی را کاهش می‌دهید، املاک و مستغلات را پس می‌گیرید و بهره‌وری را بهبود می‌بخشید. باتری‌های لیفتراک یون لیتیوم 40 درصد نسبت به سرب اسید کارآمدتر انرژی و 88 درصد از دیزل کارآمدتر هستند. تبدیل لیفتراک(های) برقی فعلی شما به باتری های لیتیوم یونی آسان است. جابجایی مجدد به سادگی نیاز به نصب باتری جدید و اضافه کردن شارژ سنج دارد

در حالی که امکان شارژ باتری سرب اسیدی وجود دارد، عمر باتری را کاهش می دهد. باتری های لیتیوم یونی می توانند در کمتر از یک ساعت به طور کامل شارژ شوند. این باتری هشت برابر سریع‌تر از باتری‌های اسید سرب است و باتری‌های لیتیوم یونی به زمان خاموشی نیاز ندارند. در واقع، غیرمعمول نیست که یک باتری لیتیوم یونی سه شیفت را تامین کند. آنها سه برابر بیشتر انرژی ذخیره می کنند و 30 درصد کارآمدتر انرژی هستند. کاهش خطر – از آنجایی که سلول‌های باتری بسته شده‌اند، باتری‌های لیتیوم یونی نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند و نیازی به آبیاری مداوم، شارژ یکسان یا تمیز کردن ندارند. این بدان معنی است که خطر نشت اسید وجود ندارد. نگهداری مکرر باتری سرب اسید می تواند زمان بر و پرهزینه باشد. کاهش کار تعمیر و نگهداری – باتری‌های لیتیوم یونی مجهز به سلول‌هایی هستند که مهر و موم شده‌اند، بنابراین نیازی به شستشو یا اضافه کردن آب برای کارکرد باتری‌ها ندارید، که هزینه‌های نگهداری را کاهش می‌دهد. بسته به عملکرد شما، این امکان وجود دارد که در طول روز کاری خود مجبور نباشید باتری‌ها را خارج یا تعویض کنید، زیرا باتری می‌تواند مدت بیشتری در لیفتراک باقی بماند و هزینه ذخیره‌سازی اضافی و کار مورد نیاز برای سرب اسید را از بین ببرد. باتری ها باتری های کمتری بخرید – باتری های لیتیوم یون چهار برابر بیشتر از باتری های لیفتراک استاندارد عمر می کنند.

باتری لیفتراک ارائه شده توسط یک تولید کننده معتبر با نام و شهرت دیرینه ، و با شبکه وسیعی از نقاط خدمات و در دسترس بودن فوری پرسنل سرویس ، بهترین باتری لیفتراک است.

باتری کششی در کجا استفاده می شود؟ انواع باتری لیفتراک

کلمه “کشش” به معنی کشیدن (بار روی سطح) است. باتری های کششی یا باتری های محرک آن دسته از باتری هایی هستند که برای تغذیه وسایل نقلیه سنگین مورد استفاده قرار می گیرند و مردان و مواد را از مکانی به مکان دیگر ، در داخل محل کارخانه ، انبارها یا خارج از خانه ، جابجا می کنند. چنین وسایلی از تجهیزات جابجایی مواد مانند لیفتراک ، کامیون های سکویی ، استیکر ، کامیون های پالت و لوکوموتیو های معدن الکتریکی هستند. باتری های نیمه کششی در کاربردهای سبک تر مانند چرخ دستی های گلف برقی ، بالابرهای بوم ، جک ها ، وسایل نقلیه هدایت شونده اتوماتیک استفاده می شوند. دستگاه های شستشوی کف با راننده روی صندلی و لوکوموتیوهای برقی.

این وسایل نقلیه ممکن است از سوخت فسیلی یا منبع الکتروشیمیایی (باتری) برای حرکت خودروی برقی استفاده کنند. وسایل نقلیه ای که از باتری استفاده می کنند ، همیشه توسط بسته های باتری سرب اسید تغذیه می شوند. باتری های سربی-اسیدی در 165 سال بیشترین اثبات را داشته اند ، قابل اعتماد و مقرون به صرفه هستند. امروزه باتری های لیتیوم یونی نیز در این بخش جایی پیدا می کنند ، اما بسیار گران هستند.

وسایل نقلیه با باتری بی صدا کار می کنند. آنها در مقایسه با کامیون های لیفتراک دیزلی سازگار با محیط زیست هستند. کامیون هایی که با باتری کار می کنند گازهای سمی تولید نمی کنند و بنابراین محیط را آلوده نمی کنند. حمل و نقل مسافر با وسایل نقلیه برقی ، قایق های برقی و وسایل تفریحی و چرخ دستی های گلف ، ویلچرها همه از باتری های کششی استفاده می کنند

حتی مزایای بهره وری بیشتر شارژ فرصت –

می توان در هر زمان و سطحی بدون تأثیر بر عمر باتری آن را شارژ کرد. این باعث می شود زمان بارگیری انعطاف پذیرتر شود و اطمینان حاصل شود که کامیون ها در صورت نیاز در خدمت باقی می مانند. شارژ سریع – یک باتری لیتیوم یون ۲۵ ولتی تنها در ۸۰ دقیقه به طور کامل شارژ می شود و برای ۵۰ درصد ظرفیت باتری تنها به ۳۰ دقیقه زمان شارژ نیاز دارید. علاوه بر این، شارژرهای هوشمند تویوتا با محدودیت‌های قدرت پویا (DPL) به صورت استاندارد عرضه می‌شوند که ارتفاع «پیک تقاضا» را کاهش می‌دهد و در نتیجه مصرف انرژی و هزینه‌های کلی شما را مدیریت می‌کند. همچنین به این معنی است که اکثر نیرو به کامیونی که در هنگام شارژ چندین لیفتراک به آن نیاز دارد ارسال می شود. باتری هایی که به اندازه کامیون شما دوام می آورند – عمر مفید باتری لیتیوم یونی معادل عمر مفید کامیون است، بدون نیاز به سرمایه گذاری جدید برای نگهداری تجهیزات یا نیاز به مجموعه دوم باتری.

بدون اتاق شارژ – شارژرهای لیتیوم یونی برای استفاده آسان، ایمن و ارگونومیک هستند. آنها می توانند به جای نیاز به یک اتاق شارژ اختصاصی در هر نقطه از تاسیسات قرار گیرند – که فضای انبار را آزاد می کند که می تواند برای بهینه سازی جریان و به حداکثر رساندن کارایی کل عملیات شما استفاده شود.

چگونه یک باتری لیفتراک مرده را پرش کنیم
 به دلایلی ممکن است فرسوده شود. این وسیله نقلیه ممکن است قبل از شارژ مجدد خیلی طولانی استفاده شده باشد. شايد كاميون با چراغ روشن پارك شده باشد. حتی هوای بسیار سرد می تواند شارژ باتری را کاهش دهد. باتری های لیفتراک خیلی سنگین هستند که نمی توان آن ها را جدا کرد و با یک باتری تازه جایگزین کرد. بنابراین اگر لیفتراک شما شارژ خود را از دست می دهد، به جای اینکه آن را به گاراژ برگردانید، گزینه دیگر این است که به سادگی آن را پرش کنید. دستورالعمل شروع پرش گام به گام در اینجا مراحلی برای شروع پرش باتری لیفتراک با استفاده از یک باتری تقویت کننده کاملا شارژ شده در کامیون دیگر آورده شده است. به خاطر داشته باشید که راه اندازی باتری لیفتراک می تواند به طور بالقوه خطرناک باشد – هم برای خودرو و هم برای خودتان – بنابراین این مراحل را با دقت دنبال کنید. اگر مطمئن نیستید، برای یدک کش تماس بگیرید. 1. فقط از یک باتری زمین منفی 12 ولتی برای راه اندازی لیفتراک خود استفاده کنید. (از باتری 12 ولتی X 1 برای مدل های 12 ولتی استفاده کنید.) اگر از ولتاژ باتری خود مطمئن نیستید یا اگر زمین متفاوتی دارد، سعی نکنید آن را پرش کنید زیرا ممکن است به خود آسیب برسانید یا به خود آسیب برسانید. سیستم الکتریکی لیفتراک که ممکن است تحت گارانتی نباشد. 2. سطح مایع باتری مرده را بررسی کنید. اگر کم بود آب مقطر اضافه کنید تا به حد مناسب برسد. قبل از اینکه باتری خود را روشن کنید، درپوش ها را دوباره روی آن قرار دهید. 3. باتری تقویت کننده را تا حد امکان به لیفتراک مرده نزدیک کنید تا کابل های جامپر به آن برسند. اما مطمئن شوید که کامیون ها با یکدیگر تماس ندارند. هنگام اتصال باتری تقویت کننده مراقب باشید تا جرقه نزند. 4. ترمز دستی هر دو کامیون را ببندید. هر دو باید در حالت خنثی باشند و احتراق آنها خاموش باشد. تمام لوازم جانبی از جمله چراغ‌های جلو را خاموش کنید و آن‌ها را خاموش کنید تا باتری روشن شود. اتصال کابل های جامپر 5. اکنون می خواهید کابل جا امپر را دقیقاً به ترتیب زیر وصل کنید: الف. کابل جامپر قرمز را از ترمینال مثبت (+) روی باتری زنده به قطب مثبت (+) باتری مرده وصل کنید. هرگز مثبت (+) را به منفی (-) یا منفی (-) را به مثبت (+) وصل نکنید زیرا ممکن است به دینام شما آسیب برساند. مطمئن شوید که گیره ها با فلز دیگری تماس نداشته باشند. ب. یک سر کابل سیاه را با باتری زنده به ترمینال زمین (-) لیفتراک وصل کنید. ج. در نهایت، سر دیگر کابل جامپر مشکی را به یک نقطه فلزی ثابت و جامد روی موتور لیفتراک مرده وصل کنید. مطمئن شوید که آن را به قطب منفی (-) باتری وصل نکنید! این اتصال باید حداقل 18 اینچ از باتری فاصله داشته باشد. آن را به قرقره ها، فن ها یا سایر قسمت های متحرک موتور وصل نکنید. 6. موتور لیفتراک زنده را روشن کنید و برای چند لحظه موتور را با سرعت متوسط ​​روشن کنید. 7. موتور باتری مرده را با پیروی از مراحل معمول استارت روشن کنید. ممکن است لحظه ای طول بکشد تا موتور گیر کند. پس از روشن شدن موتور، قبل از جدا کردن کابل های جامپر با استفاده از ترتیب معکوس، حداقل دو دقیقه اجازه دهید در حالت بیکار بماند – به عبارت دیگر، کابل بلوز مشکی را از بلوک موتور لیفتراک (سابق) مرده جدا کنید سپس سر دیگر آن را بردارید. سرب منفی (-) از کامیون زنده. سپس دو سر کابل جامپر قرمز را بردارید.

شارژر باتری لیفتراک چیست؟

باتری های لیفتراک طوری طراحی شده اند که دارای چرخه عمر 1500 بار شارژ هستند. در صورت شارژ یک بار در روز ، همانطور که پیشنهاد شده است ، این تقریباً پنج سال استفاده می شود قبل از اینکه باتری نیاز به تعویض داشته باشد. هنگام تلاش برای استفاده بیشتر از باتری لیفتراک ، چندین عامل را باید در نظر گرفت. یک باتری لیفتراک برای حدود 8 ساعت استفاده طراحی شده است که پس از آن به 8 ساعت شارژ نیاز دارد و سازندگان قبل از استفاده مدت زمان 8 ساعت برای خنک شدن باتری را توصیه می کنند.

برای استفاده بیشتر از عمر باتری لیفتراک ، آنها باید فقط یک بار در روز شارژ شوند و سپس به آنها اجازه استراحت دهید. پس از یک روز طولانی کار ، ایده آل است که اجازه دهید باتری ها یک شبه شارژ و خنک شوند تا بر بهره وری در ساعات کار شما تأثیر نگذارد. علاوه بر زمان بندی زمان های شارژ ، عامل مهم دیگر هنگام شارژ باتری لیفتراک این است که مطمئن شوید شارژرهایی برای ولتاژ مناسب باتری خود دارید

شارژرهای قدیمی باتری لیفتراک را بدون اینکه طول عمر آن‌ها کم شود با سرعت هرچه بیشتر شارژ می کنند. قبل از اینکه نسل جدید شارژر‌ها وارد بازار شوند مسئول شارژ باید آمپر و ولتاژ شارژر را خودش بصورت دستی تعیین می کرد، که این روش باعث می شد اشتباهات انسانی اتفاق بیفتد و عمر مفید باتری کم شود.

شارژر‌های جدید شبکه ی پیچیده ای از سنسور‌ها را دارند که اشتباهات انسانی را از چرخه ی شارژ کردن حذف می کند. شارژ‌های امروزی پارامتر‌های از پیش تعیین شده ای دارند که از شارژ شدن بیش از حد باتری لیفتراک و صدمه به آن جلوگیری می کند. این شارژر‌ها زمانی که باتری کاملا شارژ شد عملیات را متوقف می کنند و یا اگر باتری مشکلی داشت هشدار می دهند و از این راه از خراب شدن و صدمه دیدن باتری جلوگیری می کنند که قبل‌ها در برخی موارد باعث آتش گرفتن یا ذوب شدن باتری می شد.

شارژرهای صنعتی انواع مختلفی دارند. شما می توانید شارژری قابل حمل خریداری کنید که به یک پریز معمولی دیواری وصل می شود، و یا واحد‌های بزرگ دیواری که فشار برق بالا و سیم کشی مجزا نیاز دارند. شارژر‌های جدید به کاربر این اجازه را می دهند که چرخه ی شارژ دلخواه خود را تنظیم کنند، یعنی می توانند ولتاژ، آمپر، مدت زمان شارژ وحتی میزان پر شدن باتری را نیز مشخص کنند.

چرا هنگام شارژ باتری باید نکات ایمنی را رعایت کنید؟ باتری های سرب اسید حاوی اسید سولفوریک هستند و فقط افراد آموزش دیده و مجاز باید با آنها کار کنند. وقتی در مورد باتری های سرب اسید صحبت می شود، مردم معمولا اسید سولفوریک را “اسید باتری” یا “الکترولیت” می نامند. الکترولیت یک اصطلاح عمومی است که برای توصیف یک ماده غیرفلزی مانند اسید سولفوریک یا نمک هایی که می توانند جریان الکتریسیته را هنگام حل شدن در آب رسانا کنند، استفاده می شود. باتری های سرب اسید می توانند مخلوط های انفجاری از گازهای هیدروژن و اکسیژن را هنگام شارژ شدن تولید کنند. توجه داشته باشید که در برخی موارد، گاز هیدروژن با آشکارسازهای مونوکسید کربن تداخل پیدا کرده است. برای اطلاعات بیشتر با سازنده(های) آشکارساز خود تماس بگیرید. باتری ها را فقط در مناطق مورد تایید و دارای تهویه شارژ باتری شارژ کنید. یک دوش ایمنی و یک ایستگاه شستشوی چشم در محل شارژ باتری نصب کنید.

هنگام استفاده از اسید باتری از چه اقدامات احتیاطی باید استفاده کرد؟ از عینک های ضد پاشش و لباس های محافظ (دستکش و پیش بند) استفاده کنید. هنگام استفاده از اسید سولفوریک در یک سیستم باز، ممکن است محافظ صورت (با عینک ایمنی) نیز ضروری باشد. اسید را در مکان های گرم یا زیر نور مستقیم خورشید ذخیره نکنید. اسید غلیظ را به آرامی در آب بریزید: آب را به اسید اضافه نکنید. از ظروف و قیف های غیر فلزی استفاده کنید. برای جلوگیری از ریختن یا پاشیدن محلول اسید سولفوریک بسیار مراقب باشید. می تواند لباس را از بین ببرد و چشم و پوست را بسوزاند. اگر محلول اسید سولفوریک به داخل چشم پاشیده شد، از یک ایستگاه شستشوی چشم استفاده کنید. محلول اسید سولفوریک ریخته شده یا پاشیده شده را با محلول جوش شیرین خنثی کنید و محل ریخته شده را با آب تمیز بشورید

اگر کسی اسید سولفوریک روی پوستش گرفت چه کار کنم؟ از تماس مستقیم خودداری کنید. در صورت لزوم از لباس های محافظ مقاوم در برابر مواد شیمیایی استفاده کنید. در اسرع وقت، محل آلوده را با آب ولرم و به آرامی به مدت حداقل 30 دقیقه بشویید. اگر سوزش ادامه داشت، شستشو را تکرار کنید. فلاشینگ را قطع نکنید. در صورت لزوم، خودروی اضطراری را در انتظار نگه دارید. زیر آب جاری، لباس‌ها، کفش‌ها و سایر کالاهای چرمی آلوده (مانند بند ساعت، کمربند) را بردارید. لباس، کفش و کالاهای چرمی آلوده را دور بریزید. مصدوم را فورا به مرکز مراقبت های اضطراری منتقل کنید.

چرا خطر انفجار باتری ها وجود دارد؟ شارژ باتری های سرب اسیدی می تواند خطرناک باشد. هنگامی که باتری ها شارژ می شوند، گاز هیدروژن تولید می کنند که در غلظت های خاصی در هوا قابل انفجار است (محدودیت اشتعال یا انفجار 4.1٪ تا 72٪ هیدروژن در هوا است). دریچه های بازدارنده جرقه به کاهش سرعت آزاد شدن هیدروژن کمک می کنند، اما اگر تهویه ضعیف باشد، هیدروژن فراری ممکن است یک جو انفجاری در اطراف باتری ایجاد کند. سیستم تهویه باید طوری طراحی شود که مقدار کافی هوای تازه را برای تعداد باتری های در حال شارژ فراهم کند. این سطح از تهویه برای جلوگیری از انفجار ضروری است. همیشه جرقه ها، شعله ها، سیگارهای سوزان و سایر منابع اشتعال را از محل شارژ باتری دور نگه دارید. هنگام کار در نزدیکی باتری، از لباس محافظ چشم استفاده کنید. مدارهای “زنده” را در پایانه های باتری ها نشکنید.

هنگام شارژ باتری ها چه کار کنم؟ قبل از شارژ مجدد سطح الکترولیت را بررسی کنید. اگر باتری در هوای سرد بیرون بوده است، قبل از شارژ مجدد مطمئن شوید که باتری یخ زده نیست. اگر الکترولیت بالای صفحات را پوشانده است، آب بیشتری اضافه نکنید. پس از شارژ مجدد باتری، سطح مایع را دوباره بررسی کنید. در صورت اضافه شدن آب، از آب مقطر استفاده کنید نه از آب لوله کشی. بررسی کنید که سوراخ ها/شاخه های تهویه باتری شفاف باشند تا گاز هیدروژن از آن خارج شود. وقتی شاخه های هواکش نیاز به تنظیم دارند، دستورالعمل های سازنده را به دقت دنبال کنید. اگر باتری دارای دریچه های آب بندی شده است، باتری را با جریانی بیشتر از 25 آمپر شارژ نکنید. برای کاهش احتمال انفجار، توصیه‌های سازنده شارژر برای اتصال و جدا کردن کابل‌ها و عملکرد صحیح تجهیزات را دنبال کنید. به طور کلی، این شامل جدا کردن یا خاموش کردن شارژر قبل از اتصال یا جدا کردن اتصالات گیره است. گیره ها را با دقت به باتری با قطبیت مناسب وصل کنید (گیره [+] مثبت، معمولا قرمز، به ترمینال مثبت و گیره منفی (-)، معمولا مشکی، به ترمینال منفی). هنگام شارژ شدن باتری ها، از تهویه آن ناحیه اطمینان حاصل کنید. اگر باتری داغ شد یا الکترولیت از دریچه بیرون ریخت، شارژر را به طور موقت خاموش کنید. با استفاده از جریان یا نرخ شارژ کمتر، شارژ را از سر بگیرید

نحوه انتخاب شارژر باتری لیفتراک مناسب با افزایش محبوبیت و تقاضا برای لیفتراک های برقی
 انتخاب شارژر باتری لیفتراک مناسب بیش از همیشه مهم است. شارژر اشتباه می تواند به باتری شما آسیب برساند و گارانتی شما را باطل کند. و با قیمت هر باتری 4000 تا 20000دلار، هیچ کس نمی خواهد عمر این سرمایه گذاری گران قیمت را کاهش دهد. شارژر باتری مناسب باتری شما را سالم نگه می دارد و عملکرد لیفتراک شما را تا زمانی که ممکن است بهینه می کند. اجازه دهید نکات و فرمول‌های مهمی را مرور کنیم که به شما کمک می‌کند باتری مناسب برای لیفتراک ی خود را انتخاب کنید و سپس خروجی شارژ مناسب را برای شارژر باتری منطبق محاسبه کنید. قبل از اینکه به انتخاب شارژر مناسب بپردازیم، اجازه دهید شما را به ابتدا برگردانیم: برای یک بالابر، باتری بخش بزرگی از وزنه تعادل لیفتراک است، بنابراین بسیار مهم است که وزن مناسبی داشته باشد یا اینکه لیفتراک بار نامی خود را بلند نکند و از بازرسی های ایمنی عبور کند. باتری باید اندازه و وزن مناسبی داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که لیفتراک می تواند آنچه را که برای بلند کردن آن رتبه بندی شده است بلند کند. البته باتری باید ولتاژ مناسبی برای کامیون باشد. برای تعیین اینکه باتری و شارژر شما باید چه ولتاژی داشته باشد، بهتر است صفحه مشخصات لیفتراک را بررسی کنید. ولتاژ باید به وضوح در صفحه مشخصات زیر مدل و شماره سریال واحد مشخص شود. به طور کلی در کانادا این ولتاژها 24 ولت، 36 ولت، 48 ولت و 80 ولت هستند. به طور کلی هرچه ولتاژ بالاتر باشد، باتری کارآمدتر انرژی را ارائه می دهد و در نتیجه زمان کار طولانی تری بین شارژها خواهد داشت. سپس محفظه باتری را اندازه بگیرید و مطمئن شوید که باتری مناسبی برای کامیون دارید. باتری باید به اندازه‌ای بزرگ باشد که بدون فضای اضافی زیاد جای بگیرد تا باتری بتواند در حین چرخاندن یا ترمز کردن کامیون حرکت کند. بعد دوباره صفحه ظرفیت کامیون ها را برای وزن MIN و MAX برای باتری بخوانید – این بسیار مهم است. باتری بیش از حد سنگین، محور فرمان لیفتراک و اجزای آن را بی دلیل تحت فشار قرار می دهد و می تواند بخش هایی از گارانتی سازنده را باطل کند. باتری بسیار کوچک به این معنی است که لیفتراک نمی تواند بار نامی خود را بلند کند و از ایمنی عبور نمی کند. هنگامی که ولتاژ مناسب و اندازه باتری لیفتراک (نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک) را به دست آوردید و مطمئن شدید که حداقل وزن مشخص شده در صفحه مشخصات لیفتراک را برآورده می کند، می توانید ظرفیت AH را متناسب با این نیاز انتخاب کنید. هرچه AH (آمپر ساعت) بیشتر باشد، “مخزن سوخت” بزرگتر و کامیون طولانی تر کار می کند، اما هزینه باتری نیز بیشتر می شود. اکنون نوع باتری لیفتراک مناسب را برای کامیون بالابر انتخاب کرده اید و می توانید شارژر مناسب را انتخاب کنید.
3 روش برای شارژ باتری لیفتراک
“شارژ استاندارد” (16-18٪ از ظرفیت باتری در ساعت)،
“شارژرهای فرصت” که سریعتر شارژ می شوند (این شارژرها معمولاً 25٪ ظرفیت باتری در ساعت شارژ می شوند)
“گزینه های شارژ سریع” (این گزینه ها تا 40٪ از ظرفیت باتری را در ساعت شارژ می کنند اما اغلب ضمانت شما را برای باتری نیز محدود می کنند).
سریعتر همیشه بهتر نیست و گزینه شارژ سریع فقط باید در صورت لزوم استفاده شود زیرا گارانتی را کوتاه می کند و به طور کلی باتری را زودرس می کند. در تجربه ما – شارژرهای استاندارد و فرصت بهترین گزینه ها هستند که با مارک های باتری خوب و لیفتراک های کارآمد مانند Linde و Komatsu ترکیب شوند.
نحوه انتخاب اندازه مناسب باتری لیفتراک و نوع باتری لیفتراک  با برند شروع کنیم. به طور معمول بهترین گزینه برای شارژر شما این است که در صورت امکان سعی کنید شارژر همان مارک باتری را خریداری کنید. این به محافظت از ضمانت شما کمک می کند و پشتیبانی فنی ساده تر و موثرتر را در صورت نیاز به آن تضمین می کند. 4 بخش کلیدی برای انتخاب شارژر وجود دارد – در سمت ورودی – شما به ولتاژ ورودی ساختمان و فازبندی نیاز دارید و در سمت خروجی به ولتاژ خروجی و AH نیاز داریم. سمت ورودی با قدرت ساختمان شما تعیین می شود. ممکن است لازم باشد از برقکار خود بخواهید که در این مورد به شما کمک کند – یا جعبه برق ساختمان خود را بخوانید – ولتاژهای ورودی معمولی در کانادا برای شارژر لیفتراک 208/240 ولت تک یا 3 فاز یا 600 ولت 3 فاز است. هرچه ولتاژ بالاتر باشد، شارژر کارآمدتر خواهد بود و هزینه هر بار شارژ برای کار شما کمتر خواهد بود – بنابراین اگر انتخاب دارید – 600 ولت 3 فاز را انتخاب کنید. برای سمت خروجی اگر یک لیفتراک 48 ولت و باتری 48 ولت دارید، به یک شارژر 48 ولتی نیاز دارید – اما خروجی AH با چه اندازه ای است؟ – به طور کلی از این قانون پیروی کنید: برای شارژ استاندارد – 17٪ باتری AH برای شارژ فرصت – 25٪ باتری AH برای شارژ سریع – 40٪ باتری AH به عنوان مثال اگر باتری 510AH دارید: شارژ Std – خروجی 87 آمپر شارژ Opp – خروجی 128 آمپر شارژ سریع – خروجی 204 آمپر برخی دیگر از ویژگی‌های شارژر، شارژری است که دمای باتری را کنترل می‌کند و زمانی که دما از محدوده طبیعی خارج می‌شود، نرخ شارژ را تنظیم می‌کند. این به تنظیم دما و جلوگیری از گرم شدن بیش از حد باتری کمک می کند که تأثیر مستقیمی بر عمر باتری دارد

شارژر‌های مدرن صنعتی ممکن است از قسمت‌های زیر تشکیل شده باشند:

 • جعبه ی شارژر، که همه ی بخش‌های داخلی شارژر  را در خود جای داده است.
 • کارت‌های مدار، خازن‌ها و تبدیل کننده‌های بزرگی که گاهی تا 40 کیلوگرم وزن دارند. گاهی اوقات تا 4 تبدیل کننده در شارژر‌ها وجود دارد، این تبدیل کننده‌ها برق AC را به برق DC تبدیل می کنند.
 • نمایشگر دیجیتال که اطلاعات مهم باتری مانند میزان شارژ، چرخه ی شارژ انتخاب شده  و وضعیت کلی باتری لیفتراک را به کاربر نشان می دهد.
 • کابل‌های شارژ و کابل انتقال فشار قوی که فشار برق بالا و ولتاژ را به باتری انتقال می دهند.

می توان یک شارژر باتری لیفتراک کارکرده را خریداری کرد؟

می توان شارژر‌های دست دوم را در بازار پیدا کرد که 40 تا 60 درصد قیمت پایین تری نسبت به یک شارژر تازه دارند

خطرات شارژ باتری لیفتراک و نکات ایمنی 

طیف گسترده شارژرهای باتری لیفتراک ما را کشف کنید شارژرهای باتری برای هر نوع لیفتراک برقی ضروری هستند. آنها قلب لیفتراک – باتری – را پمپاژ می کنند. چه به شارژرهای باتری داخلی یا خارجی، معمولی یا با فرکانس بالا نیاز داشته باشید، کیفیت شارژر مهم است. با شارژرهای بی کیفیت، خطر آسیب رساندن به باتری ها را دارید، بنابراین همیشه ایده خوبی است که روی بهترین ها سرمایه گذاری کنید. بنابراین، ما همیشه  بهترین شارژر را ذر اختیار مشتریان گرامی قرار میدهیم

اگر کارگران کارخانه شما از لیفتراک یا وسایل نقلیه صنعتی برقی استفاده می کنند، اهمیت ایمنی هنگام کار با لیفتراک را درک می کنید. اما، آیا کارکنان در مورد ذخیره سازی و شارژ مناسب باتری لیفتراک آموزش دیده اند؟ اپراتورهای لیفتراک و کامیون های صنعتی برقی باید برای کار و بازرسی تجهیزات خود به درستی آموزش ببینند. همچنین باید الزامات ایمنی ایستگاه شارژ باتری لیفتراک را آموزش داده شود تا از صدمات جلوگیری شود. مانند بسیاری از کارهای کاری، شارژ باتری لیفتراک می تواند بیش از یک خطر ایجاد کند. و مانند بسیاری از کارهای روزمره، نادیده گرفتن یا دست کم گرفتن خطرات می تواند آسان باشد. به همین دلیل است که آموزش ایمنی لیفتراک باید خاص باشد. همچنین باید شامل اطلاعاتی در مورد خطرات زیر باشد

: 1. خطرات جابجایی باتری لیفتراک باتری های اسید سرب بسیار سنگین هستند. اغلب، آنها را نمی توان بدون کمک مکانیکی به ایستگاه شارژ منتقل کرد یا برد. هر وسیله ای که برای جابجایی باتری ها استفاده می شود باید حرکت آسان را بدون نیاز به بلند کردن دستی یا حرکات بدن آسان کند. تکنیک های صحیح بلند کردن و همچنین هرگونه محدودیت در میزان وزنه ای که باید توسط یک نفر بلند شود را مرور کنید.

2. احتمال له شدن و گرفتار شدن بین جراحات اگر دستگاه‌هایی که برای جابجایی باتری‌ها استفاده می‌شوند، گاوصندوق یا محافظ دیگری برای جلوگیری از افتادن یا حرکت غیرقابل کنترل باتری نداشته باشند، ممکن است در صورت افتادن باتری، کارمندان آسیب ببینند. کفش‌های کار با پنجه فولادی و روش‌هایی که کارکنان را مجبور می‌کند از مسیر باتری خارج شوند، می‌توانند به جلوگیری از له شدن و آسیب‌دیدگی کمک کنند.

3. شارژ باتری می تواند گاز قابل اشتعال ایجاد کند مردم اغلب از ما می پرسند: “آیا بخارهای ناشی از شارژ باتری ها قابل اشتعال هستند؟” اول، مهم است بدانید که گاز هیدروژن هنگام شارژ شدن باتری ها تولید می شود. بنابراین، اگر محل شارژ باتری به خوبی تهویه نشود، تجمع گاز هیدروژن می تواند خطر انفجار را ایجاد کند. علاوه بر تهویه و تمیز نگه داشتن مناطق شارژ باتری و عاری از شعله باز یا هر چیزی که می تواند جرقه ایجاد کند، مانیتورهای گاز هیدروژن می توانند اطمینان حاصل کنند که گازهای قابل اشتعال به سطوح ناامن نمی رسند. مطالعه توصیه شده: چک لیست بازرسی ذخیره سازی و شارژ باتری

4. باتری های لیفتراک حاوی الکترولیت های خورنده هستند سؤال دیگری که اغلب می شنویم این است: “در هنگام کار با باتری لیفتراک باید به کدام خطرات شیمیایی توجه کرد؟” الکترولیت موجود در باتری ها حاوی اسید سولفوریک است که خورنده است و در صورت پاشیدن از باتری های قابل شارژ می تواند باعث سوختگی شیمیایی شود. محافظ های صورت، عینک های آب پاش، دستکش و پیش بند می توانند به کاهش صدمات کمک کنند، به خصوص زمانی که آب پس از شارژ شدن باتری اضافه شود. ایستگاه های شستشوی چشم یا دوش آب نیز می توانند به حذف سریع الکترولیت کمک کرده و از جدی شدن صدمات جلوگیری کنند. روش‌های معمول باید شامل حذف الکترولیت و کثیفی از محفظه باتری باشد. برخی از امکانات به باتری‌های مهر و موم شده تغییر می‌کنند تا احتمال تماس افراد با الکترولیت‌ها به حداقل برسد و زمان تمیز کردن باتری کاهش یابد.

5. ریختن الکترولیت می تواند باعث سوختگی یا لغزش و سقوط شود الکترولیت ریخته شده می تواند باعث سوختگی شیمیایی شود و خطر لغزش و سقوط است. نگهداری کیت های نشت در اتاق های باتری و محل های شارژ، واکنش سریع را تسهیل می کند تا نشت ها به سرعت جذب و خنثی شوند. کارمندان باید بدانند که چگونه از تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) و همچنین هر گونه خنثی کننده، ابزار یا تجهیزات موجود در کیت ها استفاده کنند. دستورالعمل ها را به عنوان یادآوری مراحلی که باید هنگام تمیز کردن اسید باتری ریخته شده انجام دهید، ارسال کنید.

6. باتری ها یک شارژ الکتریکی نگه می دارند مانند همه باتری ها، باتری های اسید سرب دارای بار الکتریکی هستند و پتانسیل ایجاد قوس الکتریکی دارند. یک قانون کلی این است که باتری ها باید زمانی که به حدود 30 درصد ظرفیت خود رسیدند با کابل های شارژی که در شرایط خوبی هستند شارژ شوند. کارمندان باید هر گونه جواهرات فلزی را که می تواند جریان الکتریسیته را رسانا کند از بین ببرند و از فلزات دیگری که ممکن است خطر انفجار را افزایش می دهد، آگاه باشند. باتری ها اشکال و انواع مختلفی دارند. اگرچه این خطرات برای همه انواع باتری های اسید سرب نسبتاً رایج است، اما ممکن است خطرات اضافی یا منحصر به فرد دیگری وجود داشته باشد که مخصوص انواع باتری های مورد استفاده است. سازندگان لیفتراک و کامیون های صنعتی برقی اغلب آموزش و اطلاعاتی را با هزینه کم یا بدون هزینه برای کمک به کارمندان و سرپرستان ارائه می دهند تا تجهیزات خود را به طور ایمن و موثر حفظ کنند. مطمئن شوید که از این مزیت استفاده کنید و کارگران را در مورد نگهداری و شارژ مناسب باتری‌های لیفتراک آموزش ببینید تا به ایمنی کارکنان، رعایت مقررات و اجتناب از جریمه کمک کند. برچسب ها: مواد خطرناک ، ایمنی

تعویض کننده ی باتری لیفتراک چیست؟

تعویض کننده باتری لیفتراک یک دستگاه مکانیکی است که در برداشتن و نصب ایمن باتری‌های الکتریکی  لیفتراک کمک می کند. این تعویض کننده‌ها بین 300 تا یک تن وزن دارند. برخی تعویض کنند‌ها چرخ دار هستند و می توان آن‌ها را حرکت داد. برخی از آن‌ها هم به تجهیزاتی وصل شده اند و توسط کاربر هدایت می شوند. همچنین برخی از آن‌ها هم ثابت هستند ولیفتراک باید سمت آن‌ها برده شود. کاربر با استفاده از تعویض کننده باتری را جابجا می کند و در قفسه ی شارژ قرار می دهد تا شارژ شود، پس از شارژ شدن باتری دوباره با استفاده از تعویض کننده در محل قبلی خود در لیفتراک نصب می شود.

نحوه بررسی باتری لیفتراک

بررسی باتری لیفتراک به عمل مراقبت از یک باتری صنعتی گفته می شود. این عمل می تواند شامل بررسی سطح آب باتری، آمپر بر ساعت، دما، ناهماهنگی‌های ولتاژ و الکترولیت‌های باتری باشد. به طور کلی دو روش برای بررسی باتری لیفتراک وجود دارد.

مهم است بدانید که روشی که برای شارژ کردن و خالی کردن شارژ باتری‌ها استفاده می شود راندمان انبار شما را تحت تاثیر قرار می دهد. برای اینکه از حداکثر توان باتری‌ها استفاده شود باید آن‌ها را به صورت مرتب، منظم و اصولی شارژ کرد. باتری‌هایی که به درستی تخلیه ی شارژ نمی شوند زودتر خراب می شوند و باتری نمی تواند با حداکثر توان خود کار کند.

دستگاه بررسی سطح آب باتری

دستگاه بررسی آب دستگاهی است که سطح آب باتری را نشان می دهد. و زمانی که باتری به آبیاری (اضافه کردن میزان آب به درون باتری) نیاز داشت به اپراتور هشدار می دهد. چراغ‌های ال ای دی در بالای باتری قرار می گیرند و هنگامی که باتری نیاز به آبیاری داشت قرمز می شود و هنگامی که سطح آب الکترولیت‌های باتری لیفتراک مناسب بود سبز می شوند.

اگر به باتری‌ها بیش از حد و به دفعات زیاد آب بریزید، ممکن است یک جوش الکترولیت رخ دهد. این اتفاق باعث می شود توان باتری 3 درصد کاهش یابد. از طرفی اگر دیر به دیر و خیلی کم به باتری آب اضافه کنید هم باتری و هم لیفتراک آسیب جدی می بینند.

برای بسیاری از انبارها و مراکز توزیع، ناوگان لیفتراک به خوبی نگهداری می شود. لیفتراک ها به جابجایی مقادیر انبوه محصول به سرعت و کارآمد در صورت نیاز کمک می کنند تا انبار در اوج راندمان کار کند. بسیاری از انبارهای مدرن از لیفتراک های صنعتی با باتری استفاده می کنند تا خطرات و انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با پیشرانه های سوخت قابل احتراق را به حداقل برسانند. برای اینکه این لیفتراک های برقی در حداکثر راندمان کار کنند، باتری های لیفتراک مورد استفاده برای تغذیه آنها باید در بهترین شرایط نگهداری شوند. باطری های فرسوده لیفتراک ممکن است شارژ کافی برای تغذیه ایمن لیفتراک شما نداشته باشند. در واقع، خروجی الکتریکی ناپایدار از باتری های صنعتی تخریب شده ممکن است باعث آسیب به سیستم های لیفتراک شود. بنابراین، تعمیر و نگهداری باتری صنعتی یک امر ضروری است. با این حال، دیر یا زود، تمام باتری های لیفتراک شما نیاز به تعویض دارند. هر باتری لیفتراک فقط می تواند چرخه های شارژ زیادی را قبل از تخریب (معمولاً حدود 1500) تحمل کند. گذشته از اینکه باتری ها به مرور زمان کارایی خود را از دست می دهند، راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانند آسیب ببینند و به لیفتراک شما آسیب برسانند. هنگامی که باتری ها فرسوده یا آسیب می بینند، لازم است آنها را تعویض کنید – ترجیحاً قبل از اینکه به لیفتراک شما آسیب برساند یا به کارمند آسیب برساند. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا چند علامت هشدار وجود دارد که باید باتری لیفتراک خود را تعویض کنید: 1: سولفاته شدن بیش از حد باتری لیفتراک بسیاری از باتری های لیفتراک برقی از نوع باتری های سرب اسیدی هستند. محلول کاتالیزوری مورد استفاده در این باتری ها حاوی اسید سولفوریک و آب است. با گذشت زمان، آب تبخیر می شود و نیاز به تعویض دارد (ترجیحاً با آب تصفیه شده به دلایل تعمیر و نگهداری باتری صنعتی). هنگامی که آب در باتری لیفتراک بسیار کم باشد یا به درستی شارژ نشده باشد، اسید سولفوریک موجود در محلول کاتالیزور ممکن است روی صفحات باتری جمع شود. این فرآیند (و باقیمانده) به عنوان سولفاتاسیون باتری شناخته می شود. باتری های بیش از حد سولفاته قدرت میل لنگ خود را از دست می دهند و زمان بیشتری برای شارژ شدن نیاز دارند. اگر برای مدت طولانی تنها بماند، صفحات باتری ممکن است برای همیشه آسیب ببینند. بنابراین، اگر اپراتور لیفتراک متوجه شود که در طی بازرسی قبل از شارژ باتری‌های لیفتراک، باتری‌ها بیش از حد سولفاته شده‌اند تا جایی که آلاینده را نتوان حذف کرد، بهتر است باتری‌ها را تعویض کند.

: تخلیه سریع غیرعادی پس از شارژ باتری لیفتراک یکی دیگر از نشانه‌های واضح مبنی بر اینکه باتری لیفتراک باید تعویض شود این است که به نظر نمی‌رسد قادر به نگه داشتن شارژ باشد. هنگام شارژ باتری‌های لیفتراک، می‌توان به یادداشت مدت زمان شارژ و میزان شارژ هر باتری در گزارش تعمیر و نگهداری کمک کرد. در حالت ایده آل، باتری ها باید زمانی شارژ شوند که به محدوده 20 تا 30 درصد برسند تا عمر مفید آنها به حداکثر برسد. در غیر این صورت، ممکن است متوجه شوید که باتری های شما توانایی خود را برای نگه داشتن شارژ سریعتر از آنچه که باید از دست می دهند. به یاد داشته باشید، باتری‌ها فقط برای بسیاری از چرخه‌های شارژ خوب هستند، بنابراین استفاده از «شارژ فرصتی» برای شارژ کردن باتری ۷۰ درصدی، فقط عمر مفید باتری را کوتاه می‌کند بدون اینکه به شما اجازه دهد کار زیادی انجام دهید. 3: لیفتراک های برقی عملکرد را کاهش داده اند/نمایشگر را کم نور کرده اند پس از وصل کردن باتری صنعتی، اگر اپراتور لیفتراک متوجه شود که صفحه نمایش لیفتراک تاریک یا سوسو می‌زند (یا اصلا روشن نمی‌شود)، ممکن است نشانه‌ای از این باشد که باتری به سادگی قادر به تامین انرژی کافی نیست. در موارد شدید، لیفتراک ممکن است اصلاً نتواند حرکت کند. اگر این اتفاق بیفتد، مهم است که بررسی کنید تا مطمئن شوید که اتصال بین باتری و لیفتراک تمیز و ایمن است، زیرا زباله یا اتصالات سست ممکن است مقصر باشند. همچنین، حتماً فضای داخلی باتری لیفتراک را برای علائم سولفاته شدن بیش از حد بررسی کنید.

: اسید ریخته شده در قسمت بیرونی باتری لیفتراک اگر در قسمت بیرونی باتری تجمع اسیدی وجود دارد، باید فوراً از نظر علائم آسیب بررسی شود و احتمالاً برای دفع مناسب آماده شود. نشت اسید از باتری می‌تواند برای کارکنانی که تلاش می‌کنند با آن کار کنند، یک خطر جدی برای سلامتی و ایمنی ایجاد کند، و هرکسی که باتری‌های صنعتی آسیب‌دیده را بازرسی می‌کند یا دست به کار می‌شود، باید حتماً از دستکش، عینک و سایر لباس‌های محافظ استفاده کند تا اسید از تماس با آنها جلوگیری کند. این ممکن است به دلیل شل شدن درزگیر یا پر شدن بیش از حد باتری باشد، زیرا مایع کاتالیزوری ممکن است در حین کارکرد لیفتراک به اطراف داخل باتری بپاشد. با این حال، توصیه نمی شود که سعی کنید اسید سولفوریک از دست رفته را در باتری های صنعتی سرب اسید جایگزین کنید. نشت اسید باید باعث شود که باتری برای تعمیر یا تعویض توسط سازنده فرستاده شود – اگر نه به طور کامل دفع شود. اکیداً توصیه می شود که سعی نکنید چنین مشکلی را «در داخل» برطرف کنید. 5: ترمینال های باتری لیفتراک خورده/آسیب دیده باتری های لیفتراک برقی معمولاً به گونه ای ساخته می شوند که دوام بالایی داشته باشند. با این حال، حتی بادوام ترین تجهیزات انبار نیز اگر مورد سوء استفاده کافی قرار گیرند، می شکند. به عنوان مثال، اگر تعمیر و نگهداری باتری صنعتی برای مدت طولانی از برنامه عقب بیفتد، یا اگر چیزی روی پایانه های باتری تأثیر بگذارد، آسیب می تواند باعث شود باتری به درستی کار نکند. ترمینال های خورده می توانند باتری را از انتقال موثر نیرو به لیفتراک و همچنین اختلال در شارژ کردن جلوگیری کنند. آسیب به بدنه باتری می تواند باعث نشتی شود یا از تماس کامل و مطمئن پایانه ها با لیفتراک جلوگیری کند. اگر باتری دارای ترمینال های خوردگی یا آسیب دیده باشد، ممکن است لازم باشد آن را برای تعمیر یا تعویض به سازنده ارسال کنید. اینها تعدادی از علائم هشدار دهنده هستند که ممکن است نیاز به تعویض باتری لیفتراک برقی در اسرع وقت داشته باشید. اگر برای بهینه‌سازی برنامه تعمیر و نگهداری باتری صنعتی خود یا برای یافتن باتری‌های لیفتراک برقی مناسب برای انبار خود به کمک نیاز دارید، با کارشناس باتری لیفتراک خود درلیفت آسان تماس بگیرید.

نحوه شارژ باتری لیفتراک

برای شارژ مجدد باتری لیفتراک، باید میزان شارژ باتری به حدود بیست درصد رسیده باشد.

برای شارژ شدن کامل باتری، نیاز به هشت ساعت زمان است.

باتری های اسید سرب یکی از تجهیزاتی است که بررسی میزان اسید آنها معمولاً فراموش می شود. پایین بودن سطح آب، خوردگی و ریختن الکترولیت از موارد رایجی است که باید به صورت روزانه کنترل شود، اما عملی که عموماً به فراموشی سپرده می شود، شارژ یکسان سازی است. پس در این مطلب با شارژ تساوی بیشتر آشنا می شویم.

شارژ برابر شده باتری لیفتراک چیست؟

هنگامی که باتری پس از یک چرخه شارژ کامل به طور عمدی زیاد شارژ می شود، شارژ برابر شده اتفاق می افتد. اساساً، شما باطری را با ولتاژ بالاتر از شارژ معمول برای شارژ کردن سولفات جمع شده و تعادل ولتاژ هر سلول، شارژ می کنید. به عبارت دیگر در شارژ معمولی، تمام سلولهای باتری به شکل کامل شارژ نمی شوند و صفحات پایین تر، اختلاف ولتاژ را در مدار سری جبران می کنند. اما در حالت شارژ برابر شده، اختلاف ولتاژ خروجی مابین تمام صفحات باتری به حداقل یا صفر نزدیک می شود.

چرا شارژ برابر شده باتری لیفتراک را انجام می دهیم؟

اگر باتری های اسید سرب خود را برابر نکنید، این سولفات با گذشت زمان تجمع می یابد تا جایی که ظرفیت باتری را کاهش دهد. این تجمع به طور ماکزیمم حداکثر زمان کارکرد شما را کاهش می دهد و منجر به تعویض باتری بیشتر یا مدت زمان شارژ بیشتر در طول شیفت کاری می شود. عدم تعادل ولتاژ نیز تأثیر مشابهی دارد. باتری ها با استفاده از چندین سلول که به صورت سری به هم متصل شده اند برای تولید ولتاژ مشخصی کار می کنند. هنگامی که در هر سلول خروجی متفاوتی دارد، ولتاژ کلی باتری شما کاهش می یابد و باتری شما با سرعت بیشتری تخلیه می شود.

چه زمانی باید شارژ برابر شده باطری لیفتراک را انجام دهیم؟

شارژهای برابر سازی باید طبق پیشنهاد سازنده باتری انجام شود، اما بسیاری از شرکت ها به دلیل چرخه طولانی شارژ، باتری های خود را در آخر هفته برابر می کنند. چرخه شارژ کامل برای یک باتری اسید سرب استاندارد حدود هشت ساعت است و شارژ همسان سازی می تواند حدود سه ساعت اضافی باشد. فواصل برابر سازی، بسته به برنامه خاص شما، نوع و اندازه باتری و میانگین ساعات کار متفاوت خواهد بود.

چگونه می توانیم شارژ برابر شد باتری لیفتراک را انجام دهیم؟

اول، شما به یک شارژر نیاز دارید که بتواند یکسان شود، زیرا همه شارژرهای باتری از قابلیت های یکسانی برخوردار نیستند. برای اطمینان از داشتن تجهیزات شارژ مناسب برای همه لیفتراک ها، با نمایندگی باطری مربوطه خود در ارتباط باشید. برخی از شارژرهای باتری به طور خودکار باتری ها را برابر می کنند. این قابلیت بیشتر در سیستم های پیچیده تر روی محصولات کوچکتر مانند جک پالت های برقی دیده می شود. به عنوان مثال مدل 8HBW23 تویوتا به طور خودکار در هنگام شارژ طبیعی هر سلول باتری را برابر می کند.

برای باتری هایی که نیاز به یکسان سازی دستی دارند، حتماً تمام دستورالعمل های ارائه شده توسط باتری و سازنده شارژر را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که مراحل مناسب را برای یکسان سازی دنبال می کنید. شارژهای برابر شده به دلیل ولتاژ بیشتر معمولاً از شارژهای معمولی کاهش دمای بیشتری دارند. قبل از استفاده از باطری که اخیراً شارژ شده است، زمان کافی برای خنک شدن اختصاص دهید.

در صورتی که یک شارژر مناسب دارید، شارژ یکسان سازی نسبتاً ساده است:

تمام کابل ای تخلیه کننده بار باتری را بردارید.

شارژر را به باتری وصل کنید.
شارژر را برای میزان شارژ برابر سازی سازنده باتری تنظیم کنی

با اطمینان از حباب و گاز گرفتن الکترولیت، شارژ را شروع کنید.

وزن مخصوص سلول ها را به صورت دوره ای اندازه گیری کنید، زیرا با شارژ شدن این امر بیشتر می شود.
وقتی وزن مخصوص دیگر افزایش پیدا نمی کند، تمام می شود هوشیار باشید.
هرگونه آب از دست رفته در هنگام شارژ را جایگزین کنید.

نکات ایمنی

شارژری که استفاده می کنید باید با نوع باتری هماهنگ باشد. یعنی ولتاژ خروجی شارژر با ولتاژ باتری یکسان باشد.

کابل شارژر باید سالم و بدون پارگی و آسیب دیدگی باشد. کابل شارژر نباید هنگام استفاده، داغ بشود. اگر هر گونه حفره یا سوختگی در کابل شارژر باتری لیفتراک وجود داشت، آن را تعویض کنید.

بعضی باتری های لیفتراک بعد از شارژ شدن نیاز به آب دارند. باید توجه کنید که آب مصرفی باتری، عاری از هرگونه مواد معدنی و سنگین باشد. بهترین گزینه برای استفاده باتری، آب مقطر است. نباید هنگامی که باتری خالی است، آب وارد آن بشود.

شارژ کردن باتری باعث آزاد شدن اکسیژن و هیدروژن می شود. به همین دلیل نباید باتری در حال شارژ را نزدیک شعله آتش قرار دهید. همچنین از استعمال دخانیات در کنار باتری در حال شارژ خودداری کنید.

برای چک و سرویس کردن باتری لیفتراک، آن را در فضای باز، یا مکانی بزرگ با تهویه مناسب قرار دهید.

12 نکته ایمنی هنگام کار کردن با باطری لیفتراک
همان طور که می دانید یکی از انواع لیفتراک که می توانید آن را انتخاب کنید لیفتراک برقی است که مهم ترین مساله در آن باطری می باشد.کار کردن با باطری خودش نکاتی دارد که حتما برای سلامتی خود،محیط و دیگران و هم چنین سلامت باطری باید به آن توجه کنید.
1-در نزدیکی محل شارژ باطری سیگار نکشید،جرقه یا جوشکاری نباشد و هیچ آتشی در اطراف آن روشن نکنید.
شاید به نظر کاملا واضح باشد اما وجود هر شعله یا جرقه کوچکی در اطراف محل شارژ باطری خطر اشتعال و یا حتی خطر انفجار بزرگی را دارد.
در نزدیکی محل شارژ باطری هیچ آتش یا جرقه ای نباید باشد
2-اطمینان حاصل کنید که در زمان شارژ درپوش باطری باز می باشد.
همان طور که می دانید باطری در زمان شارژ، گاز هیدروژن تولید می کند ،بنابراین نیاز به تهویه مناسب برای پراکنده شدن گاز دارد.در غیر صورت باعث افزایش خطر اشتعال می شود،پس درپوش باطری لیفتراک را باز بگذارید تا تهویه مناسب فراهم شود.
در زمان شارژ درپوش باطری را بگذارید
3-دریچه های خانه های باطری را در طول شارژ بر روی آن نگه دارید
دریچه منافذی دارد که اجازه می دهد گازها فرار کند،اگر دریچه باز شود یا کلا برداشته شودقطرات اسیدی و آب بالای باتری ایجاد می شود که باعث شوک های الکترونیکی به بدنه باطری می شود که مشکلاتی را به لیفتراک شما وارد می کند.
تصویر درپوش خانه های باطری در یک لیفتراک برقی موقع شارژ
4-همیشه قبل از جدا کردن باطری، سوئیچ شارژر را خاموش کنید
لازم است قبل از این که باطری را از شارژر جدا کنید،همه ی شارژر ها را خاموش کنید زیرا برق مستقیم ممکنه جرقه بزند و سبب آتش سوزی شود.
شارژر را قبل اتمام خاموش کنید تا جرقه نزند
5-در هنگام جداسازی پس از اتمام شارژ سیم را نکشید،بلکه سیم را با دست نگه دارید
کشیدن سیم در این حالا موجب آسیب به آن می شود
سیم شارژر باطری لیفتراک برقی را در موقع شارژ نکشید
6-به شارژر اجازه دهید فرایند شارژ را تکمیل کند
جدا کردن باطری قبل از این که چرخه شارژ آن با یک شارژر استاندارد تمام شده باشد باعث آسیب به عملکرد باطری لیفتراک برقی می شود و عمر باطری را کاهش می دهد.
چرخه شارژ را کامل کنید تا فرایند به درستی انجام شود و باطری طول عمر بالایی داشته باشد
7-اطمینان حاصل کنید که باطری همیشه تمیز و خشک است
اطمینان حاصل کنید در همه زمان ها بالای باطری تمیز و خشک باشد،در صورت نمناک بودن و اتصال به برق سبب جرقه الکتریکی می شود و باطری تخلیه می شود.
باطری را در زمان شارژ لیفتراک برقی خود به دور از آلودگی و تمیز نگه دارید
8-اجازه دهید باطری در زمان شارژ در یک محل خنک قرار گیرد
اگر باطری بیش از حد گرم شود یک خطر بالقوه می باشد و طول عمر باطری را کم می کند.
باطری را در محیطی با دمای پایین شارژ کنید تا آسیب نبیند
9-باطری را بازبینی کنید و هر مشکلی را سریع گزارش دهید
قبل از هر شارژ بازبینی کاملی از تمام تجهیزات شارژر داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که شارژ کامل انجام می شود.تجهیزات نامناسب سبب آسیب رساندن به باطری می شود.
گزارش بازبینی باطری برای نگهداری از باطری لیفتراک و افزایش طول عمر باطری
10- در صورت عدم شارژ اتوماتیک برابر ، اطمینان حاصل کنید که باتری حداقل یک بار در ماه برابر می شود
باتری شما از چندین سلول 2 ولت متصل به هم و با ولتاژ مورد نیاز 24 ، 36 ، 48 و غیره تشکیل شده است. هر یک از این سلول ها جداگانه هستند و با سرعت های مختلف شارژ و تخلیه می شوند. پس از یک دوره زمانی، در نهایت ولتاژهای متفاوتی به وجود می آید که در آن برخی سلول ها شارژ می یابند ، برخی نیمه شارژ و برخی دیگر صاف هستند. اگر این کنترل نشود، باتری شما زود خراب می شود. اینجاست که شارژ یکسان سازی وارد می شود. بسته به برنامه کاری شما، شرایط برابر سازی متفاوت خواهد بود. شارژ تساوی در یک زمان مشخص پس از اتمام شارژ کامل، معمولاً در آخر هفته ایجاد می شود. شارژ جریان کم، برای یک دوره زمانی مشخص اتفاق می افتد. از جریان کم استفاده می شود بنابراین سلولهای کاملاً شارژ شده بیش از حد زیاد شارژ نمی شوند در حالی که سلول های پایین تر در حال جبران هستند.
در صورت وجود ولتاژ های متفاوت بعد از دوره زمان شارژ از شارژ اتوماتیک برابر استفاده می شود

باتری شما از نظر تجهیزات ایمنی کم است؟ با بررسی ایمنی ایمنی اتاق باتری ما مطلع شوید.

یک باتری لیفتراک خشک به معنی از دست دادن ظرفیت است
هنگامی که سطح آب بسیار پایین می آید ، شرایطی ایجاد می شود که “سلول خشک” نامیده می شود. صفحات سربی در معرض هوا قرار می گیرند که باعث اکسید شدن آنها می شود. آنها بخشی از ظرفیت خود را از دست می دهند و هنگامی که اکسیداسیون اتفاق می افتد ، قابل برگشت نیست – سلول برای بقیه عمر باتری کم اثر می شود.

بدیهی است که یک باتری سرب اسید با ظرفیت کاهش یافته روی زمین مفید نخواهد بود. به تعمیر و نگهداری بیشتری نیاز دارد ، زیرا باتری باید بیشتر بار شارژ شود و باتری نیاز به تعویض زودهنگام دارد.

باتری های بیش از حد آب می توانند بیش از حد بجوشند
آبیاری بیش از حد باتری حتی بدتر است ، زیرا محلول الکترولیت در حین شارژ منبسط می شود و می تواند از باتری خارج شود و کارگران را در معرض خطری جدی قرار دهد. جوش بیش از حد ممکن است ظرفیت کل یک باتری را تا 5 درصد کاهش دهد ، باز هم این به معنای تعمیر و نگهداری بیشتر ، زمان کارکرد کمتر اپراتور و جایگزینی زودتر تجهیزات است.

به یاد داشته باشید که باتری اغلب گران ترین جزء کامیون آسانسور است ، اما در برخی از امکانات ، آبیاری منظم کم یا زیاد آب می تواند ده ها هزار دلار از دست دادن بهره وری را به همراه داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که همه کارگران اتاق باتری می دانند که آبیاری باتری بخش اختیاری کار آنها نیست. این مهم است که ناوگان در حال کار باشد.

تصمیم گیری در مورد زمان آبیاری باتری های لیفتراک
خبر خوب: بیشتر تعمیر و نگهداری باتری سرب اسیدی نسبتاً ساده است. آبیاری باتری ممکن است تا حدودی شیمی را در بر بگیرد ، اما این علم موشک نیست – به شرطی که کارگران از یک روند ثابت پیروی کنند.

بهترین زمان برای آبیاری باتری آسانسور درست قبل از شروع شیفت است. برای تأسیساتی با ناوگان اندازه مناسب ، تنظیم یک برنامه آسان است: به سادگی باتری های خود را بعد از چرخه شارژ و بعد از زمان خنک شدن باتری ها آبیاری کنید.

برای ناوگان که کامیون های خود را 24 ساعته و 7 روزه روی زمین نگه می دارند ، برنامه ریزی می تواند پیچیده تر باشد. سیستم های نظارت بر باتری می توانند به مدیران در تصمیم گیری های هوشمندانه کمک کنند که کامیون ها را روی زمین نگه می دارد. به طور کلی ، اپراتورها و کارکنان اتاق باتری باید این اصول را در نظر داشته باشند:

اکثر تولیدکنندگان توصیه می کنند هر 5 تا 10 بار باتری را آبیاری کنید. برای توصیه ها ، اسناد باتری خود را بررسی کنید. با این حال ، در صورت شک ، سطح آب را بررسی کنید.

اگر هر روز از لیفتراک استفاده می شود ، حداقل هفته ای یکبار سطح آب را بررسی کنید. این یک راهنمای کلی خوب است ، اما برخی از امکانات باید بیشتر یا کمتر مورد بررسی قرار گیرند. یک قانون خوب: اگر هربار که آب را چک می کنید آب اضافه می کنید ، باید بیشتر اوقات آن را چک کنید.

آبیاری باتری های قدیمی ممکن است بیشتر از باتری های جدید آبیاری شود. در حالت ایده آل ، برنامه آبیاری شما این را در نظر خواهد گرفت. همچنین در صورت تغییر در استفاده از کامیون های بالابر (به عنوان مثال ، در صورت عملکرد بیشتر لیفتراک ها در طول عملیات فصلی) ممکن است لازم باشد سطح آب را بیشتر چک کنید.

هرگز باتری را قبل یا در حین شارژ آب ندهید. این امر باعث افزایش خطر جوش و کاهش عمر مفید باتری می شود.

قبل از استفاده حتماً باتری ها را تا 100 درصد شارژ کنید. این عمل خوبی است ، زیرا باتری های مدرن دارای تعداد محدودی شارژ هستند – شارژ جزئی باتری یکی از این شارژها را مصرف می کند ، بنابراین هزینه های جزئی باعث هدر رفتن پول می شود. در نهایت ، هزینه های جزئی می تواند t را افزایش دهد

عنوان جایگزین این پست می تواند این باشد: “چگونه از پرداخت دو برابر برای باتری لیفتراک خود جلوگیری کنیم.” وقتی خریداران ناآگاه یک باتری ارزان قیمت و بدون ضمانت را انتخاب می کنند، به ناچار پس از مدت کوتاهی باتری دوم – باتری مناسب – را خریداری می کنند. قبل از اینکه چند هزار دلار برای خرید باتری خرج کنید، چند لحظه وقت خود جمع آوری کنید تا مطمئن شوید باتری مناسبی در محفظه باتری شما قرار می دهد و مقدار صحیح انرژی را ارائه می دهد. فروشنده لیفتراک نیز می تواند به شما در یافتن باتری با مشخصات مناسب کمک کند. بالابر شما از چه ولتاژی می تواند استفاده کند؟ لیفتراک ها می توانند از باتری های 36 ولتی یا 48 ولتی استفاده کنند، مطمئن شوید که کامیون بالابر شما قادر به تحمل آن است. انتخاب نادرست می تواند آسیب جدی به تجهیزات شما وارد کند. ابعاد محفظه باتری را اندازه گیری کنید اندازه محفظه باتری را بر حسب اینچ (عرض، عمق و ارتفاع) بنویسید. مهم: اندازه محفظه را اندازه گیری کنید، نه اندازه باتری قدیمی را. ظرفیت آمپر ساعت باتری چقدر است؟ رتبه بندی ظرفیت آمپر ساعت (AH) باتری فعلی خود را بررسی کنید. برای به دست آوردن حداکثر توان و زمان کارکرد، باتری آمپر ساعتی با بالاترین امتیاز را انتخاب کنید که برای کامیون بالابر شما تأیید شده است و می تواند در محفظه باتری قرار گیرد. حداقل وزن تعادل مورد نیاز را تأیید کنید برای تأیید حداقل وزن باتری، صفحه اطلاعات لیفتراک یا دفترچه راهنمای مالک را بررسی کنید. نصب باتری کم وزن می تواند باع مشکلات پایداری شود و بسیار خطرناک است. نوع کانکتور، موقعیت کابل و طول کابل را بررسی کنید شما باید بدانید: جایی که باتری به لیفتراک متصل می شود طول کابل باتری چقدر باید باشد (در صورت شک، کابل های بلندتر را انتخاب کنید) رنگ و موقعیت کانکتورها نحوه انتخاب باتری لیفتراک مناسب مارک باتری و محل ساخت آن را بررسی کنید از خرید باتری های ساخته شده در خارج از کشور بخصوص از کشورهایی که به تولید محصولات ارزان شهرت دارند خودداری کنید. قیمت پایین باتری لیفتراک همیشه خیلی خوب است که درست باشد. یک باتری با گارانتی بخرید و بخواهید که ضمانت نامه را ببینید فقط باتری لیفتراک را خریداری کنید که دارای گارانتی باشد – هر چه طولانی تر باشد بهتر. بخواهید بیانیه گارانتی را ببینید و مطمئن شوید که نحوه رسیدگی به مسائل گارانتی را درک کرده اید. آیا باتری باید برای سرویس فرستاده شود یا یکی از افراد محلی می تواند به مرکز شما بیاید و مشکل را برطرف کند؟ آیا قطعات شامل و در دسترس هستند؟ آیا باتری نیاز به آب دادن دارد؟ برخی از باتری های لیفتراک نیاز به آب یونیزه یا مقطر دارند که باید هر پنج تا ده بار شارژ اضافه شود. آب از مواد فعال داخل باتری محافظت می کند. اگر سطح آب خیلی کم شود، ماده فعال خشک شده و شکننده می شود. این کار باعث آسیب دائمی باتری و کاهش عمر مفید آن می شود. همچنین باتری های لیفتراک کم تعمیر و نگهداری وجود دارد. آیا سیستم شارژ مناسبی دارید؟ متأسفانه، شارژر باتری متوسط ​​48 ولتی با هر باتری 48 ولتی ساخته شده سازگار نیست (و همین امر در مورد شارژرهای 36 ولتی نیز صدق می کند). به طور مشابه، بیشتر شارژرها را نمی توان از یک ولتاژ به ولتاژ دیگر تبدیل کرد. اگر در حال حاضر شارژر باتری دارید، اطلاعات پلاک نام را بررسی کنید و با تامین کننده باتری خود صحبت کنید که کدام باتری لیفتراک برقی با شارژری که از قبل دارید جفت می شود. اگر تصمیم به خرید باتری لیتیوم یونی یا سایر باتری های مهر و موم شده دارید، احتمالاً نمی توانید از شارژر موجود خود استفاده کنید. با تامین کننده یا سازنده باتری چک کنید. مزایا و معایب باتری لیفتراک بازسازی شده باتری‌های لیفتراک بازسازی‌شده بسیار ارزان‌تر از باتری‌های جدید هستند، اما برای هر عملیاتی مناسب نیستند. یک باتری بازسازی شده معمولاً فقط سه یا چهار ساعت دوام می آورد تا قبل از اینکه نیاز به شارژ مجدد داشته باشد. به همین دلیل، باتری های بازسازی شده فقط برای عملیات تک شیفتی که در طول روز از تجهیزات به ندرت استفاده می شود، منطقی است.

انواع باتری لیفتراک

اگر طبق ولتاژ مصرفی، باتری های لیفتراک را دسته بندی کنیم، می توانیم آن ها را به چند دسته تقسیم کنیم:

باتری های ۲۴ ولتی:

این باتری ها با ظرفیت ۱۶۰ تا ۳۶۰ آمپر کار می کنند و برای لیفتراک هایی با وزن حدودی یک تن مناسب هستند.

باتری ۴۸ ولتی:

این باتری ها با ظرفیت ۴۵۰ تا حدود ۸۰۰ آمپر کار می کنند و برای لیفتراک هایی با وزن حدود ۱٫۵ تا ۲٫۵ تن مناسب هستند.

باتری های ۷۲ و ۸۰ ولتی:

این نوع باتری ها برای لیفتراک های برقی سنگین تر با وزن حدود ۳ تن استفاده می شوند و مصرف کمتر و آمپر بالاتری دارند.

همان طور که پیش تر گفته شد، باتری های لیفتراک با آمپر و ولتاژهای مختلف مناسب برای لیفتراک هایی با وزن های متفاوت هستند. در اینجا چند نمونه از باتری ها را به اختصار معرفی می کنیم.

