خرید، فروش و تعمیر انواع لیفتراک برقی، دیزل و دوگانه . اطلاعات تماس 02636104164 , 09127042676 , 09015154903

استاکر

وبلاگ و اخبار

 استاکر چیست

یک ماشین بالابر متحرک است که برای انتقال ، حمل و تخلیه بار اجسام سنگین مورد استفاده قرار می گیرد .بالابر این امکان را برای افراد ایجاد می کند تا بارهای سنگینی را که وزنی معادل 1 تا 2 تن را دارند و محل قرار گیری آن ها در ارتفاعات است و انتقال آن برای افراد امکان پذیر نیست را به راحتی جابه جا کنند .استاکرها به دلیل کاربرد وسیعی که در انتقال اجناس در صنایع و فروشگاه های کوچک دارند مورد توجه و محبوبیت بسیاری از مدیران و کاربران قرار گرفته اند .این مدل لیفتراک‌های بی‌صدا هستند و با توجه به وزن کمتر باتری اندازه کوچک‌تری دارند و بسیار روان‌تر حرکت می‌کنند.

هزینه شارژ باتری در تعرفه‌های ارزان کمتر از هزینه سوخت گاز و یا دیزل است

ساختار و نحوه ی کار استاکرها چگونه است ؟
این بالابر ها از لحاظ ظاهر و عملکرد ساختاری مشابه با لیفتراک دارد اما با این تفاوت که لیفتراک ها دارای ابعادی بزرگتر و قابلیت هایی بیشتر و کاربردی تر هستند .

این ماشین آلات بالابری برای مغازه ها ، کارخانه ها ، فروشگاه ها و انباری های کوچک که محدوده ی باربری آن ها محیطی کوچک است و میزان حمل بار های آن حداکثر تا 2 تن می باشد مناسب است .

استاکر ها با توجه به قابلیت و ساختاری که دارند از لحاظ زیست محیطی و آلاینده های مضر هیچگونه خطری برای محیط زیست ندارند چرا که توسط نیروی دست و یا برق کار می کنند .

همچنین تمامی مراحل جابه جایی اجناس از ایمنی و سهولت کار برخوردار است .

این دستگاه ابعادی کوچک دارد و دارای دو شاخک ، بدنه اصلی ، اهرم و جایگاه اپراتور می باشد .

نحوه ی کار آن به این صورت است که دو شاخک ها تحت کنترل اهرم در زیر بار و یا جعبه قرار می گیرند و سپس اپراتور توسط اهرم ها کالا ها را به سمت بالا و در جهات مختلف هدایت و جابه جا می کند .

نکته ای که در ساخت آن باید توجه داشت این است که هرچه طول شاخک های این بالابر کمتر باشد مقاومت دستگاه در برابر وزن بار بیشتر است .

همچنین هر چه قدر ارتفاع آن بیشتر باشد به همان نسبت باید از ظرفیت بار کمتر شود تا طول عمر و مقاومت دستگاه کاهش پیدا نکند .استاکر هزینه نگهداری کمتری دارد زیرا دارای یه برد و باتری می باشد که به راحتی خراب نمیشود و نیاز به سرویس روزانه ندارد استاکر بسته به دستی یا برقی بودن هزینه های تغییر میکند ویله ای به صرفه به خصوص در مکانهایی که فضا کم است و نیاز به ارتفاع می باشد استاکر کاربرد دارد

سیستم عملکردی این دستگاه ها بر اساس سیستم پمپ هیدرولیک می باشد.

این ماشین را را با عناوینی دیگر نیز می شناسند. مانند: جک بالابر، لیفتراک دستی، بالابر صنعتی 

کاربرد استاکر

اگر شما هم دارای محصولاتی با حجم بالا و وزنی کم هستید می توانید از استاکر های برقی و یا دستی استفاده کنید. بسیاری از افراد برای جا به جایی آسان از استاکر دستی استفاده می کنند ولی در زمان بالابردن بار یا اصطلاحا لیفت کردن بار دچار مشکل می شوند و برای این کار باید به دلیل پدال زدن جهت بالابردن یا پایین آوردن بار باید زمان زیادی صرف کرد ولی برای جلوگیری از اتلاف زمان ما به شما استاکر های برقی را پیشنهاد می کنیم.

محل استفاده از استاکر

از استاکر ها بیشتر جهت بلند کردن بار سبک استفاه می شود و بیشتر در اصنافی چون فروشگاه های مواد غذایی، فروشگاه های مواد بهداشتی و بسیاری از انبارهای کوچک و متوسط قابل استفاده است.

استاکرهای تولید شده دارای چند مدل هستند که هر کدام قابلیت های متفاوتی در حمل و جابه جایی اجناس دارند استاکر ها به دو دسته استاکر برقی و استاکر دستی تقسیم می شوند و این دستگاه ها از آنجایی که با هزینه های خیلی پایین تر می توان در مصارف خاص جایگزین لیفتراک کرد از استقبال بسیار بالایی نزد مدیران شرکت ها برخوردار شده است. استاکر ها بسته به نوع برقی یا دستی بودنشان دارای قیمتی برابر با یک سوم تا یک پنجم لیفتراک است.