ارائه دهنده باتری لیفتراک در آمپر و ولتاژهای متنوع :

1 – باطری لیفتراک 24 ولت 

2-باطری لیفتراک 36 ولت

3 – باطری لیفتراک 48 ولت

4 – باطری لیفتراک 72 ولت

5 – باطری لیفتراک 80 ولت

6 –باطری لیفتراک 96 ولت

باتری لیفتراک در اشکال، اندازه ها و انواع مختلف وجود دارد. بنابراین چگونه می دانید که چه نوع باتری هایی به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارند؟ در زیر، انواع باتری هایی را که در حال حاضر در صنعت حمل و نقل مواد مورد استفاده قرار می گیرند، همراه با مزایا و معایب آنها فهرست کرده ایم. علاوه بر انواع باتری های موجود، الزامات خاصی برای تجهیزات مانند آمپر ساعت وزن و شکل فیزیکی وجود دارد. اما این بحث برای زمان دیگری است.رایج ترین انواع باتری های لیفتراک، باتری های سرب اسیدی یا باتری های سلول مرطوب، باتری هایی هستند که حاوی صفحات شارژ معلق در مخلوطی از اسید سولفوریک و آب هستند. باتری با معلق کردن الکترولیت ها بین 2 صفحه با بار مخالف در مخلوط آب و اسید کار می کند. تبخیر در طول فرآیند کارکرد و شارژ اتفاق می افتد. در نتیجه، باتری‌های Wet Cell نسبت به سایر انواع باتری‌ها به نگهداری منظم بیشتری نیاز دارند تا عملکرد بالاتری داشته باشند. این به صورت اضافه کردن منظم آب به باتری و تمیز کردن منظم است، به این معنی که کسب و کار شما به یک سیستم آبیاری تخصصی و یک فرد آموزش دیده با تجهیزات ایمنی اضافی نیاز دارد تا از سطح صحیح آب در باتری اطمینان حاصل کند و تعمیر و نگهداری آن را انجام دهد. مزیت اصلی باتری Wet Cell قیمت آن است. خود باتری در مقایسه با انواع دیگر باتری ها هزینه کمتری دارد و به کسب و کارها این امکان را می دهد که چندین باتری در هر لیفتراک داشته باشند. اگر کار شما به ماشین‌ها نیاز دارد که به صورت شبانه روزی کار کنند، چندین باتری اجازه می‌دهند تا زمانی که لیفتراک هنوز در حال استفاده است، یکی را شارژ یا سرویس کند. چند جنبه منفی در باتری های Wet Cell وجود دارد. ابتدا، ممکن است نیاز به خرید یک سیستم آبیاری ویژه، به علاوه ارائه تجهیزات آموزشی و ایمنی برای کارکنانی که سطح آب باتری را حفظ می کنند، داشته باشید. باتری‌های Wet Cell نیز به نگهداری و تمیز کردن منظم نیاز دارند تا باتری‌ها در عملکرد بهینه کار کنند. یکی از بزرگترین نکات منفی زمان شارژ طولانی و دوره خنک شدن قبل از استفاده است. به طور معمول، ما توصیه می کنیم یک باتری را به مدت هشت ساعت شارژ کنید و سپس یک دوره خنک کننده هشت ساعته ارائه دهید، و در یک دوره 24 ساعته هشت ساعت زمان کار برای شما باقی می ماند. باتری های Wet Cell همچنین به یک ایستگاه شارژ ویژه نیاز دارند که تیم شما به طور فیزیکی باتری را از لیفتراک خارج کرده و آن را به شارژر وصل کند. این بدان معنی است که برای هر باتری که همزمان شارژ می شود به یک شارژر نیاز خواهید داشت. اگر چندین حال کار دارید، به فضای بیشتری برای شارژ باتری ها و خنک کردن آنها نیاز خواهید داشت. با روش صحیح نگهداری و شارژ، اکثر باتری های Wet Cell تا پنج سال یا 1500 چرخه شارژ دوام خواهند داشت. باتری های ژل سل سرب اسید یا فقط باتری های ژل سل نیاز به نگهداری کمتری نسبت به باتری های سلول مرطوب دارند. باتری ژله ای بسیار شبیه به باتری های سرب اسیدی سنتی است، اما سیلیس را به مخلوط الکترولیت اضافه می کند تا ماده ای شبیه ژل ایجاد کند. این ضخیم شدن محیط الکترولیت به این معنی است که باتری‌های ژل را می‌توان در موقعیت‌های مختلفی نصب کرد و دود زیادی از خود ساطع نمی‌کند. از آنجایی که این باتری ها آب بندی هستند، برای کارکرد باتری نیازی به سیستم آبیاری خاصی ندارند. وقتی باتری ژل خود را شارژ می کنید، باید برای دادن زمان اضافی به آن برنامه ریزی کنید. چرخه‌های آهسته شارژ در باتری‌های ژل سل رایج است، اما نمی‌توانید آن را ترک کنید و آن را شارژ کنید. از آنجایی که محیط الکترولیت به جای مایع یک ژل است، به محض اتمام شارژ، باید باتری را از شارژر بردارید زیرا روشن ماندن آن می تواند باعث ایجاد حفره در الکترولیت شود که آسیب جبران ناپذیری دارد. یکی از بزرگترین شکایات باتری های Wet Cell این است که در برابر لرزش شدید و سایر ضربه ها حساس هستند. باتری های ژل در این شرایط مزیتی دارند زیرا می توانند ضربه و ارتعاشات را جذب کنند و آنها را به باتری های عالی برای وسایلی مانند چهار چرخ تبدیل می کند. 

باتری های شیشه ای جاذب یا AGM نوع دیگری از باتری های سرب اسیدی مهر و موم شده هستند. باتری های AGM زمانی کار می کنند که اسید سولفوریک توسط یک تشک فایبرگلاس بسیار ظریف جذب شود. باتری‌های AGM به آبیاری منظم مانند باتری‌های سیل‌زده نیاز ندارند. خود تشک ها جذب نمی شوند و تحت تأثیر الکترولیت های اسیدی قرار نمی گیرند که به آنها اجازه می دهد بدون هیچ گونه تعمیر و نگهداری به طور مؤثر کار کنند و مزیت کار در محدوده دمایی بزرگتر را به ارمغان می آورند. مزیت اصلی باتری های AGM این است که شارژ تا پنج برابر سریعتر از باتری Wet Cell و توانایی چرخه عمیق است. اصلی‌ترین جایگزین برای باتری AGM طول عمر کم آن است و هر چرخه شارژ می‌تواند به عمر و عملکرد باتری آسیب برساند. سازندگان توصیه می کنند که تنها تا 50 درصد از ظرفیت خود را در هر چرخه شارژ تخلیه کنند، که به باتری اجازه می دهد تا 1300 چرخه دوام بیاورد.

هنگامی که به طور روزانه از ماشین آلات سنگین استفاده می کنید، خطر خطر، آسیب یا خطا همیشه وجود دارد. کلید یک محیط کاری بدون خطر و کاملاً کارآمد، درک اقدامات ایمنی صحیح و الزامات عملیاتی است که برای تسهیل برای نیروی کار خود نیاز دارید. این امر به ویژه در مورد لیفتراک های برقی مهم است. در حالی که امروزه طیف متنوعی از لیفتراک ها موجود است، لیفتراک های برقی در عملیات جابجایی مواد به طور فزاینده ای محبوب می شوند. چرا؟ زیرا آنها مزایای اقتصادی و زیست محیطی چشمگیری برای مشاغل دارند، از جمله افزایش بهره وری انرژی، هزینه سوخت کمتر، سهولت استفاده، کاهش انتشار CO2 و TCO کمتر (هزینه کل مالکیت). خواه یک لیفتراک برقی یا کل ناوگان لیفتراک را راه اندازی کنید، انبار شما به یک ایستگاه شارژ لیفتراک مشخص نیاز دارد. این بدان معناست که مانند تمام انواع استفاده از تجهیزات سنگین، شرکت‌ها باید اطمینان حاصل کنند که کسانی که از لیفتراک‌ها استفاده می‌کنند یا در نزدیکی آنها کار می‌کنند، ایمن هستند. شرکت‌هایی که مایل به پیاده‌سازی این فناوری در انبارهای خود هستند، باید اطمینان حاصل کنند که یک منطقه شارژ باتری اختصاصی مجهز به ویژگی‌های ایمنی لازم برای برآورده کردن نیازهای برق ایستگاه شارژ لیفتراک دارند. فناوری دائما در حال پیشرفت است. صنعت حمل و نقل مواد تفاوتی ندارد. بیشتر از به روز ماندن انجام دهید.

شارژرهای شما به گونه ای ایمن، ایمن و کاملا در دسترس نصب شده اند. برای انجام این کار، ابتدا باید یک منطقه قابل دسترسی با دیواری را پیدا کنید که شارژرها را می توان به طور ایمن نصب کرد. به دلایل ایمنی و انطباق، همه شارژرها همچنین باید مجهز به قطع کننده های توقف اضطراری باشند تا در صورت نیاز یا در صورت نیاز، راهی برای قطع فوری جریان برق فراهم کنند. موضوع مهم دیگری که باید در نظر گرفته شود آویزان کردن سیم ها است. اطمینان حاصل کنید که شارژرها در ارتفاع مناسب نصب شده اند و طول سیم ها بیشتر از یک متر نباشد تا از خطر قطع قابل توجهی برای اپراتورها جلوگیری شود. آخرین نکته ای که هنگام اطمینان از نصب صحیح برای چند واحد باید در نظر گرفت، فضا است: حداقل یک متر فاصله بین هرلیفتراک بگذارید. انجام این کار باعث می شود تا وسایل نقلیه همیشه در دسترس اپراتورها باشند. دعوت به اقدام جدید

2. جلوگیری از آسیب انبار کفپوش های مقاوم در برابر اسید را برای جلوگیری از آسیب به کف انبار نصب کنید. این امر به ویژه در هنگام کار با باتری ها مهم است زیرا راه های متعددی وجود دارد که می توانند نشت کنند. از نقص های نادر تولید یا آسیب به سلول، انتشار این مواد شیمیایی خطرناک می تواند منجر به آسیب واقعی به ناحیه نزدیک و همچنین آسیب احتمالی به اپراتورهای نیروی کار شما شود. این امر با نصب کفپوش مقاوم در برابر اسید کاملاً قابل پیشگیری است. علاوه بر محافظت از انبار شما، کفپوش‌های تخصصی تمیز کردن آسان‌تر نشتی‌ها را تضمین می‌کنند که در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما می‌شود. آگاهی از نیازهای برق ایستگاه شارژ کلید موفقیت عملیاتی است، اما باید در مورد سرویس و نگهداری لیفتراک نیز مطلع باشید. در اینجا 5 نکته برای نگه داشتن شما در مسیر درست آورده شده است.هنگامی که به طور روزانه از ماشین آلات سنگین استفاده می کنید، خطر خطر، آسیب یا خطا همیشه وجود دارد. کلید یک محیط کاری بدون خطر و کاملاً کارآمد، درک اقدامات ایمنی صحیح و الزامات عملیاتی است که برای تسهیل برای نیروی کار خود نیاز دارید. این امر به ویژه در مورد لیفتراک های برقی مهم است. در حالی که امروزه طیف متنوعی از لیفتراک ها موجود است، لیفتراک های برقی در عملیات جابجایی مواد به طور فزاینده ای محبوب می شوند. چرا؟ زیرا آنها مزایای اقتصادی و زیست محیطی چشمگیری برای مشاغل دارند، از جمله افزایش بهره وری انرژی، هزینه سوخت کمتر، سهولت استفاده، کاهش انتشار CO2 و TCO کمتر (هزینه کل مالکیت). خواه یک لیفتراک برقی یا کل ناوگان لیفتراک را راه اندازی کنید، انبار شما به یک ایستگاه شارژ لیفتراک مشخص نیاز دارد. این بدان معناست که مانند تمام انواع استفاده از تجهیزات سنگین، شرکت‌ها باید اطمینان حاصل کنند که کسانی که از لیفتراک‌ها استفاده می‌کنند یا در نزدیکی آنها کار می‌کنند، ایمن هستند. شرکت‌هایی که مایل به پیاده‌سازی این فناوری در انبارهای خود هستند، باید اطمینان حاصل کنند که یک منطقه شارژ باتری اختصاصی مجهز به ویژگی‌های ایمنی لازم برای برآورده کردن نیازهای برق ایستگاه شارژ لیفتراک دارند. فناوری دائما در حال پیشرفت است. صنعت حمل و نقل مواد تفاوتی ندارد. بیشتر از به روز ماندن انجام دهید. با این 6 روند رسیدگی به مواد تکامل پیدا کنید. برای کشف 4 مورد نیاز ایستگاه شارژ باتری لیفتراک توصیه شده به ادامه مطلب بروید. 1. از اتصال صحیح اطمینان حاصل کنید نقاط شارژ شما باید به درستی نصب شوند. این بدان معناست که تضمین کنید شارژرهای شما به گونه ای ایمن، ایمن و کاملا در دسترس نصب شده اند. برای انجام این کار، ابتدا باید یک منطقه قابل دسترسی با دیواری را پیدا کنید که شارژرها را می توان به طور ایمن نصب کرد. به دلایل ایمنی و انطباق، همه شارژرها همچنین باید مجهز به قطع کننده های توقف اضطراری باشند تا در صورت نیاز یا در صورت نیاز، راهی برای قطع فوری جریان برق فراهم کنند. موضوع مهم دیگری که باید در نظر گرفته شود آویزان کردن سیم ها است. اطمینان حاصل کنید که شارژرها در ارتفاع مناسب نصب شده اند و طول سیم ها بیشتر از یک متر نباشد تا از خطر قطع قابل توجهی برای اپراتورها جلوگیری شود. آخرین نکته ای که هنگام اطمینان از نصب صحیح برای چند واحد باید در نظر گرفت، فضا است: حداقل یک متر فاصله بین هر لیفتراک بگذارید. انجام این کار باعث می شود تا وسایل نقلیه همیشه در دسترس اپراتورها باشند. دعوت به اقدام جدید 2. جلوگیری از آسیب انبار کفپوش های مقاوم در برابر اسید را برای جلوگیری از آسیب به کف انبار نصب کنید. این امر به ویژه در هنگام کار با باتری ها مهم است زیرا راه های متعددی وجود دارد که می توانند نشت کنند. از نقص های نادر تولید یا آسیب به سلول، انتشار این مواد شیمیایی خطرناک می تواند منجر به آسیب واقعی به ناحیه نزدیک و همچنین آسیب احتمالی به اپراتورهای نیروی کار شما شود. این امر با نصب کفپوش مقاوم در برابر اسید کاملاً قابل پیشگیری است. علاوه بر محافظت از انبار شما، کفپوش‌های تخصصی تمیز کردن آسان‌تر نشتی‌ها را تضمین می‌کنند که در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما می‌شود. آگاهی از نیازهای برق ایستگاه شارژ کلید موفقیت عملیاتی است، اما باید در مورد سرویس و نگهداری لیفتراک نیز مطلع باشید. در اینجا 5 نکته برای نگه داشتن شما در مسیر درست آورده شده است. 3. دسترسی به تجهیزات ایمنی اطمینان حاصل کنید که تجهیزات ایمنی همیشه به راحتی در دسترس هستند. تصادف لیفتراک می تواند کشنده باشد. تجهیزات ایمنی اولیه باید به راحتی در محل ایستگاه شارژ شما در کنار تجهیزات تخصصی تر برای محافظت از نیروی کار شما در صورت وقوع حادثه ای مانند نشت اسید تصادفی در دسترس باشد. به عنوان مثال کپسول های آتش نشانی را در نظر بگیرید. آتش سوزی انبار یک تهدید امکان پذیر است که وجود یک کپسول آتش نشانی را تضمین می کند. دسترسی به این تجهیزات ایمنی نه تنها باید آسان باشد، بلکه باید برای استفاده در آتش سوزی های الکتریکی نیز مناسب باشد. با در نظر گرفتن پیامدهای ایمنی و مالی آتش سوزی انبار، نصب یک کپسول آتش نشانی هزینه کمی برای محافظت از رفاه طولانی مدت نیروی کار و عملیات کلی شما است. از آنجایی که باتری‌های لیفتراک برقی یک خطر سوختگی بالقوه هستند، ایستگاه‌های شارژ باتری لیفتراک باید دارای دوش اضطراری و ایستگاه شستشوی چشم باشند تا زمانی که اپراتور با اسید باتری تماس پیدا کند. در کنار آماده سازی و پیشگیری از خطرات محیط کار، ایجاد فرهنگ بهداشت و ایمنی کلیدی است. اینجا بیشتر بیاموزید 4. تهویه کافی را فراهم کنید شارژ باتری های لیفتراک گاز هیدروژن تولید می کند که تشخیص آن دشوار و بسیار خطرناک است. این امر باعث می شود تهویه قسمت شارژ شما به یک بخش اساسی از ایمنی اپراتور تبدیل شود. البته باز کردن چند پنجره کافی نیست. برای کاهش صحیح این موضوع، کیفیت هوا باید مرتباً کنترل شود تا گواهی شود که سطح هیدروژن همیشه زیر 2٪ باقی می ماند. ایجاد تهویه کافی برای کارگاه شما از طریق دهانه های ساختمان و فن های خروجی آسان است. با این وجود، تهویه مسلما یکی است 

3. دسترسی به تجهیزات ایمنی اطمینان حاصل کنید که تجهیزات ایمنی همیشه به راحتی در دسترس هستند. تصادف لیفتراک می تواند کشنده باشد. تجهیزات ایمنی اولیه باید به راحتی در محل ایستگاه شارژ شما در کنار تجهیزات تخصصی تر برای محافظت از نیروی کار شما در صورت وقوع حادثه ای مانند نشت اسید تصادفی در دسترس باشد. به عنوان مثال کپسول های آتش نشانی را در نظر بگیرید. آتش سوزی انبار یک تهدید امکان پذیر است که وجود یک کپسول آتش نشانی را تضمین می کند. دسترسی به این تجهیزات ایمنی نه تنها باید آسان باشد، بلکه باید برای استفاده در آتش سوزی های الکتریکی نیز مناسب باشد. با در نظر گرفتن پیامدهای ایمنی و مالی آتش سوزی انبار، نصب یک کپسول آتش نشانی هزینه کمی برای محافظت از رفاه طولانی مدت نیروی کار و عملیات کلی شما است. از آنجایی که باتری‌های لیفتراک برقی یک خطر سوختگی بالقوه هستند، ایستگاه‌های شارژ باتری لیفتراک باید دارای دوش اضطراری و ایستگاه شستشوی چشم باشند تا زمانی که اپراتور با اسید باتری تماس پیدا کند. در کنار آماده سازی و پیشگیری از خطرات محیط کار، ایجاد فرهنگ بهداشت و ایمنی کلیدی است. 

4. تهویه کافی را فراهم کنید شارژ باتری های لیفتراک گاز هیدروژن تولید می کند که تشخیص آن دشوار و بسیار خطرناک است. این امر باعث می شود تهویه قسمت شارژ شما به یک بخش اساسی از ایمنی اپراتور تبدیل شود. البته باز کردن چند پنجره کافی نیست. برای کاهش صحیح این موضوع، کیفیت هوا باید مرتباً کنترل شود تا گواهی شود که سطح هیدروژن همیشه زیر 2٪ باقی می ماند. ایجاد تهویه کافی برای کارگاه شما از طریق دهانه های ساختمان و فن های خروجی آسان است. با این وجود، تهویه مسلما یکی است

ابعاد باتری لیفتراک

در مورد وسایل نقلیه برقی ، مشخصات باتری لیفتراک در همه موارد یکسان نیست. بسته به نوع وسیله نقلیه مورد استفاده ، وزن ، اندازه و ولتاژ باتری لیفتراک بسیار متفاوت است.

به طور کلی ، اندازه باتری لیفتراک بر اساس وسعت خودرو انتخاب می شود و انواع مختلف وسایل نقلیه برقی معمولاً یکی از این چهار گزینه ولتاژ را دریافت می کنند:

باتری لیفتراک 24 ولت

باتری لیفتراک 36 ولت

باتری لیفتراک 48 ولت

باتری لیفتراک 80 ولت

یک باتری لیفتراک 24 ولت برای برخی از کوچکترین انواع وسایل نقلیه برقی مناسب است ، مانند:

خودرو های سواری

استیکرها

جک های پالت برقی

در همین حال ، باتری های لیفتراک 36 ولت برای وسایل نقلیه برقی متوسط ​​طراحی شده اند ، مانند:

لیفتراک راهرو باریک

باتری های لیفتراک 48 ولت برای خودروهای برقی بزرگ طراحی شده اند ، مانند:

لیفتراک برقی

همانطور که می توانید تصور کنید ، باتری های لیتیوم یون جدیدترین نوع دو نوع باتری هستند ، بنابراین شارژ آنها سریعتر و پیچیدگی کمتری دارد. بیایید نگاهی به تفاوت شارژ بین این دو نوع باتری لیفتراک بیندازیم:

لیفتراک-باتری-روشهای شارژ-مقایسه

“شارژ فرصت” به توانایی شارژ به صورت مورد نیاز اشاره می کند ، در حالی که لیفتراک کمی خرابی دارد (یا هر زمان که فرصت مناسبی وجود داشته باشد).

باتری های لیتیوم یونی را می توان به صورت فرصت شارژ کرد و نیازی به شارژ 100٪ ظرفیت باتری لیفتراک ندارد.

باتری های سربی اسید نباید تا زمانی که به ظرفیت کامل باتری لیفتراک نرسیده باشند از شارژر باتری لیفتراک جدا شوند و امکان شارژ مجدد آنها وجود ندارد.

علاوه بر این ، اگر هریک از این نوع باتری ها به درستی شارژ نشوند ، کیفیت آنها با گذشت زمان از بین می رود-زیرا واحدهای سرب اسید دارای دستورالعمل های بسیار دقیق تری در مورد تکنیک شارژ سالم هستند.

الزامات ایستگاه شارژ باتری لیفتراک

مکان فیزیکی سیستم شارژر باتری لیفتراک شما بسیار بیشتر از آن چیزی است که بسیاری از صاحبان مشاغل تصور می کنند.

واحدهای سرب اسید دارای الزامات خاصی برای ایستگاه شارژ باتری لیفتراک هستند که واحدهای لیتیوم یونی فاقد آن هستند. با این وجود ، باتری های صنعتی لیتیوم مستقیماً به دیوار متصل می شوند و برای شروع شارژ سریع لیتیوم باتری ، نیازی به حذف آنها از خودرو نیست. در واقع هیچ اقدام دیگری وجود ندارد که باید انجام شود تا یک شارژ ساده انجام شود.

با استفاده از باتری لیفتراک سرب اسید ، واحدها باید به طور کامل از خودرو خارج شوند و روی یک شارژر جداگانه باتری لیفتراک قرار گیرند-بسیاری از آنها توانایی یکسان سازی را دارند. اگر لیفتراک های زیادی در حال کار هستند ، باید چندین شارژر و همچنین فضایی برای خنک شدن چندین واحد پس از شارژ کامل وجود داشته باشد. این امر مستلزم آن است که کارگران به طور منظم وزن کامل باتری لیفتراک را به طور منظم بلند کرده و از آن پشتیبانی کنند.

مشاغلی که از باتری های سرب اسید استفاده می کنند ، برای شارژ و خنک کردن همزمان چند باتری به شرطی که بخواهند شرکت آنها بدون مشکل کار کند ، نیاز به فضا دارند ، که اغلب به یک یا چند اتاق جداگانه اختصاص داده می شود. علاوه بر این ، باتری های لیفتراک سرب اسید هنگام شارژ بسیار داغ می شوند ، که برای حفظ ایمنی ایستگاه شارژ باتری لیفتراک نیاز به یک فضای کنترل دما دارد.

باتری های لیفتراک صنعتی لیتیوم نیازی به فضای جداگانه ندارند ، نیازی به خنک شدن ندارند و نیازی به یک قطعه یدکی کاملاً شارژ در حالت آماده به کار نیست هنگامی که یکی دیگر به طور کامل تخلیه می شود-می توان آن را درجا شارژ کرد

نوع ساختار باطری لیفتراک:

نوع ساختار باطری اکثرا بصورت سرب – اسید میباشد باطری های سرب – اسید دارای قابلیت شارژ مجدد میباشد. اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه ی آن داشته باشیم برای اولین بار در سال 1859 توسط یک فیزیکدان فرانسوی اختراع و به عنوان اولین باطری با قابلیت شارژ مجدد روانه بازارهای تجاری و صنعتی شد.با توجه به این نکته که این باطری دارای قابلیت شارژ مجدد میباشد؛ میتوان گفت این باطری جزء پر مصرف ترین  باتری لیفتراک است که 80% افراد برای لیفتراک های خود از این باطری استفاده میکنند. به صراحت میتوان گفت این باطری ها نسبت به کارایی فوق العاده ایی که دارند “قیمت” شگفت انگیزی را دارا هستند .
“قیمت و کارایی” این محصول علت اصلی محبوبیت آن میباشد.

این باطری ها در 3 حالت

– باطری یو پی اس

باطری لیفتراک

– باطری خودروهای برقی

باطری یو پی اس

برق شهری از اطمینان پذیری بالایی برخوردار نیست و ممکن است گاهی برخی مشکلات سبب قطع شدن آن شود. در نتیجه بهتر است از دستگاه‌هایی ایمن استفاده کنیم تا این اطمینان پذیری را به مقدار بالایی برساند.

دیتاسنتر‌ها، تجهیزات اصلی و مهم هر سازمان را دریافت، نگهداری و پشتیبانی می‌کنند و تمامی سرویس‌های ارائه شده در آن‌ها باید دقیق، مطابق با برنامه و بدون کوچکترین وقفه باشد تا تبادل، مدیریت و استفاده از داده‌ها با بیشترین کارایی انجام شود.کاربرد یو پی اس در دیتاسنترها و ضرورت استفاده از آن مرکز داده یا دیتاسنتر در حقیقت مجموعه‌ای متشکل از سرویس‌ دهنده‌ها، تجهیزات الکترونیکی، زیرساخت‌های ارتباطی و امنیتی است که به منظور ارائه، ذخیره و پشتیبانی از سرویس‌های مبتنی بر شبکه (مانند اینترنت، اینترانت واکسترانت) مورد استفاده قرار می‌گیرند

از سویی دیگر، با توجه به حساسیت سرورهای کامپیوتری و دیتاسنترها، با از کار افتادن آن‌ها، احتمال از بین رفتن اطلاعات کل مجموعه یا سازمان وجود دارد، استفاده از دستگاه UPS یا یک منبع تغذیه برق اضطراری می‌تواند از سرور و تجهیزات شبکه در برابر خطرات و آسیب‌های احتمالی محافظت نماید

متخصصان برق توصیه  می‌کنند برای برطرف کردن این مشکل از دستگاه‌هایی به اسم یو پی اس استفاده شود. UPSها از توان چند صد ولت آمپر تا چند میلیون ولت آمپر بهره‌مند هستند و انتخاب آن با توجه به نوع تجهیزات مورد استفاده ما، ممکن است متفاوت باشددیتاسنتر و تجهیزات کامپیوتری از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در صورت قطعی و نوسات برق ناشی از اختلالات بیشترین خرابی و خسارت را متحمل می‌شوند. احتمال قطعی و ناگهانی برق می‌تواند عملکرد مطلوب آن‌ها را با اختلال و مشکل مواجه کند؛ حتی این قطع برق می‌تواند باعث از کار افتادن سرورها نیز شود. در صورت قطع  و وصل شدن برق ورودی سرور بخشی از power این دستگاه دچار اختلال خواهد شد که این موضوع علاوه بر قطع تمامی وب سایت‌ها باعث ایجاد خسارت های دیگری نیز می‌شود؛ اگر سیستم از نظر سخت افزاری خراب شود تعمیر یا جایگزین کردن آن بسیار گران و هزینه‌بر خواهد بود. زیرا تجهیزات کامپیوتری و دیتاسنترها گران هستند و هر گونه اختلال در آن‌ها خسارات جبران ناپذیری به بار می‌آورد.

ساده ترین راه برای تشخیص خرابی باتری ها این است که ورودی برق شهر یو پی اس را قطع کنیم چنانچه یو پی اس توانست برق خروجی راتامین کند پس در نتیجه باتری ها سالم میباشند.

چنانچه باتری ها برای مدت کم یا اینکه اصلا نتوانستن برق رو تامین کنند خراب میباشند.ولی اصولی ترین راه برای اینکه بدانیم باتری ها خراب شده یا نه این است که با باتری تستر باتری ها تست گردد و از خراب بودن باتری ها مطمئن گردیم.

باتری ها پس از مدتی استفاده ولتاژ خود را از دست داده و میزان جریانی که در خود ذخیره می کنند را کم کرده و در اصطلاح ولتاژ کمتری ذخیره می کنند که می گوییم باتری خراب شده  و به درد نمی خورد.

چهار نکته اساسی قبل از خرید یو پی اس هر حادثه ای می تواند موجب اختلال در شبکه برق شود در حالی که امروزه اغلب تجهیزات حساس با انرژی برق کار می کند و این نوسانات جریان برق می تواند موجب خسارات زیادی شود.

چرا یو پی اس بخریم؟

برق غیر قابل پیش بینی است. تجربه ی تلخی که اغلب ما از اختلال شبکه برق داریم قطعی برق در زمان انجام یک پروژه مهم با کامپیوتر شخصی است. قطعی برق یا نوسانات جزئی آن تا حدی می تواند که خسارت آفرین باشد که جان انسان ها را نیز به خطر بیاندازد. اتاق عملی را تصور کنید که کلیه دستگاه ها و تجهیزات پزشکی آن با برق کار می کند و کوچکترین قطعی برق می تواند برابر با به خطر افتادن جان یک انسان باشد.

همین موضوع باعث می شود که کاربرد یو پی اس در کسب و کارهای امروزی غیر قابل چشم پوشی شود. دستگاه یو پی اس نوسانات برق شهری را کنترل می کند و یک جریان با کیفیت تولید می کند ضمن اینکه باتری یو پی اس به عنوان پشتیبان سیستم هر زمان که لازم باشد وارد مدار شد و قطعی برق را جبران می کند.

نکاتی که در خرید یو پی اس باید توجه کنید

خرید یو پی اس مانند خرید هر دستگاه برقی دیگر نیاز به مطالعه و جست و جو در اینترنت دارد. اما شرکت یو پی اس پرند پیشنهاد می کند قبل از خرید یو پی اس حتما به نکات زیر توجه کنید و در صورت نیاز با کارشناس فروش ما تماس بگیرید.

چند وات تجهیزات شما نیاز دارند؟

یکی دیگر از نکات مهمی که در هنگام خرید یو پی اس باید توجه کنید مقدار وات مصرفی تجهیزاتی است که قرار است به یو پی اس وصل شوند. اگر ظرفیت یو پی اس بر این اساس انتخاب شود عمر مفید آن حداکثری خواهد شد یو پی اس دچار خرابی شده و باتری آن نیز زودتر تحلیل می رود.

برای محاسبه میزان مصرف انرژی تجهیزات خود می توانید از برچسب مشخصات دستگاه ها استفاده کنید و یا از واتمتر کمک بگیرید. واتمتر دستگاهی است که میزان وات مصرفی یک دستگاه را اندازه گیری می کند. پیشنهاد می شود یو پی اسی بخرید که 20 درصد بیشتر از وات مصرفی تجهیزات شما را تامین می کند.

چه مدت از باتری یو پی اس استفاده می شود؟

باتری یو پی اس زمانی معنا پیدا می کند که یا قطعی برق داشته باشیم یا نوسانات بیش از دامنه تعریف شده دستگاه باشد. زمان استفاده از باتری یو پی اس با عمر مفید باتری رابطه معکوس دارد. به عبارتی هرچه زمان استفاده از باتری بیشتر باشد عمر آن کوتاه تر می شود. از این رو قبل از خرید یو پی اس باید زمان تخمینی استفاده از باتری یا runtime را بدانید.

با دانستن مقدار وات مورد مصرف دستگاه های متصل به یک یو پی اس، ران تایم آن محاسبه می شود. برای مثال طبق گراف زیر این دستگاه یو پی اس می تواند 400 وات را حدود 9 دقیقه و یا 100 وات را حدود یک ساعت تامین کند.

تجهیزات شما چقدر حساس است؟

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در خرید یو پی اس توجه به حساسیت دستگاهی است که قرار است به یو پی اس متصل شود. پیشنهاد می شود برای تجهیزات حساس از یو پی اس آنلاین و برای تجهیزات با حساسیت کمتر از نوع لاین اینتراکتیو استفاده شود.

گارانتی و خدمات پس از فروش یو پی اس چگونه است؟

برخی از دستگاه های یو پی اس بزرگ مقیاس نیاز به متخصص برای نصب و راه ندازی دارند و همچنین در صورت بروز مشکل شرکت سازنده باید خدمات پس از فروش ارائه دهد. برخی از محصولات شرکت های بین المللی در ایران به فروش می رسد بدون اینکه نماینده رسمی آن شرکت در ایران حضور داشته باشد. پیشنهاد می شود در زمان خرید یو پی اس از شرکت هایی که خرید کنید که گارانتی و خدمات پس از فروش رسمی ارئه می دهند.

درست است که تمام یو پی اس هایی که در بازار وجود دارند کارایی مختلفی دارند و با توجه به نیاز باید یو پی اس مناسب را انتخاب و خریداری کرد اما تمام یو پی اس ها کارکرد مشترک دارند. پشتیبان گیری از برق در صورت خرابی کامل برق از جمله کارکدهای مشترک هر یو پی اسی می باشد.

این موضوع را به وضوح می دانید که یو پی اس از یک سیستم باتری برای تامین توان بار بحرانی مورد استفاده قرار میگیرد، دقیقا برخلاف ژنراتور آماده به کاری که منبع تغذیه بدون وقفه به منظور تأمین برق پشتیبان گیری ثابت در هنگام قطع برق طراحی نشده است اما قادر به تأمین برق کافی برای خاموش کردن تجهیزات با ایمنی آن است

جمع بندی

منبع تغذیه بدون وقفه، حفاظت از برق مورد نیاز دستگاه ها را تضمین می کند و نیازهای سیستم هایی که  شما در اختیار دارید کاملا توسط یک منبع تغذیه بدون وقفه برآورده می شود که در عصر تکنولوژیکی امروز بسیار ضروری است.

زمانیکه شما برای راحتر شدن کار خود به رایانه متکی هستید بدون شک این اضطراب و نگرانی را هم دارید که در صورت قطعی برق دستگاههای شما دچار مشکل نشوند و اطلاعات شما نیز از بین نرود. راه حلی که وجود دارد این است که سیستم های خود را به یو پی اس مناسب مجهز کنید تا میزان برق مورد نیاز دستگاه های شما را در شرایط اضطراری فراهم آورد.

مجهز بودن تجهیزات شما به سیستم یو پی اس این آرامش خاطر را به شما می دهد که در صورت قطعی برق عواقبی که ممکن است برای شما حادثه ساز باشد را نداشته باشید.

یو پی اس هایی که در دسته یو پی اس های قابل حمل قرار دارند دارای قابلیت خرید و فروش بیشتری در بازار می باشند و به همین خاطر است که در آن ها از باتری های کوچک و تجهیزات کوچکتری نسبت به سایر یو پی اس ها استفاده می شود.

برای یو پی اس های قابل حمل تا ۱۰۰۰ ولت آمپر اندازه و وزن یو پی اس در حدود ۳۰ در ۶۰ در ۶۰ سانتی متر است و وزنی در حدود ۶ کیلوگرم در طراحی آن در نظر گرفته می شود.

البته این دسته از یو پی اس ها دارای مدل های کوچک و بزرگ میباشند که برای انواع بزرگتر  وزنی که در نظر گرفته می شود چند ده کیلوگرم است اما بهترین گزینه برای یو پی اس های قابل حمل آن دسته از یو پی اس هایی هستند که ولت آن ها زیر ۱۰۰۰ می باشد و یو پی اس های بزرگتر بهتر است که یک سینی چرخ دار داشته باشند  زیرا با این کار حمل و نقل این دسته از یو پی اس ها راحت تر صورت خواهد گرفت.

یو پی اس قابل حمل

اما به نظر شما یو پی اس قابل حمل چه یو پی اسی می باشد؟!

گفتیم که یو پی اس هایی که در بازار وجود دارند دارای انواع مختلفی می باشند و هر یک با توجه به موقعیت شغلی و مکانی که از آن ها استفاده می شود ویژگی ها و خصوصیات خاص و مربوط به خود را دارا می باشند.

یو پی اس قابل حمل دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد که این روزها در موارد بسیار زیادی از آن ها استفاده می شود.

بنابراین در تعریف کلی از یو پی اس های قابل حمل باید بگوییم که یو پی اس هایی هستند کوچک که زیر ۱۰۰۰ ولت آمپر دارند. اغلب از این یو پی اس ها در مناطقی که نیروی انسانی و وسایل حمل برای جابه جای باتری یو پی اس های بزرگ تر وجود ندارد بیشتر استفاده می شود

نکات لازم برای خرید یو پی اس قابل حمل

مزایای یو پی اس قابل حمل

این دسته از یو پی اس ها دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشند و همانطور که در مطالب بالا هم اشاره کردیم بیشتر در شرایط و موقعیت هایی که نمی توان از نیروی انسانی برای حمل و جابه جایی باتری یو پی اس ها استفاده کرد ترجیحا استفاده و خرید یو پی اس قابل حمل منطقی تر می باشد.

مزیت دیگری که این دسته از یو پی اس ها دارند همان قابل حمل بودن آن هاست. قطعا به آن اندازه که جابه جایی یو پی اس قابل حمل کار آسانی می باشد حمل و جابه جایی یو پی اس های بزرگ کار چندان آسانی نیست و نیاز به نیروی انسانی و یا وسیله ای برای جابه جایی می باشد.

استفاده از یو پی اس قابل حمل سبب ایجاد قابلیت گردشی  می شود که در نهایت  موجب  زیادتر شدن عمر یو پی اس خواهد شد.

وزن یو پی اس ها به طراحی آنها و مارکشان و مهم تر از همه باتری های آنها بستگی  دارد یعنی یو پی اسی که دارای ولت آمپر زیر ۵۰۰۰ می باشد به راحتی توسط یک الی دو نفر قابل حمل خواهد بود

جمع بندی

با توجه به مطالب و اطلاعاتی که درباره یو پی اس قابل حمل در این مطلب در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم و با توجه به کسب و کاری که دارید و به آن مشغول می باشید و همچنین با در نظر گرفتن نکات مهمی که بابد قبل از خرید یو پی اس قابل حمل  به آن ها توجه داشته باشید می توانید تصمیم نهایی خود را برای خرید یو پی اس قابل حمل گرفته و اقدام کنید.

ساختار باطری لیفتراک سرب-اسید

این باطری ها داراری یک سلول حاوی الکترودهای مثبت و منفی میباشد که سبب ایجاد اختلاف ولتاژ حدود 2 الی 2.1 ولت میشود . با توجه به این موضوع باطری هایی که ولتاژهایی معادل 12ولت تولید می کنند از سلول های الکترودی که بصورت سری به یکدیگر متصل هستند تشکیل شده است.

باطری های ژله ایی:

نوع ساختار باطری لیفتراک برقی تا این لحظه معمولا  باتری سرب اسید بوده و باطری های بدون نیاز به نگهداری یا در اصطلاح عام، باطری ژله ای به دلایل فنی در لیفتراک برقی قابل استفاده نیست لیکن برخی شرکت های تولید کننده در صنعت باطری اقدام به ساخت این نوع باتری نموده اند که به دلیل قیمت بسیار زیاد و طول عمر کم در بازار با استقبال مواجه نشده اند.
در کل انتخاب مناسبی برای شما مشتریان عزیز نمیباشد.
از دیگر باطری هایی که در این حوضه میتوانیم به شما معرفی کنیم به شرح زیر است:

 • باطری ریچتراک
 • باطری پالت تراک
 • باطری استاکر برقی

شما برای خرید مجدد باتری لیفتراک مستلزم انجام عملیات زیر خواهید بود
” در اولین قدم ” شما باید از مشخصات فنی لیفتراک خود آگاهی داشته باشید .اطلاعاتی از قبیل مارک و مدل برای دستیابی به این اطلاعات میتوانید به نمایندگی ایی که از آن لیفتراک خود را خریداری نموده ایید مراجعه بفرمایید.

” قدم دوم ” شما باید باطری لیفتراک خود را چک بفرمایید و مطلع شوید باطری لیفتراک شما چند ولت است زیرا در صورتی خرابی باطری و عدم توانایی تعمیر آن شما نیازمند به تهیه ی یک باطری جدید میباشید.

” قدم سوم “شما باید باکسی که باطری لیفتراک درون آن قرار میگیرد را اندازه گیری کنید تا در صورت خرید باطری جدید بهترین انتخاب را داشته باشید و یک خرید ناموفق نداشته باشید.

” قدم چهارم ” شما باید آمپراژ و ظرفیت باطری فعلی خود را اندازه گیری کنید که برای بازخورد بهتر از خرید باطری لیفتراک خود می توانید ظرفیت باطری لیفتراک جدید را با باطری فابریکی که روی دستگاه لیفتراک شما نصب است مقایسه کنید.

” قدم پنجم ” کمترین و بیشترین  وزن باتری خود را تعیین کنید. نصب باطری سبک تر و یا سنگین تر از وزن استاندارد دستگاه لیفتراک ممکن است آسیب جدی به به لیفتراک شما وارد نماید.

” قدم ششم ” نوع باتری خود را بررسی کنید .

” قدم هفتم ” اندازه ی کابل مصرفی برای باطری خود را مشخص کنید .

راهنمای تعمیر مجدد باتری لیفتراک

قبل از تصمیم گیری در مورد بازسازی ، باید نکات زیر را بررسی کنید:

تمام ولتاژهای جداگانه سلول را ، هم در دوره استراحت و هم هنگام کار لیفتراک بررسی کنید. گسترش مقادیر ولتاژ را مشاهده کرده و آنها را ثبت کنید.

مقادیر وزن مخصوص همه سلول ها را بیابید و آنها را ثبت کنید

اگر مقادیر ولتاژ و وزن مخصوص بیشتر از 0.03 نقطه متفاوت باشد (اگر ولتاژ معمولی سلول در زمان استراحت 2.12 ولت باشد ، مقادیر غیر طبیعی 2.09 و هنوز ولتاژهای پایین تر است ؛ اگر 1.280 وزن مخصوص طبیعی باشد ، 0.03 امتیاز کمتر به معنی 1.250 و مقادیر کمتر). این نشان می دهد که باتری نیاز به شارژ گسترده دارد.

باتری باید از طریق لیفتراک یا در آزمایشگاه تحت تخلیه کامل قرار گیرد. وزن مخصوص ولتاژ ساعتی و قرائت دما را در یک برگه یادداشت کنید.

مجدداً ، هزینه یکسان سازی گسترده داده و قرائت ها را مانند قبل ثبت کنید. تفاوت در قرائت ها کاهش می یابد و حتی ممکن است یکنواخت و برابر شود. سپس نشان می دهد که باتری سولفاته جوان شده است. نیازی به تعمیر یا ترمیم مجدد نیست.

اگر قرائت ها هنوز از یکدیگر دور هستند ، ممکن است مشکل در قسمت های داخلی وجود داشته باشد.

حالا ، اسید را با دقت به یک کاربوی ذخیره اسید تخلیه کنید

سپس سوراخ هایی به قطر پایه ستون ایجاد کنید تا اتصال بین سلولی (در صورت اتصال بین سلولی جوش داده شده) بدون آسیب برای استفاده مجدد استخراج شود.

حالا عناصر سلول را از شیشه سلولی برای بررسی خارج کنید. توصیه می شود این کار را زیر نظر یک متخصص آموزش دیده انجام دهید

در این حالت ، عناصر موجود در سلول ها باید تحت بررسی کامل برای اتصال کوتاه در زیر ، بالا یا کناره ها قرار گیرند. این ممکن است به دلیل ریزش مواد فعال و پر شدن کف گل با گل و در نتیجه اتصال کوتاه رخ دهد ، حتی اگر کناره ها توسط نوارهای پلاستیکی محافظت شوند.

اگر صفحات مثبت و منفی در شرایط خوبی یافت شدند ، گل را بشویید و جداکننده ها و شیشه را تمیز کنید و قبل از تعمیر عنصر را همانند سلول اصلی جایگزین کنید.

همچنین ، رگه های سفید را در بالای صفحات مشاهده کنید. اگر رگه های سفید پیدا شود ، این نشان دهنده روشهای نگهداری نادرست است ، مانند از دست دادن پر شدن آب ، کم شارژ و غیره.

چگونه می توان بررسی کرد که صفحات در وضعیت خوبی هستند؟ لوله های صفحه مثبت باید سالم و بدون هیچ گونه ترکیدگی یا آسیب دیدگی باشند. در مورد صفحه تخت ، هیچ گونه ریزش مجاز نیست. صفحات منفی همیشه در هر نوع باتری سرب اسیدی از نوع مسطح هستند. صفحه منفی هنگام خراشیدن با میخ یا چاقو باید یک ماده فعال داخلی براق را نشان دهد. اگر ماده فعال شنی به نظر می رسد ، گروه منفی باید جایگزین شود.

اگر قرار است سلولهای کامل جایگزین شوند ، توصیه می شود با فروشنده/سازنده مشورت کنید.

سلولهای بزرگتر از دو سال نباید با سلولهای خوب مخلوط شوند. این بر عملکرد سلولهای خوب تأثیر می گذارد.

اگر باتری نسبتاً جدید است (کمتر از پنج سال سن دارد) و مشکل جزئی است ، تعمیر باتری لیفتراک به جای خرید باتری جدید می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند

شارژ های باطری لیفتراک :

 • شارژرهای باطری لیفتراک
 • شارژرهای de-sulphatin
 • شارژر های آنالیزور

شرکت لیفت آسان ارائه کننده ی انواع باطری های زیر میباشد:

 • باطری یدک کش برقی
 • باطری ریچتراک
 • باطری ها  با ولت مخصوص
 • باتری TGV
 • باطری
 • LGV باطری مخصوص ماشین های حمل کاشی و شیشه
 • باطری های مخابراتی
 • باطری های ساکن
 • باطری های استارتر و دیپ سایکل
 • باطری های شش ولتی پالت تراک
 • کلیه ماشین آلات انبارداری

از جمله خدماتی  دیگر شرکت لیفت آسان

– این شرکت در جهت ارائه ی خدمات تکمیلی به شما عزیزان در صورت نیاز آماده نصب و تعمیر انواع الحاقیه و اجزا ی جانبی از جمله باطری لیفتراک میباشد و آماده ی خدمات رسانی به سراسر کشور می باشد.

– ما هم در زمینه ی لیفتراک صفر و هم در زمینه ی لیفتراک دست دوم یا حتی اجاره ی لیفتتراک آماده ی خدمات رسانی و همکاری با شما عزیزان میباشیم.

– شرکت لیفت آسان با در نظر گرفتن نیاز عمده ی صنایع و کارخانه جات برای جابجایی و انتقال آسان و ایمن در جهت فراهم سازی نیاز شما عزیزان اقدام به فروش انواع لیفتراک و ملحقات ان و تجهیزات ان از جمله باطری لیفتراک نموده است .

– ما کیفیتی که انتظارش را دارید با قیمتی که باور نخواهید کرد در اختیار شما می گذاریم .

– -تمامی محصولات و خدمات این شرکت دارای گارانتی میباشد.

– -مشتریان عزیز میتوانند در جهت تکمیل اطلاعات خود برای دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرند تا مشاوران مجرب ما شما عزیزان را در جهت انتخابی بهتر راهنمایی کنند.

باتری لیتیومی

پس از سال ها تلاش و تحقیق دانشمندان بر روی کاهش مصرف انرژی و افزایش بهره وری، اکنون بشر به جایی رسیده که با کمک مهندسی انرژی اقدام به طراحی باتری هایی لیتیومی با طول عمر بالا برای موبایل، لپ تاپ و حتی ماشین های برقی به جای بنزینی کند. باتری های لیتیومی(Li-ion)  یک خانواده از باتری‌های قابل شارژ است که در آن در زمان تخلیه، یون‌های لیتیم از الکترود منفی به سمت الکترود مثبت و در هنگام شارژ شدن وارونه حرکت می‌کنند.

باتری لیتیومی یونگ هاینریش:

این شرکت پیشرو در تکنولوژی باتری های لیتیومی توانست در سال 2011، انقلابی عظیم در بازار تجهیزات برقی انبارداری به وجود آورده است و اولین سری باتری های لیتیومی اش را بر روی پالت تراک برقی مدل eje112i رونمایی کرد. این شرکت طی 10 سال گذشته بیشترین سهم را در پیشرفت این تکنولوژی داشته است و توانسته است اکثر تجهیزات خود را به این تکنولوژی تجهیز کند تا دستگاهها بالاترین عملکرد ممکن را در انبار داشته باشند.

همچنین توانسته است با استفاده از امکانات تولیدی خود و تحقیقات کارشناسانش، قادر به تولید انواع باتری با شارژهای قدرتمند، تجهیزات مختلف انبارداری و نیز خدمات مشاوره در این زمینه به صورت هماهنگ به مشتریان خود، شده است.

مزایای استفاده از باتری های لیتیومی در یک نگاه

*عملکرد بالا
*سرعت شارژ سریع
*عمر طولانی
*بدون هزینه تعمیر و نگهداری

ما برای تصمیم گیری درست و منطقی شما در خرید تجهیزات انبارداری  شامل پالت تراک برقی استاکر برقی ریچتراک راهرو باریک و یدک کش های برقی  لازم دانستیم شما را با ویژگی های این تکنولوژی نوین در مقایسه با باتری های آب اسیدی بیشتر آشنا کنیم:

1- 20% ذخیره انرژی بیشتر نسبت به باتری های آب اسیدی :
این نوع باتری ها در هنگام گرفتن ترمز مجدداً شارژ می شوند.
2-زمان شارژ بسیار کوتاه:
این باتری ها در طول 7 روزه هفته و 24 ساعت شبانه روز  قابل استفاده هستند. در باتری های 24 ولت تنها پس از گذشت 30 دقیقه ، باتری 50 درصد شارژ و پس از اتمام 80 دقیقه ، باتری کاملا شارژ میشود.

3-قدرت پایداری باتری در چند شیفت کاری
4-بی نیاز از هزینه نگهداری :
باطری های لیتیوم یونی کاملا بی نیاز از نگهداری هستند و هیچ گونه گاز ناسالم از خود تولید نمیکنند. در نتیجه هزینه های نگهداری و زیر ساخت های لازم به شدت کاهش میابد.

 • بی نیاز به آب باتری
 • بدون نگرانی بابت بخار گازها و یا خروج اسید زیرا با استفاده از ایمن ترین مواد شیمیایی فسفات آهن لیتیوم تولید می شوند.
 • بی نیاز به اتاقک شارژ مجهز به سیستم تهویه
 • بی نیاز از سیستمهای تعویض باتری ( بی نیاز از تجهیزات اضافه، نیروی انسانی و اتلاف زمان جهت تعویض)

5-طول عمر بالای این باتری ها:
باتری های لیتیوم یونی 3 برابر بیشتر از سایر باتری ها عمر میکنند
6-دارای 5 سال گارانتی:
با گارانتی 5 ساله باتری های لیتیومی این اطمینان حاصل می شود که باتری ها در بلند مدت به بهترین شکل عمل میکنند، این گارانتی بدون محدودیت زمانی در عملکرد دستگاه است.

7-با ثبات در کارایی بالا:
باتری لیتیوم یون بهتر از باتری های سرب اسید عمل می کند، زیرا با طولانی شدن زمان تخلیه انرژی و ولتاژ پایدار باتری، امکان نگه داشتن شارژ بیشتری درزمان تمام شدن شارژ باتری نسبت به باتری های سرب اسید دارد.
8-بدون هیچ گونه زمان انتظار:
باتری های لیتیومی همیشه در حالت آماده باش هستند و نیاز به استراحت ندارند.در مقایسه با تکنولوژی های سنتی ، بهره وری را افزایش میدهد زیرا مصرف انرژی را کاهش می دهند و تولید CO2 نیز به صفر میرسد.
7-عملکرد پایدار باتری در طول چرخه عمر باتری
8-بالاترین کارایی با به حداکثر رساندن استفاده از دستگاه و نیز افزایش بهره وری در انبار

توان تولید ولتاژ هر خانه از باتری ( باطری ) لیفتراک سربی – اسیدی 2 ولت است ، یا به عبارت دیگر برابر با V 2 می باشد .

توان تولید ولتاژ هر خانه از باتری ( باطری ) نیکل – کادمیوم   1.2 ولت است ، یا به عبارت دیگر برابر با V 1.2 می باشد .ت

وان تولید ولتاژ هر خانه از باتری ( باطری ) نیکل – آهن   1.2 ولت است ، یا به عبارت دیگر برابر با V 1.2 می باشد .

توان تولید ولتاژ هر خانه از باتری ( باطری ) سدیم – گوگرد   2  ولت است ، یا به عبارت دیگر برابر با V 2 می باشد .

همان طور که در مطلب فوق بررسی شد بالا ترین میزان تولید ولتاژ در هر خانه از باتری مربوط به باتری هایی از جنس  سربی – اسیدی و نیز سدیم – گوگرد می باشد که در هر خانه برابر با 2 ولت تولیدی ولتاژ دارند که نسبت به دو نوع دیگر تا حدودی بالاتر است .

قابل توجه است که هزینه تولید و فروش باتری هایی از جنس سربی – اسیدی ارزان تر از نوع سدیم – گوگرد است و دیلی آن نیز تا حدودی مربوط به قیمت ارزان تر سرب نسبت به سایر فلزات می با شد و یکی از دلایلی که سبب رایج تر بودن مصرف و استفاده این نوع مدل در خودرو ها شاید همین مسئله قیمت و هزینه تولید پایین تر این مدل در مقایسه با انواع دیگر باشد .

چه راهکاری برای افزایش عمر باتری می توان انجام داد

تا 5 سال دوام بیاورد. برای افزایش عمر باتری ، مراقبت و نگهداری مناسب ضروری است و حتی می تواند عمر باتری را تا 10 سال افزایش دهد. نگهداری روزمره و مراقبت روزانه به باتری کمک می کند تا به پتانسیل کامل خود برسد. پیروی از این توصیه ها می تواند از عمباتری را با 20-30٪ شارژ کنید

هنگامی که باتری به “منطقه قرمز” برخورد کرد یا 20-30٪ شارژ باقیمانده ، نوبت به شارژ باتری می رسد. استفاده از باتری را قطع کرده و فوراً شارژ را شروع کنید زیرا استفاده بیشتر می تواند بر طول عمر آن تأثیر منفی بگذارد.

اجازه دهید شارژ کامل شود

حتماً از شارژ باتری برای فواصل کوتاه ، مانند وقفه های ناهار ، یا تعویض وسط شیفت خودداری کنید. قبل از استفاده مجدد از باتری ، باید کاملاً شارژ شود. باتری می تواند حدود 1500 بار شارژ شود ، بنابراین فقط در نیمه راه شارژ آن یکی از این زمان ها است.

از دمای بیش از حد خودداری کنید

خواه گرما باشد یا سرما ، مطمئن شوید که باتری از آن جلوگیری می کند. اگر درجه حرارت به بیش از 92 درجه برسد ، عمر باتری می تواند 50 درصد کاهش یابد. اگر به زیر 30 درجه برسد ، عمر 30٪ کاهش می یابد. در صورت نیاز شرایط کار ، باتری هایی برای دمای شدید طراحی شده اند. هنگامی که باتری در حال شارژ است ، از دما و اینکه باید خنک شود ، آگاه باشید. باتری های داغ را شارژ نکنید زیرا صفحات سربی را تار می کند و باعث کوتاه شدن سلولهای باتری می شود.

از دنده محافظ استفاده کنید

هنگام کار با لیفتراک ، ایمنی در اولویت قرار دارد. باتری ها حاوی اسید سولفوریک هستند ، بنابراین توصیه می شود از تجهیزات محافظ و فاقد جواهرات فلزی برای محافظت در برابر سوختگی استفاده کنید. هنگام سرویس لیفتراک ، از تجهیزات محافظ چشم نیز استفاده کنید.

سطح آب را بررسی کنید

باتری ها باید درست مثل گیاهان سیراب شوند. آب دیونیزه یا مقطر قرار است هر 5 بار برای باتری های قدیمی و هر 10 بار برای باتری های جدید به باتری اضافه شود. قرار است بعد از شارژ اضافه شود. در صورت ظاهر شدن تراکم ، مقدار زیادی آب اضافه شده است. آب باید فقط به اندازه ای باشد که یک چهارم اینچ محافظ عنصر را بپوشاند.

باتری ها را تمیز کنید

توصیه می شود باتری را ماهانه تمیز کنید. برای تمیز کردن قسمت رویی از آب گرم یا پاک کننده باتری استفاده می شود. بی توجهی به تمیز کردن باتری منجر به تجمع مواد شیمیایی می شود ، که باعث خوردگی سینی می شود و می تواند ضمانت باتری را باطل کند. همچنین ، بیش از حد قرص های باتری را با یک خنثی کننده مانند جوش شیرین تمیز کنید ، بنابراین خوردگی ایجاد نمی شود. اگر باتری تمیز ، خشک و دور از شعله های آتش ، جرقه ها و اشیای فلزی باشد ، باید در بهترین شکل باقی بماند.

باتری را بردارید یا رها نکنید

با وزن تا 3000 پوند ، برداشتن لیفتراک توصیه نمی شود. برای جابجایی باتری لیفتراک باید از تجهیزاتی مانند جک پالت استفاده شود. حتی با داشتن وزنه سنگین ، لیفتراک ها همچنان به اطراف منتقل می شوند. هنگام لمس باتری و قطعات آن ، اطمینان حاصل کنید که با انداختن اتصالات یا قسمتهای دیگر اتصالات از بین نرود و آسیب نبیند.

از باتری استفاده کنید که دود ساطع می کند

اگر باتری شروع به انتشار دود کرد ، از آن استفاده کنید و اگر فوراً خاموش است ، آن را خاموش کنید. توصیه می شود که شخص دیگر برای امنیت اطرافیان و تجهیزات از این باتری استفاده نکند. این یک شاخص کلیدی است که نیاز به تعویض باتری لیفتراک است. باتری هایی که بیش از حد دما دارند یا بوی گوگرد تولید می کنند ، به سرویس نیاز دارند.

باتری های لیفتراک را نادیده نگیرید

وقتی برای مدت طولانی از باتری لیفتراک استفاده نکنید ، خطر آسیب دیدن باتری وجود دارد. دوره های طولانی بدون استفاده می تواند باعث ایجاد سولفاتاسیون سخت روی باتری شود. باتری ها باید به درستی شارژ شوند ، در حال استفاده یا در مرحله سرویس دهی باشند. خرابی غیرضروری نه تنها از نظر کارایی و بهره وری ضعیف است ، بلکه می تواند باتری را از نظر فیزیکی خراب کند.

آن را در مناطق با تهویه خوب شارژ کنید

با داشتن پتانسیل انتشار خطرناک از باتری های لیفتراک ، همیشه بهتر است باتری ها را در یک منطقه با تهویه مناسب شارژ کنید. خواه دود باشد یا بوی گوگرد ، باید از احتیاط و اقدامات ایمنی مناسب در اطراف باتری ها استفاده شود. استفاده از چرخ دنده محافظ در اطراف باتری یک روش عالی برای محافظت در برابر حوادث است ، اما تهویه مناسب می تواند از آسیب دیدگی حوادث غیب جلوگیری کند

چرا در خودرو باید از باتری استفاده شود »

به دلایلی که در زیر به آن ها اشاره خواهد شد به بررسی علل و دلایل نیاز مندی خودرو ها به باتری خواهیم پرداخت ، از جمله این علل می توان به :

در زمانی که موتور دستگاه خاموش بوده و نیاز به برق می باشد این نیاز به برق توسط باتری تامین خواهد شد و این تامین برق بیشتر برای برق مورد نیاز استارتر است و نیز کمک به سیستم سارژ در هنگامی و زمانی که تعداد مصرف کننده ها بالا می رود و به عبارت دیگر آمپر مصرفی دستگاه زیاد می شود .

« باتری های سربی اسیدی – توضیحات تکمیلی »

همان گونه در مباحث پیشین به آن اشاره شد متداول ترین و رایج ترین نوع باتری که برای خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد ، نوع باتری سربی – اسیدی است که از مهمترین دلایل این استفاده نیز ارزان تر بودن هزینه تولید آن نسبت به سایر انواع و مدل هل می باشد که باز هم از دلایل پایین بودن هزینه تمام شده این مدل قیمت به نسبت پایین سرب نسبت به سایر فلزات است . در این دسته از تامین کننده های برق صفحه مثبت به کار برده شده در آن از جنس و نوع دی اکسید سرب که به آن در اصطلاح پر اکسید سرب نیز گفته می شود ( 2PbO ) و جنس و نوع صفحه منفی به کار برده شده در آن نیز از سرب ( Pb ) می باشد ، همچنین قابل توجه است که الکترولیت به کار رفته در این مدل از نوع اسید سولفوریک رقیق شده با آب می باشد ( O2H+4SO2H ) .

« آشنایی با دیگر اجزا تشکیل دهنده باتری لیفتراک»

هر آن چه که تاکنون در مورد باتری ها مطرح شد بیشتر در رابطه با موضوع صفحه مثبت ، صفحه منفی و الکترولیت بوده ولی این ها تنها اجزا و عوامل تشکیل دهنده این کالا نیستند و هر آن چه که در قبل توضیح داده شده است برای سهولت امر آموزش در خصوص نحوه عملکرد باتری ها بوده است ، در همین رابطه در ادامه بحث به سایر اجزا تشکیل دهنده این کالا اشاره خواهد شد :

این اجزا  تشکیل  دهنده که در زیر خواهند آمد عبارتند از :

 1. پوسته یا به اصطلاح Battery case .
 2. در پوش که به آن Battery cover هم گفته می شدود .
 3. در خانه باتری که در اصلاح به آن Vent cap هم گفته می شود .
 4. قطب های باتری یا Terminal post .
 5. Battery cell که در زبان فارسی به ان خانه باتری گفته می شود و به این نام خوانده می شود .
 6. صفحه های مثبت یا به اصطلاح Positive plate .
 7. صفحه های منفی یا اصطلاحا Negative plate .
 8. Separator که به آن صفحه های عایق نیز گفته می شود .
 9. الکترولیت که در نوشته های قبلی توضیح کاملی در رابطه با آن ارائه گردید که به آن Electrolyte نیز می گویند .
 10. شانه نگهدارنده صفحات که در اصطلاح به آن Plate connector نیز گفته می شود .
 11. پلاک باتری یا Battery information label نیز از دیگر اجزای این کالا است .
 12. نشان دهنده شارژ باتری که به Gravity indicator نیز شناخته می شود .
 13. نشان دهنده سطح الکترولیت نیز که به آن charging leveler گفته می شود نیز از دیگر اجزایی است که می توان نام برد .

البته قابل توجه است که این اجزا و عوامل تشکیل دهنده باتری به طور کامل در تمامی انواع این دستگاه مورد استفاده قرار نمی کیرند یعنی برخی از این موارد در برخی از انواع این کالا وجود ندارند و مورد استفاده قرار نمی گیرند ، که برای مثال می توان به نشان دهنده سطح الکترولیت یا charging leveler و نیز نشان دهنده وضعیت شارژر بودن باتری یا در اصطلاح Gravity indicator اشاره نمود .

شرایط و دستور العمل ها و استاندارد هایی توسط سازنده کالا وجود دارد که در صورت رعایت شدن و پایبند بودن به آنها ،باتری لیفتراک ( باطری های لیفتراک ) از نوع سربی – اسیدی  می توانند همیشه ایمن باشند که  در ادامه به این ستور العمل ها اشاره خواهیم کرد:

دستور العمل های عمومی:

یکی از مواردی که باید رعایت شود عدم استفاده از باتری هایی است که عمر مفیدشان سپری شده است .

از جرقه و اتصال کوتاه خودداری کنید .

مورد دیگری که باید رعایت کرد از تماس فلز با ترمینال خودداری کنید .

استفاده از ابزارهایی محهز به دسته های عایق شده در زمانی که بر روی باطری کار می شود .

از استفاده از زنجیر فلزی لق ، زنجیر مچ دست ، ساعت و انگشتر و  موارد این چنینی در هنگام کار با باطری خودداری کنید .

حداقل هفته ای یک بار در هفته باطری ها را بازرسی و بررسی نمایید و از ایمن و سلامت بودن آنها اطمینان پیدا کنید .

سطح الکترولیت در هر سلول بالای صفخات و جدا کننده است .

اطمینان پیدا کنید که تمامی اتصالات برقی بروی باطری ، بین سلول های آن ، انتهای کابل ها و سوکت سالم هستند .

دقت داشته باشید که پین اتصال سوکت ها به کابل های باطری وصل شده باشد همچنین توجه داشته باشید که کابل های شارژ فرسوده ، اکسید و یا خراب نباشند و در صورت نیاز انها را تمیز نموده و یا اینکه تعویض نمایید .

دقت کنید که کلیه اتصالات مناسب ، سفت و تمیز هستند و اتصال موثر برقرار خواهند کرد .

توجه داشته باشید که عایق های بین اتصالات و ترمینال های سل ها در موقعیت خود هستند .

مراقب باشید و توجه داشته باشید که بالا و دیواره های باطری  ها و همچنین سینی استیل باید تمیز و بدون کثیفی باشد تا  ازبسته شدن و مسدود شدن سوراخ های تهویه جلوگیری شود .

در هنگام نظافت باطری و زمانی که ان را تمیز می کنید به خاطر داشته باشید که ازپارچه کتان مرطوب استفاده کنید .

برای فهم ساده تر و بهتر بایستی از دستور الuمل های پیشگیرانه  که به صورت نمادین هستند و بر روی خود باطری قرار داده شده اند و نصب گردیده اند و نیز ممکن است به شکل یک دستور العمل در محل شارژ باطری  باشد استفاده کنید و بهره ببرید .

دستور العمل در حین اجرای عمل شارژ 

در زمان شارژ باطری گاز هیدروژن تولید می شود که این گاز ممکن است در اثر بی احتیاطی منفجر شود ، لازم به ذکر است که این گاز مدتی بعد از اتمام عمل شارژ در درون سل های باطری باقی می ماند به همین دلیل حتما باید نکات ایمنی را در زمان شارژ و بعد از آن رعایت کرد تا باعث انفجار این گاز نشود ، توجه داشته باشید از کشیدن سیگار خودداری کنید، از آتش باز استفاده نکنید ، از ایجاد جرقه یا قوس الکتریکی در مجاورت باطری خودداری کنید .

اگر عمل شارژ دستگاه را در محیط و فضای بسته انجام می دهید حتما توجه داشته باشید که محل مورد نظر دارای تهویه مطلوب و مناسب باشد مخصوصا در زمان انجام عمل شارژ دستگاه ، همچنین توجه داشته باشید که سیستم خروجی وتهویه هوا از ظرفیت مناسب برخوردار باشد تا در زمان شارژ گازهای خروجی را از محیط خارج کند .

توجه داشته باشید که از انجام شارژ اضافی دستگا خودداری کنید.

دقت کنید که حتما شارژر باید قبل از آن که باطری را به آن وصل کنید خاموش باشد .

دستور العمل برای بالا بردن سطح آب :

دقت داشته باشید که حتما از این که سطح الکترولیت موجود در هر سل به سطح مورد نظر رسیده باشد ، اطمینان حاصل نمایید . همچنین توجه داشته باشید که در هیچ زمانی و تحت هیچ عنوانی نباید سطح الکترولیت از لبه بالایی پلیت ها و جدا کننده ها پایین بیاید .

قابل توجه و شایان ذکر است که برای اطمینان بیشتر از سطح آب ، می توانید از سیستم اتوماتیک پر کن آب استفاده نما یید .

 دستورالعمل برای نگهداری سیستم پر کن

توجه داشته باشید که برای مرحله اول تمامی درپوش های سل های باتری را در بیاورید .

برای مرحله دوم دقت کنید که تمامی آن ها را کاملا با آب و صابون حتما بشوئید .

برای مرحله بعدی و مرحله سوم بایستی همه آن ها را با آب مقطر شست و شو دهید .

در مرحله چهارم دقت کنید که تمامی آن ها را تکان دهید تا خشک شوند و سپس اقدام بکنید تا حرکت شناور به صورت فیزیکی بازرسی گردد .

برای مرحله پنجم بایستی در خلال این فرآیند ، سطح الکترولیت را نیز چک و بررسی نما یید تا اگر لازم بود آب بریزید و میزان آب را افزایش دهید تا زمانی که در پوش نشان دهد که سطح آب به حد کامل شدن رسیده است .

دستور العمل نگهداری باطری ( باتری ) سرب – اسیدی لیفتراک

به یاد داشته باشید حتما سطح الکترولیت یا به عبارت دیگر آب باتری ( آب باطری ) را قبل از انجام عمل شارژ چک نمایید و در صورتی که میزان آن از حد مجاز پایین تر بود به آن آب مقطر خالص اضافه کنید . حد مجاز عبارت است از قابل رویت بودن شاخص سفید رنگ در شناور درب ها و یا به عبارت دیگر و یا بطور کلی سطح آب موجود در باتری 2 سانتی متربالاتر از صفحات سربی باشد .

توجه داشته باشید که اگر صفحات سرب باتری ( باطری ) در محلول الکترولیت قرار نداشته باشند و در عوض در مجاورت هوا قرار گرفته باشند به سرعت این صفحات اکسید شده و از عمر باطری به شدت کاسته خواهد شد . باتری های ( باطری ها ) حتما باید توسط دستگاه شارژر اتوماتیک مورد شارژ قرار گیرند و همین طور در دستگاه های شارژری که مجهز به و دارای سیستم شارژ متعادل کننده یا به اصطلاح EQUAL هستند هر دو هفته یکبار از این حالت شارژ استفاده شود .

به خاطر داشته باشید که حتما ماهی یک بار ولتاژ ، دانسیته و درجه حرارات سل های دستگاه را به صورت مجزا و جداگانه و در حالت شارژ کامل چک نما یید .

توجه داشته باشید اگر قصد دارید باتری ( باطری ) را انبار نما یید و یا در نظر دارید شرایطی ایجاد کنید که از لیفتراک استفاده نکنید آن هم برای مدت های طولانی ، باتری ( باطری ) را شارژ کامل نموده و بعد از آن سوکت اصلی لیفتراک را جدا نمایید و حتما مطمئن شوید و اطمینان حاصل نمایید که باتری ( باطری ) دستگاه به صورت ماهی یک بار مورد عمل شارژ قرار بگیرد .

قابل توجه است که اگر دستگاه باتری خود را در شرایط عدم استفاده قرار دهید ، به صورت خود به خود و اتوماتیک تخلیه می شود ، این نکته بسیار مهم و قابل توجه است که هرگز باتری را در این حالت یعنی به صورت تخلیه شده بیش از یک روز نباید به حال خودش رها کنید ، چرا که باقی ماندن دستگاه در این حالت بسیار زیاد و به صورت شدید از عمر آن می کاهد .

توجه داشته باشید که هیچ وقت بدون گرفتن مشاوره و مشورت از متخصصین مجاز ، به صورت بی مورد به سل های باطری اسید اضافه نکنید .

به خاطر داشته باشید هیچ وقت سطح الکترولیت را بیشتر از حد مجاز پر نکنید به صورتی که سطح آب با سطح درب خروجی باطری برابر بشود یا به اصطلاح لب لب شود دلیل این امر این است که اگر مورد فوق رعایت نگردد به هنگام شارژ شدن دستگاه و یا حرکت لیفتراک در سطوحی که از همواری برخوردار نیستند و یا ناهموار هستند ، مقداری از آب اسید به خارج و بیرون از باطری ریخته شده که علاوه بر ایجاد کثیفی در سطوح باطری و نیز ایجاد شرایط و بستر پوسیده شدن بدنه و باکس فلزی باطری و خود لیفتراک سبب غیر متعادل شدن چگالی الکترولیت و برهم خوردن نسبت آب و اسید در باطری خواهد شد .

توجه داشته باشید که یکی از نکات دارای اهمیت زیاد این موضوع می باشد که شرایط کاری و استفاده از دستگاه لیفتراک باید به صورتی تنظیم و برنامه ریزی گردد  که در زمان رسیدن وضعیت استفاده باطری دستگاه به بیست درصد ( 20 % ) از ظرفیت باقی مانده خود ، بایستی بلا درنگ و بلافاصله دستگاه را متوقف نموده و باطری آن را شارژ نمود و دلیل این موضوع آن است که در صورت عدم توجه به این مورد و ادامه استفاده از باطری دستگاه و لیفتراک ، در چنین شرایطی به شدت و به میزان بسیار قابل توجهی از طول عمر باطری دستگاه شما کاسته خواهد شد .

مورد و نکته بعدی که باید در زمان شارژ دستگاه و باطری مورد توجه قرار گرفته و در خصوص آن دقت کافی به عمل آید این است که هرگز نباید اجازه دهید تا در حین انجام عملیات شارژ درجه حرارت الکترولیت از 55 درجه سانتی گراد بالاتر و فراتر رود و در صورتی که با افزایش درجه حرارت الکترولیت مواجه شدید باید عملیات شارژ را تا خنک شدن باطری متوقف نموده و بعد از رسیدن به درجه حرارت مناسب و مد نظر مجدد عمل شارژ را انجام دهید .

شناسایی مدل باتری هر لیفتراک برقی با استفاده از باتری کار می کند، و دانستن نوع باتری مورد نیاز برای لیفتراک خاص شما مهم است. خوشبختانه، باتری ها و انواع باتری ها را می توان به راحتی با استفاده از کد شناسایی مدل باتری شناسایی کرد که به صورت سبک باتری، تعداد سلول، آمپر/ساعت سلول، تعداد صفحات، آرایش سلولی، ویژگی های خاص، حروف متوالی (در صورت نیاز) بیان می شود. و کدهای رنگ ظرفیت هنگام انتخاب لیفتراک، چه برای خرید و چه برای اجاره، توجه به ظرفیت آن بسیار مهم است. ظرفیت امتیازی است که برای تعیین مقدار وزنی که می توان تا یک ارتفاع بار مشخص در یک مرکز بار خاص بلند کرد، داده می شود. کالسکه کالسکه یکی از اصطلاحاتی است که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا به لیفتراک مربوط می شود. به ساختار تکیه گاه لیفتراک، در جلوی دکل، جایی که چنگال های واقعی نصب شده اند، اشاره دارد. لاستیک کوسن تایرهای بالشتکی، لاستیک‌های لیفتراک هستند که برای استفاده در محیط‌های داخلی با سطوح صاف و صاف طراحی شده‌اند.

باطري انواع ليفتراك برقي شامل:

باطري ليفتراك برقی كوماتسو KOMATSU وشارژر لیفتراک ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي تويوتا TOYOTA و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي سهند SAHAND و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي آريا ARIA و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي لينده LINDE و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي اشتيل ESTILL و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي سپاهان كلارك KLARCK و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي تي سي ام TCM و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي تي ام اس TMS و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي نيسان NISSAN و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي دوو DAEWOO و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي دوسان DOOSAN و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي فيات او ام FIAT-OM و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي يونگ هاينريش JUNGHEINRICH و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطري ليفتراك برقي بي تي BT و شارژر باطري ليفتراك برقي مربوطه باطری لیفتراک برقی اصفهان و شارژر باطری لیفتراک برقی مربوطه

شرکت لیفت آسان عرضه کننده انواع باطری های خاص از قبیل باطری یدک کش برقی ، باطری ریچتراک، باطری های 96 ولت  مخصوص، باتری TGV  و باطری LGV باطری مخصوص ماشینهای حمل کاشی و شیشه ، باطری های مخابراتی و باطری های ساکن و باطری های استارتر و دیپ سایکل و باطری های شش ولتی پالت تراک و کلیه ماشین آلات  برای جابجایی مواد  با گارانتی دو ساله و خدمات پس از فروش ده ساله میباشد.

تکنولوژی قدیمی باتری سربی-اسیدی
تکنولوژی جدید باتری لیتیومی
هر دو نوع باتری، مشخصات، نیاز شارژری و قیمت خاص خود را دارد.

باتری سربی-اسیدی
راهنمای خرید باطری لیفتراک

باتری سربی-اسیدی لیفتراک دو کارکرد متفاوت دارد برای اینکه هم انرژی تأمین می‌کند و هم کانتر بالانس (شیر متعادل کننده) لیفتراک را تنظیم می‌کند. باتری سربی-اسیدی از یک هسته، کابل و محفظه تشکیل ‌شده است که یک مایع الکترولیتی اسیدسولفوریک و آب را در خود نگه‌داشته است.

باطری سربی-اسیدی چگونه کار می‌کند؟
هر باتری سربی-اسیدی شامل لایه‌هایی از سرب اسفنجی و دی‌اکسید سرب است که به‌صورت متناوب روی هم قرارگرفته‌اند. هنگامی‌که مایع الکترولیتی باردار شده با این لایه تماس پیدا می‌کند، یک عدم تعادل الکترونی بین لایه‌ها ایجاد می‌شود. الکترون‌ها از لایه اسفنجی با بار منفی به لایه دی‌اکسید سرب با بار مثبت می‌روند تا عدم تعادل را اصلاح کنند. اضافه شدن الکترون‌ها به دی‌اکسید سرب آن را تبدیل به سولفات سرب می‌کند که انرژی الکتریکی ایجاد می‌کند که از باتری به لیفتراک منتقل می‌شود. این روند را تخلیه شدن باتری می‌نامند.

هنگام تخلیه شدن باتری و تبخیر مایع الکترولیتی توسط گرمای ایجاد شده فعل‌وانفعال شیمیایی، گازهای جانبی مانند گاز اکسیژن و هیدروژن ایجاد می‌شوند که از سرپوش تهویه باتری خارج می‌شوند.

دو نوع متفاوت باتری سربی-اسیدی وجود دارد:

باتری سربی-اسیدی دیسکی
باتری سربی-اسیدی تیوبی
تفاوت باتری سربی-اسیدی دیسکی و تیوبی
این دو نسخه فقط یک تفاوت عمده در طراحی دارند که مربوط به قطب بار مثبت است. قطب بار منفی در همه باتری‌های سربی-اسیدی به شکل دیسک‌ صاف است.

باتری سربی-اسیدی دیسکی، قطب مثبتی به شکل دیسک صاف دارد که از چسباندن دی‌اکسید سرب فعال به یک تور سیمی ساخته می‌شود. شارژ سریع با این دیسک‌ ممکن نیست، باید بدون وقفه شارژ شود و نیاز به شارژ هفتگی دارد.

اما باتری سربی-اسیدی تیوبی از یک قاب با ستون‌های عمودی تشکیل ‌شده است که به یک نوار فلزی معمول تجهیزات برقی متصل است. طراحی تیوبی، مواد فعال را کنار هم نگه می‌دارد و به تور سیمی فشار می‌دهد. مایع الکترولیتی در تیوب‌های اسفنجی و غیر رسانا قرار دارد که روی ستون‌ها گذاشته ‌شده‌اند. ترکیب ستون‌ها، دی‌اکسید سرب، تیوب‌ها و نوار فلزی یک دیسک مثبت ایجاد می‌کند که می‌تواند شارژ سریع را امکان‌پذیر کند. این مدل هم به شارژ هفتگی نیاز دارد.

مشخصات باتری سربی-اسیدی تیوبی
٤ تا ٥ سال عمر می‌کند.
آب کمتری از دست می‌دهد.
عملکرد یکنواختی حتی در دمای بالا دارد.
طراحی پیچیده‌ای دارد.
قیمت بالایی دارد.
سریع شارژ می‌شود.
بسیار قابل‌اعتماد است.

مشخصات باتری سربی-اسیدی دیسکی

حداکثر ٣ سال کار می‌کند.
نیاز مستمر به تأمین آب دارد.
فقط در دمای مشخصی قابل‌استفاده است.
طراحی ساده‌ای دارد.
قیمت مناسب دارد.
شارژ آهسته‌تری دارد.
قابل‌اعتماد است.

شارژر باتری سربی-اسیدی
برای شارژ باتری سربی-اسیدی شارژرهای صنعتی موردنیاز هستند چراکه با سرعت‌بالا و بدون کم کردن عمر باتری آن را شارژ می‌کنند در عین اینکه مراقب بالا رفتن حرارت یا میزان شارژ باتری هم هستند. می‌توانید دوره شارژتان را طوری تنظیم کنید تا ولتاژ، زمان شارژ، آمپر و ضریب شارژ باتری را کنترل کنید تا عمر باتری بیشتر شود. بعضی از شارژرها چرخ دارند که امکان جابه‌جایی آن‌ها را فراهم می‌کند درحالی‌که سایرین در یک ایستگاه ثابت هستند.

شارژ کردن این نوع باتری در زمان مناسب شخصی، عادت خوبی نیست برای اینکه باتری باید در زمان‌های خاص و تا میزان خاصی شارژ شود. باتری لیفتراک فقط باید پس‌ازاینکه به زیر ٣٠% رسید شارژ شود تا دیسک‌ها سالم باقی بمانند. کم یا زیاد شارژ کردن باتری صنعتی به‌شدت روی عمرش تاثیر می‌گذارد. انتخاب شارژر مناسب برای باتری هم کمک می‌کند تا بازگشت از سرمایه بالاتری داشته باشد!

مانیتورینگ باتری سربی-اسیدی
سیستم نظارت باتری می‌تواند افزایش ناگهانی ولتاژ، آمپر و سطح آب را کنترل کند. این سیستم می‌تواند هم یک مانیتورینگ ساده باشد یا مانیتورینگ آب و باتری را با هم انجام دهد که گزینه بهتری است برای اینکه باتری باید به‌صورت متناسب هم شارژ باشد و هم آب داشته باشد تا عمر بیشتری کند.

مانیتورینگ آب‌باتری سربی-اسیدی
آب تبخیر شده باتری باید جبران شود تا باتری نسوزد. البته فقط وقتی باتری کاملاً شارژ شده است، در آن آب بریزید.

چندراه متفاوت برای آب‌رسانی باتری وجود دارد؛ اما نکته مهم این است که هر سلول باتری باید فقط تا سطح دیسک‌های اسید پر شود. این دیسک‌ها به‌وضوح قابل‌مشاهده هستند و معمولاً ٥ سانتی متر زیر سرپوش سلول قرار دارند. اگر بیش‌ازاندازه در باتری آب پر کنید ممکن است منجر به نشتی، صدمات جانی به کارکنان و تخریب باتری شود.

مهم است که از آب مناسب هم استفاده کنید که PH بین ٥ تا ٧ دارد و ناخالصی اندازه‌گیری شده‌ای دارد که توسط تولیدکننده باتری تایید شده است. آب بیش‌ازاندازه ناخالص باتری را تخریب می‌کند به همین دلیل معمولاً از آب مقطر استفاده می‌شود.

دمای مناسب باتری سربی-اسیدی
لیفتراک معمولاً در آب‌وهوای نامساعد کار می‌کند پس باید دمای باتری در زمان کار را در نظر بگیرید. نگه‌داشتن باتری در دمای زیر ٤٥ درجه سانتی‌گراد عمر باتری را طولانی می‌کند. اطمینان حاصل کنید که هوای کافی اطراف باتری جریان دارد تا به‌خوبی خنک شود.

باتری‌های سربی-اسیدی دو گزینه امنیتی EE و EX دارند که اولی ضد جرقه است و برای فضاهای تقریباً خطرناک مناسب است اما دومی لایه‌های محافظتی بیشتری دارد و برای فضاهای خیلی خطرناک استفاده می‌شود.

مزایای باتری سربی-اسیدی
قیمت مناسبی دارد.
وزن سبکی دارد.
نیازی به کانتر بالانس ندارد.

معایب باتری سربی-اسیدی

حرارت تولید می‌کند.
گاز سمی تولید می‌کند.
خطر اسید وجود دارد.
کابل‌های باتری پوسیده می‌شوند.
باتری لیتیومی
خرید باتری لیفتراک

باتری لیتیومی نسل جدید باتری‌ها هستند که توجه زیادی جلب کرده‌اند. این باتری از یک آند، کاتد، جداکننده، الکترولیت و ترمینال‌های منفی و مثبت تشکیل‌ شده است.

باتری لیتیومی چگونه کار می‌کند؟
آند و کاتد، لیتیوم را در خود نگه می‌دارند. مایع الکترولیتی، یون مثبت لیتیوم را از آند به کاتد منتقل می‌کند و دوباره به جداکننده بازمی‌گرداند. حرکت یون‌های لیتیوم المنت‌های آزاد در آند تولید می‌کند که یک بار در قطب مثبت ایجاد می‌کند. جریان الکتریکی از قطب مثبت به قطب منفی منتقل می‌شود. جداکننده مانع جریان الکترون‌ها در باتری می‌شود.

هنگامی‌که باتری در حال تخلیه شدن است، آند یون‌های لیتیومی را به کاتد انتقال می‌دهد که یک جریان الکترونی از یک‌ طرف به‌ طرف دیگر ایجاد می‌شود. هنگامی‌که باتری را به شارژر منتقل می‌کنید، عمل عکس اتفاق میافتد و یون‌های لیتیوم آزاد شده از کاتد به آند منتقل می‌شوند و باتری شارژ می‌شود.

شارژر باتری لیتیومی
باتری‌های لیتیومی حافظه شارژ ندارند درنتیجه مجبور نیستید که قبل از شارژ باتری را کاملاً تخلیه کنید. این باتری می‌تواند صدها دوره شارژ و تخلیه را تحمل کند. این ویژگی‌ها برای شارژ سریع بین شیفت کارکنان مناسب هستند که شمارا قادر می‌کند تا تعداد کمتری باتری بخرید و زمان کمتری صرف تعویض باتری کنید.

سیستم مانیتورینگ باتری لیتیومی
نظارت بر باتری لیتیومی یک ضرورت است چراکه مانع شارژ بیش‌ازاندازه می‌شود:

سیستم‌ مانیتورینگ باتری ویژگی‌های زیر را دارد:

از باتری در مقابل شارژ بیش‌ازاندازه محافظت می‌کند.
سلامت و امنیت باتری را نظارت می‌کند تا اتصالات قطع شده و سلول‌های تخریبی را پیدا کند.
انرژی اضافه را تخلیه می‌کند.
دما را نظارت می‌کند.
اطلاعات را در زمان واقعی ارائه و ذخیره می‌کند.
مزایای باتری لیتیومی:
عمر طولانی باتری
عدم نیاز به تعمیر و نگهداری
ظرفیت بالای انرژی
زمان شارژ کوتاه
تخلیه اتوماتیک بسیار پایین
امنیت بالای محیط و کارکنان به دلیل عدم وجود گاز هیدروژن یا خطرات اسید
زمان و کار کمتر به دلیل عدم وجود نیاز به تعویض و تعمیر باتری
معایب باتری لیتیومی:
نیاز به مدار برای جلوگیری از کم شدن حرارت
امکان صدمه دیدن در دمای بالا و انبار شدن در شارژ کامل
هزینه بالای خرید
خرید باتری لیفتراک
قبل از خرید باتری لیفتراک باید شارژر باتری و فاز برق را هم در نظر بگیرید. برخی تولیدکننده‌های باتری فقط برق یک فاز یا سه فاز ارائه می‌کنند که باید با سیم‌کشی ساختمان شما هماهنگ باشد تا مجبور نباشید سیم‌کشی مجدد کنید یا به سیستم فعلی و باتری صدمه وارد کنید

لیفتراک برقی کاملا دوستدار محیط زیست و بدور از هر گونه آلاینده و کاملا بی صدا ست و دارای اندازه کوچک تر و قدرت مانور بیشتر می باشد .

لیفتراک برقی دارای موتور از نوع AC  با ضریب ایمنی بالا که موتور این تجهیزات از طریق یک باطری از نوع اسیدی- سربی با ولتاژ و آمپر مناسب برای تامین انرژی خود تغذیه میشود .

باطری های سربی –اسیدی به دلیل قابلیت جریان دهی لحظه ای در خودروهای برقی  ویو پی اس استفاده می شود که با اختلاف ولتاژ ی که ایجاد میکند به کمک یک سلول از الکترود مثبت و منفی در باطری های سرب و اسیدی لیفتراک حدود 2 تا 2/1ولت ایجاد می نماید

لذا ولتاؤ های بالاتر مثلا 12 ولت از اتصالات سری چندین سری از الکترود های مثبت و منفی تشکیل می شود قطر ضخامت مثبت و منفی نقش اساسی در تعیین طرفیت باطری بازی میکند اغلب کاربردهای با ظرفیت معمولی در باتری های استاکر که قطر آن کمتر از 2 میلی متر و در مواردیکه نیاز به شارژ دهی در زمان طولانی است قطر الکترود به 6 میلی متر نیز خواهد رسید

باطری اسیدی سربی نوعی باطری صنعتی مخصوص کارهای سنگین است که باطری کششی نیز نامیده می شود که به صورت 2 ولتی با میزان جریان دهی و آمپر بالا ساخته می شو

صفحات باتری سربی اسیدی

به طور کلی دو روش برای تولید مواد فعال سلول و اتصال آنها به صفحات سرب وجود دارد. این روش ها با نام مخترعینشان شناخته شده اند.

p; صفحات پلانت یا صفحات باتری سربی اسیدی تشکیل داده شده.
صفحات Faure یا صفحات باتری سربی اسیدی چسبیده.

فرآیند پلانت

در این فرایند دو ورق سرب در H2SO4 رقیق غوطه ور می شود. هنگامی که یک جریان از یک منبع خارجی به داخل این سلول سربی اسیدی منتقل می شود ، در اثر الکترولیز ، هیدروژن و اکسیژن تکامل می یابد. در آند ، حملات اکسیژن منجر به تبدیل آن به PbO2 می شود در حالی که کاتد بی تأثیر است زیرا هیدروژن نمی تواند هیچ ترکیبی با سرب تشکیل دهد.

اگر سلول تخلیه شود ، صفحه پوشیده شده با پراکسید به کاتد تبدیل می شود ، بنابراین هیدروژن روی آن تشکیل می شود و با اکسیژن PbO2 ترکیب می شود تا آب به این ترتیب شکل بگیرد ،

قرمول

در عین حال ، اکسیژن به سمت آند می رود که سرب است و برای تشکیل PbO2 واکنش نشان می دهد. از این رو آند با یک صفحه نازک از PbO2 پوشانده می شود.

با واژگونی مداوم جریان یا با شارژ و دشارژ ، فیلم نازک PbO2 ضخیم تر و ضخیم تر خواهد شد و قطب سلولی زمان بیشتری برای معکوس شدن خواهد داشت. دو صفحه سرب پس از قرار گرفتن در معرض صدها معکوس شدن ،یک پوسته پراکسید سرب به اندازه کافی ضخیم به دست می آورند تا ظرفیت کافی را به دست بیاورد. این فرآیند ساخت صفحات مثبت به عنوان تشکیل شناخته می شود. صفحات باتری سربی اسیدی منفی توسط همین فرآیند ساخته می شوند.

عملکرد باتری

عملکرد باتری باتری یک انباره شیمیایی است که نیروی الکتریکی تولید شده توسط آلترناتور ( دینام ) در هنگام عملکرد موتور را، ذخیره می کند.

به طور کلی، سیستم الکتریکی خودرو، شامل آلترناتور (دینام) به عنوان تولید کننده انرژی، باتری به عنوان ذخیره کننده انرژی و استارتر و سایر بارهای الکتریکی به عنوان مصرف کننده، می باشند.

تمامی این اجزا، بایستی مطابقت کامل با یکدیگر داشته باشند.

پارامترهای ذیل دارای تاثیرات اساسی بر روابط مابین باتری، آلترناتور ( دینام ) و استارتر می باشند :

۱-   نیازمندی های مربوط به  بارهای الکتریکی ( مصرف کننده های برقی خودرو )

۲-   خروجی جریان آلترناتور ( دینام )

۳-   سرعت موتور در هنگام رانندگی با خودرو

۴-   ولتاژ شارژ

۵-   درجه حرارت در هنگام استارت زنی

نکته: از باتری های دارای قدرت استارت زنی بالا، در کشور ها و مناطقی که دارای درجه حرارت پایینی می باشند استفاده می گردد که در برخی موارد تا ۲۰- درجه سانتی گراد نیز خواهد رسید.

نکته: باتری های مورد استفاده در خودرو های تجاری، عمومی، ماشین آلات راه سازی و تراکتور ها و ماشین آلات کشاورزی و جنگل بانی بایستی دارای قابلیت مقاومت در برابر ارتعاشات بالا و تنش های ضربه ای در حین عملکرد باشند.

عملکرد باتری چگونه است؟

در سیستم الکتریکی خودرو، باتری خودرو نقش یک انباره شیمیایی را جهت نگهداری انرژی الکتریکی ایفا می کند که این انرژی توسط آلترناتور (دینام) در هنگام حرکت خودرو تولید می شود.

این انرژی بایستی به اندازه ای باشد که قادر به راه اندازی مجدد موتور پس از خاموش کردن آن را داشته باشد. این عامل یکی از دلایلی است که از باتری به عنوان باتری راه انداز نام برده می شود. آلترناتور (دینام) و باتری بایستی تطابق کامل و صحیح با یکدیگر داشته باشند. هنگامی که موتور متوقف می باشد ( و بالطبع آلترناتور) باتری خودرو بایستی قادر به تامین و تحویل جریان زیاد در مدت زمان کوتاه جهت استارت زنی و راه اندازی موتور باشد ( این مورد به خصوص در درجه حرارت های پایین بسیار مهم و بحرانی می باشد ).

هنگامی که موتور در دور آرام در حال حرکت می باشد، باتری بایستی قادر به تامین جریان مورد نیاز برای اجزای مهم سیستم الکتریکی خودرو باشد.

باتری همچنین ولتاژ های ناگهانی و زیاد در سیستم الکتریکی خودرو را جذب کرده و در نتیجه از آسیب دیدن اجزای حساس الکترونیکی خودرو جلوگیری به عمل می آورد.

باتری های اسید-سربی قادر به تامین نیازمندی های فوق بوده و موثرترین نوع انباره انرژی جهت برآوردن نیازمندی های ذکر شده می باشند.

ولتاژ اسمی در خودرو های سواری، ۱۲ ولت (۱۲v) و در خودرو های تجاری، ۲۴ ولت (۲۴v) می باشد که از سری کردن ۲ عدد باتری ۱۲ ولت حاصل می گردد.

فرآیند الکتروشیمیایی در صفحات باتری سربی

اگر یک الکترود سربی در محلول رقیق شده اسید سولفوریک غوطه ور شود، یون های مثبت از الکترود به الکترولیت منتقل می شود ( تاثیر پدیده فشار محلول ). انتقال یون های مثبت سرب به الکترولیت بیانگر آن است که شارژ منفی ( الکترون ها ) در الکترود سربی باقی می ماند. به بیان دیگر، الکترود سربی به صورت الکتریکی نبوده و دارای پتانسیل منفی مرتبط با الکترولیت می باشد.

اگر دو الکترود از جنس های مختلف ( به طور مثال، سرب { Pb } و دی اکسید سرب { PbO2 } ) در الکترولیتی غوطه ور شوند، پتانسیل های متفاوتی در هر کدام از الکترود ها با توجه به نوع الکترولیت گسترش می یابند. اختلاف پتانسیل مابین الکترودها همان ولتاژ تولیدی می باشد. از آنجایی که، شارژهای منفی موجود در الکترود باعث به وجود آمدن یک نیروی جذب کننده (نیروی برگشتی) بر روی یون های مثبت که وارد محلول الکترولیت شده اند، می گردد پدیده ذکر شده فوق در هر قسمت شارژ شده در محلول الکترولیت آزاد شده و موازنه ای را به وجود می آورد. پس از یک مدت زمان معین، این نیروی برگشتی دقیقا برابر با فشار حل کننده محلول می باشد.

اگر یک نیروی بیرونی به الکترودها اعمال گردد، بسته به جهت جریان، قسمت های الکتریکی بیشتری می توانند در محلول الکترولیت آزاد شده و یا از الکترولیت به الکترود سربی منتقل گردند. این مورد پدیده ای است که امکان شارژ مجدد باتری اسید-سربی را فراهم می آورد. در یک صفحه سربی شارژ شده، الکترود مثبت دارای دی اکسید سرب و الکترود منفی دارای اسید خالص می باشد.

در الکترولیت های ( اسید سولفوریک رقیق شده ) مورد استفاده در صفحات سربی، انتقال جریان از طریق یک هادی یونی صورت می پذیرد. در یک حلال آبی، مولکول های اسید سولفوریک { H2SO4 } به هیدروژن مثبت { H+ } و یون های منفی اسید { SO2-4 } تجزیه می گردد. تجزیه مولکول های اسید سولفوریک جهت قدرت انتقال و هدایت الکترولیت و در نتیجه جریان شارژ یا دشارژ بسیار حیاتی می باشد. هنگامی که جریان های دشارژ جاری می گردد، دی اکسید سرب { PbO2 } الکترود مثبت به سولفات سرب { PbSO4 } تبدیل می شود. در صفحه سربی دشارژ شده هر دو الکترود دارای سولفات سرب می باشند. الکترولیت شامل اسید سولفوریک رقیق شده ( ۱۷% اسید سولفوریک خالص { H2SO4 } و ۸۳% آب { H2O } ) می باشد.

اجزا اسید سولفوریک بدین معناست که آب خالص تبدیل به یک رسانا و هادی شده و میتواند به عنوان الکترولیت مورد استفاده قرار گیرد.

فرآیند انتقالی جزئی تر که در مراحل شارژ و دشارژ صفحات سربی روی می دهند عبارتند از :

شارژ شدن

جهت شارژ صفحات پیل ( انباره ) سربی، الکترود مثبت آن را به قطب مثبت یک منبع DC و الکترود منفی آن را به قطب منفی منبع متصل می گردد.

جهت دشارژ عکس عمل فوق صورت خواهد پذیرفت. انرژی الکتریکی بایستی بر صفحات سربی نیرو وارد آورد، چون که در ابتدا فرآیند دارای سطوح انرژی بالایی می باشند.

منبع جریان شارژ شده، الکترون ها را از الکترود مثبت جدا کرده و آنها را به حرکت در سمت الکترود منفی وامی دارد. به دلیل اینکه الکترون ها که توسط منبع جریان شارژ شده به طرف الکترود منفی حرکت می کنند، سرب فلزی در همین الکترود توسط اتم های مثبت سرب تشکیل می شود و این در صورتی است که مولکول های اسید سولفیت تجزیه می شوند. در همین زمان، یون های اکسیژن شارژ شده منفی باقیمانده { SO2-4 } از الکترود منفی به الکترولیت آزاد می شوند.

در الکترود مثبت، سرب مثبت به سمت سرب مثبت به دلیل رها شدن الکترون ها انتقال می باید و این در حالی است که ترکیبات سربی { PbSO4 } ( سولفات سرب ) به صورت الکتروشیمیایی توسط ولتاژ شارژ اعمالی، تجزیه می شود.

سرب مثبت با اکسیژن آزاد شده از آب { H2O } ترکیب شده و دی اکسید سرب { PbO2 } را تشکیل می دهد. در همان زمان، یون های سولفات آزاد شده در الکترود مثبت در حین فرآیند اکسیداسیون ( از ترکیب بندی { PbSO4 } ) و یون های هیدروژن (از آب) به سمت الکترولیت جریان می یابند.

همانطور که در بالا ذکر شد، یون های سولفات از الکترود منفی به الکترولیت وارد می شوند. بنابراین در حین فرآیند شارژ، تعداد یون های هیدروژن و یون های سولفات در الکترولیت، افزایش می یابند. به بیان دیگر، اسید سولفوریک تازه { H2SO4 } تشکیل شده و چگالی (ρ) الکترولیت نیز افزایش می یابد. در صفحات شارژ شده، چگالی عادی برای ρ = ۱٫۲۸ kg/L و مرتبط با درصد ترکیبات الکترولیت که در حدود ۳۷% اسید سولفوریک و ۶۳% آب می باشد.

این بدان معناست که وضعیت شارژ باتری از طریق اندازه گیری چگالی ویژه الکترولیت قابل اندازه گیری است.

فرآیند شارژ هنگامی کامل است که :

۱-   سولفات سرب در الکترود مثبت به دی اکسید سرب {PbO2} تبدیل شود.

۲-   سولفات سرب در الکترود منفی به سرب {Pb} تبدیل شود.

۳-   ولتاژ شارژ و جاذبه مخصوص الکترولیت حتی در هنگام شارژ مداوم ثابت باقی بماند.

اگر فرآیند شارژ تداوم داشته باشد، تجزیه الکترولیت به آب روی خواهد داد. اکسیژن در صفحه مثبت و هیدروژن در صفحه منفی به وجود می آید و در اصطلاح به باتری ((تولید کننده گاز)) می گویند.

هنگامی که باتری شارژ شد، می توان آن را از منبع شارژ جدا نمود. در فرآیند شارژ باتری، انرژی الکتریکی اعمال شده به صفحات به شکل انرژی شیمیایی تبدیل شده است.

دشارژ شدن ( تخلیه جریان از باتری )

اگر باری ( به طور مثال یک لامپ ) مابین قطب های صفحات سربی متصل گردد، به دلیل اختلاف پتانسیل مابین قطب ها (ولتاژ صفحات)، الکترون ها از قطب منفی به قطب مثبت جریان می یابند. در مقایسه با فرآیند شارژ باتری جهت جریان و فرآیند های الکتروشیمیایی در هنگام دشارژ باتری، برعکس می شود. این جریان الکترون ها باعث تغییر شکل چهارظرفیتی سرب در الکترود مثبت به شکل دوظرفیتی آن شده و در نتیجه شکستن پیوند بین سرب و اتم های اکسیژن حاصل خواهد شد. اتم های اکسیژن آزاد شده و با یون های هیدروژن ناشی از اسید سولفوریک ترکیب گردیده و تشکیل آب می دهند. در الکترود منفی، سرب با شکل دو ظرفیتی از حرکات الکترون ها از سرب به الکترود مثبت تشکیل می گردد. یون های منفی سولفات با شکل دوظرفیتی ({SO2-4} ناشی از اسید سولفوریک) با شکل دوظرفیتی مثبت سرب {Pb2+} در هر دو الکترود ترکیب شده و تشکیل سولفات سرب {PbSO4} به عنوان محصول دشارژ در هر الکترود می دهد.

تاثیر درجه حرارت بر عملکرد باتری

هنگامی که درجه حرارت باتری افزایش می یابد، ولتاژ دشارژ و ظرفیت آمپرساعت نیز افزایش می یابد و در صورت کاهش درجه حرارت، پارامترهای فوق کاهش می یابد. افزایش در پارامترها در نتیجه کاهش ویسکوزیته الکترولیت در درجه حرارت های بالاتر و افت در مقاومت داخلی رخ می دهد. کاهش ظرفیت آمپر ساعت و ولتاژ دشارژ که در بالا به آن اشاره شد بدین دلیل است که در درجه حرارت های پایین تر، فرآیند ضعیف الکترومکانیکی در باتری روی می دهد. در هنگام انتخاب باتری، ظرفیت آمپر ساعت آن بایستی به اندازه کافی و مناسب باشد. به عبارت دیگر، در یک باتری با ابعاد نامناسب امکان بروز خطر اینکه در درجه حرارت های پایین باتری قادر به تامین نیروی کافی جهت چرخاندن موتور نباشد، وجود دارد.

جریان تست در درجه حرارت پایین بیانگر قابلیت جریان خروجی باتری دردرجه حرارت های پایین می باشد. مطابق استاندارد EN 60095 – ۱ ولتاژ ترمینال باتری در زمان دشارژ در جریان ICC و دمای ۱۸- درجه سانتی گراد که ۱۰ ثانیه پس از زمان شروع دشارژ اندازه گیری می شود، بایستی حداقل ۷٫۵ ولت ( ۱٫۲۵ ولت در هر صفحه) باشد.

در باتری خودروها که بایستی انرژی الکتریکی مورد نیاز استارتر را فراهم آورد، قابلیت های استارت زنی در درجه حرارت های پایین، معمولا از ظرفیت آمپر ساعت (AH) باتری مهم تر می باشد. از آنجایی که این مفاهیم در خصوص تحویل جریان در درجه حرارت های پایین عنوان می گردند، جریان تست دشارژ در هوای سرد به عنوان قابلیتی از استارت زنی بیان می گردد که بستگی به مساحت کل مواد فعال (تعداد صفحات، مساحت صفحات) دارد و هرچه مساحت مابین صفحات سربی و الکترولیت بیشتر باشد، مقدار جریانی که می تواند در مدت زمان کم تحویل شود، بیشتر خواهد بود.

موقعیت قرارگیری صفحات و جنس جداکننده ها دو متغیری می باشند که در تسریع فرآیند شیمیایی در الکترولیت تاثیر گذاشته و همچنین جریان تست دشارژ در هوای سرد را نیز مشخص می کند.

تاثیر درجه حرارت بر الکترولیت باتری

هنگامی که باتری به طور فزاینده ای دشارژ می شود، الکترولیت آن بیشتر رقیق می گردد. این امر باعث می شود که نقطه انجماد افزایش یابد که بسیار نا مطلوب است. باتری با شارژ کامل و گرانش ویژه g/lit 1280 نقطه انجماد بین ۶۰- الی ۶۸- درجه سانتی گراد می باشد. اگر باتری خالی باشد (دشارژ کامل) نقطه انجماد آن به ۳- الی ۱۱- درجه سانتی گراد افزایش می یابد. یک باتری با الکترولیت یخ زده، جریان بسیار کمی  را ایجاد خواهد کرد و برای استارت زنی نمی توان بکار گرفته شود.

اندازه گیری غلظت الکترولیت با وسیله ای به نام تست کننده اسید یا هیدرومتر انجام می گیرد. این وسیله شامل یک مکنده اسید ( لوله شیشه ای با توپ مکنده پلاستیکی ) می باشد که حاوی چگالی سنج می باشد. در باتری های سیلد ( بدون نیاز به نگهداری ) این عمل توسط نشانگر ( چشمی ) آن انجام می گیرد. برای اطلاعات بیشتر به مطلب (( باتری و نشانگر آن )) مراجعه کنید.

تعمیر باطری لیفتراک

تعمیر باتری لیفتراک شما  خدماتی را برای تعمیر سریع عیوب باتری لیفتراک و اطمینان از عملکرد کامل تجهیزات شما ارائه می دهد. باتری لیفتراک شما در بیشتر موارد با شناسایی و تعویض سلول های معیوب قابل تعمیر است. این یک راه عالی برای خرید زمان برای خود است در حالی که تصمیم در مورد راه حل دائمی تر گرفته می شود. خواه کانکتور سلول باتری، پایه باتری، یا تعمیر دوشاخه و دسته باتری مورد نیاز باشد، ما تمام تجهیزات و لوازم یدکی لازم را برای انجام تعمیرات سریع و کارآمد باتری لیفتراک شما در یک بازدید همراه داریم.

فروش باطری و شارژر صنعتی و لیفتراک باتری لیفتراک جدید سلول‌های باتری لیفتراک جدید ما از تعداد انگشت شماری تامین‌کننده آزمایش‌شده و با ضمانت جامع برای آرامش کامل تهیه می‌شوند. همه باتری‌های ما با اتصالات سلولی جدید، هواگیر و عایق و پیچ‌های رابط همراه هستند، ما اکثر باتری‌های لیفتراک خود را در محل نصب می‌کنیم. سلول های قراضه و هر گونه زباله خطرناک شما با خیال راحت از باکس خارج می شود و سپس از نظر محیط زیست دفع می شود، در صورت نیاز می توان رسید دفع محیط زیست را برای سوابق شما ارائه کرد. محفظه فلزی که سلول‌ها در آن تعبیه شده‌اند (معروف به مخزن باتری) قبل از نصب سلول‌های جدید کاملاً تمیز می‌شود و از داخل با یک پوشش مقاوم در برابر اسید محافظت می‌شود. شارژر باتری صنعتی بزرگترین انبار شارژرهای باتری با کیفیت بالا و تمام اتوماتیک  که برای استفاده با تمام مارک ها/مارک های باتری لیفتراک مناسب هستند. با تحویل فوری در اکثر مدل ها،لیفتراک خود را سریع به جاده بازگردانید. شارژرهای ما به دو صورت تک فاز و سه فاز موجود هستند و ارزش بی نظیر را با قابلیت اطمینان ترکیب می کنند. استوک شارژر باتری صنعتی و لیفتراک ما را ببینید باتری های لیفتراک استفاده شده ما اغلب طیف وسیعی از باتری‌های لیفتراک مستعمل/اجاره‌ای و باتری‌های شناور شیر را برای همه تولیدکنندگان لیفتراک، با قیمت‌های متناسب با بودجه شما، در اختیار شما قرار می‌دهیم، این باتری‌ها شامل باتری‌های لیفتراک جدید و باتری‌های لیفتراک کارکرده با کیفیت هستند که در بسته‌های کامل یا تک سلولی نصب می‌شوند. سایر خدمات باتری لیفتراک عبارتند از: باتری شناور شیر، باتری بالابر قیچی، باتری بالابر، باتری سوئیپر، دوشاخه باتری، تعمیر کانکتور سلول باتری، تعمیر شارژر باتری لیفتراک و تامین و نصب سیستم های پر کردن سلول. لوازم جانبی باتری ما طیف گسترده‌ای از دوشاخه‌های باتری، کابل‌ها، کانکتورها و غیره را در اختیار داریم. برای جزئیات بیشتر یا بحث در مورد نیازهای خاص خود تماس بگیرید. سیستم های آبیاری ما طیف کاملی از محصولات مراقبت از باتری را عرضه می کنیم.

شرکت لیفت آسان ارائه دهنده خدمات احیاء و تعمیر باطری لیفتراک برقی (قابل تعمیر) و شارژر لیفتراک  برقی با رعایت کلیه اصول علمی و فنی و تحت نظارت نیروهای متخصص و با تجربه و با اتکا به امکانات فنی وسیع پیشرفته می باشدو کلیه عملیات تعمیراتی پس از اخذ تاییدیه فنی این شرکت شامل گارانتی یکساله می گردد.

لیفت آسان در سراسر کشور،  آماده پاسخگویی و رسیدگی به درخواست‌های مشتریان با ناوگان خود از وسایل نقلیه خدمات مجهز و به خوبی نگهداری شده در سراسر ایران میدلند هستیم. خرابی ها و تعمیرات اغلب ما قادر به تکمیل الزامات سرویس و تعمیر در محل برای اکثر مدل‌ها و مدل‌های لیفتراک و سایر تجهیزات جابجایی مواد هستیم. ما می‌توانیم یک لیفتراک اجاره‌ای در اختیار شما قرار دهیم تا خرابی شما را از محل فعالیت اجاره‌ای خود پوشش دهیم یا اگر لیفتراک شما برای تعمیر نیاز به تعمیر دارد تا بتوانید به کار خود ادامه دهید. قطعات برای اکثر برندها یا مدل های لیفتراک را می توان تهیه کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برند، مدل و شماره سریال لیفتراک خود را در اختیار ما قرار دهید. سرویس دهی جابجایی کالا با لیفتراک اغلب برای فرآیند تولید شرکت شما حیاتی است، بنابراین اگر مشکلی برای لیفتراک وجود داشته باشد، سرعت تولید شما کاهش می یابد و در نهایت ضرر خواهید کرد. ما قراردادهای خدماتی را برای کارکرد لیفتراک شما و کاهش زمان خرابی به حداقل می‌رسانیم. ما همچنین می‌توانیم لیفتراک‌ها را اجاره کنیم تا کارگاه شما را در زمان خرابی لیفتراک ها فعال نگه داریم. نگهداری تعمیر و نگهداری پیشگیرانه منظم می تواند خرابی های پرهزینه را به حداقل برساند. یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از هزینه‌های خدمات پرهزینه بر روی تجهیزات خود این است که مطمئن شوید از کامیون‌های شما به درستی مراقبت می‌شود. ما می‌توانیم یک برنامه تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده ارائه کنیم که بر اساس سطوح استفاده و بودجه شما طراحی شده است. بررسی های تعمیر و نگهداری منظم در محل بر روی لیفتراک شما انجام می شود که شامل: سرویس روغن کاری، فیلترها، باتری، بازرسی و تنظیم اجزای اصلی، بررسی آسیب و غیره می باشد.

متاسفانه در برخی از موارد مشاهده می شود عملیات احیا باطری لیفتراک تحت شرایطی غیر علمی و توسط برخی افراد که هیچ گونه سابقه علمی و فنی در این زمینه ندارند انجام شده که همین موضوع باعث رسیدن صدماتی به باطری و حتی لیفتراکهای مشتری شده است. لیکن یک اصل کلی در تعمیر باطری تراکشن که همواره در این شرکت رعایت می گردد این است که باطری سولفاته شده و باطری هایی که دچار ریختگی صفحات مثبت و منفی هستند ، تحت هیچ شرایطی قابل تعمیر نیستند و این موضوع در بدو امر به تمامی مشتریان اعلام می گردد و هیچگونه قول واهی به صاحب کالا در این خصوص داده نمیشود و تنها در صورتیکه ایراد باطری موردی غیر از موارد یاد شده باشد تحت تعمیرات قرار خواهد گرفت، از جمله خدمات قابل انجام بر روی باطری که توسط این شرکت انجام می گردد به شرح ذیل است:

یک: انجام عملیات شارژ باطری معیوب طبق منحنی شارژ مخصوص، بصورت کامل
دو: تست باطری از نظر اتصالات و کابلهای رابط و پیچها و پل های سربی رابط
سه: تست باطری توسط دستگاه دیسشارژر و آنالایزر باتری و تعیین بکآپ کلی باطری و تعیین میزان خرابیهای جزئی و خرابی های کلی سلولها
چهار: انجام عملیات تخلیه کامل باطری از باکس فلزی و تعمیر پوسیدگی های جعبه فلزی و عملیات آهنگری و نقاشی کامل باکس باطری
پنج: انجام عملیات شکافتن سلولها و اسید شویی و لجن گیری و بستن مجدد
شش: تزریق مواد شیمیایی مخصوص احیا ظرفیت باقیمانده باطری
هفت: مونتاژ باطری تعمیر شده و شارژ مجدد و تست نهایی

برخی از خدمات تعمیر و احیاء باطری لیفتراک:

انجام عملیات شارژ باطری معیوب طبق منحنی شارژ مخصوص | تست باطری از نظر اتصالات و کابلهای رابط و پیچها و پلهای سربی رابط | تست باطری توسط دستگاه دیسشارژر و آنالایزر باتری و تعیین بکآپ کلی باطری و تعیین میزان خرابیهای جزئی و کلی سلولها | انجام عملیات تخلیه کامل باطری از باکس فلزی و تعمیر پوسیدگی‌های جعبه فلزی و عملیات آهنگری و نقاشی کامل باکس باطری | انجام عملیات شکافتن سلولها و اسید شویی و لجن گیری و بستن مجدد | تزریق مواد شیمیایی مخصوص احیا ظرفیت باقیمانده باطری | مونتاژ باطری تعمیر شده و شارژ مجدد و تست نهایی | تست وضعیت شارژ باطری توسط هیدرومتر و سنجش نسبت چگالی اسید به آب که این کمیت بیانگر میزان شارژ باتری یا وضعیت شیمیایی باتری می باشد.باطری های فرسوده لیفتراک ممکن است شارژ کافی برای تغذیه ایمن لیفتراک شما نداشته باشند. در واقع، خروجی الکتریکی ناپایدار از باتری های صنعتی تخریب شده ممکن است باعث آسیب به سیستم های لیفتراک شود. بنابراین، تعمیر و نگهداری باتری صنعتی یک امر ضروری است. با این حال، دیر یا زود، تمام باتری های لیفتراک شما نیاز به تعویض دارند. هر باتری لیفتراک فقط می تواند چرخه های شارژ زیادی را قبل از تخریب (معمولاً حدود 1500) تحمل کند. گذشته از اینکه باتری ها به مرور زمان کارایی خود را از دست می دهند، راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانند آسیب ببینند و به لیفتراک شما آسیب برسانند. هنگامی که باتری ها فرسوده یا آسیب می بینند، لازم است آنها را تعویض کنید – ترجیحاً قبل از اینکه به لیفتراک شما آسیب برساند یا به کارمند آسیب برساند.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا چند علامت هشدار وجود دارد که باید باتری لیفتراک خود را تعویض کنید: 1: سولفاته شدن بیش از حد باتری لیفتراک بسیاری از باتری های لیفتراک برقی از نوع باتری های سرب اسیدی هستند. محلول کاتالیزوری مورد استفاده در این باتری ها حاوی اسید سولفوریک و آب است. با گذشت زمان، آب تبخیر می شود و نیاز به تعویض دارد (ترجیحاً با آب تصفیه شده به دلایل تعمیر و نگهداری باتری صنعتی). هنگامی که آب در باتری لیفتراک بسیار کم باشد یا به درستی شارژ نشده باشد، اسید سولفوریک موجود در محلول کاتالیزور ممکن است روی صفحات باتری جمع شود. این فرآیند (و باقیمانده) به عنوان سولفاتاسیون باتری شناخته می شود. باتری های بیش از حد سولفاته قدرت میل لنگ خود را از دست می دهند و زمان بیشتری برای شارژ شدن نیاز دارند. اگر برای مدت طولانی تنها بماند، صفحات باتری ممکن است برای همیشه آسیب ببینند. بنابراین، اگر اپراتور لیفتراک متوجه شود که در طی بازرسی قبل از شارژ باتری‌های لیفتراک، باتری‌ها بیش از حد سولفاته شده‌اند تا جایی که آلاینده را نتوان حذف کرد، بهتر است باتری‌ها را تعویض کند. 2: تخلیه سریع غیرعادی پس از شارژ باتری لیفتراک یکی دیگر از نشانه‌های واضح مبنی بر اینکه باتری لیفتراک باید تعویض شود این است که به نظر نمی‌رسد قادر به نگه داشتن شارژ باشد. هنگام شارژ باتری‌های لیفتراک، می‌توان به یادداشت مدت زمان شارژ و میزان شارژ هر باتری در گزارش تعمیر و نگهداری کمک کرد. در حالت ایده آل، باتری ها باید زمانی شارژ شوند که به محدوده 20 تا 30 درصد برسند تا عمر مفید آنها به حداکثر برسد. در غیر این صورت، ممکن است متوجه شوید که باتری های شما توانایی خود را برای نگه داشتن شارژ سریعتر از آنچه که باید از دست می دهند. به یاد داشته باشید، باتری‌ها فقط برای بسیاری از چرخه‌های شارژ خوب هستند، بنابراین استفاده از «شارژ فرصتی» برای شارژ کردن باتری ۷۰ درصدی، فقط عمر مفید باتری را کوتاه می‌کند بدون اینکه به شما اجازه دهد کار زیادی انجام دهید. 3: لیفتراک های برقی عملکرد را کاهش داده اند/نمایشگر را کم نور کرده اند پس از وصل کردن باتری صنعتی، اگر اپراتور لیفتراک متوجه شود که صفحه نمایش لیفتراک تاریک یا سوسو می‌زند (یا اصلا روشن نمی‌شود)، ممکن است نشانه‌ای از این باشد که باتری به سادگی قادر به تامین انرژی کافی نیست. در موارد شدید، لیفتراک ممکن است اصلاً نتواند حرکت کند. اگر این اتفاق بیفتد، مهم است که بررسی کنید تا مطمئن شوید که اتصال بین باتری و لیفتراک تمیز و ایمن است، زیرا زباله یا اتصالات سست ممکن است مقصر باشند. همچنین، حتماً فضای داخلی باتری لیفتراک را برای علائم سولفاته شدن بیش از حد بررسی کنید. 4: اسید ریخته شده در قسمت بیرونی باتری لیفتراک اگر در قسمت بیرونی باتری تجمع اسیدی وجود دارد، باید فوراً از نظر علائم آسیب بررسی شود و احتمالاً برای دفع مناسب آماده شود. نشت اسید از باتری می‌تواند برای کارکنانی که تلاش می‌کنند با آن کار کنند، یک خطر جدی برای سلامتی و ایمنی ایجاد کند، و هرکسی که باتری‌های صنعتی آسیب‌دیده را بازرسی می‌کند یا دست به کار می‌شود، باید حتماً از دستکش، عینک و سایر لباس‌های محافظ استفاده کند تا اسید از تماس با آنها جلوگیری کند. این ممکن است ناشی از شل شدن آب بندی یا پر شدن بیش از حد باتری باشد، زیرا مایع کاتالیزوری ممکن است در حین کارکرد لیفتراک به اطراف داخل باتری بپاشد. با این حال، توصیه نمی شود که سعی کنید اسید سولفوریک از دست رفته را در باتری های صنعتی سرب اسید جایگزین کنید. نشت اسید باید باعث شود که باتری برای تعمیر یا تعویض توسط سازنده فرستاده شود – اگر نه به طور کامل دفع شود. اکیداً توصیه می شود که سعی نکنید چنین مشکلی را «در داخل» برطرف کنید. ترمینال های باتری لیفتراک خورده/آسیب دیده باتری های لیفتراک برقی معمولاً به گونه ای ساخته می شوند که دوام بالایی داشته باشند. با این حال، حتی بادوام ترین تجهیزات انبار نیز اگر مورد سوء استفاده کافی قرار گیرند، می شکند. به عنوان مثال، اگر تعمیر و نگهداری باتری صنعتی برای مدت طولانی از برنامه عقب بیفتد، یا اگر چیزی روی پایانه های باتری تأثیر بگذارد، آسیب می تواند باعث شود باتری به درستی کار نکند. ترمینال های خورده می توانند باتری را از انتقال موثر نیرو به لیفتراک و همچنین اختلال در شارژ کردن جلوگیری کنند. آسیب به بدنه باتری می تواند باعث نشتی شود یا از تماس کامل و مطمئن پایانه ها با لیفتراک جلوگیری کند. اگر باتری دارای ترمینال های خوردگی یا آسیب دیده باشد، ممکن است لازم باشد آن را برای تعمیر یا تعویض به سازنده ارسال کنید. اینها تعدادی از علائم هشدار دهنده هستند که ممکن است نیاز به تعویض باتری لیفتراک برقی در اسرع وقت داشته باشید. اگر برای بهینه سازی برنامه تعمیر و نگهداری باتری صنعتی خود یا برای یافتن باتری های لیفتراک برقی مناسب برای انبار خود به کمک نیاز دارید، با کارشناس باتری لیفتراک لیفت آسان تماس بگیرید

نکات ضروری استفاده از باتری لیفتراک اگر مقدار آب مقطر کم شود، ماده فعال خشک و شکننده می شود که این کار سبب می شود تا عمر مفید باطری لیفتراک کاهش پیدا کند و در نتیجه باعث خرابی سلول های باطری شود.

نکات ضروری استفاده از باتری لیفتراک برقی

 • هرگز از باطری زمانی که دیگر عمر مفیدش تمام شده استفاده نکنید.
 • از اتصالات کوتاه و ایجاد جرقه اجتناب کنید!
 • از تماس فلز با ترمینال ها خودداری کنید.
 • وقتی که روی باطری کار میکنید از ابزاری استفاده کنید که دسته های عایق شده داشته باشد.
 • هرگز از انگشتر، زنجیر مچی، ساعت یا زنجیر فلزی در هنگام کار با باطری استفاده نکنید.
 • باطری ها را حداقل یکبار در هفته بازرسی کنید و مطمئن شوید.
 • سطح الکترولیت در هر سل بالای صفحات و جداکننده است.
 • کلیه اتصالات برقی روی باطری، بین سل ها، انتهای کابل ها و سوکت اتصالات سالم هستند.
 • عایق کابل باطری، پین اتصال سوکتهای اتصالات به کابل های باطری وصل شده باشد و کابل های شارژر فرسوده، خراب یا اکسیده نیستند.
 • کلیه اتصالات مناسب، سفت و تمیز در سرجای خود هستند و اتصال موثر برقرار خواهند کرد.
 • عایق های بین اتصالات و ترمینالهای سل ها در موقعیت خود هستند.
 • زمانی که باطری را تمیز میکنید از پارچه کتان مرطوب استفاده کنید.
 • برای فهم ساده تر، باید از دستورالعمل های پیشگیرانه نمادین که روی باطری نصب می شود یا به شکل یک دستورالعمل در محل شارژ باطری استفاده کرد.

نکات مهم در خرید فروش  لیفتراک

 • در مرحله اول مشخصات فنی لیفتراک خود را جمع آوری کنید (مارک/مدل و تناژ دستگاه) برای مثال آیا باطری مورد نظر، مقدار ولتاژ و آمپر دستگاه شما را تامین می کند؟ شما می توانید این اطلاعات دقیق را از فروشنده و یا نمایندگی لیفتراک خود تهیه کنید.
 • چه ولتاژی در لیفتراک شما استفاده می شود؟
 • لیفتراک ها می توانند از باطری های ۲۴ و ۳۶ و ۴۸ و ۷۲ و ۸۰ ولت در آمپرساعت های مختلف با توجه به نوع دستگاه استفاده کنند، مطمئن شوید که باتری لیفتراک شما چند ولت و چند آمپر است چرا که انتخاب اشتباه می تواند آسیب جدی به لیفتراک شما وارد کند.
 • ابعاد باکس فلزی باطری خود را حتما بدانید. (طول و عرض ارتفاع/داخل به داخل و بیرون به بیرون)
 • ظرفیت باطری و یا آمپرساعت باطری لیفتراک چیست؟ میزان ظرفیت آمپرساعت در باطری فعلی خود را بررسی کنید. برای دریافت حداکثر قدرت و ساعت کارکرد دستگاه، باطری خود را فول شارژ نمایید و یک مقایسه با باطری قبل یا همان باطری فابریکی دستگاه خود انجام دهید.
 • حداقل وزن باتری لیفتراک را مشخص کنید! برای پیدا کردن حداقل وزن باطری لیفتراک برقی خود میتوانید به کتابچه راهنمای لیفتراک مراجعه و یا از فروشنده لیفتراک دریافت کنید چرا که نصب باتری با وزن کم و یا زیاد باعث بوجود آمدن مشکلات جدی برای لیفتراک میشود.
 • نوع اتصال (پیچی/ سربی) و موقعیت اتصالات و نحوه بستن کابل ها را بررسی کنید.
 • باطری درون چه باکسی قرار می گیرد.
 • کابل باطری تا چه حد باید باشد. (زمانی که شک دارید، کابل های بلندتر را انتخاب کنید)
 • نام تجاری باطری و محل تولید آن را بررسی کنید. (حتما از فروشنده مدارک قانونی مربوط به اصالت باطری لیفتراک برقی را بخواهید)
 • حتما باطری را با یک ضمانتنامه یا همان گارانتی معتبر خریداری کنید و شرح گارانتی را مطالعه کنید (چه شرایطی شامل گارانتی می شود) هرچه مدت گارانتی طولانی تر باشد بهتر است. اطمینان حاصل کنید که نحوه رسیدگی به گارانتی چگونه است؟! آیا می بایست باتری برای سرویس به محل فروشنده ارسال کنید و یا فروشنده می تواند در زمان خرابی باطری یک کارشناس فنی به سایت شما ارسال کند؟!

چگونه باطری لیفتراک را تمیز کنید؟

یکی از مواردی که جزو مقررات شارژ باطری لیفتراک برقی محسوب می شود، روش های صحیح تمیز کردن باطری است.

با این کار می توانید طول عمر این تجهیزات را افزایش دهید. قبل از آغاز به عملیات تمیزکاری باطری ها بهتر است یک نمای کلی از باطری های سالم و یا باطری های از کار افتاده در ذهن داشته باشید.

در این مورد نیز نکات کاربردی را برای شما فهرست نموده ایم.

اگر باطری ها دچار نشتی شده اند، به سرعت آن ها را با آب یا پودر سودا شستشو دهید؛

با این کار خوردگی قسمت های فوقانی باطری را متوقف می کنید. مقدار مناسبی آب برای رقیق کردن اسید باطری استفاده کنید تا خطر آلایندگی برای محیط زیست نداشته باشد.

اسید نشت شده از باطری تا حد زیادی سوزش آور و رسانا است. هدایت الکتریکی موجب کاهش عمر باطری شود، حتی در زمانی که دستگاه خاموش باشد این واکنش ها نیز انجام می شوند؛

به این ترتیب با تمیز کردن باطری می توانید از تخریب آن جلوگیری کنید.

توجه داشته باشید که بخارات اسیدی در هنگام کارکرد باطری لیفتراک به قسمت فوقانی باطری ها راه پیدا می کنند و اگر باطری را تمیز نکنید، بخارات موجب خوردگی سر باطری ها شده و در نهایت از کار می افتند.

تمیزکاری این قسمت ها در هر سال، دو مرتبه توصیه می شود.

برای بررسی لتصالات باتری لیفتراک می توانید کابل ها را به آرامی خم کنید و یا کمی به عقب و جلو بکشید، اگر یکی از اتصالات خراب شده باشد می توانید با جایگزین کردن یک رابط،مشکل را برطرف کنید.

سیم ها در قسمت اتصال دچار خوردگی و خرابی شده باشند نشانه ی خرابی باتری لیفتراک است و نیاز به تعویض دارد، لحیم کاری یا استفاده از هر شیوه ی دیگر برای وصل کردن آن ها ممکن است خطر آفرین باشد و این کار نیاز به یک متخصص حرفه ای دارد.

ولتاژ را با ولت مترهای موجود در بازار بخوانید ،اما این کار تنها زمانی کاربرد دارد که سلول باتری خالص ترین حالت خود را دارد و کار نکرده است. زمانی که یک ردیف کامل از سلول های باتری لیفتراک را بررسی می کنید، تفاوت یک ولت یا بیشتر ممکن است نشان دهنده ی مشکل در یکی از سلول های آن ردیف باشد. برای بررسی بیشتر، ولتاژ را روی یک باتری کاملا شارژ شده بررسی کنید. برای اینکه در لیفتراک ها این کار را انجام دهید باید  چند لحظه آمپراژ بالا و کوتاهی وارد باتری شود، بعد از اینکه این کار را انجام دادید ولتاژ هر سلول و یا هر ردیف سلول را بررسی کنید، اگر سلولی کمتر از 1.70 ولت داشته باشد به این معنی است که مشکلی دارد.

یکی از اندازه گیری های مهم دیگر به هنگام بررسی شارژ شدن باطری لیفتراک و سلامت الکتروشیمیایی آن، سطح گرانشی خاص باتری است. یک هیدرومتر به شما امکان بررسی این موارد را می دهد و به شما کمک می کند سلول هایی که نمی توانند به اندازه ی سلول های دیگر به خوبی کار کنند و ممکن است باعث خرابی باتری لیفتراک شوند را شناسایی کنید، محدوده نرمال برای خالی کردن باتری پس از شارژ شدن کامل بین 1.150 تا 1.290 است، اگر هیدرومتر سطح گرانش پایین تری را نشان می دهد (حدودا بین 25 نمره تفاوت) به این معناست که باطری لیفتراک نیاز به تعویض دارد.

اگر به هنگام بو کردن باتری لیفتراک بوی بسیار قوی از هیدروژن سولفید (بویی مشابه یک تخم مرغ گندیده) را احساس کردید، به این معناست که خرابی باتری لیفتراک به اندازه ای است که تعمیر آن صرفه اقتصادی ندارد و باید به کلی تعویض شود. این رویداد زمانی اتفاق می افتد که نگهدارنده های سلول در درون باتری بشدت صدمه دیده باشند و در این حالت تنها یک متخصص حرفه ای می تواند آن را تعمیر کند.

که بیان شد روش های ساده ای برای بررسی سلامت باطری لیفتراک است. اگر مراحل بیان شده برای تشخیص مشکل باتری موفقیت آمیز نبود، قدم بعدی این است که به همراه یک تکنسین حرفه ای بررسی های بیشتری را انجام دهید.

نکاتی جهت بالا بردن طول عمر باتری لیفتراک

باطری لیفتراک، جزء اصلی، ضروری و حیاتی لیفتراک های بری به شمار می روند. انواع لیفتراک برقی با توان بالا که به منظور حمل و نقل و جابه جایی بارهای مختلف در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند از باطری به عنوان منبع انرژی بهره می گیرند.

بدیهی است سلامت باطری و نحوه استفاده صحیح از آن و همچنین روش های اصولی نگهداری و شارژ باطری لیفتراک موجب افزایش کارکرد و طول عمر آن خواهد شد.

باطری لیفتراک های صنعتی در حوزه های مختلف کاربرد دارند و به واسطه ویژگی های کاربردی، محبوبیت زیادی در میان صنایع پیدا کرده اند.

امروزه مزایای استفاده از لیفتراک های برقی بر کسی پوشیده نیست. این لیفتراک ها بسیار پرقدرت هستند.

میزان راندمان کاری این دستگاه ها به زمان کارکرد باطری بستگی دارد. لازم به ذکر است که باطری ها نه تنها برای دستگاه های لیفتراک برقی کاربرد دارند بلکه برای سایر تجهیزات بالابری برقی نظیر پالت تراک برقی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر شما هم مالک یک لیفتراک برقی هستید و یا قصد دارید یکی از انواع لیفتراک های برقی موجود در بازار را خریداری کنید، به شما توصیه می کنیم اطلاعات کافی در مورد باطری لیفتراک به عنوان یکی از ابزار کار دستگاه افزایش دهید.

این باطری ها اگر چه کارآمد هستند اما به نوعی می توان گفت جزو تجهیزات خطرناک لیفتراک ها هم محسوب می شوند.

شارژ باطری لیفتراک، مهم ترین و خطرناک ترین قسمت کار است. برای آنکه سلامت باطری و ایمنی اپراتور لیفتراک را تضمین کنیم، نکته های کاربردی و مهم در این مورد را برای شما فهرست نموده ایم. لطفاً با ما همراه باشید.

خطرات باطری لیفتراک شامل چه مواردی هستند؟

به طور کلی باطری لیفتراک های صنعتی شامل دو دسته اصلی هستند؛

دسته اول را باطری های نیکل اسید تشکیل می دهند و دست دوم شامل باطری های نیکل آهن می باشند.

هر دو نوع باطری برای سلامتی فرد خطرناک هستند.

خطرناک بودن این دو نوع باطری لیفتراک به سه دلیل اصلی بیان شده است؛

اول، وزن خالص باطری ها است؛

دوم، گازهایی است که هنگام شارژ باطری متصاعد می شوند که بسیار فرار بوده و در فضا پراکنده می شوند؛

سوم، خطرات خوردگی ترکیبات شیمیایی است که درون باطری وجود دارند.

با توجه به خطرات باطری لیفتراک، مسأله شارژ باطری و استفاده صحیح از آن، اهمیت بیشتری پیدا می کند؛

بنابراین به نظر می رسد مهم ترین قسمتی که باید به آن توجه داشت، ایستگاه های شارژ باطری و کارکنان این قسمت می باشند.

رعایت نکات اصولی و ایمنی که در ایستگاه شارژ باطری لیفتراک وجود دارند و همچنین اجرای موارد ایمنی فردی برای کارکنان این بخش، علاوه بر حفظ سلامت افراد، خطرات و حوادث را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

ایمنی محلی که به عنوان ایستگاه شارژ باطری لیفتراک در نظر گرفته شده است باید به طور کامل تأمین شده باشد.

به این ترتیب اگر شما مدیر یک واحد صنعتی هستید و یا مسئولیت ایمنی کار انبار و لیفتراک ها را بر عهده دارید حتماً این نکات را مورد توجه قرار دهید.

هنگامی که در حال شارژ باطری لیفتراک هستید به این موارد دقت کنید

تمام کارگران و کارکنانی که در حال تعویض یا شارژ باطری لیفتراک هستند باید حتماً لباس ایمنی کار، دستکش، چکمه و عینک مخصوص پوشیده باشند.

موتور لیفتراک هایی که برای شارژ باطری در ایستگاه شارژ قرار دارند باید حتماً در حالت خاموش قرار داشته باشد و شاخک های آن در پایین ترین موقعیت از سطح زمین تنظیم شده باشد.

شارژ باطری لیفتراک باید در مناطق مشخص شده انجام شود.

مناطقی که به عنوان ایستگاه شارژ باطری لیفتراک تعیین شده است باید از محل دود، سیگار و .. دور بوده و علامت های ایمنی مربوطه در محل نصب شده باشد.

با توجه به تأمین حداکثر ایمنی برای محوطه شارژ باطری، توجه به مواردی نظیر عدم سیگار کشیدن، دوری از منابع آتش زا، استفاده از تجهیزات استاندارد و سیستم تهویه مناسب، ضروری است.

برای حمل باطری لیفتراک حتماً از یک نوار نقاله بالابری استفاده کنید و حتی الامکان از لمس مستقیم باطری خودداری کنید.

در هنگام شارژ انواع لیفتراک برقی حتماً فهرستی از ملزومات باطری و مواد مورد نیاز یا تجهیزات مصرفی تهیه کنید.

در هنگام جا به جایی و تعویض مایع الکترولیت باطری لیفتراک حتماً از دستگاه مخصوص استفاده کنید.

قبل از پایان کار باید اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات باطری به درستی و کاملاً ایمن در مکان خود نصب شده اند.

شارژ باطری باید به دور از منابع جرقه یا منابع حریق انجام گیرد.

از قرار دادن ابزار فلزی و اشیای نوک تیز روی باطری جداً خودداری نمایید.

پس از پایان کار شارژ باطری انواع لیفتراک برقی، این موضوع اهمیت زیادی دارد که باطری ها در جای خود به شیوه صحیح قرار گرفته باشند.

در غیر این صورت، این مسأله می تواند خطرات زیان باری را در پی داشته باشد. بنابراین برای جلوگیری از هر گونه خطرات احتمالی و خسارت های سنگین، توصیه می کنیم تمام موارد ایمنی را در ایستگاه شارژ باطری لیفتراک رعایت نمایید.

چگونه باطری لیفتراک را تمیز کنید؟

یکی از مواردی که جزو مقررات شارژ باطری لیفتراک برقی محسوب می شود، روش های صحیح تمیز کردن باطری است.

با این کار می توانید طول عمر این تجهیزات را افزایش دهید. قبل از آغاز به عملیات تمیزکاری باطری ها بهتر است یک نمای کلی از باطری های سالم و یا باطری های از کار افتاده در ذهن داشته باشید.

در این مورد نیز نکات کاربردی را برای شما فهرست نموده ایم.

اگر باطری ها دچار نشتی شده اند، به سرعت آن ها را با آب یا پودر سودا شستشو دهید؛

نحوه شارژباتری لیفتراک

نحوه شارژ باتری لیفتراک استفاده از لیفتراک برقی به دلیل نداشتن آلودگی صوتی و تنفسی لیفتراک های دیزلی و گازی CNG در سالن های سرپوشیده و انبار ها توصیه میشود. در این مقاله با نحوه شارژ باتری لیفتراک و نگهداری صحیح و نکات ایمنی در این خصوص آشنا می شوید.

چند نکته مهم پیش از شروع مقاله:

– هر بار شارژ باتری، یک سیکل و دوره کاری آن را کاهش می دهد. بسیاری از باتری های جدید برای شارژ تا ۱۵۰۰ بار پیش از پایان عمر مفید، ساخته شده اند.

– باتری که در هر روز کاری یکبار شارژ می شود ( ۳۰۰ بار در یکسال کاری ) حدود ۵ سال ( ۱۵۰۰ بار شارژ ) عمر خواهد کرد. شارژ اشتباه باتری که در قسمت بعدی توضیح داده می شود، می تواند عمر باتری را به کمتر از نصف کاهش دهد.

– فراموش نکنید که باتری نقش همان باک سوخت را در لیفتراک برقی ایفا می کند. پس از آن مراقبت کنید.

نگهداری باتری لیفتراک، معمولا با وجود اهمیت فراوان، فراموش می شود. این عامل می تواند به کاهش هزینه ها در آینده و افزایش ایمنی و عمر مفید لیفتراک کمک کند. امروزه تعداد زیادی از لیفتراک های برقی مورد استفاده قرار می گیرند. که باتری یک قطعه گران در این لیفتراک هاست.

چگونه باتری لیفتراک را شارژ کنیم؟

باتری لیفتراک برای کارکرد طولانی مدت طراحی شده اند. ولی برای رسیدن به این عمر مفید طولانی، بایستی اطمینان حاصل گردد که اپراتور باتری را به درستی شارژ می کند.
این کارها را انجام دهید:

– بعد از هر ۱۰ بار شارژ باتری نو لیفتراک، و ۵ بار شارژ باتری های قدیمی، حالت equalize یا weekend (آخر هفته) را برای شارژ انتخاب کنید.

– توصیه می شود باتری لیفتراک را در پایان شیفت کاری و یا زمانی که تنها ۳۰ درصد از شارژ آن باقی مانده، شارژ مجدد نمایید.

– همواره در محلی که تهویه مناسب هوا وجود دارد به شارژ باطری لیفتراک بپردازید.
هیچگاه:

– اجازه ندهید شارژ باتری از ۲۰ درصد کمتر شود. در غیر اینصورت عمر مفید آن به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

– اجازه ندهید باتری که خالی شده برای مدت طولانی به این صورت بماند. این کار باعث می شود که باطری سولفاته شده و عمر آن کاهش یابد.

– در فرصت های کوتاه بدست آمده، مثل زمان استراحت یا ناهار و … لیفتراک را شارژ نکنید. به خاطر داشته باشید هر بار اتصال باطری به شارژر یک سیکل از عمر مفید آن کم می کند. بنابر این اگر دوبار در روز آن را شارژ کنید عمر آن از ۵ سال به ۲٫۵ سال کاهش می یابد!

– تا جایی که ممکن است، شارژ باتری را نیمه کاره نگذارید و اجازه دهید سیکل شارژ کامل گردد.

– هرگز آب باتری را بیش از اندازه مشخص شده پر نکنید. این کار موجب می شود که در شارژ بعدی آب سر ریز شده و به از دست دادن اسید باطری منجر خواهد شد که کاهش مقدار اسید موجب خالی شدن سریعتر آن و تولید گرمای اضافی خواهد شد.

با این کار خوردگی قسمت های فوقانی باطری را متوقف می کنید. مقدار مناسبی آب برای رقیق کردن اسید باطری استفاده کنید تا خطر آلایندگی برای محیط زیست نداشته باشد.

اسید نشت شده از باطری تا حد زیادی سوزش آور و رسانا است. هدایت الکتریکی موجب کاهش عمر باطری شود، حتی در زمانی که دستگاه خاموش باشد این واکنش ها نیز انجام می شوند؛

به این ترتیب با تمیز کردن باطری می توانید از تخریب آن جلوگیری کنید.

توجه داشته باشید که بخارات اسیدی در هنگام کارکرد باطری لیفتراک به قسمت فوقانی باطری ها راه پیدا می کنند و اگر باطری را تمیز نکنید، بخارات موجب خوردگی سر باطری ها شده و در نهایت از کار می افتند.

تمیزکاری این قسمت ها در هر سال، دو مرتبه توصیه می شود.

هنگام یادگیری نحوه شارژ باتری لیفتراک برقی برای لیفتراک برقی ، پیروی از یک فرایند استاندارد برای اطمینان از جابجایی و مراقبت مناسب مفید است. باتری لیفتراک برقی با باتری های اسید سرب استاندارد متفاوت است و نیازهای سرویس متفاوتی دارد. این باتری های لیفتراک برقی بسیار سنگین در صورت مراقبت مناسب با نگهداری منظم می توانند چندین سال دوام بیاورند. برای کشف نکات برتر و بهترین شیوه های عمومی ، ادامه مطلب را بخوانید. رسیدگی و مراقبت مناسب به منظور جلوگیری از آسیب ، استفاده مناسب از باتری های لیفتراک برقی مورد نیاز است. در زیر برخی از ملاحظاتی است که باید رعایت شود: باتری های بالابر سنگین هستند – شخص نباید سعی کند باتری را به تنهایی کار کند. لباس مناسب بپوشید – کفش های استیل ، عینک ایمنی و دستکش باید همیشه پوشیده شوند. همچنین مطمئن شوید که همه جواهرات را برداشته اید. در صورت تماس تصادفی با اسید باتری ، مطمئن شوید که مرکز شما مجهز به چشم کار و ایستگاه های شستشو است. نحوه شارژ باتری لیفتراک شارژ باتری لیفتراک برقی در زمان مناسب مهم است. اگرچه ممکن است آسان به نظر برسد که باتری را شارژ کنید ، اما تعمیر و نگهداری مناسب مستلزم شارژ باتری در زمان های خاص تا درجات خاصی است. مهم است که باتری لیفتراک برقی را تنها در مواقعی که شارژ کمتر از 30 درصد است ، شارژ کنید ، در حالی که زمان شارژ باتری را در زمان های تعیین شده تعیین نمی کنید. همچنین ، از شارژ بیش از حد یا کم شارژ شدن باتری خودداری کنید زیرا این امر می تواند طول عمر باتری را کوتاه کند. ایجاد منطقه ای برای شارژ باتری نیز بسیار مهم است و طبق روال استاندارد – قبل از اتصال یا قطع باتری ، مطمئن شوید که شارژر خاموش است. این دستورالعمل های مهم شارژ باتری لیفتراک برقی را دنبال کنید: شارژر باید با باتری مطابقت داشته باشد. به عبارت دیگر ، باید ولتاژ خروجی صحیح داشته باشد. آیا ولتاژ 12 ، 24 ، 36 و غیره است؟ همچنین مهم است که درجه آمپر ساعت در حدود 10 of از رتبه AH باتری باشد. کابل های شارژر باید در شرایط کار خوب باشند. برای اتصال مناسب ، اتصالات نباید خراب شده یا ترک خورده باشند. یک سیاهه آبیاری داشته باشید. در صورت نیاز به ضمانت نامه ، تولید کننده باتری می خواهد پرونده های آبیاری را مشاهده کند. محدود کردن میزان شارژ باتری اگر باتری بیش از سیصد بار در سال به مدت پنج سال متوالی شارژ شود ، اکثر گارانتی ها باطل است. مراقب باشید که باتری را بیش از حد شارژ نکنید زیرا می تواند عمر آن را کوتاه کند. زمان شارژ کافی را در نظر بگیرید. با شارژ کامل هشت ساعته ، اسید به درستی در سراسر باتری پخش می شود. شارژ را برابر کنید این چرخه شارژ طولانی تر که هفته ای یکبار انجام می شود ، غلظت اسید را دوباره متعادل می کند. بعد از شارژ شدن باتری ، ترجیحاً پس از خنک شدن ، آب را به آن اضافه کنید. تعمیر و نگهداری معمول همیشه باتری لیفتراک برقی را در دمای مطمئن نگهداری کنید. برای افزایش طول عمر باتری ، سعی کنید دمای ذخیره سازی باتری را در کمتر از 113 درجه فارنهایت حفظ کنید. باتری ها باید مرتباً برابر شوند تا از طبقه بندی جلوگیری شود ، که لایه ای از اسید سولفوریک در داخل سلول های باتری است. وقتی اسید باتری در انتهای سلول متمرکز می شود ، این باعث می شود که اسید و آب طبقه بندی شده و قادر به نگه داشتن بار نباشند. تساوی مجدد غلظت را متعادل می کند. در نهایت ، سطح مایعات را هر پنج بار شارژ کنید تا مطمئن شوید که باتری لیفتراک برقی دارای مقدار مناسب آب است. شارژ باتری لیفتراک برقی پیچیده نیست. فقط نیاز به اقدامات احتیاطی ایمنی و یک روند منظم و منظم دارد. از آنجا که باتری های لیفتراک برقی با باتری های سرب استاندارد متفاوت هستند ، نیازهای نگهداری متفاوت است. با استفاده ایمن از دستورالعمل های سازنده و انجام تعمیرات معمول ، می توانید باتری خود را به درستی شارژ کرده و طول عمر آن را افزایش دهید.

چه زمانی باطری لیفتراک برقی را تعویض کنم

چه زمانی باطری لیفتراک برقی را تعویض کنم مدت زمان میانگینی که می توانید از باطری لیفتراک برقی خود به صورت مفید استفاده کنید 5 سال می باشد اما در صورت استفاده مناسب در واقع این زمان قابل افزایش می باشد.اما گاهی نیاز است که تعویض زودتر از این زمان انجام گیرد .این دغدغه معمولا وجود دارد که چه زمانی دقیقا تعویض باطری را انجام دهیم که این موارد را به شرح زیر برای شما قرار دادیم که در صورت مشاهده هر کدام از موارد زیر باید به فکر تعویض باطری لیفتراک باشید:

 1. شارژ باطری لیفتراک فقط چند ساعت بعد از استفاده کاهش می یابد.
 2. برای استفاده کامل از لیفتراک مجبورید بیش تر از یک بار در طول روز آن را شارژ کنید.
 3. بر روی باطری نشانه های زنگ خوردگی را می بینید.
 4. باطری بوی بدی شبیه بوی تخم مرغ فاسد را می دهد.
 5. باطری در حین استفاده و یا در هنگام شارژ کردن شروع به دود کردن می کند که این بسیار خطرناک است و ممکن است سبب آتش سوزی شود و باید عمل تعویض به سرعت انجام گیرد.

در گاهی از موارد کاربران دو باطری برای لیفتراک های خود تهیه می کنند تا در صورت تمام شدن شارژ باطری اول آن را با باطری دیگری تعویض کنند.در این زمان موارد مهمی را برای جابه جایی باطری لیفتراک باید در نظر بگیرید که این موارد در مورد بالا یعنی جابه جایی با یک باطری نو هم صدق می کند فقط تفاوت این است که در بالا باطری آسیب دیده ذوب می شود.این موارد به شرح زیر می باشد:

 1. اپراتوری که این کار را انجام میدهد باید از لباس مخصوص و ایمن استفاده کند
 2. لیفتراک در یک موقعیت ساکن قرار گیرد و خاموش باشد.
 3. نصب شارژر باطری باید در محل های مشخص انجام گیرد.
 4. منطقه ای که این کار انجام می گیرد باید علایم امنیتی را به طور کامل داشته باشد مثلا سیگار کشیدن ممنوع.
 5. برای حمل باتری باید از دستگاه بالابر و دارای نوار مقاله استفاده کنیم.
 6.  باطری به دور از جرقه می باشد و اشیاء فلزی را روی باطری هایی که نصب نشده است قرار ندهیم.مینان حاصل کنیم که مناطق شار

سرویس باتری لیفتراک

روزانه

بعد از تخلیه دوباره شارژ شود و سطح آب بالا آورده شود.

هفتگی

مطمئن شوید همه ی کانکتورها و پیچ های خروجی به اندازه ی کافی بسته شده اند و تعدیل شارژ انجام شود.

ماهیانه

در انتهای چرخه ی شارژ ولتاژ باتری و وزن مخصوص الکترولیت در هر سلول بررسی و ثبت شود.

چنانچه تفاوت های معنی داری بین خوانده ها و بازرسی قبلی وجود دارد با دفتر خدمات پس از فروش لیفت آسان تماس بگیرید.

باتری های RC: برای بازرسی سطح الکترولیت در تمام سلول ها چگالی سنج را از مسیر کلاهک ها که به این منظور ساخته

شده است داخل کنید و الکترولیت را اندازه گیری کنید.

باتری کاملا تمیز شود.

تمیزکاری برای اطمینان از کارایی موثر باتری بسیار مهم است، برای همین لازم است:

 • بعد از شارژ با دقت کلاهک های سلول و همه ی قسمت های خارجی باتری را خشک و تمیز کنید.

 • و با استفاده از لوله های مکنده که روی باتری تعبیه شده هر مایعی داخل جعبه باتری را برطرف کنید.

 • شرایط عایق داخلی و قسمت رنگ شده ی خارج جعبه را بررسی کنید.

چگونه می توان باتری لیفتراک خوب را تعیین کرد؟

به صورت سطحی ، می توانیم طبق دستورالعمل سازنده ، باتری لیفتراک را با ظرفیت 5 ساعت یا 6 ساعت آزمایش کنیم. اگر ظرفیت بیش از 120 درصد از مقدار اعلام شده را ارائه دهد ، باتری ممکن است چرخه های نسبتاً بالاتری را ارائه دهد.

برای اینکه بدانیم باتری واقعا خوب است یا خیر ، باید گواهینامه شخص ثالث (TPC) را نیز از آزمایشگاه معتبر NABL (هیئت ملی اعتباربخشی آزمایشگاه های آزمایش و کالیبراسیون) درخواست کنیم.

ما همچنین می توانیم گزارش اعتبارسنجی داخلی از نوع خاصی از باتری را درخواست کنیم.

اگر زمان و امکانات لازم را دارید ، آزمایش بر اساس استانداردهای IS یا IEC می تواند در خانه انجام شود.

برای به دست آوردن نتایج سریعتر ، می توان یک برنامه تست استقامت شتابدهنده در دمای بالا را اتخاذ کرد. به عنوان مثال ، به جای آزمایش در دمای محیط ، می توان چرخه زندگی را در دمای 40 یا 55 درجه سانتی گراد انجام داد تا آزمایش را تسریع کند. نتایج را می توان برآورد کرد.

بر اساس معادله آرنیوس ، عمر باتری سرب اسیدی تحت تأثیر دما قرار دارد [Piyali Som and Joe Szymborski، Proc. سیزدهمین کنفرانس سالانه باتری برنامه ها و پیشرفتها ، ژانویه 1998 ، دانشگاه ایالتی کالیفرنیا ، لانگ بیچ ، CA ، ص 285-290].

ضریب شتاب زندگی = 2 ((T − 25))/10)

ضریب شتاب زندگی = 2 ((45-25)/10) = 2 (20)/10) = 22 = 4

استاندارد بریتانیایی 6240-4: 1997 [منسوخ] جدول وابستگی را ارائه می دهد (جدول A.1)

عمر باتری های سرب-اسید در دمای بین 20 تا 40 درجه سانتی گراد ، در حالی که گفته می شود اگر عمر 100 درجه در 20 درجه سانتیگراد باشد ، عمر 40 درجه سانتیگراد 25 درصد خواهد بود.

جلوگیری از سولفاته شدن باتری لیفتراک

مراحل زیر به جلوگیری از سولفاته شدن صفحات باتری های لیفتراک کمک می کند:

باتری لیفتراک هرگز نباید کم شارژ شود.

باتری لیفتراک هرگز نباید بیش از حد تخلیه شود

باتری لیفتراک را نباید به مدت طولانی در حالت تخلیه قرار داد.

پر کردن منظم باید با آب خالص انجام شود.

قسمت بالای باتری باید تمیز و خشک نگه داشته شود

لیفتراک برقی

در اصل برای محیط های روباز و مرطوب ساخته نشده است، هوای مرطوب به مرور زمان برای اجزای الکترونیکی خطرناک است. خدمات مربوط به نگهداری و عیب یابی در لیفتراک های برقی نیز نسبت به لیفتراک های دیزلی سخت تر و حرفه ای تر است.

نقاط ضعف لیفتراک های دیزلی

این لیفتراک برای  استفاده در محیط های باز بسیار مناسب است. دود هایی که از این لیفتراک ها خارج می شود به راحتی به اتمسفر رفته و مشکلات سلامتی، محیطی و ایمنی ایجاد نمی کند.
لیفتراک دیزلی در حین کار کردن صدای بیشتری تولید می کند .بزرگتری آن ها به این معناست که برای عملکرد به فضای بیشتری نیاز دارند، اما این مورد در فضاهای باز هیچ مشکلی نیست. هزینه ی اولیه خرید اولیه  نسبت به لیفتراک برقی کمتر و از لیفتراک گازی بیشتر است. هزینه ای نگهداری از لیفتراک دیزلی نیز کمتر از لیفتراک گازی (لیفتراک ال پی جی) و بیشتر از لیفتراک های برقی است.

نقاط ضعف لیفتراک گازی ( لیفتراک ال پی جی)

اگرچه قیمت خرید این دستگاه ها نسبت به سایر لیفتراک ها کم است، اما هزینه های سوخت و البته نگهداری آن ها بیشتر است. این لیفتراک ها نیز مانند لیفتراک های دیزلی در هوای سرد نیاز به سرویس ضدیخ دارند.

هزینه ی سوخت مصرفی لیفتراک گازی نسبت به سایرین کمترین میزان است، اما این دستگاه ها ممکن است بدون هیچ اخطاری سوخت تمام کنند. تمام شدن سوخت در مکان هایی که از جایگاه سوخت این ماشین ها دور باشد کمی مشکل ساز خواهد بود. نشان دهنده ای وجود ندارد که میزان سوخت را در این دستگاه ها نشان دهد، در برخی مدل ها هم که این دستگاه وجود دارد در کنار راننده نیست و روی باک وجود دارد.

راننده هایی که با لیفتراک گازی کار می کنند باید مهارت بیشتری در رانندگی و مدیریت وزن بار داشته باشند. استفاده از پدال بارگیری یا کلاچ برای آرام تر کردن بالا و پایین آمدن بارها در هنگام کار کردن با لیفتراک های برقی لازم نیست.

هزینه های بیشتری را باید بخاطر شارژر و باطری متحمل شوید. همچنین زمانی که باتری در حال شارژ شدن است نمی توانید از آن ها استفاده کنید، مگر اینکه باتری های اضافه ای داشته باشید.شارژ کردن باتری  باعث افزایش برخی هزینه های دیگر می شود، از طرفی به محلی برای شارژ کردن باتری ها نیز نیاز دارید.

لیفتراک های برقی نمی توانند روی هر سطحی کار کنند و کف محوطه ای که می خواهند عملکرد داشته باشند باید صاف باشد. در برخی موارد اگر این مورد رعایت نشود ممکن است به دلیل وزن زیاد بار لیفتراک روی زمین نرم و یا چاله ها فرو برود. استفاده  بیش از حد در سطوح شیبدار نیز ممکن است باعث شود باطری زودتر شارژ خالی کند.

چگونه باتری مرده را زنده کنیم؟

قبل از تصمیم گیری در مورد احیای مجدد باتری، باید سال ساخت باتری را بررسی کنید. اگر عمر باتری لیفتراک بیش از 5 سال باشد ، تلاش برای احیای آن بیهوده است. اگر باتری لیفتراک نسبتاً جدید است ، می توان با شارژ مناسب پس از پر کردن آب کافی آن را دوباره زنده کرد. اسیدی نباید اضافه شود.

اولین قدم این است که قسمت بالای باتری لیفتراک را تمیز و خشک کنید. اگر گیره ها روشن هستند ، آنها نیز باید برداشته شوند. از جوش شیرین که از نظر شیمیایی کربنات سدیم یا جوش شیرین (محلول بی کربنات سدیم) 5٪ در آب نامیده می شود ، استفاده کنید تا اسید را از قسمتهای بالا ، پایانه ها و گیره ها خارج کنید. وازلین سفید را به پایانه ها و گیره ها بمالید.

سطح الکترولیت را بررسی کرده و سطح آن را با آب خالص جبران کنید. آب شیر اضافه نکنید.

2 ساعت زمان دهید تا خیس بخورد و سطح را دوباره بررسی کنید. در صورت نیاز آب اضافی اضافه کنید.

ولتاژ بدون بار یا مدار باز (OCV) را اندازه گیری کنید.

شروع به شارژ باتری با شارژر مناسب کنید. برای باتری 24 ولت ، ولتاژ خروجی شارژر باید حداقل 36 ولت باشد.

با 5 تا 10 آمپر شروع کنید و همه قرائات ولتاژ ترمینال ، جریان ، وزن مخصوص و دما را در هر ساعت در یک صفحه ثبت ثبت کنید.

ببینید آیا ولتاژ شروع به افزایش می کند یا خیر. این نشان دهنده پذیرش هزینه است.

در یک باتری بسیار سولفاته ، برای شروع ، ولتاژ پایانه بسیار بالا خواهد بود (36 ولت برای باتری 24 ولت). با پیشرفت شارژ و کم شدن مقدار سولفات سرب در محلول الکترولیت ، ولتاژ تا 24 ولت کاهش می یابد و سپس به آرامی افزایش می یابد. به طور مشابه ، خواندن وزن مخصوص نیز افزایش می یابد.

در حال حاضر ، مقدار آمپر را می توان به 10 درصد از ظرفیت باتری افزایش داد.

باید مراقب بود که اجازه ندهید دمای هوا از 50 تا 55 درجه تجاوز کند اگر بیش از حد باشد ، جریان را کاهش دهید یا به طور کلی 4 تا 6 ساعت شارژ را متوقف کنید یا تا زمانی که دما به 40 درجه سانتی گراد برسد.

در صورت عدم افزایش بیشتر در وزن مخصوص و خواندن ولتاژ پایانه ، شارژ می تواند متوقف شود.

بعد از 12 تا 24 ساعت وزن مخصوص و ولتاژ پایانه را اندازه بگیرید. اگر این موارد برای باتری خاص طبیعی است ، به این معنی است که باتری احیا شده است.

در غیر این صورت ، باتری را تا 1.8 ولت در هر سلول تخلیه کرده و آن را تا 130 درصد خروجی شارژ کنید.

دوباره ، پس از حدود 12 تا 24 ساعت دوره استراحت ، وزن مخصوص و ولتاژ پایانه را اندازه گیری کنید.

در صورت رضایت بخش ، باتری احیا شده است.

آیا باید وظیفه ترمیم باتری را بر عهده بگیرم؟

اکیداً توصیه می شود این کار را نکنید. این باعث آسیب محیطی در سایت کاربر می شود ، که برای عملکردهای سازگار با محیط زیست آماده نخواهد شد. بهتر است این کار در تولیدکنندگان باتری انجام شود. آنها از امکانات کافی برای انجام این کار در یک تأسیسات ایمن از نظر زیست محیطی برای مراقبت از هرگونه نشت تصادفی برخوردار خواهند بود. این موضوع بیشتر برای آگاهی از احتمال احیای باتری خاموش مورد بحث قرار گرفته است. لطفاً برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با سازنده باتری مشورت کنید.

بازیافت باتری لیفتراک

تعمیر باطری لیفتراک توصیه های حرفه ای در زمینه تعمیر باطری لیفتراک
باطری در هر وسیله در واقع حکم قلب آن وسیله را دارد، چرا که بدون باطری آن دستگاه عملا قادر به ادامه کار نیست.

باتری خودرو ، باطری لیفتراک و باتری یو پی اس همگی از قطعات مهم و کاربری وسایلی هستند که امروزه در زندگی مدرن و صنعتی ما مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به قیمت روز باتری و برای صرفه جویی اقتصادی ، زمانی که باتری از کار می افتد اولین فکری که به ذهن می رسد در واقع شارژ ، تعمیر و احیای باطری ها می باشد.

این تفکر در مورد باطری لیفتراک هم صدق می کند.
عمل تعمیر باطری لیفتراک و احیای آن امری است بسیار تخصصی که متاسفانه برخی افراد سودجو بدون داشتن علم کافی و صرفا بخاطر منافع مالی دست به آن می زنند. باطری لیفتراکی که سولفاته شده و صفحات مثبت و منفی آن ریخته است به هیچ عنوان قابل تعمیر نمی باشد.

لذا هنگام خرابی باطری لیفتراک برخی از شرکت های فعال در این حوزه به وسیله ابزارهای خاص تست باطری لیفتراک تنها در چند ساعت می توانند گزارش جامعی از باطری را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید در رابطه با تعمیر و یا تعویض باطری لیفتراک خود تصمیم بگیرید.

خرید داغی انواع باتری لیفتراک با بهترین قیمت

خرید انواعداغی باتری لیفتراک با بهترین قیمت بازار؛ ما می توانیم ترتیبی دهیم که اسید تمام باتری های سربی شما توسط خودمان گرفته شود. سرب تمام باتری های اسیدی جمع آوری شده توسط ما کاملاً بازیافت می شوند. صفحات سرب برای بازیافت به کارخانه ذوب آهن فرستاده می شوند، کیس های پلاستیکی و فلزی بازیابی می شوند و اسید پسماند برای بازیافت یا دفع ایمن ارسال می شود.

باتری لیفتراک یا باتری ساکن یا opzs به صورت سلول های 2 ولتی از 200  تا  3000 آمپر ساعت در باکس های پلاستیکی شفاف تولید شده و برای دستیابی به ولتاژ مورد نیاز تعداد مشخصی از این سلول ها توسط تسمه های سربی به پل های باتری جوشکاری شده و یا برای نصب آسانتر تسمه ها با پیچ و مهره به هم متصل می گردند تا ولتاژ نهایی مورد نظر تامین شود. بیشترین موارد مصرف این نوع باتری ها در صنایع مخابراتی، نیروگاه های تولید برق و ماشین آلات برقی انبارداری می باشد.

جهت فروش باطری مستعمل و بازیافتی خود و دریافت قیمت و کسب اطلاعات بیشتر، لطفا با شماره تلفن 09015154903 با کارشاسان لیفت آسان تماس بگیرید.

محاسبه قیمت فرسوده باتری های لیفتراک براساس وزن به صورت کیلوگرم می باشد. معمولا در باتری های لیفتراکی اسید وجود دارد که هنگام محاسبه وزن باید تخلیه گردد یا مقدار اسید آن کسر گردد.

اطلاعات کاربردی در مورد باتری لیفتراک دست دوم (کارکرده)

لیفتراک دست دوم یا لیفتراک کارکرده از نظر مدل نوع و کارایی شبیه به لیفتراک های نو می باشد؛ تنها تفاوتی که با لیفتراک های نو دارند این است که در مدت زمان خاصی برای بارگیری از آن استفاده شده است. خرید لیفتراک دست دوم از بسیاری از جهات اهمیت دارد، چرا که مسئله استهلاک و صحت عملکرد تمام قطعات مطرح می باشد.

افرادی که در طول روز بیشتر از چهار یا پنج ساعت به کارکردن با لیفتراک نیازی ندارند، خرید لیفتراک کارکرده برای آنها مقرون به صرفه تر خواهد بود، اما کسب و کارهایی که بیشتر از ۸ ساعت در روز باید با لیفتراک کار کنند نیاز دارند لیفتراک نو خریداری کنند. این مطلب، لیفتراک های دست دوم را هدف قرار داده است.

با توجه به اینکه میزان عملکرد لیفتراک  کارکرد آنها بستگی به تعداد زمانی دارد که قبلاً  با این دستگاه ها بارگیری شده است، برای خرید یک دستگاه لیفتراک دست دوم، بازرسی تمام قطعات اصلی و اجزای داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است.

حتی در جزئی ترین مسائل لیفتراک  و قطعات آن باید مورد ارزیابی و بررسی کارشناسان قرار گیرد. یکی از مهمترین قطعات لیفتراک های دست دوم برقی، باتری لیفتراک می باشد. سلامت باتری لیفتراک برقی در حقیقت، تضمین کننده منبع تغذیه دستگاه است.

 دستورالعمل هایی برای محافظت از باتری الکتریکی لیفتراک دست دوم

همانطور که مراقبت و نگهداری از باتری لیفتراک نوع اهمیت دارد، رسیدگی به باتری لیفتراک برقی نیز حائز اهمیت می باشد. برای این کار، اپراتور و یا بازرس لیفتراک وظیفه دارد باتری را قبل از آغاز به بارگیری بررسی کند. بهترین راهکارها برای مراقبت از باتری لیفتراک دست دوم، نکاتی هستند که در بروشورها و کاتالوگ ها به مشتری تحویل داده می شوند.

** قبل از شارژ باتری به این نکات دقت کنید:

 • قسمت فوقانی باتری ها باید خشک و تمیز نگه داشته شود.
  •    سطح شارژ باتری را در تمام سل ها بررسی کنید؛ اگر لازم است آب باتری به قسمت های اضافه کنید که سطح آب باتری در آنها کمتر از حد معمول است.

**در طول زمان شارژ باتری دست دوم به این نکات دقت کنید:

 • منبع شارژ باتری لیفتراک دست دوم به دور از منابع جرقه و شعله نصب شده باشد.
  •    باتری را باز کنید اما کلاهک های آن را خارج نکنید.

 **نکات مهم پس از شارژ باتری ها:

 • مقدار کافی آب برای تنظیم سطح باتری به سل ها اضافه کنید.
  •    مقادیر اضافی الکترولیت که اطراف باتری ریخته شده است را به دقت تمیز کنید؛ اجازه دهید باتری به طور کامل شارژ شود و سپس آب را اضافه کنید.در مورد نگهداری از باتری لیفتراک دست دوم برقی

  •  برای شارژ باتری ها از آب استفاده کنید و هیچ مایع اسیدی به کار نبرید.
   •    دقت کنید که تنظیم آب باتری را حتماً پس از اتمام شارژ کردن انجام دهید.
   •    زمانی باتری لیفتراک دست دوم را شارژ کنید که ظرفیت شارژ آن به اتمام رسیده باشد. اگر برای شما مقدور باشد آن را به سیستم شارژ خودکار متصل کنید.
   •    توجه داشته باشید که مدت زمان شارژ باتری لیفتراک  با توجه به طول عمر لیفتراک متفاوت خواهد بود؛ اما برای لیفتراک های نو، حداکثر ۸ ساعت برای شارژ باتری کافی است.
   •    برای بازرسی لیفتراک دست دوم حتما سطح ولتاژ و ویژگی‌های برقی باتری را در هر ماه، یک بار کنترل کنید تا از تخریب یا آسیب‌های احتمالی به دور باشد.
  • آیا می توانید یک  لیفتراک را در طول شب شارژ بگذارید؟معمولاً بله ، اکثر لیفتراک های برقی را می توان بدون توجه به میزان شارژ باتری ، هر زمان که استفاده نمی شود شارژ کرد – به عنوان مثال. در بیشتر انبارها ، لیفتراک های برقی ممکن است در تعطیلات ناهار و یک شب در پایان شیفت شارژ شوندباتری های لیفتراک معمولاً هفته ای یکبار در صورت استفاده روزانه به آبیاری نیاز دارند. باتری هایی که برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گرفته اند یا دوباره تعمیر شده اند ، باید بعد از هر پنج بار شارژ بررسی شوند. در صورت نگهداری صحیح ، باتری های جدید را می توان هر ده بار در چند سال اول استفاده بررسی کرد.آیا باتری لیفتراک همان باتری خودرو است؟باتری ماشین یا کامیون شما و باتری لیفتراک شما هر دو برای حرکت وسیله نقلیه ضروری هستند. اینجاست که شباهت ها به پایان می رسد. ما در اکثر لیفتراک های خود از باتری های صنعتی سرب اسید استفاده می کنیم و بسیار بزرگتر و سنگین تر از اکثر باتری ها هستندآیا می توانید لیفتراک را در آخر هفته شارژ کنید؟اگر یک بار در روز باتری لیفتراک را شارژ کنید ، این عمر کمی بیشتر از چهار سال طول می کشد (در صورتی که انبار شما در آخر هفته غیر فعال باشد) کمی بیشتر از 5 سال و نیم. … بهترین راه حل برای افزایش طول عمر باتری لیفتراک این است که آنها را فقط یک بار در جایی بین a شارژ کنیدشارژ لیفتراک چقدر طول می کشد؟شارژ باتری لیفتراک برقی چقدر طول می کشد؟ به طور معمول ، شارژ باتری های لیفتراک برقی هشت ساعت طول می کشد و قبل از استفاده به هشت ساعت دیگر نیاز دارد تا خنک شودبیش از حد آب نکنیداگر آب زیادی قبل از شارژ اضافه شود ، سطح الکترولیت افزایش یافته و باعث سرریز باتری و آسیب به باتری می شود. علاوه بر این ، آبیاری بیش از حد باتری می تواند منجر به رقیق شدن بیشتر الکترولیت و در نتیجه کاهش عملکرد باتری شود.هر چند وقت یکبار باید آب را در باتری قرار دهیم؟در حالت ایده آل ، می خواهید باتری خود را یک بار در روز یا یک بار استفاده کنید. بهترین زمان برای آبیاری باتری همیشه قبل از هر شیفت بعد از مدتی برای خنک شدن است. بدترین زمان برای آبیاری باتری درست قبل یا در حین شارژ استچگونه می توانم بفهمم که باتری من به آب نیاز دارد؟معمولاً یک “چشم” واضح در بالای باتری وجود دارد که در صورت خوب بودن سطح آب ، چراغ سبز و در صورت نیاز باتری به آب ، نور تاریک را نشان می دهد. حتما از آب مقطر استفاده کنید. از آب لوله کشی استفاده نکنید زیرا مواد معدنی می توانند با شیمی باتری واکنش منفی نشان دهند.لیفتراک چند باتری دارد؟لیفتراک های برقی مجهز به باتری های لیتیوم یونی فقط به یک باتری فیزیکی نیاز دارند تا کار کنند ، در حالی که لیفتراک هایی که به باتری های سربی متکی هستند معمولاً به دو اسید سرب نیاز دارند.لیفتراک از چه نوع باتری هایی استفاده می کند؟انواع مختلف باتری لیفتراکباتری های صفحه تخت باتری استاندارد اکثر لیفتراک ها و جک های پالت هستند. باتری های صفحه لوله ای نسبت به باتری های صفحه تخت ، مدت زمان طولانی تری کار می کنند و ولتاژ بیشتری را تحت بار ارائه می دهند.آیا می توانید آب لوله کشی را در باتری قرار دهید؟رایج ترین نوع آب مورد استفاده در باتری ها ، آب مقطر است. انواع دیگر عبارتند از آب دیونیزه و آب اسمز معکوس. از آب لوله کشی معمولی نباید استفاده کرد زیرا ممکن است حاوی مقدار زیادی ناخالصی باشد که عملکرد باتری را تضعیف می کند.آیا می توانم آب باطری را در باتری خود بگذارم؟بطری یا ضربه بزنید؟ از آنجا که آب لوله کشی حاوی مواد معدنی و محتوای طبیعی است که می تواند باعث خوردگی باتری شود ، بهتر است از آب بطری استفاده کنید. برای پر کردن باتری خود از آب مقطر یا دیونیزه استفاده کنید ، زیرا حاوی مواد معدنی آب لوله کشی نیستچگونه از باتری لیفتراک مراقبت می کنید؟

   در صورت امکان ، پس از شروع به شارژ باتری لیفتراک اجازه دهید به طور کامل شارژ شود. کوتاه شدن چرخه شارژ نیز می تواند برای طول عمر باتری مضر باشد. مطمئن شوید که هر روز یکبار باتری را به طور کامل شارژ کنید. اجازه ندهید باتری تخلیه شده بیش از حد طولانی بماند – بیش از چند ساعت تا یک روز.

   باتری لیفتراک چند ولت است؟

   گزینه های معمولی ولتاژ عبارتند از: 24 ولت: ایده آل برای آسانسورهای برقی کوچکتر مانند استیکرهای واکی ، جک های پالت و سوارکارهای انتهایی. 36 ولت: برای آسانسورهای سایز متوسط مانند لیفتراک راهرو باریک طراحی شده است. 48 ولت: برای ماشینهای بزرگتر مانند لیفتراک متقابل استفاده می شود.

   چگونه باتری لیفتراک برقی را شارژ می کنیم؟

   مرحله 1: اطمینان حاصل کنید که کامیون لیفتراک پارک شده است ، ترمز دستی در آن اعمال شده و کلید در حالت خاموش است. مرحله 2: یک شارژر را انتخاب کنید که “Connect Battery” را روی صفحه نمایش می دهد. مرحله 3: صندلی را بلند کنید ، باتری را از لیفتراک جدا کرده و شارژر را به باتری وصل کنید.

   عمر باتری کششی چقدر است؟

   باتری های ژل کششی 2 ولتی

   طول عمر سلول های ژل کششی 2 ولت حداقل 15 سال است و حداکثر تعداد چرخه های کامل در هنگام تخلیه تا 20 درصد ظرفیت 1000-1500 است. بنابراین این باتری ها برای سیستم های بزرگتر که نیاز به استفاده زیاد و طول عمر بسیار زیاد دارند بسیار مناسب هستند.

   اگر باتری را بیش از حد پر کنید چه اتفاقی می افتد؟ … واکنش داخل باتری هنگام روشن شدن خودرو باعث بالا رفتن سطح آب می شود. اگر مقدار زیادی آب در باتری وجود داشته باشد ، افزایش سطح آب از واکنش باعث سرریز شدن آب می شود. این امر باعث از بین رفتن اسید با ارزش داخل باتری می شود.

   آیا می توانم آب را از باتری خارج کنم؟

   هنگامی که با اسید مخلوط شد ، نمی توانید فقط آب را حذف کنید. از لحاظ تئوری ، شما می توانید الکترولیت را ذخیره کرده و از آن برای پر کردن مجدد سلول ها در آینده استفاده کنید ، اما این غیر عملی است. در آینده می توانید وزن مخصوص الکترولیت را آزمایش کنید. Boxerhuh به “باتری های سلول خشک” اشاره می کند

   آیا می توانید اسید زیادی در باتری بگذارید؟

   تمام مواد شیمیایی مورد نیاز برای تولید اسید سولفوریک هنوز در باتری است ، فقط آب است که از بین رفته است. اگر اسید بیشتری اضافه کنید ، ترکیب شیمیایی باتری را تغییر می دهید که می تواند منجر به محتوای گوگرد نادرست شود.

   چگونه می توان باتری اسید سرب مرده را زنده کرد؟

   یک شارژر قطره ای باتری یا یک شارژر هوشمند کامپیوتری را به باتری اسید سربی قدیمی خود وصل کنید و اجازه دهید تا حدود یک هفته تا 10 روز به طور مداوم شارژ شود. سرعت بسیار پایین شارژ ، سولفاته شدن را که باتری را از بین می برد ، حل می کند و آن را دوباره زنده می کند تا بتواند یک شارژ قابل استفاده را نگه دارد.

   چگونه می توانید بفهمید که باتری دارای سلول خراب است؟

   اگر هنگام شارژ شدن باتری نمی تواند به بیش از 10.5 ولت برسد ، باتری دارای سلول مرده است. اگر باتری کاملاً شارژ شده باشد (طبق شارژر باتری) اما ولتاژ آن 12.5 یا کمتر باشد ، باتری سولفاته می شود. سولفاته شدن محصول طبیعی هنگام خالی شدن باتری است

   علت از دست دادن آب باتری چیست؟

   اصول اولیه. با شارژ شدن باتری و جریان برق در آب ، به گازهای اولیه هیدروژن و اکسیژن تبدیل می شود. این گاز باعث از دست رفتن آب می شود و دلیل مستقیم این است که شما باید هر از گاهی آب باتری را دوباره پر کنید.

تعمیر لیفتراک برقی

تعمیر باطری لیفتراک توصیه های حرفه ای در زمینه تعمیر باطری لیفتراک
باطری در هر وسیله در واقع حکم قلب آن وسیله را دارد، چرا که بدون باطری آن دستگاه عملا قادر به ادامه کار نیست.

باتری خودرو ، باطری لیفتراک و باتری یو پی اس همگی از قطعات مهم و کاربری وسایلی هستند که امروزه در زندگی مدرن و صنعتی ما مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به قیمت روز باتری و برای صرفه جویی اقتصادی ، زمانی که باتری از کار می افتد اولین فکری که به ذهن می رسد در واقع شارژ ، تعمیر و احیای باطری ها می باشد.

این تفکر در مورد باطری لیفتراک هم صدق می کند.
عمل تعمیر باطری لیفتراک و احیای آن امری است بسیار تخصصی که متاسفانه برخی افراد سودجو بدون داشتن علم کافی و صرفا بخاطر منافع مالی دست به آن می زنند. باطری لیفتراکی که سولفاته شده و صفحات مثبت و منفی آن ریخته است به هیچ عنوان قابل تعمیر نمی باشد.

لذا هنگام خرابی باطری لیفتراک برخی از شرکت های فعال در این حوزه به وسیله ابزارهای خاص تست باطری لیفتراک تنها در چند ساعت می توانند گزارش جامعی از باطری را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید در رابطه با تعمیر و یا تعویض باطری لیفتراک خود تصمیم بگیرید.

به قطعات برقی لیفتراک نیاز دارید تا لیفتراک شروع به کار کند چون با باطری است که لیفتراک کار خواهد کرد. باطری، برق مورد نیاز را برای شروع کار موتور دیزلی یا عملکرد موتور لیفتراک برقی تامین می کند. جریان برق در لیفتراک ممکن است ساده باشد اما قطعا فرآیندی بیشتر از یک سیم پیچ و سوییچ است.

باطری ها قسمتی از سیستم استارت هستند که دارای موتورهای استارتر برقی و استارتر سلنوییدی می باشند. هنگامی که لیفتراک را روشن می کنید باطری قدرت موتور را تامین می کند، موتور را می چرخاند تا احتراق رخ بدهد. استارتر باید قدرت کافی داشته باشد تا موتور سرد را بچرخاند و بر اصطکاک داخلی رینگ های پیستون و فشار کمپرس سیلندرها غلبه کند و انرژی کافی را فراهم آورد تا ولوها را باز و بسته کنند. برای هدایت انرژی، سلنوییدها مانند سوییچ الکترونیک عمل می کنند تا انرژی موتور را تامین کنند. کنترلرهای سرعت موتور بخشی از سیستم است تا موتور را با سرعت دلخواه حرکت دهند.

موتور استارتر همچنین قدرت دینام را تامین می کند که به تسمه متصل شده است است و باطری را شارژ مجدد می کند. این، باطری را قادر می سازد تا برق مورد نیاز را برای اچزای دیگر مانند چراغ ها، کنترل پنل ها و قطعات الکتروهیدرولیک تامین کنند. واحدهای کنترل مانند تنظیم کننده های ولتاژ قطعاتی از دینام هستند تا ولتاژ را در ترمینال های باطری ثابت نگه دارند. دیودها یا یکسوکننده ها جریان متناوب دینام را به جریان مستقیم تبدیل می کنند.

سیستم برق لیفتراک هماهنگ با سیستم احتراق کار می کند پس شکست هر یک از قطعات برقی ممکن است جلوی استارت زدن لیفتراک را بگیرد یا اینکه از هماهنگی بین قطعات اجتناب می کنند. با اطمینان از اینکه قطعات برقی لیفتراک همیشه در وضعیت کاری خوبی هستند می توانید مطمئن شوید که لیفتراک به کار خود ادامه خواهد داد. در صورت هر گونه مشکل در سیستم برق لیفتراک خود با واحد خدمات پس از فروش لیفت آسان تماس بگیرید.

بررسی خرابی باتری لیفتراک شاید شما هم چنین تجربه ای را قبلا داشته باشید که یک باتری صنعتی لیفتراک به طریقی صدمه دیده است و اکنون باید تعمیر یا تعویض شود. بهتر است قبل از اینکه تصمیم بگیرید باتری را به کلی تعویض کنید برخی از بررسی ها را انجام دهید. شاید نیازی نباشد که باتری را عوض کنید و کارتان با یک تعمیر کوچک راه بیفتد.

1کابل ها و اتصالات را بررسی کنید

قسمت بالایی باتری و همچنین اتصالات و کابل ها را به خوبی بررسی کنید. اگر قسمتی وجود دارد که  زنگ  زده است در صورت امکان آن ها را پاک کنید. (این کار را تنها زمانی انجام دهید که باتری از لیفتراک و واحد شارژ جدا شده باشد) برای بررسی اتصالات باتری لیفتراک می توانید کابل ها را به آرامی خم کنید و یا کمی به عقب و جلو بکشید. اگر یکی از اتصالات خراب شده باشد می توانید با جایگزین کردن یک رابط، خرابی باتری لیفتراک را برطرف کنید.

اگر سیم ها در قسمت اتصال دچار خوردگی و خرابی شده باشند نشانه ی خرابی باطری لیفتراک است و نیاز به تعویض دارد. لحیم کاری یا استفاده از هر شیوه ی دیگر برای وصل کردن آن ها ممکن است خطر آفرین باشد و این کار نیاز به یک متخصص حرفه ای دارد.

2ولتاژ را بررسی کنید

ولت متر های DC معمولی می توانند امکان خواندن ولتاژ را فراهم کنند، اما این کار تنها زمانی کاربرد دارد که سلول باتری خالص ترین حالت خود را دارد و کار نکرده است. زمانی که یک ردیف کامل از سلول های باتری لیفتراک را بررسی می کنید، تفاوت یک ولت یا بیشتر ممکن است نشان دهنده ی مشکل در یکی از سلول های آن ردیف باشد. برای بررسی بیشتر، ولتاژ را روی یک باتری کاملا شارژ شده بررسی کنید. برای اینکه در لیفتراک ها این کار را انجام دهید باید  چند لحظه آمپراژ بالا و کوتاهی وارد باتری شود. بعد از اینکه این کار را انجام دادید  ولتاژ هر سلول و یا هر ردیف سلول را بررسی کنید. اگر سلولی کمتر از 1.70 ولت داشته باشد به این معنی است که مشکلی دارد.

3. سطح گرانشی  را بررسی کنید

یکی از اندازه گیری های مهم دیگر به هنگام بررسی شارژ شدن باطری لیفتراک و سلامت الکتروشیمیایی آن، سطح گرانشی خاص باتری است. یک هیدرومتر به شما امکان بررسی این موارد را می دهد و به شما کمک می کند سلول هایی که نمی توانند به اندازه ی سلول های دیگر به خوبی کار کنند و ممکن است باعث خرابی باتری لیفتراک شوند را شناسایی کنید. محدوده نرمال برای خالی کردن باتری پس از شارژ شدن کامل بین 1.150 تا 1.290 است. اگر هیدرومتر سطح گرانش پایین تری را نشان می دهد (حدودا بین 25 نمره تفاوت) به این معناست که باطری لیفتراک نیاز به تعویض دارد.

اگر به هنگام بو کردن باتری لیفتراک بوی بسیار قوی از هیدروژن سولفید (بویی مشابه یک تخم مرغ گندیده) را احساس کردید، به این معناست که خرابی باتری لیفتراک به اندازه ای است که تعمیر آن صرفه اقتصادی ندارد و باید به کلی تعویض شود. این رویداد زمانی اتفاق می افتد که نگهدارنده های سلول در درون باتری بشدت صدمه دیده باشند و در این حالت تنها یک متخصص حرفه ای می تواند آن را تعمیر کند.

مواردی که بیان شد روش های ساده ای برای بررسی سلامت باطری لیفتراک است. اگر مراحل بیان شده برای تشخیص مشکل باتری موفقیت آمیز نبود، قدم بعدی این است که به همراه یک تکنسین حرفه ای بررسی های بیشتری را انجام دهید.

باطری لیفتراک برقی سهند SAHAND و شارژر باطری لیفتراک برقی مربوطه

باطری لیفتراک برقی سپاهان SEPAHAN و شارژر باطری لیفتراک برقی مربوطه

باطری لیفتراک برقی دوسان DOOSAN و شارژر باطری لیفتراک برقی مربوطه

باطری لیفتراک برقی فیات او ام FIAT-OM و شارژر باطری لیفتراک برقی مربوطه

باطری لیفتراک برقی تویوتا TOYOTA و شارژر باطری لیفتراک برقی مربوطه

باطری لیفتراک برقی یوهاینریش JUNGHEINRICH و شارژر باطری لیفتراک برقی مربوطه

باطری لیفتراک برقی بی تی BT و شارژر باطری لیفتراک برقی مربوطه

باطری لیفتراک برقی کوماتسو KOMATSU و شارژر باطری لیفتراک برقی مربوطه

باتری لیفتراک هیوندا HYONDAI و شارژر باطری لیفتراک برقی مربوطه

باطری لیفتراک برقی اشتیل STILL و شارژر باطری لیفتراک برقی مربوطه

باطری لیفتراک برقی لینده LINDE و شارژر باطری لیفتراک برقی مربوطه

نحوه پر کردن آب باتری

1 – کلیه درپوش های سل های باطری لیفتراک  را در بیاورید .

2 – سل های درپوش آب باطری لیفتراک را کاملاً با آب صابون بشوئید .

3 – سپس انها را با آب مقطر بشوئید .

4 – تکان دهید تا خشک شوند و حرکت شناور را بطور فیزیکی بازرسی کنید .

5– در خلال این فرایند ، سطح الکترولیت را چک کنید اگر نیاز بود آب بریزید تا زمانیکه درپوش نشان دهد که سطح آب کامل شده .

گاهی تجاربی که در حین کار پیش می آید می تواندکمک کند که دیگر ایت اتفاق پیش نیاید یک روز یکی از همکاران در حین شارژ شدن باتری درب باتری را باز و داخل آن را آب اسید میریخت که در این حین صدای انفجاررخ داد باتری منفجر و تمام ای اسید به بیرون ریخته شد این اتفاق صدمه جانی نداشت ولی می توانست منجر به خسارت جانی شود چرا که اگر آب اسید به صورت شخص می ریخت مشکل نا بینایی رو ایجاد میکرد  پس همه چیز را به راحتی نگیرید

عیب های باتری

عیب های باتری به طور کلی وقتی خودرو استارت نزند یا عیب از باتری است یا از سیستم الکتریکی خودرو.

عیب های داخلی باتری مانند اتصال کوتاه ناشی از پوشش جداکننده ها، یا فقدان ماده متحرک، یا شکسته شدن اتصال دهنده های سلول ها یا تسمه های صفحات، همگی ترمیم ناپذیرند و باتری بایستی تعویض گردد لذا قرص های باتری یا تعویض الکترولیت باتری و … ۹۹% جوابگو نیستند لذا قبل از انجام اینگونه تصمیمات با متخصص مشورت و باتری را تست کنید.

تغییر گرانش ویژه یک سلول با سلول دیگر ( اختلاف حداقل g/lit 30 ) نشانه اتصال کوتاه داخلی می باشد که در خرابی باتری ها بسیار متداول است و معمولا با جوشش الکترولیت هنگام بار گرفتن از باتری همراه است.

در این حالت به اشتباه بعضی اقدام به شارژ کردن باتری می کنند زیرا سلولی را مشاهده می کنند که غلظت الکترولیت آن پایین تر از حد استاندارد است اما این کار بی فایده است زیرا حتی اگر باتری به طور کامل شارژ شود، هنگامی که مبادرت به استارت موتور می نماییم ولتاژ شدیداً کاهش می یابد.

به طور کلی عوامل عمده ای که سبب خرابی باتری می شوند عبارتند از :

۱-   استفاده از باتری در حالت کم بودن میزان الکترولیت و سولفاته شدن باتری

۲-   کار نکردن باتری به مدت طولانی در حالت دشارژ

۳-   قرار گرفتن در معرض حرارت بالا به دلیل مجاورت با موتور

۴-   دشارژ سریع باتری

۵-   شارژ نامناسب آلترناتور ( دینام )

۶-   کاربرد نامناسب باتری ( عدم متناسب بودن باتری با میزان درخواست الکتریکی خودرو )

۷-   ارتعاشات بیش از حد باتری ( عدم محکم بودن نگهدارنده باتری )

نکته:

درجه حرارت های بالا باعث بخار شدن آب باتری از الکترولیت شده و در نهایت باعث فرسودگی و ضعیف شدن صفحات باتری و در نتیجه کاهش عمر مفید باتری می گردد. این عامل مهم ترین عامل خرابی باتری ها است.

مشکلاتی که به سبب خرابی یا دشارژ باتری پیش می آیند عبارتند از :

۱-   در هنگام استارت زدن، موتور به آرامی می چرخد.

۲-   در آب و هوای سرد، قدرت باتری کاهش می یابد.

۳-   در حالت دور آرام موتور، نور چراغ ها کاهش می یابد.

۴-   چراغ اخطار صفحه آمپر روشن باقی می ماند (پس از روشن شدن موتور).

چرا باتری قادر به نگهداری شارژ نیست ؟

زمانیکه باتری دارای سلول های خراب است و یا اتصال کوتاه داخلی دارد قادر به نگهداری شارژ نیست. همچنین در صورت چندین مرتبه شارژ سریع نیز این پدیده اتفاق می افتد. در این حالت چراغ اخطار بر روی صفحه آمپر روشن شده و ولتاژ بالا و پایین می رود. با مراجعه به مراکز سرویس برق خودرو، بررسی های لازم را روی سیستم شارژ، کابل ها، اتصالات و باتری انجام دهید.

خوب است در این قسمت علل فرسودگی شدید ترمینال ها را توضیح دهیم :

۱-   اضافه کردن بیش از حد آب مقطر به الکترولیت ( قرار گرفتن الکترولیت بالای خط MAX باتری )

۲-   شارژ بیش از حد باتری توسط آلترناتور (دینام)

۳- محکم و سفت بودن بست باتری

عیوب سیستم الکتریکی خودرو

اگر باتری شارژ بیش حد شده باشد یا برعکس دشارژ شده باشد معلوم می شود که مشکل عدم استارت خوردن خودرو به دلیل باتری نیست. در این مواقع عیوب در یکی از حالت های زیر می تواند باشد :

۱-   آلترناتور ( دینام ) معیوب است ( شارژ کم یا بیش از حد دارد )

۲-   رگلاتور ( آفتامات ) معیوب است ( نوسان در شارژ یا عدم قطع کردن شارژ در هنگام شارژ کامل باتری )

۳-   برق دزدی خودرو ( یعنی یک یا چند مصرف کننده الکتریکی خودرو، در هنگام خاموش شدن خودرو قطع نشده و از باتری مصرف می کنند که به مرور باتری دشارژ می شود مثلا چراغ صندوق عقب که با بسته شدن صندوق خاموش نشود یک برق دزدی به حساب می آید )

۴-   استارت معیوب است ( استارت با وجود برق کافی قادر به چرخاندن موتور نیست )

۵-   اتصال دهنده ها مشکل دارند ( از کثیفی بست ها تا اتصال کابل ها به بدنه و استارت و دینام باید کنترل شود که محکم و تمیز بسته شده باشند )

۶-   مغزی سوئیچ معیوب است ( سوئیچ به عنوان یک کلید عمل کرده لذا خرابی آن مانع اتصال برق می شود )

مطمئن شوید که شارژر بطور صحیحی با باطری منطبق شده باشد. این بدین معنی خواهد بود که شارژر ولتاژ خروجی صحیحی (۲۴ ولت، ۳۶ ولت، ۴۸ ولت و غیره) دارد. همچنین، میزان ساعت آمپر خروجی روی شارژر نزدیک منطبق با میزان AH باطری (در حدود ۱۰%) باشد.

۲- مطمئن شوید که کابل های شارژر آسیب ندیده اند یا به خاطر گرما فرسوده نشده اند. باید رابط ها به شکل خوبی باشند، آسیب ندیده یا ترک بر نداشته باشند. همچنین رابط ها نباید سوخته یا سوراخ شده باشند تا اتصال الکتریکی مناسبی را با یکدیگر برقرار کنند.

نکته:

اگر لیفتراک بیش از ۴۰% شارژ باطری را در انتهای روز کاری مصرف کرده است توصیه می شود که باطری برای ۸ ساعت کامل در شارژ قرار داده شود.

باطری ها بعد از اینکه کاملا شارژ شده اند آب داده شوند. آب مورد استفاده باید مقطر باشد یا اینکه هیچگونه فلز معدنی در آن نباشد و سطوح آن در هر سلول فقط تا بالای شبکه سوراخ دار پر شده باشد. بیش از حد پر نکنید. به باطری شارژ نشده آب ندهید که می تواند باعث سرریز شدن شود.

۳-  زمان و میزان آبدهی را یادداشت کنید و آن را برای گارانتی حفظ کنید. کارخانه ممکن است که ثبت های عمل آبدهی را بخواهد ببیند.

4-  باطری را برای ۳۰۰ بار در سال برای مدت ۵ سال ( چرخه ۱۵۰۰ بار) برای جلوگیری از ساقط شدن اعتبار، شارژ نکنید.

۵- به باطری اجازه دهید تا ۸ ساعت کلمل در مرحله گازینگ بماند. این کمک خواهد کرد تا الکترولیت (اسید) در کل باطری دوباره به هم بپیوندد و باطری بطور مطلوب و مداومی حفظ شود.

نکته:

درمرحله گازینگ یا شارژ کردن باطری، اکسیژن و هیدروژن تولید می شود. هرگز باطری که در حال شارژ است را با شعله ای روشن بررسی نکنید. هرگز در اطراف باطری سیگار نکشید. باطری را در محلی با تهویه مناسب شارژ کنید و هرگز این عمل را در یک اتاق کوچک انجام ندهید.

6-شارژ باطری را یک هفته یکبار بطور یکسان برای همه انجام دهید. این چرخه شارژ کردن طولانی تری و اغلب در پایان هفته اجرا می شود.

عمر باتری های لیفتراک چقدر است؟

باتری لیفتراک برای همیشه دوام نمی آورد. یک باتری لیفتراک استاندارد اسید سرب برای حدود 1500 دور شارژ مناسب است. برای یک کار با یک شیفت ، این طول عمر حدود 5 سال دارد (اگر باتری به درستی نگهداری شود).

برای به حداکثر رساندن عمر باتری لیفتراک خود:

توصیه های آبیاری و نگهداری سازنده را دنبال کنید

به طور مرتب لیفتراک خود را سرویس کنید

تا زمانی که شارژ باتری به 30 درصد نرسد ، آن را دوباره شارژ نکنید.

چرخه های شارژ باتری ها محدود است ، بنابراین شما نمی خواهید آنها را در تخفیف های ساعت ناهار هدر دهید. امکان شارژ باتری های لیفتراک برای بسیاری از عملیات مفید است ، اما برای این کار یک راه درست و یک راه اشتباه وجود دارد.

نشانه هایی که ممکن است باتری شما نیاز به تعویض داشته باشد

وقتی باتری لیفتراک شما مانند سابق شارژ نمی کند ، این نشانه ای است که ممکن است به زودی نیاز به تعویض آن داشته باشید. با این وجود ، اگر باتری فقط چند سال عمر می کند/کمتر از 1000 دوره شارژ دارد ، ممکن است بتوانید به جای تعویض آن ، آن را تعمیر کنید.

در اینجا چند علامت دیگر وجود دارد که نشان می دهد باتری لیفتراک شما خراب شده است:

خوردگی روی باتری

اسید به قسمت بیرونی ریخته شده است

بوی تخم مرغ گندیده

دود

پایانه های خورده یا آسیب دیده

نمایشگرهای کم نور یا چشمک زن

زمان پاسخ دهی ضعیف

گاهی اوقات این یک راه حل آسان است …

عملکرد کند و نمایشگرهای کم نور ممکن است ناشی از اتصال شل باشد. کابلها ممکن است پس از شارژ شدن شل شده ، فرسوده شوند یا به درستی وصل نشوند. از یک اپراتور مجرب با آموزش مناسب بخواهید که اتصالات را بررسی کرده و علائم خوردگی یا سایش را بررسی کند. آنها همچنین باید قبل از اتصال مجدد کابل های شل ، ناحیه (ها) اتصال را به درستی تمیز کنند.

گاهی اوقات به یک متخصص نیاز دارید

اگر باتری شما در هر نقطه ای دود منتشر می کند ، فوراً لیفتراک یا تجهیزات شارژ را خاموش کنید. یک باتری سیگاری می تواند آتش بگیرد یا منفجر شود.

اگر اپراتور پایانه های خورده یا آسیب دیده ، سولفاته شدن زیاد یا نشت اسید را پیدا کرد ، باتری را توسط یک متخصص بررسی کنید. سولفاته شدن بیش از حد و نشت اسید معمولاً در اثر زیرآبی (سولفاته شدن) و آبیاری بیش از حد (نشت اسید) ایجاد می شود. در هر صورت ، باتری با یک ماده خطرناک پوشانده می شود. اجازه ندهید کارگران باتری را بدون آموزش مناسب و محافظت شخصی محافظت کنند. با یک متخصص تماس بگیرید تا ارزیابی کند که آیا باتری لیفتراک شما همچنان برای استفاده (پس از پاکسازی) سالم است یا باید به سازنده ارسال شود.

اگر فکر می کنید باتری شما خراب است ، اولین قدم این است که با یک متخصص مجرب تماس بگیرید. شما نمی خواهید یک باتری ضعیف یا ناپایدار باعث آسیب های سنگین به سیستم های داخلی لیفتراک شما شود.

برخی از باتری ها را می توان به جای تعویض مجدد تعمیر کرد. تکنسین های تعمیر باتری کارخانه ما نیز می توانند آزمایشات ولتاژ را انجام دهند و وزن مخصوص هر سلول را ارزیابی کنند.

اگر از یک عمل چند شیفت استفاده می کنید یا از لیفتراک خود به طور مداوم در طول روز استفاده می کنید ، یک باتری لیتیوم یون یا ورق نازک ممکن است جایگزین مقرون به صرفه ای برای باتری های لیفتراک استاندارد اسید سرب باشد. باتری های لیفت لیفتراک لیفتی نیازی به تعمیر و آبیاری ندارند و 2-4 برابر بیشتر از باتری های سربی اسیدی عمر می کنند. باتری های صفحه نازک جایگزینی کم هزینه برای یون لیتیوم هستند و برای شارژ مناسب طراحی شده اند.

نحوه سفارش باطری لیفتراک

باطری لیفتراک موجود در مجموعه لیفت آسان همگی تولید داخل و ساخته شده توسط صبا باتری می باشند.

برای سفارش باطری لیفتراک مناسب می توانید با مشاورین شرکت لیفت آسان تماس بگیرید و با اعلام نیاز خود بر اساس سایز باکس و جایگاه ولتاژ و …راهنمایی های لازم در اختیارتان قرار می گیرد.

باطری های لیفتراک همگی به همراه متعلقات و جایگاه ضد زلزله مخصوص در اختیار مشتریان عزیز قرار می گیرد.

ابزار مورد نیاز برای نصب باتری ذخیره سرب – باتری ثابت

قبل از شروع نصب باتری ذخیره سازی سرب ، از ابزارهای زیر در دسترس اطمینان حاصل کنید:

تجهیزات ایمنی شخصی

عینک ایمنی

دستکش لاستیکی

کفش ایمنی

پیش بند لاستیکی

آب بطری را برای شستشوی چشم تمیز کنید

یک سطل آب با بی کربنات سدیم (برای نشت). 500 گرم تا 5 لیتر آب را مخلوط کنید

ابزارهای مرتبط با باتری –

آچار گشتاور عایق

آچارهای عایق بندی شده

پارچه های تمیز

آب سنج

دماسنج

ولت متر

برس برنجی

برس پلاستیکی

ابزار بلند کردن

اتاق باتری ثابت

تمام سلول ها را وارد اتاق باتری کنید. همیشه باتری ثابت را از پایین بلند کنید. از پایانه های باتری بلند نکنید. برچسب را بچسبانید تا شماره سریال ها را در جایی مشخص کنید که به راحتی قابل خواندن باشد و مانع ازدیاد اسید نشود.

اگر اسیدها به سلول ها داده شد ، سطح الکترولیت هر سلول را بررسی کنید. اگر هر سلول ثابت دارای سطح الکترولیت زیر صفحات است ، حذف سلول را در نظر بگیرید. برای تعویض با تامین کننده تماس بگیرید. در صورت یافتن الکترولیت روی پوشش ، محلول بی کربنات سدیم را همانطور که در بالا توضیح داده شد ، تمیز کنید. مراقب باشید که این محلول هرگز وارد سلول نشود. با این کار پایانه ها را نیز تمیز کنید. این محلول را از سطح باتری با آب تمیز کنید.

مونتاژ سلول های باتری ذخیره سازی سرب بر روی قفسه ها

هر سلول باتری را روی قفسه ها قرار دهید و سلول ها را به گونه ای تنظیم کنید که یک پایانه مثبت به پایانه منفی سلول بعدی متصل شود. سلولها را فقط از گوشه ظروف اداره کنید ، نه از مرکز. در صورت لزوم برای لغزیدن سلول ها ، پودر تالک را برای روانکاری روی قفسه ها بپاشید. با توجه به اتصالات بین سلولی ارائه شده ، سلول ها را جدا کنید. این قسمت را با اولین سلول بررسی کنید تا بعداً از تکان خوردن جلوگیری کنید. برای قفسه های لرزه ای ، تولیدکنندگان فاصله را برای استفاده بین هر سلول تهیه می کنند. پس از مونتاژ تمام سلول های باتری ، برچسب های شماره سریال باتری را به درستی و به ترتیب پیوست کنید. قطبیت صحیح هر سلول را دوباره بررسی و تأیید کنید.

رفع اتصالات اینترسل در باتری ذخیره سازی سربی

قبل از اتصال اتصالات به باتری ، هر اتصال دهنده و ترمینال را با محلول بی کربنات سدیم مطابق توضیحات بالا پاک کنید. سپس با یک پارچه تمیز آغشته به آب پاک کنید. مراقب باشید محلول بی کربنات سدیم وارد سوراخ دریچه باتری ذخیره سرب نشود. یک لایه نازک از ژله نفتی را در هر طرف انتهای اتصال دهنده ها که در آن با پیچ و مهره ها تماس پیدا می کنند بمالید. یک لایه نازک روی پایانه سلول ، نخ پیچ و واشر بمالید. آنها را روی سلول ها قرار دهید و هر یک را با استفاده از گشتاور توصیه شده محکم کنید. هرگز بیش از حد سفت نشوید – پایه های سربی تغییر شکل می یابد.

یک بار دیگر همه اتصالات را برای گشتاور دوباره بررسی کنید.

لبه های کابل که مستقیماً به باتری متصل شده اند باید دارای روکش سربی باشند. برای جلوگیری از بارگذاری روی پایانه های باتری ، همه کابل ها باید پشتیبانی شوند.

ولتاژ و وزن مخصوص سلول را برای هر سلول باتری ذخیره سازی سرب در نظر بگیرید و تعداد سلول را ثبت کنید. ولتاژ و ضبط سیستم باتری ذخیره سازی سرب را در دست بگیرید. اگر ولتاژ سیستم کمتر از مقدار تعیین شده است ، بررسی کنید که آیا هر سلول با قطبیت معکوس وصل شده است یا خیر. قطبیت معکوس را فوراً تصحیح کنید و ولتاژ سیستم را برای تأیید تصحیح بگیرید. نادیده گرفتن این امر می تواند منجر به خرابی کامل بانک باتری ذخیره سازی سربی به دلیل شارژ معکوس شود.

بازیابی ترشحات عمیق: این ممکن است برای سلول های غفلت شده طولانی مفید باشد. سلول با جریانی معادل 0.2C شارژ می شود و هنگامی که ولتاژ 2.4/سلول به جریان رسیده است به 0.05C کاهش می یابد. هنگامی که ولتاژ و sp.gr به یک مقدار پایدار برسند ، شارژ متوقف می شود و سلول به مدت یک ساعت استراحت می کند. مجدداً شارژ با 0.05 درجه سانتی گراد آمپر ادامه می یابد تا به حالت پایدار برسد (V & sp.gr const) و گازدهی زیاد شود. دوباره یک ساعت استراحت کنید.

شارژ بانک باتری ذخیره سازی سربی

اگر سلولهای باتری ذخیره سازی سرب بدون اسید عرضه می شدند ، هر سلول را با اسید گرانش مشخص پر کنید. مراقب باشید که سلول را تا سطح بین علائم L & H پر کنید. هیچ یک از سلولهای باتری ثابت را بیش از حد پر نکنید. بگذارید اسید خیس بخورد. دمای اسید سلول ها را پس از پر شدن ثبت کنید. قبل از اتصال به شارژر اجازه دهید همه سلول ها تا دمای اتاق خنک شوند.

با جریان 3-5 درصد از ظرفیت نامی باتری شارژ کنید. شارژ کامل هنگامی که ولتاژ و وزن مخصوص سلول برای 3 قرائت ساعتی متوالی ثابت است. به باتری های تازه شارژ شده 24 ساعت استراحت دهید.

سپس آزمایش ظرفیت باتری C10 را انجام دهید. با جریان 10 of از ظرفیت نامی باتری تخلیه کنید. کل ولتاژ و جریان باتری را ثبت کنید. ولتاژهای سلول ، وزن مخصوص و دما را در کتاب ضبط باتری استاندارد به صورت سیستماتیک ثبت کنید. ظرفیت آمپر ساعت را محاسبه کنید. مطابق IS 1651 دما را اصلاح کنید.

ظرفیت باید حداقل 85 of از ظرفیت نامی باتری باشد. در صورت نیاز 5 آزمایش ظرفیت دیگر انجام دهید تا 100 درصد ظرفیت باتری را بدست آورید. نحوه شارژ صحیح باتری را در اینجا بخوانید.

همیشه دستورالعمل های سازنده باتری ذخیره سازی سرب را دنبال کنید.

برای جلوگیری از سولفاته شدن باتری ، چه چیز دیگری لازم است؟

شارژ مناسب باتری طول عمر سرمایه گذاری شما را تضمین می کند. باتری ها جزء لاینفک زندگی ما شده اند. همچنین گران ترین موردی است که هر 4 تا 10 سال یکبار نیاز به تعویض دارد ، همانطور که نیاز به طراحی دارد. عاقلانه است که باتری را به طور منظم به طور مرتب شارژ کنید تا از خرابی های زودرس جلوگیری شود. به راحتی می توان از سولفاته شدن باتری جلوگیری کرد.

شركت ليفت آسان با فروش باطري ليفتراك در آمپرهاي مختلف و همچنين اورحال باطري ليفتراك آماده خدمت رساني ميباشد

از خدمات ما ميتوان به تحويل سريعتر باطري ليفتراك

شارژ و دشارژ باطري ليفتراك

مونتاژ باطري ليفتراك

در كمترين زمان ممكن نام برد.

با دارا بودن نمايندگي باطري ليفتراك برقي صبا باطري.

براي خريد باطري ليفتراك برقي با ما تماس حاصل كنيد

02636104164

09121247036

09015154903