ویژگی های استاکر

این دستگاه ها برای بالا بردن راندمان کار تولید شده اند و به همین دلیل باید دارای شرایطی مانند مقاومت بالا در هنگام بارگیری، سهولت در امر حمل بار و رنگ بدنه ثابت در تمامی شرایط آب و هوایی باشد. در زمان خرید دقت کنید تا نقصی در عملکرد آن وجود نداشته باشد تا موجب واژگونی دستگاه و یا آسیب وارد شدن به بار شما نشود

انواع استاکر ها

استاکر ها به سه دسته استاکر دستی، استاکر نیمه برقی و استاکر اتوماتیک تشکیل شده است. در استاکر دستی کلیه کارها بر دوش اپراتور است ولی در استاکر نیمه اتوماتیک فقط جا به جایی استاکر برعهده اپراتور است و برای لیفت کردن بای باید از دکمه روی استاکر استفاده کرد تا کارها سبک تر و راحت تر انجام شوند. استاکر های برقی یا همان استاکر های تمام اتوماتیک، کل کار را به صورت اتوماتیک انجام می دهند و به دلیل حجم کوچکی که دارند به راحتی قابلیت جا به جایی در سالن های فروشگاه ها را دارد.

استاکر دستی

لیفتراک دستی یا استاکر دستی نوعی از تجهیزات انبارداری می باشد که قابلیت حمل بار و پالت در ارتفاع را داراست. جک هیدرولیک این دستگاه که توسط نیروی انسانی کار می کند میتواند بار را در ارتفاع های مختلف تخلیه یا بارگیری نماید. این دستگاه با قیمت مناسب خود کارآمدی بسیاری در انبار های کوچک، محیط های صنعتی و کارگاهی که نیازمند جابجایی بار در ارتفاع هستند، را دارد.

در این نوع دستگاه حرکت جلو و عقب رفتن دستگاه به صورت هل دادن می باشد و با تلمبه زدن اهرم به صورت دستی و یا با استفاده از قدرت پا حرکت شاخک ها برای انتقال بار انجام می شود .

این ماشین بالابر دستی چون از طریق نیروی دست هل داده می شود در نتیجه

بهتر است تا اجسامی با وزن کمتر بر روی آن قرار بگیرند به همین منظور بیشتر کاربرد آن ها برای مغازه ها و انبار هایی است که دارای اجسامی سبک تر هستند .

 

استاکر برقی

وسیله ای است که با برق کار می کند و باید حتما متصل به برق باشد چرا که نیروی محرک خود را از طریق برق تامین می کند .

در استاکر برقی تمام حرکات دستگاه از جمله حرکت به جلو و عقب و هچنین انتقال بار توسط شاخک ها به صورت برقی و با کنترل پنل متصل به دستگاه توسط اپراتور انجام می شود .

سیستم عملکردی این دستگاه ها بر اساس سیستم پمپ هیدرولیک می باشد.

این ماشین را را با عناوینی دیگر نیز می شناسند. مانند: جک بالابر، لیفتراک دستی، بالابر صنعتی

این نوع بالابر در دو نوع می باشد :

در نوع اول که توسط برق مستقیم تک فاز و یا سه فاز کار می کند .

در این نوع سیم سیار بر روی زمین کشیده می شود اما محدودیت طولی دارد و به دلیل قابلیت محدود آن با قیمت کمتری عرضه می شود .

در نوع دوم که با نیروی برق و یا شارژ باطری کار می کند که به آن استاکر شارژی می گویند .

این نوع دستگاه سیم سیار نیاز ندارد و توسط برق باطری روشن می شود همچنین قیمت بیشتری دارد .

استاکر نیمه برقی

کاری مشابه با هر دو بالابر دستی و برقی را انجام می دهد به این صورت که حرکت جلو و عقب رفتن دستگاه همانند لیفتراک دستی به صورت هل دادن و حرکت شاخه ها برای انتقال و جابه جایی بار همانند بالابر برقی به صورت برق و از طریق دکمه های متصل به پنل کنترل دستگاه انجام می شود .

استکر دستی بلند – پهن
این محصول مجهز به دکل کشویی دو تکه است و ایده آل در صنایع گوناگون سبک، چاپخانه ها و انبار و فروشگاه های بزرگ و … جهت حمل و بارگیری در ارتفاع است.

استاکر شارژی خودکششی
این محصول با قیمت مناسب و هزینه و نگهداری یکی از مقرون به صرفه ترین مدل های استاکر است که قابلیت تنظیم عرض شاخک ها دارد.

استاکر بشکه گیر
برای حمل و جابه جایی بشکه ها و یا تخلیه آن ها مورد استفاده قرار می گیرند .

لیفت آسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *